Чемпіонат світу з хокею із шайбою 2010 (дивізіон I)

Словенія
Статистика турніру
Матчів зіграно30
Найкращий бомбардирУкраїна Костянтин Касянчук

Чемпіонат світу з хокею із шайбою 2010 (дивізіон I) — спортивне змагання з хокею із шайбою під егідою Міжнародної федерації хокею із шайбою (ІІХФ), яке відбувалось з 17 по 25 квітня 2010 року. Команди-учасниці в цьому турнірі розділені на дві окремі групи. Матчі в групі А проходили з 19 по 25 квітня в Тілбурзі, Нідерланди, а групи B — з 17 по 23 квітня в Любляні, Словенія.

Переможці груп, збірні Австрії і Словенії, отримали право в 2011 році грати в елітному дивізіоні чемпіонату світу 2011.

Збірна Сербії дебютувала у дивізіоні I, вигравши чемпіонат світу 2009 (дивізіон II).

Група А

Матчі відбувались в Нідерландах 19, 20, 22, 24 і 25 квітня на арені IJssportcentrum в Тілбурзі. Переможцем турніру стала збірна Австрії, виборовши право грати в елітному дивізіоні чемпіонату світу 2011 у Братиславі та Кошицях, Словаччина.

Протокол
Артурас Кузмічюс 31 сейв/ 43 кидки Голкіпери Вадим Селіверстов 16 сейвів/ 20 кидків

59:46 — Олександр Матерухін 1
12 хв. Вилучення 10 хв.
35 Кидки 43
17:00
Сербія Сербія 0 : 13
(0:7, 0:3, 0:3)
 Австрія IJssportcentrum, Тілбург
Протокол
Мілан Лукович 38 сейвів/ 51 кидок Голкіпери Райнгард Дівіс 17 сейвів/ 17 кидків Арбітр:
59:46 — Даніель Вельзер 4
12 хв. Вилучення 20 хв.
Протокол
Філ Груневелд 44 сейви/ 47 кидків Голкіпери Ютака Фукуфудзі 29 сейвів/ 30 кидків Арбітр:

39:29 — Масато Домекі 1
16 хв. Вилучення 8 хв.

Протокол
Райнгард Дівіс 21 сейв/ 23 кидки Голкіпери Нерюс Дауксевічюс 44 сейви/ 50 кидків

49:40 — Далюс Вайцюкевічюс 1
28 хв. Вилучення 32 хв.
Протокол
Масахіто Харуна 18 сейвів/ 18 кидків Голкіпери Мілан Лукович 32 сейви/ 37 кидків
5:0
18 хв. Вилучення 14 хв.

52:46 — Нік де Йонг 1
24 хв. Вилучення 26 хв.
48 Кидки 23

22 квітня 2010
13:30
Україна Україна 15 : 2
(1:1, 6:0, 8:1)
Протокол
Вадим Селіверстов 18 сейвів/ 20 кидків Голкіпери Звездан Відакович 16 сейвів/ 23 кидки

12:02 — Неманья Янкович 1
8 хв. Вилучення 18 хв.
50 Кидки 20
17:00
Японія Японія 1 : 3
(0:2, 1:0, 0:1)
Глядачів: 680
Протокол
Ютака Фукуфудзі 29 сейвів/ 32 кидки Голкіпери Райнгард Дівіс 16 сейвів/ 17 кидків Арбітр:

55:47 — Роланд Кашпіц 1 (мен.)
18 хв. Вилучення 16 хв.
17 Кидки 32
20:30
Литва Литва 1 : 4
(1:1, 0:2, 0:1)
Протокол
Нерюс Дауксевічюс 41 сейв/ 44 кидки Голкіпери Філ Груневелд 29 сейвів/ 30 кидків Арбітр:

58:20 — Дідерік Гагемеєр 1
36 хв. Вилучення 63 хв.

