2023-24 3. Lig
3. Lig | |
---|---|
Sezon | 2023-24 |
Takım sayısı | 60 |
Şampiyon | 1. Grup: Kepezspor 2. Grup: Batman Petrolspor 3. Grup: Karaköprü Belediyespor 4. Grup: Adana 1954 |
Üst lige yükselenler | Adana 1954 Batman Petrolspor Elazığspor Erbaaspor Karaköprü Belediyespor Kepezspor |
Ligden düşenler | Akhisarspor Çatalcaspor Darıca Gençlerbirliği Eynesil Belediyespor Gümüşhanespor Hacettepe 1945 Malatya Arguvan Sapanca Gençlikspor Siirt İl Özel İdaresi Sivas Dört Eylülspor Sultanbeyli Belediyespor Tarsus İdman Yurdu |
En farklı maç | Aliağa 10-1 Tarsus İdman Yurdu (24 Mart 2024) Kepezspor 9-0 Tarsus İdman Yurdu (7 Nisan 2024) |
En gollü maç | Aliağa 10-1 Tarsus İdman Yurdu (24 Mart 2024) |
Oynanan maç sayısı | 840 |
Atılan gol sayısı | 2070 (maç başına 2,46) |
En uzun galibiyet serisi | Aliağa Kepezspor (8 maç) |
En uzun yenilmezlik serisi | Aliağa (28 maç) |
En uzun mağlubiyet serisi | Malatya Arguvan (9 maç) |
En uzun kazanamama serisi | Malatya Arguvan Tarsus İdman Yurdu (17 maç) |
← 2022-23 2024-25 → |
2023-24 3. Lig, 3. Lig'in 53. sezonudur. 9 Eylül 2023 tarihinde başlayan sezon 27 Nisan 2024 tarihinde sona ermiştir.[1] Kepezspor 1. grupta 70 puanla, Batman Petrolspor 2. grupta 60 puanla, Karaköprü Belediyespor 3. grupta 60 puanla, Adana 1954 ise 4. grupta 63 puanla sezonu şampiyon olarak tamamladılar.
2023-24 sezonunda 3. Lig, Bölgesel Amatör Ligden yükselen 15 takım, 2. Ligden düşen 6 takım ve 3. Ligden devam eden 41 takımın katılımı ile toplam 62 takımdan oluşacaktı ancak 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen 2023 Kahramanmaraş depremleri nedeniyle bu sezonda lige katılması gereken Kahramanmaraşspor ve Kahramanmaraş İstiklalspor'un yapılan incelemeler sonucunda lige devam edemeyecek şartlara sahip olmasından ötürü fikstür kura çekiminde yer almamış ve lig hakkı dondurulmuştur.[2]
Gruplarda yer alacak takımlar 22 Haziran 2023 tarihinde Ankara JW Marriot Otelde yapılan kura çekimi ile belirlendi.[3] 3. Lig'de fikstür çekimi 24 Temmuz 2023'te Beykoz Riva'da yer alan Orhan Saka Salonu'nda gerçekleştirilmiştir.[4]
11 Aralık 2023 tarihinde Süper Lig'de oynanan MKE Ankaragücü - Çaykur Rizespor maçında Ankaragücü kulüp başkanı Faruk Koca'nın maçın hakemi Halil Umut Meler'e yumruk atması sonucu Türkiye'deki tüm liglerin süresiz olarak ertelendiği açıklandı.[5] Olaydan sonra 13 Aralık 2023 tarihinde TFF başkanı Mehmet Büyükekşi liglerin 19 Aralık 2023 tarihinden itibaren devam edeceğini duyurdu.[6]
Format
Bu sezon sonunda 3. Ligden altı takım 2. Lige yükselir ve 12 takım Bölgesel Amatör Lige düşer:[2]
- 60 takım 15'erli 4 grupta yer alır.
- Çift devreli lig müsabakaları sonunda gruplarda 1. sırayı alan 4 takım doğrudan 2. Lige yükselir.
- Lig sonunda gruplarında 2., 3., 4. 5. ve 6. sırada yer alan 20 takımdan 2 takım daha play-off müsabakaları sonucunda 2. Lige yükselir.
- Gruplarını 2. sırada bitiren takımlar doğrudan grup play-off finaline yükselir.
- Grup play-off finallerini kazanan 4 takım 3 Lig play-off finallerinde mücadele eder.
- Tüm gruplarda son 3 sırayı alan toplam 12 takım bir sonraki sezon Bölgesel Amatör Lige düşer.
1. Grup
Takımlar
Takım bilgileri
Teknik direktör değişiklikleri
Puan durumu
Sıra | Takım
| O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kepezspor | 28 | 22 | 4 | 2 | 67 | 18 | +49 | 70 | 2024-25 2. Lig |
2 | Aliağa | 28 | 19 | 9 | 0 | 55 | 15 | +40 | 66 | Play-off finali |
3 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 28 | 15 | 7 | 6 | 40 | 25 | +15 | 52 | Play-off |
4 | 52 Orduspor | 28 | 14 | 7 | 7 | 40 | 28 | +12 | 49 | |
5 | İnegöl Kafkas Gençlikspor | 28 | 13 | 8 | 7 | 37 | 30 | +7 | 47 | |
6 | Edirnespor | 28 | 13 | 5 | 10 | 45 | 28 | +17 | 44 | |
7 | Mardin 1969 | 28 | 12 | 5 | 11 | 40 | 34 | +6 | 41 | |
8 | Küçükçekmece Sinopspor | 28 | 10 | 8 | 10 | 41 | 31 | +10 | 38 | |
9 | Karabük İdman Yurdu | 28 | 10 | 5 | 13 | 27 | 44 | -17 | 35 | |
10 | Artvin Hopaspor | 28 | 9 | 7 | 12 | 33 | 29 | +4 | 34[a] | |
11 | Talasgücü Belediyespor | 28 | 10 | 4 | 14 | 34 | 45 | -11 | 34[a] | |
12 | Kırıkkalegücü | 28 | 8 | 5 | 15 | 28 | 37 | -9 | 29 | |
13 | Gümüşhanespor | 28 | 4 | 10 | 14 | 25 | 49 | -24 | 22 | 2024-25 BAL |
14 | Malatya Arguvan | 28 | 3 | 4 | 21 | 21 | 57 | -36 | 13 | |
15 | Tarsus İdman Yurdu | 28 | 2 | 4 | 22 | 20 | 83 | -63 | 10 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Artvin Hopaspor 3 puan +2 gol farkı, Talasgücü Belediyespor 3 puan -2 gol farkı
Sonuçlar
İç saha ╲ Dış saha | 52O | ALİ | AHO | AYB | EDİ | GÜM | İKG | KİY | KEP | KKG | KSİ | ARG | MAR | TAL | TİY |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
52 Orduspor | 0-2 | 0-1 | 1-0 | 2-1 | 2-1 | 3-1 | 4-1 | 2-0 | 2-1 | 3-3 | 1-0 | 2-1 | 0-0 | 3-0 | |
