2024-25 3. Lig
3. Lig | |
---|---|
Sezon | 2024-25 |
Takım sayısı | 64 |
← 2023-24 2025-26 → |
2024-25 3. Lig, 3. Lig'in 54. sezonudur. 8 Eylül 2024 tarihinde başlayacak normal sezon 26 Nisan 2025 tarihinde sona erecektir.[1]
2024-25 sezonunda, Bölgesel Amatör Ligden yükselen 12 takım, 2. Ligden düşen 8 takım ve 3. Ligden devam eden 44 takımın katılımı ile toplam 64 takımdan oluşur.[2]
Gruplarda yer alacak takımlar 13 Haziran 2024 tarihinde İstanbul Riva'da bulunan Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Konferans Salonu'nda yapılan kura çekimi ile belirlendi.[1] 3. Lig'de fikstür çekimi 1 Ağustos 2024'te Beykoz Riva'da yer alan Orhan Saka Salonu'nda gerçekleştirilmiştir.[3]
Format
Bu sezon sonunda 3. Ligden altı takım 2. Lige yükselir ve 12 takım Bölgesel Amatör Lige düşer:[2]
- 64 takım 16'lı 4 grupta yer alır.
- Çift devreli lig müsabakaları sonunda gruplarda 1. sırayı alan 4 takım doğrudan 2. Lige yükselir.
- Lig sonunda gruplarında 2., 3., 4. 5. ve 6. sırada yer alan 20 takımdan 2 takım daha play-off müsabakaları sonucunda 2. Lige yükselir.
- Gruplarını 2. sırada bitiren takımlar doğrudan grup play-off finaline yükselir.
- Grup play-off finallerini kazanan 4 takım 3 Lig play-off finallerinde mücadele eder.
- Tüm gruplarda son 3 sırayı alan toplam 12 takım bir sonraki sezon Bölgesel Amatör Lige düşer.
1. Grup
Takımlar
Takım bilgileri
Teknik direktör değişiklikleri
Puan durumu
Sıra | Takım
| O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 23 Elazığ FK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2025-26 2. Lig |
2 | Anadolu Üniversitesi | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Play-off finali |
3 | Artvin Hopaspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Play-off |
4 | Belediye Kütahyaspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
5 | Bornova FK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
6 | Bulvarspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
7 | Bursaspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
8 | Düzcespor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
9 | Ergene Velimeşe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
10 | Kahramanmaraşspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
11 | Karşıyaka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
12 | Kırşehir Futbol SK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
13 | Kuşadasıspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
14 | Muş 1984 Muşspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2025-26 BAL |
15 | Silifke Belediyespor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
16 | Tokat Belediye Plevnespor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar (sezon sonunda) 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Sonuçlar
İç saha ╲ Dış saha | 23E | AÜN | AHO | BKÜ | BOR | BUL | BUR | DÜZ | EVE | KAH | KSK | KIR | KUŞ | MUŞ | SİB | TBP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23 Elazığ | 8. | 16. | 26. | 2. | 14. | 12. | 4. | 6. | 24. | 18. | 28. | 30. | 22. | 10. | 20. | |
Anadolu Üniversitesi | 23. | 9. | 19. | 25. | 7. | 5. | 27. | 29. | 17. | 11. | 21. | 1. | 15. | 3. | 13. | |
Artvin Hopaspor | 1. | 24. | 12. | 18. | 30. | 28. | 20. | 22. | 10. | 4. | 14. | 17. | 8. | 26. | 6. | |
