Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Kod MKOl | USA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1988 Calgary | ||||||
Chorąży | Lyle Nelson | |||||
Liczba zawodników | 118 w 10 dyscyplinach | |||||
|
Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 reprezentowało 118 zawodników. Był to szesnasty start Stanów Zjednoczonych na zimowych igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina sportowa | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | Brian Boitano | Łyżwiarstwo figurowe | Soliści |
Złoto | Bonnie Blair | Łyżwiarstwo szybkie | 500 m kobiet |
Srebro | Eric Flaim | Łyżwiarstwo szybkie | 1500 m mężczyzn |
Brąz | Debi Thomas | Łyżwiarstwo figurowe | Solistki |
Brąz | Peter Oppegard Jill Watson | Łyżwiarstwo figurowe | Pary sportowe |
Brąz | Bonnie Blair | Łyżwiarstwo szybkie | 1000 m kobiet |
Wyniki reprezentantów Stanów Zjednoczonych
Biathlon
- Osobny artykuł: Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
- Darin Binning
- bieg indywidualny - 42. miejsce
- Bill Carow
- sprint - 49. miejsce
- bieg indywidualny - 49. miejsce
- Lyle Nelson
- sprint - 30. miejsce
- Curt Schreiner
- sprint - 50. miejsce
- bieg indywidualny - 52. miejsce
- Josh Thompson
- sprint - 27. miejsce
- bieg indywidualny - 25. miejsce
- Lyle Nelson
Curt Schreiner
Darin Binning
Josh Thompson
- sztafeta - 9. miejsce
Bobsleje
- Osobny artykuł: Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
- Brent Rushlaw
Mike Aljoe
- Dwójki - DNF
- Matt Roy
Jim Herberich
- Dwójki - 16. miejsce
- Brent Rushlaw
Hal Hoye
Mike Wasko
Bill White
- Czwórki - 4. miejsce
- Brian Shimer
Jim Herberich
Matt Roy
Scott Pladel
- Czwórki - 16. miejsce
Biegi narciarskie
- Osobny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
- Todd Boonstra
- 15 km stylem klasycznym - 53. miejsce
- Kevin Brochman
- 30 km stylem klasycznym - 56. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 47. miejsce
- Jon Engen
- 30 km stylem klasycznym - 51. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - DNF
- Joe Galanes
- 15 km stylem klasycznym - 58. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - DNF
- 15 km stylem klasycznym - 29. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 49. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - DNF
- Bill Spencer
- 15 km stylem klasycznym - 40. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 56. miejsce
- Todd Boonstra
Dan Simoneau
Bill Spencer
Joe Galanes
- sztafeta - 13. miejsce
Kobiety
- Dorcas DenHartog
- 10 km stylem klasycznym - 40. miejsce
- 20 km stylem dowolnym - 23. miejsce
- Nancy Fiddler
- 5 km stylem klasycznym - 41. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 41. miejsce
- 20 km stylem dowolnym - 43. miejsce
- Leslie Krichko
- 5 km stylem klasycznym - 31. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 36. miejsce
- Leslie Thompson
- 5 km stylem klasycznym - 39. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 45. miejsce
- 20 km stylem dowolnym - 25. miejsce
- Betsy Youngman
- 5 km stylem klasycznym - 47. miejsce
- 20 km stylem dowolnym - 42. miejsce
- Dorcas DenHartog
Leslie Thompson
Nancy Fiddler
Leslie Krichko
- sztafeta - 8. miejsce
Hokej na lodzie
- Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
- Allen Bourbeau, Greg Brown, Clark Donatelli, Scott Fusco, Guy Gosselin, Tony Granato, Craig Janney, Jim Johannson, Peter Laviolette, Stephen Leach, Brian Leetch, Lane MacDonald, Corey Millen, Kevin Miller, Jeff Norton, Todd Okerlund, Mike Richter, Dave Snuggerud, Kevin Stevens, Chris Terreri, Eric Weinrich, Scott Young – 7. miejsce
Kombinacja norweska
- Osobny artykuł: Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
- Gary Crawford
- Gundersen - 41. miejsce
- Joe Holland
- Gundersen - 19. miejsce
