Csehszlovákia az 1980. évi nyári olimpiai játékokon
Csehszlovákia az olimpiai játékokon | |||||
Csehszlovákia zászlaja | |||||
NOB-országkód: TCH | |||||
OOB | Csehszlovák Olimpiai Bizottság | ||||
1980. évi nyári olimpiai játékok Moszkva | |||||
Versenyzők | 209 fő 21 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Vítězslav Mácha | ||||
Érmek 13. helyezés |
| ||||
Csehszlovákia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Cseh Királyság (1900–1912), |
Csehszlovákia a szovjetunióbeli Moszkvában megrendezett 1980. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 21 sportágban 209 sportoló képviselte, akik összesen 14 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Nemzeti válogatott Stanislav Seman Luděk Macela Josef Mazura Libor Radimec Zdeněk Rygel Oldřich Rott Lubomír Pokluda Petr Němec František Štambachr Jan Berger Ladislav Vízek Jindřich Svoboda Verner Lička Rostislav Václavíček Zdeněk Šreiner František Kunzo | Labdarúgás | Férfi |
1 Arany | Zaremba, OtaOta Zaremba | Súlyemelés | 100 kg |
2 Ezüst | Bugár Imre | Atlétika | Férfi diszkoszvetés |
2 Ezüst | Kratochvílová, JarmilaJarmila Kratochvílová | Atlétika | Női 400 m |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Jarmila Králíčková Berta Hrubá Iveta Šranková Lenka Vymazalová Jiřina Křížová Jiřina Kadlecová Jiřina Čermáková Marta Urbanová Květoslava Petříčková Marie Sýkorová Ida Hubáčková Milada Blažková Jana Lahodová Alena Kyselicová Jiřina Hájková Viera Podhányiová | Gyeplabda | Női |
3 Bronz | Karabin, DanDan Karabin | Birkózás | Szabadfogás, 74 kg |
3 Bronz | Strnisko, JúliusJúlius Strnisko | Birkózás | Szabadfogás, 100 kg |
3 Bronz | Kocman, VladimírVladimír Kocman | Cselgáncs | Férfi nehézsúly |
3 Bronz | Pecka, ZdeněkZdeněk Pecka Václav Vochoska | Evezés | Férfi kétpárevezős |
3 Bronz | Klasa, MichalMichal Klasa Vlastibor Konečný Alipi Kostadinov Jiří Škoda | Kerékpározás | Férfi csapat időfutam |
3 Bronz | Černý, TeodorTeodor Černý Martin Penc Jiří Pokorný Igor Sláma | Kerékpározás | Férfi csapat üldözőverseny |
3 Bronz | Franek, JánJán Franek | Ökölvívás | Nagyváltósúly |
3 Bronz | Poliačik, DušanDušan Poliačik | Súlyemelés | 82,5 kg |
3 Bronz | Tabák, JiříJiří Tabák | Torna | Férfi gyűrű |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
František Břečka | 200 m | 21,49 | 2. | 20.* | 21,47 | 7. | 29. | kiesett | ||||
Karel Kolář | 400 m | 47,26 | 2. | 15. | 46,27 | 3. | 14. | 46,11 | 8. | 13. | kiesett | |
Jozef Plachý | 1500 m | 3:44,39 | 3. | 20.* | 3:40,37 | 5. | 5. | 3:40,66 | 6. | |||
Jiří Sýkora | 5000 m | 13:43,04 | 6. | 4. | 13:30,97 | 7. | 7. | 13:25,0 | 9. | |||
10 000 m | 29:19,8 | 7. | 17. | kiesett | ||||||||
Josef Jánský | Maraton | nem ért célba | ||||||||||
Vlastimil Zwiefelhofer | nem ért célba | |||||||||||
Július Ivan | 110 m gát | nem ért célba | kiesett | |||||||||
Dušan Moravčík | 3000 m akadály | 8:33,31 | 2. | 10. | 8:28,00 | 6. | 12. | 8:29,03 | 10. | |||
Pavol Blažek | 50 km gyaloglás | 4:16:26 | 10. | |||||||||
20 km gyaloglás | 1:35:30,8 | 14. | ||||||||||
Jozef Pribilinec | 1:42:52,4 | 20. | ||||||||||