Aliağa | 2-1 | 2-0 | 0-0 | 0-0 | 2-1 | 2-0 | 2-0 | 1-1 | 1-0 | 2-1 | 1-1 | 2-0 | 3-0 | 10-1 | |
Artvin Hopaspor | 0-1 | 1-2 | 0-1 | 1-0 | 1-1 | 0-0 | 0-2 | 1-2 | 3-0 | 1-1 | 3-0 | 3-0 | 3-0 | 4-0 | |
Ayvalıkgücü Belediyespor | 1-4 | 1-1 | 1-1 | 1-0 | 4-3 | 1-1 | 1-0 | 0-1 | 4-1 | 0-0 | 1-0 | 1-0 | 2-1 | 2-1 | |
Edirnespor | 4-0 | 0-1 | 4-1 | 1-2 | 3-1 | 5-1 | 2-0 | 0-0 | 3-0 | 2-0 | 2-1 | 1-1 | 1-0 | 3-1 | |
Gümüşhanespor | 1-1 | 1-1 | 0-0 | 1-1 | 1-1 | 0-0 | 0-3 | 2-4 | 0-0 | 1-3 | 1-0 | 2-3 | 0-2 | 0-0 | |
İnegöl Kafkas Gençlikspor | 1-0 | 1-1 | 2-1 | 1-2 | 0-2 | 2-1 | 1-1 | 0-0 | 1-0 | 1-0 | 2-1 | 1-1 | 3-0 | 3-1 | |
Karabük İdman Yurdu | 0-0 | 0-4 | 0-0 | 1-1 | 3-0 | 1-0 | 0-1 | 1-3 | 2-1 | 0-3 | 2-5 | 1-0 | 1-0 | 2-1 | |
Kepezspor | 2-0 | 1-1 | 2-1 | 2-3 | 1-0 | 8-0 | 2-0 | 3-1 | 2-0 | 1-0 | 1-0 | 1-0 | 4-1 | 9-0 | |
Kırıkkalegücü | 2-0 | 0-0 | 1-1 | 1-0 | 2-1 | 3-1 | 0-3 | 2-0 | 0-3 | 1-1 | 5-0 | 1-2 | 0-1 | 0-0 | |
Küçükçekmece Sinopspor | 0-3 | 0-1 | 3-1 | 1-0 | 1-1 | 1-1 | 0-1 | 1-2 | 1-2 | 2-0 | 1-0 | 1-1 | 2-2 | 4-0 | |
Malatya Arguvan | 0-0 | 0-2 | 0-1 | 0-4 | 1-2 | 0-1 | 1-5 | 1-2 | 2-4 | 2-1 | 0-4 | 2-1 | 3-4 | 0-2 | |
Mardin 1969 | 1-1 | 2-3 | 1-0 | 2-1 | 2-1 | 0-1 | 4-2 | 4-0 | 0-1 | 2-0 | 2-1 | 1-1 | 2-0 | 3-1 | |
Talasgücü Belediyespor | 2-2 | 2-4 | 2-1 | 0-3 | 2-0 | 2-1 | 0-0 | 3-0 | 0-4 | 0-1 | 1-2 | 3-0 | 2-0 | 2-0 | |
Tarsus İdman Yurdu | 0-2 | 0-2 | 1-3 | 0-2 | 2-5 | 1-2 | 1-3 | 1-1 | 1-3 | 0-5 | 1-4 | 0-0 | 1-4 | 3-2 |
Açıklama: Mavi = İç saha takımı galibiyeti; Sarı = Beraberlik; Kırmızı = Deplasman takımı galibiyeti
Takımların haftalık sıralamaları
Takımların haftalardaki performansları
Takım ╲ Hafta | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
52 Orduspor | DB | EG | DB | EG | DB | EY | DY | EG | DY | EG | DB | EB | Y | DG | EY | EG | DG | EG | DG | EG | DY | EG | DY | EG | DY | EG | DB | Y | EB | DG |
Aliağa | EB | DG | EG | DG | EG | DG | EG | DG | EB | DG | EG | DB | EG | Y | DB | DB | EB | DB | EG | DG | EG | DG | EG | DG | EG | DG | EB | DB | Y | EG |
Artvin Hopaspor | EB | Y | DG | EG | DY | EY | DB | EY | DB | EY | DY | EB | DB | EG | DG | DY | Y | EG | DG | EG | DB | EB | DY | EG | DY | EG | DY | EY | DY | EY |
Ayvalıkgücü Belediyespor | EB | DB | EG | DY | EB | DG | EG | DG | EG | Y | DB | EB | DY | EY | DG | DG | EG | DG | EY | DY | EB | DG | EG | DY | Y | EG | DB | EG | DG | EG |
Edirnespor | DB | EY | DY | EB | Y | DG | EG | DY | EG | DB | EG | DG | EG | DY | EY | EG | DB | EG | DY | Y | EG | DY | EG | DY | EG | DY | EG | DG | EB | DY |
Gümüşhanespor | EB | DY | EY | DY | EB | DB | EB | DG | EB | DG | EB | Y | DY | EB | DY | DY | EB | DY | EY | DY | EY | DB | EG | DG | EY | DY | Y | EB | DY | EY |
İnegöl Kafkas Gençlikspor | DB | EG | DY | EG | DY | EY | Y | DG | EG | DY | EG | DB | EG | DG | EB | EY | DB | EB | DG | EB | DY | Y | EB | DB | EG | DG | EG | DG | EG | DY |
Karabük İdman Yurdu | DY | EB | DG | EY | DY | EY | DY | EY | Y | DY | EB | DG | EB | DG | EG | EG | DY | EG | DY | EG | DY | EG | DB | Y | EG | DY | EY | DG | EY | DY |
Kepezspor | DB | EG | Y | DB | EG | DG | EG | DY | EG | DG | EG | DG | EG | DG | EG | EB | DG | Y | EG | DB | EG | DG | EG | DG | EG | DG | EG | DG | EY | DG |
Kırıkkalegücü | Y | DY | EG | DY | EG | DG | EG | DY | EB | DY | EB | DY | EG | DB | EB | Y | EY | DY | EY | DY | EY | DY | EB | DY | EG | DG | EY | DY | EG | DY |
Küçükçekmece Sinopspor | DB | EG | DG | EB | DB | EB | DY | EG | DY | EB | DY | EY | DG | EY | Y | EG | DG | EG | DY | EG | DG | EY | DB | EY | DY | EY | DG | EB | DB | Y |
Malatya Arguvan | EB | DY | EY | Y | DB | EG | DY | EY | DB | EG | DY | EY | DY | EY | DY | DY | EY | DY | Y | EY | DB | EY | DY | EY | DY | EY | DY | EY | DG | EY |
Mardin 1969 | EG | DY | EB | DB | EG | DY | EG | Y | DY | EY | DY | EG | DY | EG | DB | DY | EG | DY | EG | DY | EB | DG | Y | EG | DG | EY | DG | EY | DB | EG |
Talasgücü Belediyespor | DY | EG | DY | EG | DY | EY | DY | EG | DY | EG | Y | DB | EY | DY | EG | EG | DY | EY | DG | EY | DG | EY | DY | EB | DY | Y | EB | DB | EG | DG |
Tarsus İdman Yurdu | EG | DY | EY | DY | EB | Y | DY | EY | DB | EY | DB | EY | DY | EY | DY | DY | EY | DY | EY | DG | Y | EY | DY | EY | DY | EY | DY | EY | DY | EY |
EG | Evinde Galibiyet | DG | Deplasmanda Galibiyet | HG | Hükmen Galibiyet | EB | Evinde Beraberlik | DB | Deplasmanda Beraberlik | EY | Evinde Yenilgi | DY | Deplasmanda Yenilgi | HY | Hükmen Yenilgi | Y | Maç yapmadı |
---|
1. Grup Play-off
Ligi 3, 4, 5 ve 6. sıralarda bitiren takımlar play-off finaline çıkan takım olabilmek için tek maçlı çeyrek final, kazanan takımlar çift maçlı yarı final oynar. Yarı finali kazanan ile lig 2.si çift maçlı finalde karşılaşır.