Belediye Kütahyaspor | 11. | 4. | 27. | 13. | 25. | 23. | 15. | 2. | 20. | 29. | 9. | 7. | 18. | 6. | 16. | |
Bornova | 17. | 10. | 3. | 28. | 1. | 14. | 6. | 8. | 26. | 20. | 30. | 19. | 24. | 12. | 22. | |
Bulvarspor | 29. | 22. | 15. | 10. | 16. | 26. | 18. | 20. | 8. | 2. | 12. | 13. | 6. | 24. | 4. | |
Bursaspor | 27. | 20. | 13. | 8. | 29. | 11. | 16. | 18. | 6. | 15. | 25. | 9. | 4. | 22. | 2. | |
Düzcespor | 19. | 12. | 5. | 30. | 21. | 3. | 1. | 10. | 28. | 7. | 17. | 23. | 26. | 14. | 24. | |
Ergene Velimeşe | 21. | 14. | 7. | 17. | 23. | 5. | 3. | 25. | 30. | 9. | 19. | 27. | 28. | 1. | 11. | |
Kahramanmaraşspor | 9. | 2. | 25. | 5. | 11. | 23. | 21. | 13. | 15. | 27. | 7. | 3. | 16. | 19. | 29. | |
Karşıyaka | 3. | 26. | 19. | 14. | 5. | 17. | 30. | 22. | 24. | 12. | 1. | 21. | 10. | 28. | 8. | |
Kırşehir | 13. | 6. | 29. | 24. | 15. | 27. | 10. | 2. | 4. | 22. | 16. | 11. | 20. | 8. | 18. | |
Kuşadasıspor | 15. | 16. | 2. | 22. | 4. | 28. | 24. | 8. | 12. | 18. | 6. | 26. | 29. | 20. | 10. | |
Muş 1984 Muşspor | 7. | 30. | 23. | 3. | 9. | 21. | 19. | 11. | 13. | 1. | 25. | 5. | 14. | 17. | 27. | |
Silifke Belediyespor | 25. | 18. | 11. | 21. | 27. | 9. | 7. | 29. | 16. | 4. | 13. | 23. | 5. | 2. | 15. | |
Tokat Belediye Plevnespor | 5. | 28. | 21. | 1. | 7. | 19. | 17. | 9. | 26. | 14. | 23. | 3. | 25. | 12. | 30. |
Açıklama: Mavi = İç saha takımı galibiyeti; Sarı = Beraberlik; Kırmızı = Deplasman takımı galibiyeti
Takımların haftalık sıralamaları
Takımların haftalardaki performansları
Takım ╲ Hafta | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23 Elazığ | ||||||||||||||||||||||||||||||
Anadolu Üniversitesi | ||||||||||||||||||||||||||||||
Artvin Hopaspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Belediye Kütahyaspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Bornova | ||||||||||||||||||||||||||||||
Bulvarspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Bursaspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Düzcespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Ergene Velimeşe | ||||||||||||||||||||||||||||||
Kahramanmaraşspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Karşıyaka | ||||||||||||||||||||||||||||||
Kırşehir | ||||||||||||||||||||||||||||||
Kuşadasıspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Muş 1984 Muşspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Silifke Belediyespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Tokat Belediye Plevnespor |
EG | Evinde Galibiyet | DG | Deplasmanda Galibiyet | HG | Hükmen Galibiyet | EB | Evinde Beraberlik | DB | Deplasmanda Beraberlik | EY | Evinde Yenilgi | DY | Deplasmanda Yenilgi | HY | Hükmen Yenilgi |
---|
1. Grup Play-off
Ligi 3, 4, 5 ve 6. sıralarda bitiren takımlar play-off finaline çıkan takım olabilmek için tek maçlı çeyrek final, kazanan takımlar çift maçlı yarı final oynar. Yarı finali kazanan ile lig 2.si tek maçlı finalde karşılaşır.
Çeyrek finaller
1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Lig 3.sü | 1 | Lig 6.sı |
Lig 4.sü | 2 | Lig 5.si |
Yarı final
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
2. çeyrek final kazananı | 1. çeyrek final kazananı |
Not:1. çeyrek finali lig 6.sı takım kazanırsa yarı final ilk maçı lig 6.sının sahasında oynanır.