Juraj Benčík | kizárták | |||||||||||
50 km gyaloglás | 4:27:39 | 13. | ||||||||||
Jaromír Vaňous | kizárták |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Jan Leitner | Távolugrás | 768 cm | 18. | kiesett | |
Jaromír Vlk | Súlylökés | 19,69 m | 10. | 20,24 m | 7. |
Bugár Imre | Diszkoszvetés | 65,08 m | 1. | 66,38 m | |
Jiří Chamrád | Kalapácsvetés | 69,38 m | 12. | 68,16 m | 12. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jarmila Kratochvílová | 400 m | 51,04 | 1. | 1. | 50,79 | 3. | 4. | 49,46 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Jarmila Nygrýnová | Távolugrás | 658 cm | 6.* | 683 cm | 6. |
Zdeňka Bartoňová-Šilhavá | Súlylökés | 18,40 m | 10. | ||
Diszkoszvetés | 59,48 m | 9. | 57,78 m | 11. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Súlylökés | Magasugrás | Távolugrás | 800 m | Végeredmény | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Marcela Koblasová | Ötpróba | 14,10 | 853 | 13,42 m | 805 | 171 cm | 945 | 615 cm | 939 | 2:20,3 | 786 | 4328 | 11. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Antonín Jelínek | 52 kg | Abdel Nasser El-Oulabi (SYR) kizárták | Hazim Abdul Ridha (IRQ) kizárták | Nicu Gingă (ROU) kizárták | Vahtang Blagidze (URS) kétvállas | kiesett | 5. | |
Josef Krysta | 57 kg | Józef Lipień (POL) 5–11 | erőnyerő | Molnár Gyula (HUN) kétvállas | Samil Szerikov (URS) kizárták | kiesett | 6. | |
Michal Vejsada | 62 kg | erőnyerő | Radwan Karout (SYR) kétvállas | Borisz Kramarenko (URS) kizárták | kiesett | 8. | ||
Vítězslav Mácha | 74 kg | Jacques Van Lancker (BEL) 8–6 | Lennart Lundell (SWE) 3–3 | Anatolij Bikov (URS) 2–4 | Janko Sopov (BUL) 2–6 | kiesett | 6. | |
Miroslav Janota | 82 kg | Mohamed El-Oulabi (SYR) 11–13 | Toma Mihály (HUN) kétvállas | kiesett | kiesett | 8. | ||
Oldřich Dvořák | 100 kg | Georgios Poikilidis (GRE) kizárták | erőnyerő | Georgi Rajkov (BUL) kizárták | kiesett | kiesett | 6. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Dan Karabin | 74 kg | Kiro Ristov (YUG) 9–2 | Rudolf Marro (SUI) kétvállas | Fehér István (HUN) feladta (sérülés) | Pavel Pinyigin (URS) 1–11 | erőnyerő | Jamtsyn Davaajav (MGL) 5–6 | Hozott eredmény Jamtsyn Davaajav (MGL) 5–6 1. mérkőzés | |
Július Strnisko | 100 kg | Satpal Singh (IND) kétvállas | Saleh El-Said (SYR) kétvállas | Tomasz Busse (POL) 6–10 | Vasile Puşcaşu (ROU) 8–7 | Harald Büttner (GDR) kizárták | 1. mérkőzés Szlavcso Cservenkov (BUL) 3–11 2. mérkőzés |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Pavel Petřikov | Légsúly | B | Ibrahim Camara (GUI) GY | Marcel Burkhard (SUI) GY | Thierry Rey (FRA) V | Reino Fagerlund (FIN) GY | Arambij Jemizs (URS) V | 5. | |||
Jaroslav Kříž | Harmatsúly | A | Alvaro Sanabria (CRC) GY | Nyikolaj Szoloduhin (URS) V | Héctor Rodríguez (CUB) GY | Ilijan Nedkov (BUL) V | kiesett | 7. | |||
Vladimír Bárta | Váltósúly | B | Henry Sichalwe (ZAM) GY | Georgi Petrov (BUL) V | kiesett | 12. | |||||
Jaroslav Nikodým | Félnehézsúly | B | Mark Chittenden (GBR) V | kiesett | 19. | ||||||