Çeyrek finaller
1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Ayvalıkgücü Belediyespor | 1-1 (4-3 p) | Edirnespor |
52 Orduspor | 2-2 (4-3 p) | İnegöl Kafkas Gençlikspor |
Yarı final
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
52 Orduspor | 3-1 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 1-1 | 2-0 |
1. Grup play-off finali
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
52 Orduspor | 1-1 (3-1 p) | Aliağa | 1-0 | 0-1 |
2. Grup
Takımlar
Takım bilgileri
Teknik direktör değişiklikleri
Puan durumu
Sıra | Takım
| O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Batman Petrolspor | 28 | 17 | 9 | 2 | 54 | 19 | +35 | 60 | 2024-25 2. Lig |
2 | Elazığspor (P) | 28 | 16 | 10 | 2 | 41 | 20 | +21 | 58 | Play-off finali |
3 | Karşıyaka | 28 | 17 | 4 | 7 | 57 | 33 | +24 | 55 | Play-off |
4 | Turgutluspor | 28 | 14 | 5 | 9 | 42 | 35 | +7 | 47[a] | |
5 | Efeler 09 | 28 | 13 | 8 | 7 | 41 | 38 | +3 | 47[a] | |
6 | Anadolu Üniversitesi | 28 | 11 | 6 | 11 | 34 | 33 | +1 | 39 | |
7 | Silifke Belediyespor | 28 | 10 | 4 | 14 | 29 | 39 | -10 | 34 | |
8 | Pazarspor | 28 | 9 | 6 | 13 | 28 | 33 | -5 | 33[b] | |
9 | Amasyaspor | 28 | 8 | 9 | 11 | 26 | 32 | -6 | 33[b] | |
10 | Bulvarspor | 28 | 8 | 9 | 11 | 26 | 31 | -5 | 33[b] | |
11 | Ergene Velimeşe | 28 | 8 | 8 | 12 | 29 | 35 | -6 | 32 | |
12 | Kelkit Hürriyetspor | 28 | 8 | 7 | 13 | 28 | 35 | -7 | 31 | |
13 | Hacettepe 1945 | 28 | 8 | 5 | 15 | 25 | 32 | -7 | 29 | 2024-25 BAL |
14 | Eynesil Belediyespor[c] | 28 | 8 | 3 | 17 | 23 | 49 | -26 | 24 | |
15 | Sapanca Gençlikspor[c] | 28 | 6 | 5 | 17 | 30 | 49 | -19 | 20 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar (sezon sonunda) 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
(P) Play-off kazananı.
Notlar:
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Turgutluspor 3 puan 0 gol farkı, Efeler 09 3 puan 0 gol farkı (genel gol farkına bakılır)
- ^ a b c Kendi aralarındaki maçlarda: Pazarspor 7 puan, Amasyaspor 6 puan, Bulvarspor 4 puan
- ^ a b 3 puanı silindi.
Sonuçlar
İç saha ╲ Dış saha | AMA | AÜN | BPS | BUL | EFE | ELA | EVE | EYN | HAC | KSK | KHÜ | PAZ | SAP | SİB | TUR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Amasyaspor | 1-0 | 3-3 | 0-1 | 0-1 | 0-0 | 1-1 | 1-0 | 3-1 | 1-2 | 0-1 | 2-0 | 1-0 | 2-0 | 1-1 | |
Anadolu Üniversitesi | 2-0 | 0-3 | 3-0 | 1-2 | 1-2 | 2-1 | 1-0 | 1-0 | 3-2 | 2-2 | 1-1 | 3-3 | 1-0 | 0-2 | |
Batman Petrolspor | 1-0 | 1-0 | 1-0 | 2-2 | 1-1 | 3-1 | 6-1 | 1-0 | 1-2 | 2-1 | 4-0 | 3-0 | 1-0 | 2-0 | |
Bulvarspor | 0-1 | 2-2 | 2-0 | 0-0 | 1-1 | 0-1 | 1-0 | 0-0 | 2-3 | 3-2 | 0-0 | 0-1 | 2-0 | 2-1 | |
Efeler 09 | 1-0 | 1-1 | 0-5 | 1-1 | 1-1 | 1-2 | 1-1 | 4-1 | 2-3 | 0-1 | 1-1 | 3-2 | 4-1 | 2-3 | |
Elazığspor | 2-1 | 3-2 | 0-0 | 3-1 | 1-0 | 1-0 | 2-0 | 2-0 | 3-2 | 2-1 | 0-1 | 2-1 | 2-0 | 2-1 | |
Ergene Velimeşe | 0-0 | 1-0 | 1-1 | 0-0 | 0-1 | 1-0 | 3-4 | 1-0 | 2-2 | 0-0 | 2-3 | 1-1 | 3-2 | 1-2 | |
Eynesil Belediyespor | 0-0 | 1-0 | 0-2 | 1-0 | 1-3 | 0-3 | 0-3 | 1-1 | 1-3 | 1-2 | 1-0 | 2-1 | 1-0 | 4-2 | |
Hacettepe 1945 | 0-1 | 0-1 | 1-1 | 0-2 | 0-1 | 0-2 | 2-0 | 3-0 | 4-3 | 2-1 | 3-0 | 2-0 | 0-0 | 1-0 | |
Karşıyaka | 5-1 | 1-0 | 1-5 | 0-0 | 6-0 | 0-0 | 2-0 | 2-1 | 1-1 | 2-0 | 3-0 | 3-2 | 2-0 | 0-1 | |
Kelkit Hürriyetspor | 1-1 | 1-3 | 0-0 | 2-3 | 0-1 | 1-1 | 1-2 | 0-1 | 2-0 | 0-2 | 0-0 | 2-0 | 0-0 | 0-2 | |
Pazarspor | 3-1 | 1-3 | 0-1 | 3-0 | 0-0 | 0-1 | 1-1 | 4-1 | 1-0 | 0-1 | 2-1 | 4-0 | 0-1 | 2-0 | |
Sapanca Gençlikspor | 1-1 | 0-1 | 0-0 | 1-0 | 2-3 | 1-1 | 2-0 | 2-0 | 2-1 | 0-3 | 0-1 | 1-0 | 1-2 | 4-5 | |
Silifke Belediyespor | 4-2 | 2-0 | 1-1 | 2-1 | 1-3 | 2-2 | 1-0 | 1-0 | 0-2 | 2-1 | 2-3 | 2-1 | 2-1 | 1-2 | |
Turgutluspor | 1-1 | 0-0 | 2-3 | 2-2 | 1-2 | 1-1 | 2-1 | 2-0 | 1-0 | 1-0 | 1-2 | 2-0 | 3-1 | 1-0 |
Açıklama: Mavi = İç saha takımı galibiyeti; Sarı = Beraberlik; Kırmızı = Deplasman takımı galibiyeti
Takımların haftalık sıralamaları
Takım ╲ Hafta | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Batman Petrolspor | 10 | 9 | 7 | 7 | 9 | 4 | 4 | 3 | 2 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Elazığspor | 9 | 12 | 12 | 11 | 14 | 9 | 12 | 11 | 8 | 9 | 8 | 9 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Karşıyaka | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 4 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 |
Turgutluspor | 3 | 2 | 3 | 1 | 3 | 2 | 3 | 4 | 3 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 |
Efeler 09 | 8 | 4 | 2 | 3 | 2 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 3 | 4 | 3 | 3 | 4 | 5 | 5 | 5 | 4 | 3 | 3 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
Anadolu Üniversitesi | 4 | 3 | 5 | 5 | 4 | 6 | 8 | 7 | 7 | 7 | 9 | 6 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