Протокол
Костянтин Симчук 16 сейвів/ 17 кидків Голкіпери Ютака Фукуфудзі 34 сейви/ 36 кидків Арбітр:
Дмитро Толкунов 2 (біл.2) — 32:24

Олександр Матерухін 6 — 58:35
1:0
1:1
2:1

57:31 — Такахіто Судзукі 2
16 хв. Вилучення 12 хв.

59:57 — Далюс Вайцюкевічюс 2
28 хв. Вилучення 22 хв.
27 Кидки 53
20:30
Австрія Австрія 4 : 1
(2:1, 2:0, 0:0)
Протокол
Райнгард Дівіс 17 сейвів/ 18 кидків Голкіпери Іан Меєрдрес 39 сейвів/ 43 кидки Арбітр:

06:40 — Марсел Брейнсма 1
24 хв. Вилучення 8 хв.

Протокол
Масахіто Харуна 22 сейви/ 23 кидки Голкіпери Нерюс Дауксевічюс 10 сейвів/ 13 кидків

22:08 — Міндаугас Кєрас 1
16 хв. Вилучення 16 хв.
27 Кидки 23
17:00
Нідерланди Нідерланди 3 : 2 ОТ
(2:0, 0:1, 0:0, 1:0)
Глядачів: 2120
Протокол
Філ Груневелд 26 сейвів/ 28 кидків Голкіпери Мілан Лукович 47 сейвів/ 50 кидків Арбітр:

35:14 — Филип Миркович 2 (біл.)
20 хв. Вилучення 48 хв.
50 Кидки 28
20:30
Австрія Австрія 2 : 1
(1:0, 0:0, 1:1)
Глядачів: 1750
Протокол
Райнгард Дівіс 27 сейвів/ 28 кидків Голкіпери Костянтин Симчук 20 сейвів/ 22 кидки Арбітр:
Томас Раффль 1 (біл.) — 01:56

Маттіас Траттніг 3 — 51:55
1:0
1:1
2:1

50:06 — Андрій Срюбко 2 (біл.)
35 хв. Вилучення 76 хв.
22 Кидки 28

Статистика

Бомбардири

Список 10 найкращих гравців, сортованих за очками[1]. Список розширений, оскільки деякі гравці набрали рівну кількість очок. До списку включені усі гравці із однаковою кількістю очок.

Японія Такахіто Судзукі 5 3 5 8 +3 4

І = проведено ігор; Г = голи; П = передачі; Очк. = очки; +/− = плюс/мінус; Ш = штрафні хвилини;

Найкращі воротарі

Список п'яти найращих воротарів, сортованих за відсотком відбитих кидків[2]. У список включені лише ті гравці, які провели щонайменш 40 % хвилин.

Гравець ЧНЛ К ГП СП %ВК ША
Японія Масахіто Харуна 120:00 41 1 0.50 97.56 1
Австрія Райнгард Дівіс 300:00 103 5 1.00 95.15 1
Японія Ютака Фукуфудзі 176:47 98 6 2.04 93.88 0
Україна Костянтин Симчук 199:50 77 6 1.80 92.21 0
Нідерланди Філ Груневелд 211:34 134 12 3.40 91.04 0

ЧНЛ = часу на льоду (хвилини: секунди); КП = кидки; ГП = голів пропушено; СП = Середня кількість пропущених шайб; %ВК = відбитих кидків (у %); ША = шатаути

Нагороди

Нагороди директорії

Найкращі гравці, обрані дирекцією ІІХФ[3].

Найкращий воротар Японія Ютака Фукуфудзі (Японія)
Найкращий захисник Австрія Маттіас Траттніг (Австрія)
Найкращий нападник Україна Костянтин Касянчук (Україна)

Команда усіх зірок

Група B

Матчі групи B відбувались у Словенії 17, 18, 20, 21 і 23 квітня на арені Гала-Тіволі в Любляні. Переможцем турніру стала збірна Словенії, виборовши право грати в елітному дивізіоні чемпіонату світу 2011 у Братиславі та Кошицях, Словаччина.