1. Grup play-off finali
1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Lig 2.si | Yarı final kazananı |
2. Grup
Takımlar
Takım bilgileri
Teknik direktör değişiklikleri
Puan durumu
Sıra | Takım
| O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Adıyaman FK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2025-26 2. Lig |
2 | Amasyaspor FK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Play-off finali |
3 | Balıkesirspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Play-off |
4 | Beykoz İshaklı SF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
5 | Çayelispor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
6 | Etimesgut Belediyespor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
7 | Fatsa Belediyespor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
8 | İnegöl Kafkas Gençlikspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
9 | Kelkit Hürriyetspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
10 | Mazıdağı Fosfatspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
11 | Muğlaspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
12 | Nevşehir Belediyespor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
13 | Silivrispor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
14 | Tire 2021 FK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2025-26 BAL |
15 | Türk Metal 1963 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
16 | Uşakspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar (sezon sonunda) 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Sonuçlar
İç saha ╲ Dış saha | ADI | AMA | BAL | BİS | ÇAY | ETB | FAT | İKG | KHÜ | MAZ | MUĞ | NEV | SİL | TİR | TME | UŞA |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Adıyaman | 9. | 13. | 29. | 25. | 27. | 19. | 17. | 21. | 1. | 23. | 15. | 7. | 11. | 3. | 5. | |
Amasyaspor | 24. | 6. | 22. | 18. | 20. | 12. | 10. | 14. | 17. | 1. | 8. | 30. | 4. | 26. | 28. | |
Balıkesirspor | 28. | 21. | 26. | 7. | 9. | 1. | 14. | 3. | 25. | 5. | 12. | 19. | 23. | 30. | 17. | |
Beykoz İshaklı | 14. | 7. | 11. | 23. | 25. | 17. | 30. | 19. | 27. | 21. | 28. | 5. | 9. | 1. | 3. | |
Çayelispor | 10. | 3. | 22. | 8. | 6. | 28. | 26. | 30. | 19. | 17. | 24. | 1. | 20. | 12. | 14. | |
Etimesgut Belediyespor | 12. | 5. | 24. | 10. | 21. | 30. | 28. | 17. | 23. | 19. | 26. | 3. | 7. | 14. | 1. | |
Fatsa Belediyespor | 4. | 27. | 16. | 2. | 13. | 15. | 20. | 9. | 7. | 11. | 18. | 25. | 29. | 6. | 23. | |
İnegöl Kafkas Gençlikspor | 2. | 25. | 29. | 15. | 11. | 13. | 5. | 7. | 3. | 9. | 16. | 23. | 27. | 19. | 21. | |
Kelkit Hürriyetspor | 6. | 29. | 18. | 4. | 15. | 2. | 24. | 22. | 11. | 13. | 20. | 27. | 16. | 8. | 10. | |
Mazıdağı Fosfatspor | 16. | 2. | 10. | 12. | 4. | 8. | 22. | 18. | 26. | 15. | 29. | 28. | 6. | 20. | 24. | |
Muğlaspor | 8. | 16. | 20. | 6. | 2. | 4. | 26. | 24. | 28. | 30. | 22. | 14. | 18. | 10. | 12. | |
Nevşehir Belediyespor | 30. | 23. | 27. | 13. | 9. | 11. | 3. | 1. | 5. | 14. | 7. | 21. | 25. | 17. | 19. | |
Silivrispor | 22. | 15. | 4. | 20. | 16. | 18. | 10. | 8. | 12. | 13. | 29. | 6. | 2. | 24. | 26. | |
Tire 2021 | 26. | 19. | 8. | 24. | 5. | 22. | 14. | 12. | 1. | 21. | 3. | 10. | 17. | 28. | 30. | |
Türk Metal 1963 | 18. | 11. | 15. | 16. | 27. | 29. | 21. | 4. | 23. | 5. | 25. | 2. | 9. | 13. | 7. | |
Uşakspor | 20. | 13. | 2. | 18. | 29. | 16. | 8. | 6. | 25. | 9. | 27. | 4. | 11. | 15. | 22. |
Açıklama: Mavi = İç saha takımı galibiyeti; Sarı = Beraberlik; Kırmızı = Deplasman takımı galibiyeti
Takımların haftalık sıralamaları
Takım ╲ Hafta | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Adıyaman | ||||||||||||||||||||||||||||||
Amasyaspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Balıkesirspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Beykoz İshaklı | ||||||||||||||||||||||||||||||
Çayelispor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Etimesgut Belediyespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Fatsa Belediyespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