Silifke Belediyespor | 5 | 6 | 9 | 6 | 7 | 12 | 7 | 10 | 12 | 13 | 10 | 10 | 10 | 10 | 8 | 7 | 7 | 7 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 9 | 10 | 12 | 9 | 7 | 7 |
Pazarspor | 13 | 7 | 10 | 10 | 6 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 6 | 7 | 7 | 8 | 8 | 9 | 10 | 10 | 10 | 9 | 9 | 10 | 8 | 9 | 9 | 7 | 8 | 8 |
Amasyaspor | 6 | 13 | 8 | 8 | 10 | 7 | 6 | 5 | 5 | 5 | 7 | 7 | 8 | 8 | 10 | 11 | 11 | 12 | 12 | 14 | 14 | 13 | 11 | 12 | 12 | 11 | 11 | 12 | 12 | 9 |
Bulvarspor | 7 | 10 | 6 | 9 | 11 | 13 | 15 | 14 | 13 | 14 | 14 | 15 | 15 | 15 | 14 | 13 | 13 | 13 | 13 | 12 | 11 | 11 | 10 | 9 | 10 | 7 | 8 | 10 | 11 | 10 |
Ergene Velimeşe | 12 | 11 | 13 | 14 | 12 | 14 | 10 | 8 | 10 | 8 | 6 | 8 | 9 | 9 | 9 | 10 | 12 | 11 | 11 | 11 | 12 | 12 | 13 | 11 | 11 | 13 | 13 | 11 | 9 | 11 |
Kelkit Hürriyetspor | 11 | 5 | 4 | 4 | 5 | 8 | 9 | 12 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 13 | 13 | 9 | 9 | 10 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 8 | 7 | 8 | 10 | 12 |
Hacettepe 1945 | 2 | 8 | 11 | 13 | 15 | 10 | 14 | 9 | 11 | 11 | 12 | 11 | 12 | 12 | 12 | 14 | 14 | 14 | 14 | 13 | 13 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 10 | 13 | 13 | 13 |
Eynesil Belediyespor | 15 | 14 | 14 | 15 | 13 | 15 | 11 | 15 | 14 | 12 | 13 | 14 | 11 | 11 | 11 | 12 | 10 | 8 | 9 | 9 | 9 | 10 | 12 | 13 | 13 | 12 | 14 | 14 | 14 | 14 |
Sapanca Gençlikspor | 14 | 15 | 15 | 12 | 8 | 11 | 13 | 13 | 15 | 15 | 15 | 13 | 14 | 14 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 |
2024-25 2. Lig | Play-off finali | Play-off | 2024-25 BAL |
Takımların haftalardaki performansları
Takım ╲ Hafta | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Amasyaspor | EB | DY | EG | DB | EY | DG | EG | DB | EG | Y | DY | EB | DY | EB | DY | DY | EY | DY | EY | DY | EY | DG | EG | DB | Y | EG | DB | EB | DB | EG |
Anadolu Üniversitesi | DG | EG | DY | EB | DB | EY | DY | EG | DY | EG | Y | DG | EY | DB | EG | EB | DY | EG | DG | EY | DY | EG | DY | EY | DY | Y | EB | DB | EG | DG |
Batman Petrolspor | Y | DB | EG | DB | EY | DG | EG | DG | EG | DB | EG | DG | EG | DG | EG | Y | EG | DB | EB | DG | EG | DB | EB | DY | EG | DB | EG | DB | EG | DG |
Bulvarspor | EB | Y | DG | EY | DY | EY | DY | EG | DY | EY | DY | EB | DB | EB | DG | DB | Y | EB | DY | EG | DG | EB | DB | EG | DB | EG | DY | EY | DY | EG |
Efeler 09 | DB | EG | DG | EB | DG | EB | DG | EY | DG | EG | DY | EY | DG | EY | Y | EB | DG | EG | DG | EG | DB | EY | DB | EY | DG | EB | DY | EB | DG | Y |
Elazığspor | DB | EY | DB | EB | DY | EG | Y | DB | EG | DB | EG | DB | EG | DB | EG | EG | DG | EG | DB | EG | DB | Y | EG | DG | EG | DB | EG | DG | EG | HG |
Ergene Velimeşe | DY | EB | Y | DY | EG | DY | EG | DG | EY | DG | EG | DY | EY | DB | EY | EY | DY | Y | EG | DY | EB | DY | EB | DG | EB | DY | EB | DG | EB | DY |
Eynesil Belediyespor | EY | DY | EY | DB | EG | DY | EG | Y | DY | EG | DY | EY | DG | EG | DY | DY | EG | DG | EY | DY | EB | DY | Y | EB | DY | EG | DY | EY | DY | HY |
Hacettepe 1945 | EG | DY | EY | Y | DY | EG | DY | EG | DY | EB | DY | EB | DY | EG | DY | DY | EY | DB | Y | EG | DB | EY | DY | EG | DY | EG | DG | EY | DB | EY |
Karşıyaka | DG | EG | DG | EY | DG | EG | DY | EB | Y | DY | EG | DG | EB | DY | EG | EG | DG | EG | DY | EY | DB | EG | DY | Y | EG | DG | EG | DG | EB | HG |
Kelkit Hürriyetspor | DY | EG | DG | EB | DY | EY | DY | EY | DG | EB | DY | EY | Y | DG | EY | EG | DG | EY | DG | EB | DG | EB | DB | EB | DY | EY | DB | Y | EY | DY |
Pazarspor | EY | DG | EY | DB | EG | DB | EG | DY | EG | DY | EG | Y | DY | EY | DG | DY | EY | DY | EY | DB | EB | DB | EG | DY | EG | DY | Y | EG | DY | EY |
Sapanca Gençlikspor | EY | DY | EY | DG | EG | Y | DY | EB | DY | EY | DY | EG | DY | EB | DY | DB | EY | DY | EG | DY | Y | EG | DY | EG | DY | EB | DB | EY | DY | HY |
Silifke Belediyespor | DG | EY | DY | EG | Y | DY | EG | DY | EY | DY | EG | DB | EG | DY | EG | EG | DY | EB | DY | Y | EB | DY | EG | DB | EY | DY | EY | DG | EG | DY |
Turgutluspor | EG | DG | EB | DG | EB | DG | EY | DY | EG | DG | EG | DB | EG | Y | DY | DG | EG | DY | EG | DG | EY | DG | EB | DY | EG | DY | EB | DY | Y | EY |
EG | Evinde Galibiyet | DG | Deplasmanda Galibiyet | HG | Hükmen Galibiyet | EB | Evinde Beraberlik | DB | Deplasmanda Beraberlik | EY | Evinde Yenilgi | DY | Deplasmanda Yenilgi | HY | Hükmen Yenilgi | Y | Maç yapmadı |
---|
2. Grup Play-off
Ligi 3, 4, 5 ve 6. sıralarda bitiren takımlar play-off finaline çıkan takım olabilmek için tek maçlı çeyrek final, kazanan takımlar çift maçlı yarı final oynar. Yarı finali kazanan ile lig 2.si çift maçlı finalde karşılaşır.