Vladimír Kocman | Nehézsúly | A | erőnyerő | Peter Adelaar (NED) GY | Angelo Parisi (FRA) V | Wojciech Reszko (POL) GY | Paul Radburn (GBR) GY |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Vladek Lacina | Egypárevezős | 7:53,24 | 3. | erőnyerő | 7:18,66 | 2. | A | 7:17,57 | 4. | 4. | |
Zdeněk Pecka Václav Vochoska | Kétpárevezős | 7:16,02 | 4. | 6:36,70 | 2. | A | 6:29,07 | 3. | |||
Miroslav Vraštil Miroslav Knapek | Kormányos nélküli kettes | 7:34,83 | 3. | erőnyerő | 6:56,70 | 3. | A | 7:01,54 | 5. | 5. | |
Josef Plamínek Milan Škopek Oldřich Hejdušek | Kormányos kettes | 7:47,71 | 5. | 7:21,52 | 2. | A | 7:09,41 | 6. | 6. | ||
Vojtěch Caska Jiří Prudil Josef Neštický Lubomír Zapletal | Kormányos nélküli négyes | 6:43,30 | 2. | 6:18,49 | 2. | A | 6:18,63 | 4. | 4. | ||
Pavel Konvička Martin Hladík Jan Kabrhel Milan Suchopár Antonín Barák | Kormányos négyes | 7:06,38 | 6. | 6:43,81 | 4. | B | 6:35,27 | 3. | 9. | ||
Pavel Pevný Lubomír Janko Ctirad Jungmann Karel Neffe Karel Mejta, Jr. Dušan Vičík Milan Doleček Milan Kyselý Jiří Pták | Nyolcas | 6:01,68 | 2. | 5:44,80 | 1. | A | 5:53,75 | 4. | 4. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Csehszlovák női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények
- Csoportkör
1980. július 25. 17:00 | Szovjetunió (URS) | 2–0 | Csehszlovákia (TCH) | |
(0–0) |
1980. július 27. 14:45 | Zimbabwe (ZIM) | 2–2 | Csehszlovákia (TCH) | |
(0–2) |
1980. július 28. 13:00 | Csehszlovákia (TCH) | 2–1 | India (IND) | |
(0–1) |
1980. július 30. | Csehszlovákia (TCH) | 5–0 | Ausztria (AUT) | |
(3–0) |
1980. július 31. 10:00 | Csehszlovákia (TCH) | 1–0 | Lengyelország (POL) | |
(0–0) |
- Végeredmény
Helyezés | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 Arany | Zimbabwe (ZIM) | 5 | 3 | 2 | 0 | 13 | 4 | +9 | 8 |
2 Ezüst | Csehszlovákia (TCH) | 5 | 3 | 1 | 1 | 10 | 5 | +5 | 7 |
3 Bronz | Szovjetunió (URS) | 5 | 3 | 0 | 2 | 11 | 5 | +6 | 6 |
4. | India (IND) | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 6 | +3 | 5 |
5. | Ausztria (AUT) | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 11 | –5 | 4 |
6. | Lengyelország (POL) | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 18 | –18 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Csehszlovákia (TCH) |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
František Hadaš | Férfi egyéni | 1148 | 25. | 1157 | 22. | 2305 | 24. |
Zdenka Padevětová | Női egyéni | 1206 | 4. | 1199 | 5. | 2405 | 4. |
Jitka Dolejší | 1102 | 21. | 1117 | 20. | 2219 | 20. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Felix Masár | Kajak egyes 500 m | 1:47,33 | 4. | 11. | 1:48,61 | 2. | 6. | 1:47,11 | 3. | 9. | 1:48,18 | 8. |
Kajak egyes 1000 m | 3:48,49 | 3. | 9. | erőnyerő | 3:53,13 | 2. | 4. | 3:52,10 | 6. | |||
Jiří Svoboda Vladimír Dolejš | Kajak kettes 500 m | 1:36,29 | 3. | 5. | erőnyerő | 1:37,89 | 4. | 11. | kiesett | |||
Kajak kettes 1000 m | 3:59,27 | 4. | 15. | 3:32,79 | 3. | 3. | 3:37,76 | 4. | 9. | kiesett | ||
Radomír Blažík | Kenu egyes 500 m | 1:56,41 | 4. | 7. | 1:56,51 | 1. | 1. | 1:56,83 | 8. | |||