İnegöl Kafkas Gençlikspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Kelkit Hürriyetspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Mazıdağı Fosfatspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Muğlaspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Nevşehir Belediyespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Silivrispor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Tire 2021 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Türk Metal 1963 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Uşakspor |
2025-26 2. Lig | Play-off finali | Play-off | 2025-26 BAL |
Takımların haftalardaki performansları
Takım ╲ Hafta | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Adıyaman | ||||||||||||||||||||||||||||||
Amasyaspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Balıkesirspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Beykoz İshaklı | ||||||||||||||||||||||||||||||
Çayelispor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Etimesgut Belediyespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Fatsa Belediyespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
İnegöl Kafkas Gençlikspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Kelkit Hürriyetspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Mazıdağı Fosfatspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Muğlaspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Nevşehir Belediyespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Silivrispor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Tire 2021 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Türk Metal 1963 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Uşakspor |
EG | Evinde Galibiyet | DG | Deplasmanda Galibiyet | HG | Hükmen Galibiyet | EB | Evinde Beraberlik | DB | Deplasmanda Beraberlik | EY | Evinde Yenilgi | DY | Deplasmanda Yenilgi | HY | Hükmen Yenilgi | Y | Maç yapmadı |
---|
2. Grup Play-off
Ligi 3, 4, 5 ve 6. sıralarda bitiren takımlar play-off finaline çıkan takım olabilmek için tek maçlı çeyrek final, kazanan takımlar çift maçlı yarı final oynar. Yarı finali kazanan ile lig 2.si tek maçlı finalde karşılaşır.
Çeyrek finaller
1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Lig 3.sü | 1 | Lig 6.sı |
Lig 4.sü | 2 | Lig 5.si |
Yarı final
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
2. çeyrek final kazananı | 1. çeyrek final kazananı |
Not:1. çeyrek finali lig 6.sı takım kazanırsa yarı final ilk maçı lig 6.sının sahasında oynanır.
2. Grup play-off finali
1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Lig 2.si | Yarı final kazananı |
3. Grup
Takımlar
Takım bilgileri
Teknik direktör değişiklikleri
Puan durumu
Sıra | Takım
| O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1922 Konyaspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2025-26 2. Lig |
2 | 52 Orduspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Play-off finali |
3 | Alanya Kestelspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Play-off |
4 | Aliağa FK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
5 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
6 | Bayburt Özel İdarespor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
7 | Bursa Yıldırımspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
8 | Çankaya FK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
9 | Çorluspor 1947 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
10 | Efeler 09 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
11 | Karabük İdman Yurdu | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
12 | Küçükçekmece Sinopspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
13 | Osmaniyespor FK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
14 | Pazarspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2025-26 BAL |
15 | Viranşehir Belediyespor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
16 | Yozgat Belediyesi Bozokspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar (sezon sonunda) 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Sonuçlar
İç saha ╲ Dış saha | 22K | 52O | AKE | ALİ | AYB | BYB | BYI | ÇAN | ÇOR | EFE | KİY | KSİ | OFK | PAZ | VİB | YBB |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1922 Konyaspor | 23. | 21. | 19. | 13. | 25. | 27. | 5. | 7. | 15. | 1. | 29. | 9. | 3. | 17. | 11. | |
52 Orduspor | 8. | 28. | 26. | 20. | 2. | 4. | 12. | 14. | 22. | 30. | 6. | 16. | 10. | 24. | 18. | |
