Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2019 – 800 m stylem dowolnym mężczyzn
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2019 | |||
| |||
Miejsce | Korea Południowa | ||
---|---|---|---|
Termin | 23 lipca 2019 (eliminacje) | ||
Liczba ekip | 33 | ||
Liczba sportowców | 38 | ||
Złoty medal | Gregorio Paltrinieri | ||
Srebrny medal | Henrik Christiansen | ||
Brązowy medal | David Aubry |
Gwangju 2019
1 m |
|
---|---|
3 m |
|
10 m |
|
3 m |
|
---|---|
10 m |
|
Mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
50 m | |
---|---|
100 m | |
200 m | |
400 m | |
800 m |
|
1500 m |
4 × 100 m |
---|
Solo |
|
---|---|
Duety |
|
Zespół |
|
Kombinacja |
|
Duety mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
- pokaż
- dyskusja
- edytuj
800 m stylem dowolnym mężczyzn – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2019. Eliminacje miały miejsce 23 lipca, a finał 24 lipca.
Mistrzem świata został Włoch Gregorio Paltrinieri, który czasem 7:39,27 pobił rekord Europy. Srebrny medal zdobył reprezentant Norwegii Henrik Christiansen, ustanawiając nowy rekord swojego kraju (7:41,28). Brąz wywalczył David Aubry, który poprawił rekord Francji (7:42,08).
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodnik | Czas | Miejsce | Data | |
---|---|---|---|---|---|
Rekord świata | Zhang Lin | 7:32,12 | Rzym | 29 lipca 2009 | |
Rekord mistrzostw świata | Zhang Lin | 7:32,12 | Rzym | 29 lipca 2009 | |
Rekord świata juniorów | Mack Horton | 7:45,67 | Dubaj | 28 sierpnia 2013 | |
Najlepszy wynik w stroju tekstylnym | Sun Yang | 7:38,57 | Szanghaj | 27 lipca 2011 | [2] |
Liderzy światowego rankingu
W tabeli umieszczono zawodników z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w 2019 r. do dnia rozpoczęcia mistrzostw świata[3].
Poz. | Zawodnik | Państwo | Czas | Miasto | Data |
---|---|---|---|---|---|
1. | Romanczuk, MychajłoMychajło Romanczuk | Ukraina | 7:42,49 | Sztokholm | 04-15 !15 kwietnia |
2. | Wellbrock, FlorianFlorian Wellbrock | Niemcy | 7:43,03 | Sztokholm | 04-15 !15 kwietnia |
3. | Detti, GabrieleGabriele Detti | Włochy | 7:43,83 | Riccione | 04-04 !4 kwietnia |
4. | Christiansen, HenrikHenrik Christiansen | Norwegia | 7:45,11 | Sztokholm | 04-15 !15 kwietnia |
5. | Paltrinieri, GregorioGregorio Paltrinieri | Włochy | 7:45,35 | Riccione | 04-04 !4 kwietnia |
6. | Aubry, DavidDavid Aubry | Francja | 7:46,30 | Rennes | 04-20 !20 kwietnia |
7. | McLoughlin, JackJack McLoughlin | Australia | 7:46,79 | Brisbane | 06-11 !11 czerwca |
8. | Acerenza, DomenicoDomenico Acerenza | Włochy | 7:47,20 | Riccione | 04-04 !4 kwietnia |
9. | Sun Yang | Chiny | 7:48,03 | Qingdao | 03-27 !27 marca |
10. | Ipsen, AntonAnton Ipsen | Dania | 7:49,64 | Taastrup | 04-08 !8 kwietnia |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 23 lipca o 11:05 czasu lokalnego[4].