Çeyrek finaller
1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Karşıyaka | 0-1 | Anadolu Üniversitesi |
Turgutluspor | 1-4 | Efeler 09 |
Yarı final
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
Anadolu Üniversitesi | 1-4 | Efeler 09 | 1-2 | 0-2 |
2. Grup play-off finali
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
Efeler 09 | 0-7 | Elazığspor | 0-3 | 0-4 |
3. Grup
Takımlar
Takım bilgileri
Teknik direktör değişiklikleri
Puan durumu
Sıra | Takım
| O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Karaköprü Belediyespor | 28 | 17 | 9 | 2 | 51 | 24 | +27 | 60 | 2024-25 2. Lig |
2 | Erbaaspor (P) | 28 | 16 | 9 | 3 | 55 | 21 | +34 | 57 | Play-off finali |
3 | Silivrispor | 28 | 14 | 9 | 5 | 38 | 22 | +16 | 51 | Play-off |
4 | Bornova | 28 | 15 | 5 | 8 | 47 | 33 | +14 | 50 | |
5 | Kuşadasıspor | 28 | 12 | 9 | 7 | 36 | 28 | +8 | 45 | |
6 | Belediye Kütahyaspor | 28 | 11 | 11 | 6 | 40 | 25 | +15 | 44 | |
7 | Büyükçekmece Tepecikspor | 28 | 10 | 9 | 9 | 29 | 30 | -1 | 39[a] | |
8 | Ağrı 1970 | 28 | 10 | 9 | 9 | 36 | 35 | +1 | 39[a] | |
9 | Fatsa Belediyespor | 28 | 9 | 10 | 9 | 24 | 27 | -3 | 37 | |
10 | Osmaniyespor | 28 | 8 | 5 | 15 | 29 | 34 | -5 | 29 | |
11 | 1922 Konyaspor | 28 | 7 | 7 | 14 | 25 | 30 | -5 | 28[b] | |
12 | Bayburt Özel İdarespor | 28 | 6 | 10 | 12 | 18 | 38 | -20 | 28[b] | |
13 | Darıca Gençlerbirliği | 28 | 6 | 7 | 15 | 18 | 33 | -15 | 25 | 2024-25 BAL |
14 | Akhisarspor | 28 | 5 | 4 | 19 | 25 | 67 | -42 | 19 | |
15 | Sivas Dört Eylülspor[c] | 28 | 5 | 5 | 18 | 22 | 46 | -24 | 17 | |
16 | Kahramanmaraş İstiklalspor[d] | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Katılmadı |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar (sezon sonunda) 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
(P) Play-off kazananı.
Notlar:
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Büyükçekmece Tepecikspor 4 puan, Ağrı 1970 1 puan (genel gol farkına bakılır)
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: 1922 Konyaspor 4 puan, Bayburt Özel İdarespor 1 puan (genel gol farkına bakılır)
- ^ 3 puanı silindi.
- ^ 2023 Kahramanmaraş depremleri nedeniyle ligden çekilen takımın bu sezona katılmama isteği de kabul edildi ve lig hakkı donduruldu.[7]
Sonuçlar
İç saha ╲ Dış saha | 22K | A70 | AKH | BYB | BKÜ | BOR | TPC | DGB | ERB | FAT | KKB | KUŞ | OFK | SİL | SBS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1922 Konyaspor | 1-0 | 0-1 | 4-0 | 2-2 | 1-1 | 3-1 | 0-1 | 1-3 | 0-0 | 0-3 | 0-2 | 3-1 | 0-2 | 2-0 | |
Ağrı 1970 | 0-0 | 2-1 | 1-1 | 2-2 | 2-0 | 2-2 | 1-0 | 0-1 | 1-1 | 0-1 | 2-2 | 2-1 | 1-1 | 1-0 | |
Akhisarspor | 1-0 | 1-1 | 2-0 | 0-2 | 2-3 | 0-5 | 1-0 | 2-6 | 0-1 | 1-2 | 0-1 | 1-1 | 0-3 | 2-2 | |
Bayburt Özel İdarespor | 0-0 | 0-3 | 1-1 | 0-5 | 1-0 | 0-1 | 0-0 | 1-1 | 1-1 | 0-0 | 2-0 | 0-2 | 1-0 | 2-1 | |
Belediye Kütahyaspor | 2-0 | 1-3 | 4-1 | 1-1 | 3-0 | 1-1 | 1-0 | 1-1 | 1-0 | 2-3 | 0-1 | 1-0 | 0-0 | 1-1 | |
Bornova | 2-1 | 3-1 | 4-0 | 5-1 | 0-0 | 1-2 | 1-0 | 1-1 | 3-0 | 3-2 | 3-2 | 2-1 | 2-0 | 1-0 | |
Büyükçekmece Tepecikspor | 1-0 | 4-0 | 2-1 | 1-1 | 0-0 | 1-0 | 1-0 | 0-5 | 2-0 | 0-1 | 1-3 | 0-1 | 0-1 | 0-0 | |
Darıca Gençlerbirliği | 1-0 | 0-5 | 2-0 | 1-1 | 0-1 | 0-0 | 1-2 | 2-2 | 0-1 | 0-1 | 1-0 | 1-0 | 0-2 | 3-1 | |
Erbaaspor | 2-1 | 2-3 | 6-0 | 1-0 | 1-0 | 1-2 | 0-0 | 2-1 | 1-1 | 0-0 | 0-0 | 1-0 | 6-0 | 2-1 | |
Fatsa Belediyespor | 1-0 | 2-0 | 3-0 | 0-1 | 0-0 | 0-1 | 1-0 | 0-0 | 0-2 | 0-1 | 2-1 | 1-1 | 1-4 | 1-0 | |
Karaköprü Belediyespor | 1-1 | 1-1 | 7-3 | 1-0 | 3-2 | 3-0 | 1-1 | 5-1 | 3-2 | 1-0 | 1-1 | 2-1 | 1-1 | 4-1 | |
Kuşadasıspor | 1-3 | 1-0 | 1-0 | 1-0 | 1-1 | 4-1 | 4-0 | 2-2 | 0-1 | 3-3 | 0-0 | 0-3 | 2-1 | 1-0 | |
Osmaniyespor | 1-0 | 1-0 | 3-1 | 1-2 | 1-2 | 2-2 | 1-1 | 2-1 | 0-1 | 1-2 | 1-2 | 0-0 | 0-2 | 0-1 | |
Silivrispor | 0-0 | 4-0 | 1-3 | 2-0 | 2-1 | 2-0 | 0-0 | 0-0 | 1-1 | 2-2 | 1-0 | 0-0 | 3-0 | 1-0 | |
Sivas Dört Eylülspor | 0-2 | 1-2 | 4-0 | 2-1 | 1-3 | 0-6 | 2-0 | 1-0 | 0-3 | 0-0 | 1-1 | 1-2 | 0-3 | 1-2 |
Açıklama: Mavi = İç saha takımı galibiyeti; Sarı = Beraberlik; Kırmızı = Deplasman takımı galibiyeti
Takımların haftalık sıralamaları
Takım ╲ Hafta | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Karaköprü Belediyespor | 6 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Erbaaspor | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 4 | 5 | 4 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Silivrispor | 14 | 12 | 12 | 10 | 7 | 5 | 8 | 7 | 4 | 5 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 4 | 3 | 3 |
Bornova | 2 | 6 | 4 | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | 5 | 4 | 7 | 4 | 7 | 5 | 5 | 6 | 6 | 5 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 |
Kuşadasıspor | 7 | 4 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 6 | 6 | 6 | 5 |