Libor Dvořák | Kenu egyes 1000 m | 4:07,85 | 4. | 8. | 4:20,15 | 2. | 2. | 4:15,25 | 4. | |||
Petr Kubíček Jiří Vrdlovec | Kenu kettes 500 m | 1:46,75 | 2. | 6. | erőnyerő | 1:46,48 | 5. | |||||
Kenu kettes 1000 m | 3:42,01 | 1. | 3. | erőnyerő | 3:52,50 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jana Polakovičová | Kajak egyes 500 m | 2:07,68 | 6. | 11. | 2:08,99 | 5. | 5. | kiesett | |
Jana Polakovičová Helena Vašáková | Kajak kettes 500 m | 1:59,83 | 6. | 12. | 1:57,34 | 6. | 6. | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jiří Škoda | Mezőnyverseny | 4:57:18 (+8:49) | 13. |
Vlastibor Konečný | 4:57:39 (+9:10) | 17. | |
Ladislav Ferebauer | 5:05:48 (+17:19) | 37. | |
Michal Klasa | nem ért célba | ||
Michal Klasa Vlastibor Konečný Alipi Kostadinov Jiří Škoda | Csapat időfutam | 2:02:53,89 |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | Döntő | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Döntő | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Anton Tkáč | Férfi egyéni | Fawzi Abdussalam (LBA) 10,86 | 1. | Morcz László (HUN) 11,23 | 1. | Lau Veldt (NED) 11,19 | 1. | Kenrick Tucker (AUS) 10,94; 10,70 | Yavé Cahard (FRA) 11,25; 11,08; 10,66 | Bronzmérkőzés Szergej Kopilov (URS) 10,56; 10,47 | 4. |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Petr Kocek | Férfi egyéni | 1:06,368 | 7. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Martin Penc | Férfi egyéni | 4:48,15 | 8. | Harald Wolf (GDR) 4:37,18 | 4:47,87 | kiesett | 8. | |||
Teodor Černý Martin Penc Jiří Pokorný Igor Sláma | Férfi csapat | 4:19,56 | 4. | Nagy-Britannia (GBR) Tony Doyle Malcolm Elliott Glen Mitchell Sean Yates 4:23,45 | 4:18,48 | Szovjetunió (URS) Viktor Manakov Valerij Movcsan Vlagyimir Oszokin Vitalij Petrakov Alekszandr Krasznov 4:26,52 | 4:32,68 | Bronzmérkőzés Olaszország (ITA) Pierangelo Bincoletto Guido Bontempi Ivano Maffei Silvestro Milani lekörözték | idő nélkül |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Csehszlovák női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1980. július 21. 18:30 | NDK (GDR) | 16–10 | Csehszlovákia (TCH) | |
(8–6) | ||||
1980. július 23. 17:00 | Szovjetunió (URS) | 17–7 | Csehszlovákia (TCH) | |
(8–4) | ||||
1980. július 25. 20:00 | Csehszlovákia (TCH) | 15–25 | Jugoszlávia (YUG) | |
(7–13) | ||||
1980. július 27. 18:30 | Csehszlovákia (TCH) | 23–10 | Kongói Népköztársaság (CGO) | |
(9–3) | ||||
1980. július 29. 14:30 | Magyarország (HUN) | 10–10 | Csehszlovákia (TCH) | |
(3–6) | ||||
- Végeredmény
Helyezés | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 Arany | Szovjetunió (URS) | 5 | 5 | 0 | 0 | 99 | 52 | +47 | 10 |
2 Ezüst | Jugoszlávia (YUG) | 5 | 3 | 1 | 1 | 107 | 67 | +40 | 7 |
3 Bronz | NDK (GDR) | 5 | 3 | 1 | 1 | 91 | 58 | +33 | 7 |
4. | Magyarország (HUN) | 5 | 1 | 1 | 3 | 80 | 74 | +6 | 3 |
5. | Csehszlovákia (TCH) | 5 | 1 | 1 | 3 | 65 | 78 | –13 | 3 |
6. | Kongói Népköztársaság (CGO) | 5 | 0 | 0 | 5 | 46 | 159 | –113 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Csehszlovákia (TCH) | 5. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Csehszlovák férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a középdöntőbe | |