Alanya Kestelspor | 6. | 13. | 24. | 18. | 15. | 2. | 10. | 27. | 20. | 11. | 4. | 29. | 8. | 22. | 16. | |
Aliağa | 4. | 11. | 9. | 16. | 13. | 15. | 23. | 25. | 18. | 7. | 2. | 27. | 6. | 20. | 29. | |
Ayvalıkgücü Belediyespor | 28. | 5. | 3. | 1. | 7. | 9. | 17. | 19. | 12. | 25. | 26. | 21. | 30. | 14. | 23. | |
Bayburt Özel İdarespor | 10. | 17. | 30. | 28. | 22. | 6. | 14. | 1. | 24. | 19. | 8. | 3. | 12. | 26. | 20. | |
Bursa Yıldırımspor | 12. | 19. | 17. | 30. | 24. | 21. | 1. | 3. | 26. | 23. | 10. | 5. | 14. | 28. | 7. | |
Çankaya | 20. | 27. | 25. | 8. | 2. | 29. | 16. | 11. | 4. | 9. | 18. | 13. | 22. | 6. | 15. | |
Çorluspor 1947 | 22. | 29. | 12. | 10. | 4. | 16. | 18. | 26. | 6. | 13. | 20. | 15. | 24. | 8. | 2. | |
Efeler 09 | 30. | 7. | 5. | 3. | 27. | 9. | 11. | 19. | 21. | 14. | 13. | 23. | 17. | 1. | 25. | |
Karabük İdman Yurdu | 16. | 15. | 26. | 22. | 10. | 4. | 8. | 24. | 28. | 29. | 12. | 2. | 20. | 18. | 6. | |
Küçükçekmece Sinopspor | 14. | 21. | 19. | 17. | 11. | 23. | 25. | 3. | 5. | 28. | 27. | 7. | 1. | 30. | 9. | |
Osmaniyespor | 24. | 1. | 14. | 12. | 6. | 18. | 20. | 28. | 30. | 8. | 17. | 22. | 26. | 10. | 4. | |
Pazarspor | 18. | 25. | 23. | 21. | 15. | 27. | 29. | 7. | 9. | 2. | 5. | 16. | 11. | 4. | 13. | |
Viranşehir Belediyespor | 2. | 9. | 7. | 5. | 29. | 11. | 13. | 21. | 23. | 16. | 3. | 15. | 25. | 19. | 27. | |
Yozgat Belediyesi Bozokspor | 26. | 3. | 1. | 14. | 8. | 5. | 22. | 30. | 17. | 10. | 21. | 24. | 19. | 28. | 12. |
Açıklama: Mavi = İç saha takımı galibiyeti; Sarı = Beraberlik; Kırmızı = Deplasman takımı galibiyeti
Takımların haftalık sıralamaları
Takım ╲ Hafta | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1922 Konyaspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
52 Orduspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Alanya Kestelspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Aliağa | ||||||||||||||||||||||||||||||
Ayvalıkgücü Belediyespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Bayburt Özel İdarespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Bursa Yıldırımspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Çankaya | ||||||||||||||||||||||||||||||
Çorluspor 1947 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Efeler 09 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Karabük İdman Yurdu | ||||||||||||||||||||||||||||||
Küçükçekmece Sinopspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Osmaniyespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Pazarspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Viranşehir Belediyespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Yozgat Belediyesi Bozokspor |
2025-26 2. Lig | Play-off finali | Play-off | 2025-26 BAL |
Takımların haftalardaki performansları
Takım ╲ Hafta | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1922 Konyaspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
52 Orduspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Alanya Kestelspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Aliağa | ||||||||||||||||||||||||||||||
Ayvalıkgücü Belediyespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Bayburt Özel İdarespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Bursa Yıldırımspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Çankaya | ||||||||||||||||||||||||||||||
Çorluspor 1947 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Efeler 09 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Karabük İdman Yurdu | ||||||||||||||||||||||||||||||
Küçükçekmece Sinopspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Osmaniyespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Pazarspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Viranşehir Belediyespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Yozgat Belediyesi Bozokspor |
EG | Evinde Galibiyet | DG | Deplasmanda Galibiyet | HG | Hükmen Galibiyet | EB | Evinde Beraberlik | DB | Deplasmanda Beraberlik | EY | Evinde Yenilgi | DY | Deplasmanda Yenilgi | HY | Hükmen Yenilgi |
---|
3. Grup Play-off
Ligi 3, 4, 5 ve 6. sıralarda bitiren takımlar play-off finaline çıkan takım olabilmek için tek maçlı çeyrek final, kazanan takımlar çift maçlı yarı final oynar. Yarı finali kazanan ile lig 2.si tek maçlı finalde karşılaşır.