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 3 | Gregorio Paltrinieri | Włochy | 7:45,70 | Q |
2. | 3 | 6 | David Aubry | Francja | 7:46,37 | Q |
3. | 4 | 2 | Jack McLoughlin | Australia | 7:46,42 | Q |
4. | 3 | 5 | Gabriele Detti | Włochy | 7:46,46 | Q |
5. | 4 | 3 | Henrik Christiansen | Norwegia | 7:46,53 | Q |
6. | 4 | 4 | Mychajło Romanczuk | Ukraina | 7:47,01 | Q |
7. | 4 | 1 | Serhij Frołow | Ukraina | 7:47,25 | Q |
8. | 3 | 2 | Sun Yang | Chiny | 7:48,12 | Q |
9. | 4 | 7 | Anton Ipsen | Dania | 7:48,74 | |
10. | 3 | 7 | Jan Micka | Czechy | 7:48,93 | |
11. | 4 | 5 | Zane Grothe | Stany Zjednoczone | 7:50,14 | |
12. | 4 | 8 | Damien Joly | Francja | 7:50,30 | |
13. | 2 | 4 | Wojciech Wojdak | Polska | 7:50,64 | |
14. | 4 | 0 | Mack Horton | Australia | 7:52,65 | |
15. | 4 | 9 | Nguyễn Huy Hoàng | Wietnam | 7:52,74 | |
16. | 4 | 6 | Jordan Wilimovsky | Stany Zjednoczone | 7:53,11 | |
17. | 3 | 4 | Florian Wellbrock | Niemcy | 7:53,75 | |
18. | 3 | 8 | Ilja Drużynin | Rosja | 7:54,07 | |
19. | 3 | 9 | Ákos Kalmár | Węgry | 7:54,55 | |
20. | 2 | 6 | Zac Reid | Nowa Zelandia | 7:57,46 | |
21. | 3 | 1 | Guilherme Costa | Brazylia | 7:58,67 | |
22. | 2 | 2 | Dimitrios Negris | Grecja | 7:58,99 | |
23. | 3 | 0 | Vuk Čelić | Serbia | 7:59,17 | |
24. | 2 | 5 | Felix Auböck | Austria | 8:02,26 | |
25. | 2 | 0 | Aflah Prawira | Indonezja | 8:06,58 | |
26. | 2 | 3 | Marwan El-Kamash | Egipt | 8:07,97 | |
27. | 2 | 8 | Huang Guo-ting | Chińskie Tajpej | 8:08,76 | |
28. | 2 | 9 | Christian Bayo | Portoryko | 8:08,78 | |
29. | 2 | 7 | Page Advait | Indie | 8:10,35 | |
30. | 1 | 5 | Glen Lim Jun Wei | Singapur | 8:13,02 | |
31. | 2 | 1 | Kim Woo-min | Korea Południowa | 8:14,44 | |
32. | 1 | 4 | Cheuk Ming Ho | Hongkong | 8:15,22 | |
33. | 1 | 3 | Joaquín Moreno | Argentyna | 8:18,24 | |
34. | 1 | 1 | Daniel Jacobs | Aruba | 8:22,96 | |
35. | 1 | 2 | Pit Brandenburger | Luksemburg | 8:23,99 | |
36. | 1 | 6 | Oil Mortensen | Wyspy Owcze | 8:24,02 | |
37. | 1 | 7 | Franci Aleksi | Albania | 8:33,54 | |
38. | 1 | 8 | Filip Derkoski | Macedonia Północna | 8:35,54 |
Finał
Finał rozpoczął się 24 lipca o 20:02 czasu lokalnego[5].
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 4 | Gregorio Paltrinieri | Włochy | 7:39,27 | |
2. ! | 2 | Henrik Christiansen | Norwegia | 7:41,28 | |
3. ! | 5 | David Aubry | Francja | 7:42,08 | |
4. | 3 | Jack McLoughlin | Australia | 7:42,64 | |
5. | 6 | Gabriele Detti | Włochy | 7:43,89 | |
6. | 8 | Sun Yang | Chiny | 7:45,01 | |
7. | 1 | Serhij Frołow | Ukraina | 7:47,32 | |
8. | 7 | Mychajło Romanczuk | Ukraina | 7:49,32 |
Przypisy
- ↑ Lista startowa. Omega Timing. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)]. (ang.).
- ↑ Textile Best Times. [dostęp 2019-07-19]. (ang.).
- ↑ Swimming World Ranking. Światowa Federacja Pływacka. [dostęp 2019-07-19]. (ang.).
- ↑ Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2019-07-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-23)]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2019-07-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-24)]. (ang.).