Helyosztó a 7–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 3 | 3 | 0 | 321 | 235 | +86 |
Brazília (BRA) | 3 | 2 | 1 | 297 | 235 | +62 |
Csehszlovákia (TCH) | 3 | 1 | 2 | 285 | 236 | +49 |
India (IND) | 3 | 0 | 3 | 194 | 391 | –197 |
1980. július 20. | Brazília (BRA) | 72–70 | Csehszlovákia (TCH) | |
(46–37) |
1980. július 21. | Csehszlovákia (TCH) | 133–65 | India (IND) | |
(63–36) |
1980. július 23. | Szovjetunió (URS) | 99–82 | Csehszlovákia (TCH) | |
(46–40) |
- A 7–12. helyért
- A táblázat tartalmazza
- az A csoportban lejátszott Csehszlovákia–India 133–65-ös,
- a B csoportban lejátszott Lengyelország–Szenegál 84–64-es,
- a C csoportban lejátszott Ausztrália–Svédország 64–55-ös eredményét is.
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Lengyelország (POL) | 5 | 4 | 1 | 453 | 359 | +94 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 4 | 1 | 417 | 381 | +36 |
Csehszlovákia (TCH) | 5 | 3 | 2 | 474 | 377 | +97 |
Svédország (SWE) | 5 | 3 | 2 | 375 | 341 | +34 |
Szenegál (SEN) | 5 | 1 | 4 | 345 | 396 | –51 |
India (IND) | 5 | 0 | 5 | 329 | 539 | –210 |
1980. július 25. | Ausztrália (AUS) | 91–86 | Csehszlovákia (TCH) | |
(41–44) |
1980. július 26. | Csehszlovákia (TCH) | 83–61 | Svédország (SWE) | |
(39–35) |
1980. július 27. | Lengyelország (POL) | 88–84 | Csehszlovákia (TCH) | |
(46–48) |
1980. július 28. | Csehszlovákia (TCH) | 88–72 | Szenegál (SEN) | |
(50–36) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Csehszlovákia (TCH) | 9. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Csehszlovák labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csehszlovákia | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 1 | +3 | 4 |
Kuvait | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 2 | +2 | 4 |
Kolumbia | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 4 | –2 | 3 |
Nigéria | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 5 | –3 | 1 |
- Negyeddöntő
- Elődöntő
- Döntő
Csapat | Helyezés |
---|---|
Csehszlovákia (TCH) |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Heidemarie Bártová-Grécká | Egyéni műugrás | 390,390 | 13. | kiesett | |
Dana Chmelařová | Egyéni toronyugrás | 309,120 | 12. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Miroslav Šandor | Pehelysúly | erőnyerő | Dejan Marović (YUG) 0:5 | kiesett | 17. | |||
Miroslav Pavlov | Váltósúly | Kazimierz Szczerba (POL) RSC | kiesett | 17. | ||||
Ján Franek | Nagyváltósúly | Benedetto Gravina (ITA) KO | Zselju Sztefanov (BUL) kizárták | Wilson Kaoma (ZAM) KO | Armando Martínez (CUB) RSC | kiesett |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Bünt. | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Milan Kadlec | Egyéni | 2:07,2 | 16 | 1084 | 8. | 21–21 | 792 | 20. | 198 | 1088 | 3. | 3:43,253 | 1088 | 34. | 13:16,1 | 1177 | 7. | 5229 | 8. |
Jan Bártů | 2:04,8 | 130 | 970 | 36. | 20–22 | 766 | 21. | 197 | 1066 | 8. | 3:21,619 | 1260 | 3. | 13:43,9 | 1096 | 19. | 5158 | 16. | |