Çeyrek finaller
1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Lig 3.sü | 1 | Lig 6.sı |
Lig 4.sü | 2 | Lig 5.si |
Yarı final
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
2. çeyrek final kazananı | 1. çeyrek final kazananı |
Not:1. çeyrek finali lig 6.sı takım kazanırsa yarı final ilk maçı lig 6.sının sahasında oynanır.
3. Grup play-off finali
1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Lig 2.si | Yarı final kazananı |
4. Grup
Takımlar
Takım bilgileri
Teknik direktör değişiklikleri
Puan durumu
Sıra | Takım
| O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1926 Polatlı Belediyespor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2025-26 2. Lig |
2 | Ağrı 1970 SK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Play-off finali |
3 | Bergama FK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Play-off |
4 | Büyükçekmece Tepecikspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
5 | Denizlispor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
6 | Edirnespor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
7 | Kahramanmaraş İstiklalspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
8 | Kırıkkalegücü | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
9 | Mardin 1969 SK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
10 | Niğde Belediyesispor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
11 | Nilüfer Belediye FK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
12 | Orduspor 1967 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
13 | Sebat Gençlikspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
14 | Talasgücü Belediyespor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2025-26 BAL |
15 | Turgutluspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
16 | Zonguldak Kömürspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar (sezon sonunda) 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Sonuçlar
İç saha ╲ Dış saha | POB | A70 | BER | TPC | DEN | EDİ | KİS | KKG | MAR | NBS | NİB | O67 | SGE | TAL | TUR | ZKÖ |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1926 Polatlı Belediyespor | 27. | 22. | 11. | 18. | 9. | 13. | 29. | 4. | 6. | 8. | 20. | 16. | 25. | 2. | 15. | |
Ağrı 1970 | 12. | 10. | 14. | 6. | 30. | 16. | 2. | 22. | 24. | 26. | 8. | 4. | 28. | 20. | 18. | |
Bergama | 7. | 25. | 9. | 16. | 5. | 11. | 27. | 2. | 4. | 21. | 18. | 29. | 23. | 15. | 13. | |
Büyükçekmece Tepecikspor | 26. | 29. | 24. | 20. | 13. | 15. | 16. | 6. | 8. | 10. | 22. | 18. | 12. | 4. | 2. | |
Denizlispor | 3. | 21. | 1. | 5. | 27. | 7. | 23. | 28. | 30. | 17. | 14. | 25. | 19. | 11. | 9. | |
Edirnespor | 24. | 15. | 20. | 28. | 12. | 2. | 4. | 29. | 18. | 22. | 16. | 8. | 26. | 10. | 6. | |
Kahramanmaraş İstiklalspor | 28. | 1. | 26. | 30. | 22. | 17. | 18. | 8. | 10. | 12. | 24. | 20. | 14. | 6. | 4. | |
Kırıkkalegücü | 14. | 17. | 12. | 1. | 8. | 19. | 3. | 24. | 26. | 28. | 10. | 6. | 30. | 22. | 20. | |
Mardin 1969 | 19. | 7. | 17. | 21. | 13. | 14. | 23. | 9. | 1. | 3. | 30. | 11. | 5. | 27. | 25. | |
Niğde Belediyesispor | 21. | 9. | 19. | 23. | 15. | 3. | 25. | 11. | 16. | 5. | 2. | 13. | 7. | 29. | 27. | |
Nilüfer Belediye | 23. | 11. | 6. | 25. | 2. | 7. | 27. | 13. | 18. | 20. | 4. | 15. | 9. | 16. | 29. | |
Orduspor 1967 | 5. | 23. | 3. | 7. | 29. | 1. | 9. | 25. | 15. | 17. | 19. | 27. | 21. | 13. | 11. | |
Sebat Gençlikspor | 1. | 19. | 14. | 3. | 10. | 23. | 5. | 21. | 26. | 28. | 30. | 12. | 17. | 24. | 7. | |
Talasgücü Belediyespor | 10. | 13. | 8. | 27. | 4. | 11. | 29. | 15. | 20. | 22. | 24. | 6. | 2. | 18. | 16. | |
Turgutluspor | 17. | 5. | 30. | 19. | 26. | 25. | 21. | 7. | 12. | 14. | 1. | 28. | 9. | 3. | 23. | |
Zonguldak Kömürspor | 30. | 3. | 28. | 17. | 24. | 21. | 19. | 5. | 10. | 12. | 14. | 26. | 22. | 1. | 8. |
Açıklama: Mavi = İç saha takımı galibiyeti; Sarı = Beraberlik; Kırmızı = Deplasman takımı galibiyeti