Результати

У першому матчі групи збірна Угорщини перемогла збірну Південної Кореї 4:2[5]. Рахунок у матчі відкрив Кім Кісон, закинувши на 36 секунді другого періоду, однак взяття воріт зафіксували лише після відеоперегляду[5]. Менш ніж за дві хвилини угорці зрівняли рахунок завдяки голу Роджера Голеці, який закинув шайбу після передачі Балінта Магоші. Через 5 хвилин на 28:51 нападник збірної Угорщини Янош Ваш вивів свою команду вперед після пасу з-за воріт від Даніеля Когера[5]. Через три хвилини Імре Петерді після пасу Ваша зробив рахунок 3:1 на користь угорців. На 33:30 хвилині воротар збірної Кореї Eum Hyun-seung зазнав ушкодження і в рамці його замінив Парк Сондже. На початку третього періоду Чаба Ковач зробив рахунок 4:1, закинувши у меншості, а на останній хвилині матчу Кім Кісон встановив остаточний рахунок 4:2[5].

Гра між збірними Великої Британії і Хорватії мала б початися о 13:00, але була перенесена на 17:00, оскільки усі авіарейси у Великій Британії були скасовані через хмару попелу з вулкана в Ісландії[6]. Втім незважаючи на 26-годинну автобусну подорож збірна Великої Британії здобула перемогу 4:1[6]. Джонатан Філліпс після передачі Роберта Дауда відкрив рахунок на 4:48 хвилині матчу. На 12:45 хвилині у подвійній більшості хорвати зрівняли рахунок завдяки влучному кидку Домініка Канаета. У другому періоді Велика Британія мала перевагу 19-3 з кидків у площину воріт. На 30:56 хвилині Бен О'Коннор вивів збірну Великої Британії уперед: вийшовши з лави штрафників, він отримав пас на синій лінії від Коліна Шилдса і переграв Ваню Белича[6].

Господарі турніру, збірна Словенії, здобула першу перемогу, обігравши збірну Польщі 3:2[7]. На третій хвилині словенський захисник Сабагудін Ковачевич після пасу Міті Шивича відкрив рахунок у матчі. На 13:44 хвилині збірна Польщі відквитала одну шайбу завдяки голу Маріана Чоріха, який закинув з синьої лінії. Менше ніж за хвилину капітан словенців Томаж Разінгар вивів свою команду вперед. За 11 секунд до завершення першого періоду збірна Словенії реалізувала гру в більшості: Ян Урбас після пасу Грегорі Кужніка зробив рахунок 3:1. На початку другого періоду польський захисник Ярослав Клис влучним кидком з відстані встановив остаточний рахунок матчу 3:2.

41:36 — Чаба Ковач 1
6 хв. Вилучення 12 хв.
23 Кидки 27
16:30
Хорватія Хорватія 1 : 4
 Велика Британія Гала-Тіволі, Любляна
Глядачів: 530
Протокол
Ваня Белич 39 сейвів/ 43 кидки Голкіпери Стівен Мерфі 20 сейвів/ 21 кидок Арбітр:

Протокол
Кшиштоф Зборовський 31 сейв/ 34 кидки Голкіпери Андрей Гочевар 32 сейвів/ 34 кидки Арбітр:

19:49 — Ян Урбас 1 (біл.)
10 хв. Вилучення 12 хв.
34 Кидки 34

Збірна Великої Британії обіграла збірну Південної Кореї 2:1[8]. Британці відкрили рахунок у більшості на 26:46 хвилині матчу, коли Філ Гілл закинув на добиванні після кидку Джонатана Вівера[8]. На 37:21 хвилині нападник корейців Dong Hwan Song зрівняв рахунок[8]. На 49:41 хвилині британці знову вийшли уперед завдяки шайбі Джейсона Г'юїтта[8]. У збірної Південної Кореї були шанси зрівняти рахунок, але після вилучення Han Sung Kim за дві хвилини до завершення матчу їм це не вдалося[8].