Belediye Kütahyaspor | 4 | 8 | 7 | 5 | 6 | 8 | 7 | 5 | 7 | 6 | 6 | 7 | 5 | 7 | 7 | 4 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 5 | 6 |
Büyükçekmece Tepecikspor | 5 | 3 | 6 | 6 | 5 | 7 | 5 | 8 | 8 | 7 | 8 | 8 | 6 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 9 | 7 | 7 | 7 | 9 | 7 | 8 | 8 | 7 | 8 | 7 |
Ağrı 1970 | 8 | 9 | 10 | 11 | 11 | 10 | 12 | 12 | 11 | 11 | 10 | 10 | 11 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 9 | 8 | 9 | 9 | 9 | 8 | 7 | 8 |
Fatsa Belediyespor | 12 | 7 | 5 | 7 | 8 | 6 | 9 | 9 | 9 | 8 | 5 | 6 | 9 | 6 | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 8 | 9 | 8 | 7 | 8 | 7 | 7 | 9 | 9 | 9 |
Osmaniyespor | 3 | 5 | 9 | 9 | 10 | 9 | 6 | 6 | 6 | 9 | 9 | 9 | 8 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 8 | 9 | 8 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
1922 Konyaspor | 9 | 13 | 13 | 14 | 12 | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 | 14 | 14 | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 | 12 | 12 | 13 | 13 | 13 | 14 | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 |
Bayburt Özel İdarespor | 13 | 14 | 14 | 13 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 14 | 15 | 15 | 12 | 14 | 14 | 13 | 13 | 12 | 12 |
Darıca Gençlerbirliği | 11 | 11 | 8 | 8 | 9 | 11 | 10 | 10 | 10 | 10 | 11 | 11 | 10 | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 | 12 | 12 | 12 | 12 | 13 | 13 |
Akhisarspor | 10 | 10 | 11 | 12 | 13 | 12 | 11 | 11 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 13 | 13 | 12 | 12 | 12 | 13 | 13 | 13 | 14 | 14 | 14 | 14 |
Sivas Dört Eylülspor | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 13 | 13 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 15 | 14 | 14 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 |
2024-25 2. Lig | Play-off finali | Play-off | 2024-25 BAL |
Takımların haftalardaki performansları
Takım ╲ Hafta | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1922 Konyaspor | DY | EY | DY | EY | DB | EY | DY | EY | Y | DB | EY | DY | EG | DY | EB | EG | DY | EY | DG | EG | DY | EB | DB | Y | EG | DB | EG | DG | EB | DY |
Ağrı 1970 | Y | DB | EB | DY | EB | DG | EY | DY | EG | DY | EG | DY | EY | DG | EB | Y | EG | DG | EB | DY | EB | DB | EG | DG | EB | DY | EB | DG | EG | DY |
Akhisarspor | DY | EB | Y | DY | EY | DG | EG | DY | EB | DY | EY | DY | EY | DY | EG | EY | DY | Y | EY | DG | EG | DB | EY | DY | EB | DY | EY | DY | EY | DY |
Bayburt Özel İdarespor | DY | EY | DY | EB | DY | EY | DY | EY | DY | EB | Y | DY | EY | DY | EB | EG | DB | EB | DB | EG | DB | EB | DB | EG | DY | Y | EB | DG | EG | DG |
Belediye Kütahyaspor | DG | EY | DB | EG | Y | DY | EG | DG | EY | DG | EB | DB | EG | DB | EB | EG | DB | EY | DG | Y | EB | DB | EB | DY | EG | DG | EG | DB | EB | DY |
Bornova | EG | DY | EG | DG | EG | Y | DY | EB | DB | EG | DY | EG | DY | EG | DB | DY | EG | DB | EG | DG | Y | EY | DG | EG | DY | EG | DG | EB | DY | EG |
Büyükçekmece Tepecikspor | EG | DG | EY | DB | EB | DY | EG | Y | DB | EG | DY | EG | DG | EB | DB | DY | EB | DB | EY | DY | EG | DG | Y | EY | DG | EY | DB | EG | DB | EY |
Darıca Gençlerbirliği | EY | DB | EG | DB | EY | DY | EG | DB | EB | DY | EB | Y | DB | EY | DY | DY | EY | DG | EB | DY | EG | DY | EY | DY | EY | DY | Y | EG | DY | EG |
Erbaaspor | EG | DG | EG | DY | EG | DG | EB | DB | EB | Y | DB | EB | DG | EG | DB | DB | EG | DB | EB | DG | EG | DG | EY | DG | Y | EG | DG | EY | DG | EG |
Fatsa Belediyespor | EY | DG | EG | Y | DY | EG | DB | EB | DB | EG | DG | EB | DB | EG | DB | DY | EB | DB | Y | EY | DY | EY | DG | EG | DB | EG | DY | EY | DB | EY |
Karaköprü Belediyespor | DG | EG | DG | EG | DG | EB | DG | EG | DG | EB | DG | EG | Y | DG | EG | EG | DY | EB | DB | EG | DB | EB | DG | EG | DY | EB | DB | Y | EG | DY |
Kuşadasıspor | EG | DG | EG | DG | EG | DB | EY | DG | EB | DY | EG | DB | EB | Y | DB | DG | EB | DB | EY | DY | EB | DB | EG | DY | EG | DG | EY | DY | Y | EG |
Osmaniyespor | HG | EY | DY | EB | DY | EG | DG | EG | DB | EY | DY | EG | DG | EY | Y | EY | DB | EB | DG | EY | DY | EB | DY | EG | DY | EY | DY | EY | DY | Y |
Silivrispor | DY | EB | DY | EG | DG | EG | Y | DG | EG | DB | EG | DG | EB | DY | EB | EB | DG | EB | DB | EY | DB | Y | EB | DY | EG | DG | EG | DG | EG | DG |
Sivas Dört Eylülspor | HY | Y | DY | EY | DB | EY | DY | EY | DY | EG | DB | EY | DY | EG | DY | DG | Y | EB | DY | EG | DY | EG | DY | EY | DB | EY | DY | EY | DY | EY |
EG | Evinde Galibiyet | DG | Deplasmanda Galibiyet | HG | Hükmen Galibiyet | EB | Evinde Beraberlik | DB | Deplasmanda Beraberlik | EY | Evinde Yenilgi | DY | Deplasmanda Yenilgi | HY | Hükmen Yenilgi | Y | Maç yapmadı |
---|
3. Grup Play-off
Ligi 3, 4, 5 ve 6. sıralarda bitiren takımlar play-off finaline çıkan takım olabilmek için tek maçlı çeyrek final, kazanan takımlar çift maçlı yarı final oynar. Yarı finali kazanan ile lig 2.si çift maçlı finalde karşılaşır.