Bohumil Starnovský | 1:53,2 | 0 | 1100 | 1. | 19–23 | 740 | 27. | 191 | 890 | 33. | 3:34,624 | 1156 | 18. | 13:53,3 | 1066 | 25. | 4952 | 26. | |
Milan Kadlec Jan Bártů Bohumil Starnovský | Csapat | 3154 | 3. | 2298 | 8. | 3044 | 5. | 3504 | 5. | 3339 | 6. | 15 339 | 6. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Csehszlovák férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Szovjetunió (URS) | 8 | 4 | 0 | 12 | 1 | 12,000 | 193 | 122 | 1,582 |
Bulgária (BUL) | 7 | 3 | 1 | 9 | 5 | 1,800 | 171 | 149 | 1,148 |
Kuba (CUB) | 5 | 1 | 3 | 6 | 9 | 0,667 | 181 | 178 | 1,017 |
Csehszlovákia (TCH) | 5 | 1 | 3 | 6 | 11 | 0,545 | 180 | 230 | 0,783 |
Olaszország (ITA) | 5 | 1 | 3 | 4 | 11 | 0,364 | 145 | 191 | 0,759 |
1980. július 20. 19:30 | Szovjetunió (URS) | 3–1 | Csehszlovákia (TCH) | |
---|---|---|---|---|
(15–13, 15–10, 13–15, 15–7) |
1980. július 22. 19:30 | Olaszország (ITA) | 3–2 | Csehszlovákia (TCH) | |
---|---|---|---|---|
(8–15, 15–5, 10–15, 15–8, 15–7) |
1980. július 24. 19:30 | Bulgária (BUL) | 3–0 | Csehszlovákia (TCH) | |
---|---|---|---|---|
(15–12, 15–5, 15–7) |
1980. július 26. 17:30 | Csehszlovákia (TCH) | 3–2 | Kuba (CUB) | |
---|---|---|---|---|
(15–11, 13–15, 2–15, 16–14, 15–9) |
- Az 5–8. helyért
1980. július 31. 17:30 | Brazília (BRA) | 3–0 | Csehszlovákia (TCH) | |
---|---|---|---|---|
(16–14, 15–11, 15–9) |
- A 7. helyért
1980. július 31. 17:30 | Kuba (CUB) | 3–1 | Csehszlovákia (TCH) | |
---|---|---|---|---|
(14–16, 15–7, 15–10, 15–6) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Csehszlovákia (TCH) | 8. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Vladimír Hurt | Gyorstüzelő pisztoly | 583 | 26. |
Ivan Némethy | Szabadpisztoly | 557 | 13. |
Jiří Vogler | Sportpuska, fekvő | 591 | 32. |
Adolf Jakeš | 593 | 20. | |
Sportpuska, összetett | 1140 | 24. | |
Jaroslav Pekař | 1142 | 22. | |
Bohumír Pokorný | Futócéllövészet | 564 | 14. |
Jiří Bachroň | 554 | 18. | |
Josef Hojný | Trap | 196 (szétlövés: 23) | 4. |
Josef Machan | 189 | 11. | |
Pavel Pulda | Skeet | 196 (szétlövés: 24) | 4. |
Josef Panáček | 194 | 11. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
František Nedvěd | 60 kg | 122,5 | 5. | 150,0 | 6. | 272,5 | 6. |
Dušan Drška | 67,5 kg | 130,0 | 9. | 160,0 | 9. | 290,0 | 9. |
Dušan Poliačik | 82,5 kg | 160,0 | 3. | 207,5 | 2. | 367,5 | 3. |
Dalibor Řehák | 90 kg | 165,0 | 3. | 200,0 | 4. | 365,0 | 4. |
Lubomír Sršeň | 160,0 | 6. | 197,5 | 6. | 357,5 | 6. | |
Ota Zaremba | 100 kg | 180,0 | 1. | 215,0 | 2. | 395,0 | |
Anton Baraniak | 165,0 | 8. | 210,0 | 5. | 375,0 | 7. | |
Pavel Khek | 110 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||
Rudolf Strejček | +110 kg | 182,5 | 2. | 220,0 | 4. | 402,5 | 4. |
Bohuslav Braum | 180,0 | 4. | 217,5 | 6. | 397,5 | 5. |
Torna
Bővebben: Torna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Jiří Tabák | Talaj | 19,65 | 3. | 9,825 | 4. |
Ugrás | 19,75 | 2. | 9,875 | 6. | |
Korlát | 19,05 | 21. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,85 | 20. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,60 | 5. | 9,800 | ||