Протокол
Стіві Лайл 28 сейвів/ 29 кидків Голкіпери Park Sung Je 23 сейви/ 25 кидків Арбітр:
Філ Гілл 1 (біл.) — 26:46

Джейсон Г'юїтт 1 — 49:41
1:0
1:1
2:1

37:21 — Song Dong Hwan 1
14 хв. Вилучення 10 хв.
Протокол
Зольтан Хетеньї 29 сейвів/ 29 кидків Голкіпери Кшиштоф Зборовський 17 сейвів/ 20 кидків
6:0
4 хв. Вилучення 4 хв.

23:58 — Маріо Новак 1
12 хв. Вилучення 26 хв.
49 Кидки 18

13:00
Південна Корея Південна Корея 2 : 5
(1:3, 1:1, 0:1)
Глядачів: 362
Протокол
Park Sung Je 16 сейвів/ 21 кидків Голкіпери Кшиштоф Зборовський 35 сейвів/ 37 кидків Арбітр:

55:05 — Патрик Вайда 1 (біл.)
10 хв. Вилучення 8 хв.
8:0
6 хв. Вилучення 10 хв.
44 Кидки 18
20:00
Словенія Словенія 4 : 3 ОТ
(1:0, 1:0, 1:3, 1:0)
Глядачів: 3600
Протокол
Андрей Гочевар 17 сейвів/ 20 кидків Голкіпери Стівен Мерфі 31 сейв/ 35 кидків Арбітр:

59:08 — Джонатан Філліпс 2
16 хв. Вилучення 22 хв.

Протокол
Кшиштоф Зборовський 11 сейвів/ 11 кидків Голкіпери Ваня Белич 58 сейвів/ 64 кидки Арбітр:
6:0
4 хв. Вилучення 42 хв.
64 Кидки 11
16:30
Велика Британія Велика Британія 0 : 2
(0:0, 0:1, 0:1)
Глядачів: 1500
Протокол
Стівен Мерфі 32 сейви/ 34 кидки Голкіпери Зольтан Хетеньї 35 сейвів/ 35 кидків Арбітр:
0:1
0:2
30:24 — Даніель Фекете 2
45:43 — Крістіан Пальковіч 1
37 хв. Вилучення 8 хв.
35 Кидки 34
20:00
Словенія Словенія 8 : 3
(3:0, 2:2, 3:1)
Глядачів: 2800
Протокол
Андрей Гочевар 25 сейвів/ 28 кидків Голкіпери Park Sung-je 26 сейвів/ 34 кидки Арбітр:

55:09 — Ahn Hyun Min 1
14 хв. Вилучення 16 хв.
34 Кидки 28

23 квітня 2010
13:00
Хорватія Хорватія 2 : 5
(1:3, 0:1, 1:1)
Протокол
Ваня Белич 18 сейвів/ 23 кидки Голкіпери Park Sung Je 27 сейвів/ 29 кидків Арбітр:

57:26 — Kim Won Jung 1
4 хв. Вилучення 2 хв.
29 Кидки 23
16:30
Велика Британія Велика Британія 1 : 2
(1:0, 0:1, 0:1)
Протокол
Стівен Мерфі 41 сейв/ 43 кидки Голкіпери Кшиштоф Зборовський 19 сейвів/ 20 кидків Арбітр:
Філ Гілл 2 — 17:13 1:0
1:1
1:2

37:57 — Ярослав Жешутко 3
53:43 — Міколай Лопуський 2
8 хв. Вилучення 8 хв.
20 Кидки 43
20:00
Угорщина Угорщина 1 : 4
(1:1, 0:1, 0:2)
Глядачів: 4000
Протокол
Зольтан Хетеньї 32 сейви/ 36 кидків Голкіпери Андрей Гочевар 14 сейвів/ 15 кидків Арбітр:

53:30 — Ян Муршак 5
36 хв. Вилучення 8 хв.