Çeyrek finaller
1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Silivrispor | 1-1 (3-4 p) | Belediye Kütahyaspor |
Bornova | 1-2 | Kuşadasıspor |
Yarı final
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
Belediye Kütahyaspor | 4-2 | Kuşadasıspor | 2-1 | 2-1 |
3. Grup play-off finali
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
Belediye Kütahyaspor | 2-2 (5-6 p) | Erbaaspor | 2-1 | 0-1 |
4. Grup
Takımlar
Takım bilgileri
Teknik direktör değişiklikleri
Puan durumu
Sıra | Takım
| O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Adana 1954 | 28 | 20 | 3 | 5 | 60 | 27 | +33 | 63 | 2024-25 2. Lig |
2 | Sebat Gençlikspor | 28 | 15 | 5 | 8 | 42 | 27 | +15 | 50 | Play-off finali |
3 | Muş 1984 Muşspor | 28 | 12 | 11 | 5 | 41 | 29 | +12 | 47 | Play-off |
4 | Tokat Belediye Plevnespor | 28 | 12 | 9 | 7 | 32 | 27 | +5 | 45 | |
5 | Alanya Kestelspor | 28 | 11 | 10 | 7 | 42 | 33 | +9 | 43 | |
6 | Bursa Yıldırımspor | 28 | 11 | 9 | 8 | 39 | 34 | +5 | 42 | |
7 | Orduspor 1967 | 28 | 11 | 8 | 9 | 49 | 33 | +16 | 41 | |
8 | Balıkesirspor | 28 | 7 | 12 | 9 | 28 | 32 | -4 | 33 | |
9 | Bergama | 28 | 8 | 7 | 13 | 34 | 39 | -5 | 31[a] | |
10 | Çankaya | 28 | 6 | 13 | 9 | 26 | 37 | -11 | 31[a] | |
11 | 23 Elazığ | 28 | 8 | 7 | 13 | 25 | 42 | -17 | 31[a] | |
12 | Nevşehir Belediyespor | 28 | 8 | 6 | 14 | 19 | 31 | -12 | 30 | |
13 | Siirt İl Özel İdaresi | 28 | 7 | 8 | 13 | 21 | 32 | -11 | 29 | 2024-25 BAL |
14 | Çatalcaspor | 28 | 5 | 11 | 12 | 27 | 38 | -11 | 26 | |
15 | Sultanbeyli Belediyespor | 28 | 6 | 7 | 15 | 26 | 50 | -24 | 25 | |
16 | Kahramanmaraşspor[b] | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Katılmadı |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar (sezon sonunda) 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
- ^ a b c Kendi aralarındaki maçlarda: Bergama 7 puan, Çankaya 5 puan, 23 Elazığ 3 puan
- ^ 2023 Kahramanmaraş depremleri nedeniyle ligden çekilen takımın bu sezona katılmama isteği de kabul edildi ve lig hakkı donduruldu.[7]
Sonuçlar
İç saha ╲ Dış saha | 23E | A54 | AKE | BAL | BER | BYI | ÇAN | ÇAT | MUŞ | NEV | O67 | SGE | SİÖ | SUL | TBP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23 Elazığ | 1-5 | 1-2 | 1-0 | 2-2 | 3-1 | 2-2 | 1-0 | 1-1 | 1-0 | 1-0 | 1-0 | 1-2 | 0-0 | 3-2 | |
Adana 1954 | 1-0 | 0-3 | 2-1 | 4-0 | 3-1 | 1-0 | 3-1 | 4-0 | 2-0 | 1-0 | 4-3 | 2-0 | 3-0 | 2-1 | |
Alanya Kestelspor | 4-1 | 1-3 | 0-3 | 1-0 | 2-1 | 1-1 | 4-3 | 0-1 | 2-0 | 2-0 | 4-2 | 2-0 | 1-1 | 0-1 | |
Balıkesirspor | 0-0 | 0-0 | 0-0 | 2-2 | 1-0 | 2-1 | 1-1 | 0-0 | 2-0 | 1-4 | 4-1 | 1-1 | 1-1 | 1-1 | |
Bergama | 3-0 | 1-3 | 1-1 | 2-1 | 1-2 | 3-0 | 2-3 | 4-2 | 2-2 | 0-0 | 1-0 | 1-1 | 4-3 | 0-1 | |
Bursa Yıldırımspor | 2-0 | 2-2 | 1-1 | 2-1 | 1-0 | 0-1 | 6-1 | 0-0 | 3-1 | 2-2 | 1-1 | 1-0 | 1-0 | 3-2 | |
Çankaya | 1-1 | 2-2 | 1-3 | 0-0 | 1-0 | 3-3 | 1-1 | 0-1 | 0-0 | 1-0 | 0-1 | 0-0 | 2-1 | 1-1 | |
Çatalcaspor | 1-1 | 1-3 | 1-0 | 1-1 | 1-1 | 0-1 | 1-1 | 3-0 | 1-0 | 2-0 | 0-2 | 0-0 | 0-0 | 1-2 | |
Muş 1984 Muşspor | 3-0 | 2-1 | 3-3 | 2-0 | 3-0 | 2-2 | 1-1 | 2-1 | 0-0 | 0-3 | 2-0 | 3-0 | 6-0 | 0-0 | |
Nevşehir Belediyespor | 2-0 | 2-1 | 1-0 | 0-1 | 2-1 | 0-2 | 0-2 | 0-0 | 1-2 | 1-0 | 1-0 | 1-0 | 1-0 | 1-1 | |
Orduspor 1967 | 3-1 | 2-1 | 2-2 | 4-0 | 1-0 | 0-0 | 6-1 | 2-2 | 1-1 | 4-3 | 1-2 | 3-1 | 1-2 | 3-0 | |
Sebat Gençlikspor | 2-0 | 3-1 | 1-1 | 2-0 | 0-1 | 1-0 | 3-0 | 1-0 | 1-0 | 0-0 | 2-2 | 2-1 | 3-0 | 2-1 | |
Siirt İl Özel İdaresi | 0-1 | 0-3 | 2-0 | 0-1 | 1-0 | 1-1 | 0-1 | 2-1 | 1-1 | 2-0 | 1-1 | 0-2 | 2-0 | 1-1 | |
Sultanbeyli Belediyespor | 2-1 | 0-2 | 1-1 | 3-2 | 0-2 | 3-0 | 2-2 | 0-0 | 0-1 | 1-0 | 1-4 | 1-5 | 0-2 | 4-0 | |
Tokat Belediye Plevnespor | 1-0 | 0-1 | 1-1 | 1-1 | 1-0 | 2-0 | 1-0 | 1-0 | 2-2 | 1-0 | 2-0 | 0-0 | 2-0 | 3-0 |
Açıklama: Mavi = İç saha takımı galibiyeti; Sarı = Beraberlik; Kırmızı = Deplasman takımı galibiyeti
Takımların haftalık sıralamaları
Takım ╲ Hafta | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Adana 1954 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Sebat Gençlikspor | 14 | 13 | 6 | 4 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 3 | 4 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Muş 1984 Muşspor | 2 | 7 | 7 | 8 | 5 | 6 | 4 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 5 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 |
Tokat Belediye Plevnespor | 10 | 3 | 4 | 6 | 8 | 5 | 8 | 4 | 7 | 8 | 10 | 9 | 9 | 9 | 6 | 6 | 7 | 7 | 7 | 6 | 7 | 6 | 7 | 6 | 7 | 7 | 7 | 6 | 5 | 4 |
Alanya Kestelspor | 5 | 10 | 13 | 10 | 7 | 8 | 6 | 8 | 5 | 4 | 5 | 5 | 4 | 4 | 5 | 4 | 4 | 3 | 4 | 5 | 5 | 7 | 5 | 5 | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | 5 |
Bursa Yıldırımspor | 3 | 5 | 3 | 3 | 4 | 3 | 5 | 5 | 6 | 5 | 4 | 4 | 5 | 5 | 4 | 5 | 6 | 5 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 4 | 5 | 6 | 5 | 6 | 6 |
Orduspor 1967 | 13 | 14 | 15 | 15 | 11 | 11 | 9 | 10 | 9 | 10 | 8 | 7 | 7 | 7 | 8 | 7 | 5 | 6 | 6 | 7 | 6 | 5 | 6 | 7 | 6 | 6 | 5 | 7 | 7 | 7 |
Balıkesirspor | 12 | 12 | 5 | 7 | 9 | 9 | 13 | 13 | 14 | 9 | 13 | 12 | 12 | 12 | 12 | 10 | 10 | 9 | 9 | 9 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
Bergama | 6 | 8 | 9 | 5 | 6 | 7 | 10 | 7 | 8 | 7 | 7 | 10 | 10 | 10 | 10 | 12 | 13 | 11 | 11 | 11 | 12 | 12 | 10 | 9 | 9 | 9 | 9 | 10 | 9 | 9 |
Çankaya | 7 | 2 | 2 | 2 | 3 | 4 | 3 | 6 | 4 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 10 | 10 | 10 | 11 | 12 | 13 | 13 | 13 | 13 | 9 | 10 | 10 |
23 Elazığ | 15 | 15 | 14 | 14 | 10 | 10 | 7 | 9 | 11 | 14 | 14 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 13 | 14 | 11 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 11 | 12 | 11 |