Lólengés | 19,05 | 25. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 115,95 | 10. | 115,675 | 8. | |
Rudolf Babiak | Talaj | 18,75 | 33. | kiesett | |
Ugrás | 19,15 | 38. | kiesett | ||
Korlát | 18,85 | 36. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,70 | 26. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,45 | 10. | kiesett | ||
Lólengés | 19,20 | 19. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,10 | 19. | 113,550 | 21. | |
Jan Zoulík | Talaj | 18,90 | 26. | kiesett | |
Ugrás | 19,25 | 30. | kiesett | ||
Korlát | 18,95 | 28. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,55 | 34. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,25 | 17. | kiesett | ||
Lólengés | 18,80 | 32. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,70 | 24. | 113,100 | 25. | |
Miloslav Kučeřík | Talaj | 18,75 | 33. | kiesett | |
Ugrás | 19,20 | 35. | kiesett | ||
Korlát | 18,80 | 39. | kiesett | ||
Nyújtó | 17,55 | 62. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,65 | 34. | kiesett | ||
Lólengés | 19,15 | 22. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 112,10 | 38. | kiesett | ||
Jan Migdau | Talaj | 18,90 | 26. | kiesett | |
Ugrás | 19,25 | 30. | kiesett | ||
Korlát | 18,70 | 41. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,60 | 31. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,80 | 30. | kiesett | ||
Lólengés | 17,70 | 55. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 111,95 | 40. | kiesett | ||
Jozef Konečný | Talaj | 18,50 | 43. | kiesett | |
Ugrás | 19,60 | 9. | kiesett | ||
Korlát | 19,10 | 18. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,00 | 56. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,55 | 37. | kiesett | ||
Lólengés | 17,60 | 58. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 111,35 | 43. | kiesett | ||
Jiří Tabák Rudolf Babiak Jan Zoulík Miloslav Kučeřík Jan Migdau Jozef Konečný | Csapat összetett | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Radka Zemanová | Talaj | 19,45 | 18. | kiesett | |
Ugrás | 19,40 | 23. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,55 | 16. | kiesett | ||
Gerenda | 19,60 | 10. | 19,650 | 5. | |
Egyéni összetett | 78,00 | 15. | 77,850 | 10. | |
Jana Labáková | Talaj | 19,75 | 8. | 19,725 | 6. |
Ugrás | 19,65 | 12. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,15 | 27. | kiesett | ||
Gerenda | 19,30 | 22. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,85 | 18. | 77,675 | 11. | |
Eva Marečková | Talaj | 19,25 | 26. | kiesett | |
Ugrás | 19,70 | 9. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,70 | 9. | kiesett | ||
Gerenda | 19,40 | 17. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,05 | 14. | 77,375 | 12. | |
Katarína Šarišská | Talaj | 19,40 | 19. | kiesett | |
Ugrás | 19,05 | 31. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,60 | 14. | kiesett | ||
Gerenda | 19,50 | 14. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,55 | 19. | kiesett | ||
Dana Brýdlová | Talaj | 19,30 | 24. | kiesett | |
Ugrás | 18,90 | 35. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,40 | 22. | kiesett | ||