Takımların haftalık sıralamaları
Takım ╲ Hafta | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1926 Polatlı Belediyespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Ağrı 1970 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Bergama | ||||||||||||||||||||||||||||||
Büyükçekmece Tepecikspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Denizlispor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Edirnespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Kahramanmaraş İstiklalspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Kırıkkalegücü | ||||||||||||||||||||||||||||||
Mardin 1969 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Niğde Belediyesispor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Nilüfer Belediye | ||||||||||||||||||||||||||||||
Orduspor 1967 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Sebat Gençlikspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Talasgücü Belediyespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Turgutluspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Zonguldak Kömürspor |
2025-26 2. Lig | Play-off finali | Play-off | 2025-26 BAL |
Takımların haftalardaki performansları
Takım ╲ Hafta | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1926 Polatlı Belediyespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Ağrı 1970 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Bergama | ||||||||||||||||||||||||||||||
Büyükçekmece Tepecikspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Denizlispor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Edirnespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Kahramanmaraş İstiklalspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Kırıkkalegücü | ||||||||||||||||||||||||||||||
Mardin 1969 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Niğde Belediyesispor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Nilüfer Belediye | ||||||||||||||||||||||||||||||
Orduspor 1967 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Sebat Gençlikspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Talasgücü Belediyespor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Turgutluspor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Zonguldak Kömürspor |
EG | Evinde Galibiyet | DG | Deplasmanda Galibiyet | HG | Hükmen Galibiyet | EB | Evinde Beraberlik | DB | Deplasmanda Beraberlik | EY | Evinde Yenilgi | DY | Deplasmanda Yenilgi | HY | Hükmen Yenilgi |
---|
4. Grup Play-off
Ligi 3, 4, 5 ve 6. sıralarda bitiren takımlar play-off finaline çıkan takım olabilmek için tek maçlı çeyrek final, kazanan takımlar çift maçlı yarı final oynar. Yarı finali kazanan ile lig 2.si tek maçlı finalde karşılaşır.
Çeyrek finaller
1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Lig 3.sü | 1 | Lig 6.sı |
Lig 4.sü | 2 | Lig 5.si |
Yarı final
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
2. çeyrek final kazananı | 1. çeyrek final kazananı |
Not:1. çeyrek finali lig 6.sı takım kazanırsa yarı final ilk maçı lig 6.sının sahasında oynanır.
4. Grup play-off finali
1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Lig 2.si | Yarı final kazananı |
Play-off finalleri
1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
1. Grup play-off finali kazananı | 2. Grup play-off finali kazananı | |
3. Grup play-off finali kazananı | 4. Grup play-off finali kazananı |
Kaynakça
- ^ a b "TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig Grup Kura Çekimi Riva'da Yapıldı". TFF. 13 Haziran 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Temmuz 2024.
- ^ a b "2024-2025 Sezonu TFF 3. Lig statüsü" (PDF). TFF. 31 Temmuz 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 3 Ağustos 2024.
- ^ "TFF 3. Lig fikstür çekimi yapıldı". TFF. 3 Ağustos 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Ağustos 2024.