Nevşehir Belediyespor | 9 | 9 | 11 | 13 | 13 | 13 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 14 | 14 | 11 | 13 | 14 | 11 | 12 | 12 | 13 | 14 | 13 | 13 | 12 | 12 | 11 | 12 | 14 | 13 | 12 |
Siirt İl Özel İdaresi | 11 | 4 | 8 | 9 | 14 | 14 | 11 | 12 | 13 | 12 | 9 | 8 | 8 | 8 | 9 | 9 | 8 | 8 | 8 | 8 | 9 | 9 | 9 | 11 | 10 | 10 | 11 | 13 | 11 | 13 |
Çatalcaspor | 8 | 11 | 12 | 12 | 12 | 12 | 14 | 11 | 12 | 11 | 11 | 11 | 13 | 14 | 14 | 11 | 12 | 13 | 14 | 12 | 13 | 10 | 11 | 10 | 11 | 12 | 10 | 12 | 14 | 14 |
Sultanbeyli Belediyespor | 4 | 6 | 10 | 11 | 15 | 15 | 12 | 14 | 10 | 13 | 12 | 13 | 11 | 13 | 11 | 13 | 14 | 14 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 |
2024-25 2. Lig | Play-off finali | Play-off | 2024-25 BAL |
Takımların haftalardaki performansları
Takım ╲ Hafta | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23 Elazığ | EY | DY | EB | DB | EG | DB | EG | Y | DY | EY | DY | EY | DY | EB | DY | DY | EG | DY | EG | DY | EG | DY | Y | EB | DY | EG | DG | EB | DB | EG |
Adana 1954 | DG | EG | DG | EG | DG | EG | DB | EG | Y | DG | EG | DB | EG | DG | EG | EG | DY | EY | DY | EG | DG | EG | DY | Y | EG | DG | EG | DB | EG | DY |
Alanya Kestelspor | EB | DB | EY | DB | EG | DB | EG | DY | EG | DG | EY | Y | DB | EG | DB | DG | EG | DG | EY | DB | EY | DB | EG | DY | EG | DB | Y | EG | DY | EY |
Balıkesirspor | DY | EB | DG | EB | DY | EB | DY | EB | DY | EG | DY | EB | DB | EB | Y | EG | DB | EG | DY | EB | DG | EY | DG | EB | DB | EG | DY | EB | DY | Y |
Bergama | DB | EB | DB | EG | DY | EB | DY | EG | DY | EG | DY | EY | Y | DB | EY | EY | DY | EG | DY | EB | DY | EB | DG | EG | DG | EY | DY | Y | EG | DY |
Bursa Yıldırımspor | EG | Y | DG | EG | DY | EB | DY | EB | DB | EG | DB | EB | DY | EG | DG | DY | Y | EG | DG | EG | DB | EB | DB | EG | DY | EY | DY | EB | DY | EG |
Çankaya | DB | EG | DG | EG | Y | DY | EB | DY | EG | DY | EB | DB | EB | DB | EY | EY | DY | EB | DB | Y | EY | DY | EB | DY | EB | DG | EB | DG | EB | DY |
Çatalcaspor | EB | DB | EY | Y | DB | EB | DY | EG | DB | EB | DB | EB | DY | EY | DY | DG | EB | DY | Y | EG | DY | EG | DY | EG | DY | EB | DB | EY | DY | EY |
Muş 1984 Muşspor | EG | DY | EB | DY | EG | DB | EG | DG | EG | Y | DG | EY | DB | EG | DG | DY | EG | DB | EG | DB | EB | DY | EB | DB | Y | EB | DB | EG | DG | EY |
Nevşehir Belediyespor | EB | DB | EY | DY | EB | Y | DY | EY | DY | EG | DY | EG | DB | EG | DY | DY | EG | DY | EY | DY | Y | EG | DB | EG | DY | EG | DY | EY | DB | EG |
Orduspor 1967 | EY | DY | EY | DY | EG | DB | EG | DB | EB | DY | EG | DG | EB | Y | DB | DG | EG | DB | EG | DY | EG | DG | EB | DY | EG | DY | EB | DY | Y | EG |
Sebat Gençlikspor | DY | EB | DG | EG | DG | EG | Y | DY | EG | DY | EG | DB | EG | DY | EG | EG | DY | EB | DG | EG | DG | Y | EG | DB | EY | DY | EG | DG | EB | DY |
Siirt İl Özel İdaresi | Y | DG | EY | DY | EY | DY | EG | DB | EB | DB | EG | DG | EB | DY | EB | Y | EG | DB | EY | DY | EB | DB | EY | DY | EG | DY | EY | DY | EG | DY |
Sultanbeyli Belediyespor | DG | EY | Y | DY | EY | DY | EG | DY | EG | DY | EB | DY | EG | DY | EB | EY | DY | Y | EB | DY | EY | DY | EY | DB | EG | DB | EG | DB | EY | DY |
Tokat Belediye Plevnespor | DB | EG | DB | EB | DY | EG | DY | EG | DY | EY | Y | DG | EB | DY | EG | EG | DY | EB | DG | EG | DB | EG | DB | EB | DY | Y | EG | DB | EG | DG |
EG | Evinde Galibiyet | DG | Deplasmanda Galibiyet | HG | Hükmen Galibiyet | EB | Evinde Beraberlik | DB | Deplasmanda Beraberlik | EY | Evinde Yenilgi | DY | Deplasmanda Yenilgi | HY | Hükmen Yenilgi | Y | Maç yapmadı |
---|
4. Grup Play-off
Ligi 3, 4, 5 ve 6. sıralarda bitiren takımlar play-off finaline çıkan takım olabilmek için tek maçlı çeyrek final, kazanan takımlar çift maçlı yarı final oynar. Yarı finali kazanan ile lig 2.si çift maçlı finalde karşılaşır.
Çeyrek finaller
1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Muş 1984 Muşspor | 4-0 | Bursa Yıldırımspor |
Tokat Belediye Plevnespor | 1-0 | Alanya Kestelspor |
Yarı final
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
Tokat Belediye Plevnespor | 1-2 | Muş 1984 Muşspor | 0-1 | 1-1 (uz.) |
4. Grup play-off finali
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
Muş 1984 Muşspor | 3-1 | Sebat Gençlikspor | 0-1 | 3-0 |
Play-off finalleri
1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
52 Orduspor | 0-3 | Elazığspor |
Erbaaspor | 1-1 (5-4 p) | Muş 1984 Muşspor |
Kaynakça
- ^ "2023-2024 TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig Sezon Planlamaları Belli Oldu". TFF. 22 Haziran 2023. 24 Temmuz 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Ağustos 2023.
- ^ a b "2023-2024 Sezonu TFF 3. Lig statüsü" (PDF). TFF. 24 Temmuz 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Temmuz 2023.
- ^ "TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig Grup Kura Çekimi Ankara'da Yapıldı". TFF. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Temmuz 2023.
- ^ "2023-2024 Sezonu TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig Fikstürleri Çekildi". TFF. 4 Ağustos 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Ağustos 2023.
- ^ "TFF Başkanı Büyükekşi açıkladı: Tüm liglerdeki maçları süresiz olarak erteledik". Haberturk.com. 12 Aralık 2023. 11 Aralık 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Aralık 2023.
- ^ "TARİH BELLİ OLDU! SÜPER LİG MAÇLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK? Süper Lig'de bu hafta maç var mı? TFF Başkanı duyurdu! İşte lig maçlarının başlayacağı tarih!". Hürriyet. 13 Aralık 2023. 13 Aralık 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Aralık 2023.
- ^ a b "2023-2024 Sezonu TFF 3. Lig statüsü" (PDF). TFF. Erişim tarihi: 25 Temmuz 2023. Arşivlenmesi gereken bağlantıya sahip kaynak şablonu içeren maddeler (link)