- Todd Wilson
- Gundersen - 40. miejsce
- Joe Holland
Todd Wilson
Hans Johnstone
- sztafeta - 10. miejsce
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
- soliści -
- soliści - 7. miejsce
- Paul Wylie
- soliści - 10. miejsce
Kobiety
- Caryn Kadavy
- solistki - DNS
- solistki -
- Jill Trenary
- solistki - 4. miejsce
Pary
- Suzanne Semanick
Scott Gregory
- Pary taneczne - 6. miejsce
- Kim Seybold
Wayne Seybold
- Pary sportowe - 10. miejsce
- Gillian Wachsman
Todd Waggoner
- Pary sportowe - 5. miejsce
- Pary sportowe -
- Susie Wynne
Joseph Druar
- Pary taneczne - 11. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
- John Baskfield
- 1500 m - 20. miejsce
- Tom Cushman
- 1000 m - 17. miejsce
- 1000 m - 4. miejsce
- 1500 m -
- 5000 m - 4. miejsce
- 10 000 m - 4. miejsce
- Mark Greenwald
- 1500 m - 11. miejsce
- 5000 m - 9. miejsce
- 500 m - 15. miejsce
- 500 m - DNF
- 1000 m - DNF
- Jeff Klaiber
- 10 000 m - 25. miejsce
- Marty Pierce
- 500 m - 22. miejsce
- 500 m - 8. miejsce
- 1000 m - 18. miejsce
- 1500 m - 15. miejsce
- 5000 m - 6. miejsce
- 10 000 m - 14. miejsce
Kobiety
- 500 m - 23. miejsce
- 1000 m - 7. miejsce
- 1500 m - 10. miejsce
- 3000 m - 20. miejsce
- 500 m -
- 1000 m -
- 1500 m - 4. miejsce
- 500 m - 12. miejsce
- 1000 m - 8. miejsce
- 1500 m - 13. miejsce
- 3000 m - 19. miejsce
- 5000 m - 11. miejsce
- Jane Goldman
- 1500 m - 18. miejsce
- 3000 m - 11. miejsce
- 5000 m - 10. miejsce
- Nancy Swider-Peltz
- 1000 m - 24. miejsce
- 5000 m - 22. miejsce
- Kristen Talbot
- 500 m - 25. miejsce
Narciarstwo alpejskie
- Osobny artykuł: Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
- Bill Hudson
- zjazd - DNF
- supergigant - 30. miejsce
- kombinacja - DNF
- A J Kitt
- zjazd - 26. miejsce
- supergigant - DNF
- kombinacja - DNF
- zjazd - 32. miejsce
- gigant - 13. miejsce
- slalom - DNF
- kombinacja - DNF
- Jack Miller
- gigant - DNF
- slalom - DNF
- Jeff Olson
- zjazd - 28. miejsce
- supergigant - 24. miejsce
- kombinacja - DNF
- Bob Ormsby
- gigant - 34. miejsce
- slalom - DNF
- Tiger Shaw
- supergigant - 18. miejsce
- gigant - 12. miejsce
- Alex Williams
- slalom - DNF
Kobiety
- supergigant - 18. miejsce
- gigant - 13. miejsce
- Kristin Krone
- zjazd - 20. miejsce
- supergigant - 32. miejsce
- kombinacja - 17. miejsce
- zjazd - DNF
- supergigant - 26. miejsce
- kombinacja - 23. miejsce
- Beth Madsen
- slalom - 11. miejsce
- kombinacja - 15. miejsce
- gigant - DNF
- slalom - DNF
- gigant - 12. miejsce
- slalom - 15. miejsce
- Edie Thys
- zjazd - 18. miejsce
- supergigant - 9. miejsce
- kombinacja - DNF
- gigant - DNF
- slalom - DNF
Saneczkarstwo
- Osobny artykuł: Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
- Duncan Kennedy
- jedynki - 14. miejsce
- Frank Masley
- jedynki - 12. miejsce
- Jon Owen
- jedynki - 23. miejsce
- Miro Zajonc
Timothy Nardiello
- dwójki - 11. miejsce
- Joe Barile
Steven Maher
- dwójki - 16. miejsce
Kobiety
- jedynki - 9. miejsce
- Erica Terwillegar
- jedynki - 11. miejsce
- Erin Warren
- jedynki - 6. miejsce
Skoki narciarskie
- Osobny artykuł: Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
- Skocznia duża - 49. miejsce
- Mike Holland
- Skocznia normalna - 33. miejsce
- Skocznia duża - 32. miejsce
- Skocznia normalna - 18. miejsce
- Skocznia duża - 42. miejsce
- Skocznia duża - 50. miejsce
- Skocznia normalna - 43. miejsce
- Skocznia normalna - 54. miejsce
- Ted Langlois
Mark Konopacke
Dennis McGrane
Mike Holland
- drużynowo - 10. miejsce
Linki zewnętrzne
- Wyniki reprezentantów USA na ZIO 1988 na Sports-Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-12-29)]. (ang.)
- p
- d
- e
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |
|
- Amerykański Komitet Olimpijski
- lista chorążych
- p
- d
- e