Gerenda | 19,45 | 15. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,05 | 26. | kiesett | ||
Anita Šauerová | Talaj | 19,20 | 28. | kiesett | |
Ugrás | 18,80 | 38. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,15 | 27. | kiesett | ||
Gerenda | 18,90 | 29. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 76,05 | 33. | kiesett | ||
Eva Marečková Jana Labáková Katarína Šarišská Dana Brýdlová Anita Šauerová Radka Zemanová | Csapat összetett | kiesett |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Radek Havel | 400 m gyors | 4:05,71 | 6. | 25. | kiesett | ||||
200 m gyors | 1:55,07 | 6. | 22. | kiesett | |||||
Petr Adamec | 1:55,84 | 4. | 28. | kiesett | |||||
400 m gyors | 4:03,97 | 5. | 21. | kiesett | |||||
Daniel Machek | 3:57,02 | 2. | 8. | 3:55,66 | 5. | ||||
1500 m gyors | 15:39,73 | 4. | 10. | kiesett | |||||
400 m vegyes | 4:28,66 | 3. | 6. | 4:29,86 | 8. | ||||
Miloslav Roľko | 4:29,19 | 2. | 8. | 4:26,99 | 6. | ||||
100 m hát | 58,15 | 3. | 8. | 57,97 | 4. | 6. | 57,74 | 4. | |
200 m hát | 2:05,13 | 2. | 10. | kiesett | |||||
100 m pillangó | 56,36 | 3. | 11. | 56,16 | 6. | 10. | kiesett | ||
Daniel Machek Miloslav Roľko Petr Adamec Radek Havel | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:42,18 | 5. | 9. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Irena Fleissnerová | 100 m mell | 1:13,35 | 4. | 11. | kiesett | |
200 m mell | 2:32,79 | 2. | 2. | 2:33,23 | 5. |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Josef Šenkýř | Finn dingi | (28,0) | 19,0 | 20,0 | 21,0 | 17,0 | 19,0 | 8,0 | 104,0 | 14. |
Ivan Brandejs Václav Brandejs | Repülő hollandi | 16,0 | 16,0 | (18,0) | 18,0 | 18,0 | 18,0 | 17,0 | 103,0 | 12. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
František Koukal | Tőr, egyéni | 3. csoport Kifah Al-Mutawa (KUW) | 4. | kiesett | 29. | ||||||||
Jaroslav Jurka | 7. csoport András Papp (HUN) | 3. | 1. csoport Hartmuth Behrens (GDR) | 2. | Aljakszandr Ramanykov (URS) V | Hartmuth Behrens (GDR) V | kiesett | 13. | |||||
Párbajtőr, egyéni | 4. csoport Neal Mallett (GBR) | 1. | 4. csoport Alekszandr Abusahmetov (URS) | 1. | Osztrics István (HUN) V | Stefano Bellone (ITA) GY | Alekszandr Abusahmetov (HUN) GY | Philippe Riboud (HUN) V | kiesett | 7. | |||
Oldřich Kubišta | 6. csoport Octavian Zidaru (ROU) | 3. | 3. csoport Greg Benko (AUS) | 6. | kiesett | 21. | |||||||
Jiří Douba | 3. csoport Heriberto González (CUB) | 4. | kiesett | 31. | |||||||||
Jaroslav Jurka Jaromír Holub Jiří Douba Jiří Adam Oldřich Kubišta | Párbajtőr, csapat | 3. csoport Magyarország (HUN) | 2. | Franciaország (FRA) 3–9 | Az 5–8. helyért Nagy-Britannia (GBR) 9–4 | Az 5. helyért Svédország (SWE) 2–9 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Katarína Lokšová-Ráczová | Tőr, egyéni | 4. csoport Helen Smith (AUS) | 2. | 1. csoport Suzana Ardeleanu (ROU) | 4. | Delfina Skąpska (POL) GY | Dorina Vaccaroni (ITA) V | Jelena Belova (URS) GY | Ecaterina Stahl-Iencic (ROU) V | kiesett | 7. |
Források
- Czechoslovakia at the 1980 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap