Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Kod MKOl | USA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1994 Lillehammer | ||||||
Chorąży | Cammy Myler | |||||
Liczba zawodników | 147 w 12 dyscyplinach | |||||
|
Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 reprezentowało 147 zawodników. Był to siedemnasty start Stanów Zjednoczonych na zimowych igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina sportowa | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | Tommy Moe | Narciarstwo alpejskie | Zjazd mężczyzn |
Złoto | Diann Roffe | Narciarstwo alpejskie | Supergigant kobiet |
Złoto | Cathy Turner | Short track | 500 m kobiet |
Złoto | Dan Jansen | Łyżwiarstwo szybkie | 1000 m mężczyzn |
Złoto | Bonnie Blair | Łyżwiarstwo szybkie | 500 m kobiet |
Złoto | Bonnie Blair | Łyżwiarstwo szybkie | 1000 m kobiet |
Srebro | Tommy Moe | Narciarstwo alpejskie | Supergigant mężczyzn |
Srebro | Picabo Street | Narciarstwo alpejskie | Zjazd kobiet |
Srebro | Nancy Kerrigan | Łyżwiarstwo figurowe | Solistki |
Srebro | Elizabeth McIntyre | Narciarstwo dowolne | Jazda po muldach kobiet |
Srebro | Randall Bartz John Coyle Eric Flaim Andrew Gabel | Short track | Sztafeta mężczyzn |
Brąz | Amy Peterson | Short track | 500 m kobiet |
Brąz | Karen Cashman Amy Peterson Cathy Turner Nikki Ziegelmeyer | Short track | Sztafeta kobiet |
Wyniki reprezentantów Stanów Zjednoczonych
Biathlon
- Osobny artykuł: Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- Duncan Douglas
- sprint - 65. miejsce
- Jon Engen
- bieg indywidualny - 64. miejsce
- Dave Jareckie
- sprint - 64. miejsce
- Curt Schreiner
- bieg indywidualny - 65. miejsce
- Curt Schreiner
Dave Jareckie
Jon Engen
Duncan Douglas
- sztafeta - 14. miejsce
Kobiety
- sprint - 51. miejsce
- bieg indywidualny - 33. miejsce
- sprint - 52. miejsce
- bieg indywidualny - 17. miejsce
- sprint - 24. miejsce
- bieg indywidualny - 14. miejsce
- bieg indywidualny - 32. miejsce
- sprint - 64. miejsce
- sztafeta - 8. miejsce
Bobsleje
- Osobny artykuł: Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- Jim Herberich
Chip Minton
- Dwójki - 14. miejsce
- Brian Shimer
Randy Jones
- Dwójki - 13. miejsce
- Randy Will
Jeff Woodard
Joe Sawyer
Chris Coleman
- Czwórki - 15. miejsce
- Brian Shimer
Bryan Leturgez
Karlos Kirby
Randy Jones
- Czwórki - DNF
Biegi narciarskie
- Osobny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- John Aalberg
- 10 km stylem klasycznym - 45. miejsce
- Bieg łączony - 33. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 43. miejsce
- Luke Bodensteiner
- 10 km stylem klasycznym - 58. miejsce
- Bieg łączony - 45. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 36. miejsce
- Todd Boonstra
- 10 km stylem klasycznym - 41. miejsce
- Bieg łączony - 41. miejsce
- 50 km stylem klasycznym - 39. miejsce
- Ben Husaby
- 10 km stylem klasycznym - 52. miejsce
- Bieg łączony - 43. miejsce
- 50 km stylem klasycznym - 53. miejsce
- Marcus Nash
- 30 km stylem dowolnym - 65. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 45. miejsce
- Pete Vordenberg
- 50 km stylem klasycznym - 49. miejsce
- Justin Wadsworth
- 50 km stylem klasycznym - 35. miejsce
- John Aalberg
Ben Husaby
Todd Boonstra
Luke Bodensteiner
- sztafeta - 13. miejsce
Kobiety
- Ingrid Butts
- 5 km stylem klasycznym - 53. miejsce
- Bieg łączony - 50. miejsce
- 5 km stylem klasycznym - 28. miejsce
- Bieg łączony - 31. miejsce
- 15 km stylem dowolnym - 42. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 27. miejsce
- Karen Petty
- 5 km stylem klasycznym - 59. miejsce
- Bieg łączony - DNF
- Leslie Thompson
- 5 km stylem klasycznym - 40. miejsce
- Bieg łączony - 37. miejsce
- 15 km stylem dowolnym - 32. miejsce
- Laura McCabe
- 15 km stylem dowolnym - 34. miejsce
- Laura Wilson
- 15 km stylem dowolnym - 35. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 49. miejsce
- Suzanne King
- 30 km stylem klasycznym - 51. miejsce
- Dorcas Wonsavage
- 30 km stylem klasycznym - 40. miejsce
- Laura Wilson
Nina Kemppel
Laura McCabe
Leslie Thompson
- sztafeta - 10. miejsce
Hokej na lodzie
- Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- Mark Beaufait, Jim Campbell, Peter Ciavaglia, Ted Crowley, Ted Drury, Mike Dunham, Peter Ferraro, Brett Hauer, Darby Hendrickson, Chris Imes, Craig Johnson, Peter Laviolette, Jeff Lazaro, John Lilley, Todd Marchant, Matt Martin, Travis Richards, Barry Richter, Dave Roberts, Brian Rolston, Dave Sacco, Garth Snow – 5. miejsce
Kombinacja norweska
- Osobny artykuł: Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- Ryan Heckman
- Gundersen - 29. miejsce
- Dave Jarrett
- Gundersen - 36. miejsce
- Gundersen - 13. miejsce
- Gundersen - 30. miejsce
- Todd Lodwick
Dave Jarrett
Ryan Heckman
- sztafeta - 7. miejsce
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- soliści - 6. miejsce
- Scott Davis
- soliści - 8. miejsce
Kobiety
- solistki - 8. miejsce
- solistki -
Pary
- Karen Courtland
Todd Reynolds
- Pary taneczne - 14. miejsce
- Kyoko Ina
Jason Dungjen
- Pary sportowe - 9. miejsce
- Jenni Meno
Todd Sand
- Pary sportowe - 5. miejsce
- Elizabeth Punsalan
Jerod Swallow
- Pary taneczne - 15. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- Dave Besteman
- 500 m - 27. miejsce
- 1000 m - 30. miejsce
- Dave Cruikshank
- 500 m - 19. miejsce
- 500 m - 8. miejsce
- 1000 m -
- Nate Mills
- 500 m - 20. miejsce
- 1000 m - 21. miejsce
- 1500 m - 37. miejsce
- Brendan Eppert
- 1000 m - 35. miejsce
- 1500 m - 39. miejsce
- 1500 m - 22. miejsce
- Brian Wanek
- 1500 m - 32. miejsce
- 5000 m - 30. miejsce
Kobiety
- 500 m -
- 1000 m -
- 1500 m - 4. miejsce
- Peggy Clasen
- 500 m - 23. miejsce
- Michelle Kline
- 500 m - DSQ
- 1000 m - 24. miejsce
- 1500 m - 20. miejsce
- Kristen Talbot
- 500 m - 20. miejsce
- 1000 m - 23. miejsce
- Chantal Bailey
- 1000 m - 31. miejsce
- 1500 m - 27. miejsce
- 3000 m - 22. miejsce
- Angela Zuckerman
- 1500 m - 21. miejsce
- 3000 m - 19. miejsce
- Chris Scheels
- 3000 m - 21. miejsce
Narciarstwo alpejskie
- Osobny artykuł: Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- supergigant - DNF
- kombinacja - DNF
- slalom - DNF
- A J Kitt
- zjazd - 17. miejsce
- supergigant - DSQ
- zjazd -
- supergigant -
- kombinacja - 5. miejsce
- gigant - 9. miejsce
- slalom - DNF
- Harper Phillips
- gigant - DNF
- gigant - DNF
- slalom - 7. miejsce
- zjazd - 11. miejsce
- supergigant - DSQ
- kombinacja - 31. miejsce
- gigant - 34. miejsce
- slalom - DNF
- zjazd - 38. miejsce
- kombinacja - DNF
Kobiety
- zjazd - 20. miejsce
- supergigant - DNF
- zjazd - 7. miejsce
- supergigant - 13. miejsce
- supergigant - 10. miejsce
- Anne-Lise Parisien
- gigant - 13. miejsce
- slalom - DSQ
- kombinacja - DSQ
- Monique Pelletier
- slalom - DSQ
- kombinacja - 24. miejsce
- supergigant -
- gigant - DNF
- zjazd - 27. miejsce
- Carrie Sheinberg
- slalom - 18. miejsce
- zjazd -
- kombinacja - 10. miejsce
- gigant - 6. miejsce
- slalom - DNF
- gigant - DNF
Narciarstwo dowolne
- Osobny artykuł: Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- jazda po muldach - 8. miejsce
- skoki akrobatyczne - 7. miejsce
- jazda po muldach - 11. miejsce
- jazda po muldach - 18. miejsce
- jazda po muldach - 13. miejsce
- skoki akrobatyczne - 5. miejsce
- jazda po muldach - 19. miejsce
Kobiety
- jazda po muldach - 8. miejsce
- Tracy Evans
- skoki akrobatyczne - 7. miejsce
- jazda po muldach -
- skoki akrobatyczne - 20. miejsce
- skoki akrobatyczne - 13. miejsce
- jazda po muldach - 7. miejsce
Saneczkarstwo
- Osobny artykuł: Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- Duncan Kennedy
- jedynki - DNF
- Robert Pipkins
- jedynki - 16. miejsce
- jedynki - 5. miejsce
- dwójki - 5. miejsce
- Mark Grimmette
Jonathan Edwards
- dwójki - 4. miejsce
Kobiety
- Bethany Calcaterra-McMahon
- jedynki - 12. miejsce
- jedynki - 11. miejsce
- Erin Warren
- jedynki - DNF
Short track
- Osobny artykuł: Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- John Coyle
- 500 m - 19. miejsce
- 1000 m - 19. miejsce
- 500 m - 25. miejsce
- 1000 m - 10. miejsce
- 500 m - 14. miejsce
- 1000 m - 9. miejsce
- Randy Bartz
John Coyle
Eric Flaim
Andy Gabel
- sztafeta -
Kobiety
- 500 m -
- 1500 m - 13. miejsce
- Erin Porter
- 1000 m -
- 1500 m - 8. miejsce
- sztafeta -
Skoki narciarskie
- Osobny artykuł: Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- Skocznia normalna - 48. miejsce
- Skocznia duża - 46. miejsce
- Skocznia normalna - 35. miejsce
- Skocznia duża - 50. miejsce
- Skocznia normalna - 33. miejsce
- Skocznia duża - 35. miejsce
- Randy Weber
- Skocznia normalna - 44. miejsce
- Skocznia duża - 53. miejsce
- Greg Boester
Randy Weber
Ted Langlois
Kurt Stein
- drużynowo - 11. miejsce
Linki zewnętrzne
- Wyniki reprezentantów USA na ZIO 1994 na Sports-Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-12-29)]. (ang.)
- p
- d
- e
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |
|
- Amerykański Komitet Olimpijski
- lista chorążych
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka |
|
Azja | |
Europa |
|
Oceania |