Zambia az 1980. évi nyári olimpiai játékokon
Zambia az olimpiai játékokon | |||||
Zambia zászlaja | |||||
NOB-országkód: ZAM | |||||
OOB | Zambiai Nemzeti Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1980. évi nyári olimpiai játékok Moszkva | |||||
Versenyzők | 37 fő 4 sportágban | ||||
Érmek |
| ||||
Zambia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Megjegyzések: 1 Észak-Rodézia néven (1964) |
Zambia a szovjetunióbeli Moszkvában megrendezett 1980. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 4 sportágban 37 sportoló képviselte, akik érmet nem szereztek.
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Charles Kachenjela | 100 m | 11,03 | 5. | 49. | kiesett | |||||||
Alston Muziyo | 200 m | 22,47 | 5. | 46. | kiesett | |||||||
Charles Lupiya | 400 m | 48,49 | 4. | 35. | 47,67 | 7. | 29. | kiesett | ||||
Archfell Musango | 800 m | 1:51,6 | 5. | 30. | kiesett | |||||||
1500 m | 3:53,62 | 8. | 29. | kiesett | ||||||||
Damiano Musonda | 10 000 m | 30:29,2 | 9. | 27. | kiesett | |||||||
Maraton | 2:42:11 | 48. | ||||||||||
Buumba Halwand | 2:36:51 | 43. | ||||||||||
Patrick Chiwala | nem ért célba | |||||||||||
Davison Lishebo | 400 m gát | 51,73 | 7. | 18. | kiesett | |||||||
Charles Lupiya Alston Muziyo Archfell Musango Davison Lishebo | 4 × 400 m váltó | 3:14,9 | 7. | 18. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Bogger Mushanga | Hármasugrás | 14,79 m | 17. | kiesett |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Charles Chibwe | Légsúly | A | Samir El-Najjar (SYR) V | kiesett | 19. | ||||||
Francis Mwahza | Harmatsúly | A | Michael Young (AUS) V | kiesett | 19. | ||||||
George Hamaiko | Könnyűsúly | A | Maurice Nkamden (CMR) V | kiesett | 19. | ||||||
Henry Sichalwe | Váltósúly | B | Vladimír Bárta (TCH) V | kiesett | 17. | ||||||
Donald Mukahatesho | Középsúly | B | erőnyerő | Isaac Azcuy (CUB) V | Peter Donnelly (GBR) V | kiesett | 9. | ||||
Rex Chizooma | Félnehézsúly | B | erőnyerő | Robert Van de Walle (BEL) V | Szepesi István (HUN) V | kiesett | 9. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Zambiai labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió | 3 | 3 | 0 | 0 | 15 | 1 | +14 | 6 |
Kuba | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 9 | –6 | 4 |
Venezuela | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 7 | –4 | 2 |
Zambia | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 6 | –4 | 0 |
1980. július 22. 12:00 |
Szovjetunió | 3–1 | Zambia |
---|---|---|
Higyjatulin 9' 51' Cserenkov 87' | (1–1) Jegyzőkönyv | Chitalu 13' |
1980. július 24. 12:00 |
Venezuela | 2–1 | Zambia |
---|---|---|
Zubizarreta 86' Elie 90' (11-esből) | (0–0) Jegyzőkönyv | Chitalu 73' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Zambia (ZAM) | 13. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Webbyego Mwangu | Légsúly | erőnyerő | Henryk Średnicki (POL) 0:5 | kiesett | 9. | |||
Lucky Mutale | Harmatsúly | Moussa Sangare (MLI) 5:0 | Dumitru Cipere (ROU) 0:5 | kiesett | 17. | |||
Winifred Kabunda | Pehelysúly | erőnyerő | Takto Youtiya Homrasmy (LAO) RSC | Barry McGuigan (IRL) 4:1 | Rudi Fink (GDR) 1:4 | kiesett | 5. | |
Blackson Siukoko | Könnyűsúly | erőnyerő | George Gilbody (GBR) 1:4 | kiesett | 9. | |||
Teddy Makofi | Kisváltósúly | Dietmar Schwarz (GDR) 0:5 | kiesett | 17. | ||||
Peter Talanti | Váltósúly | Tömöriin Battör (MGL) 5:0 | Joey Frost (GBR) KO | kiesett | 9. | |||
Wilson Kaoma | Nagyváltósúly | erőnyerő | Jackson Rivera (VEN) kizárták | Ján Franek (TCH) KO | kiesett | 5. | ||
Enock Chama | Középsúly | erőnyerő | José Gómez (CUB) 2:3 | kiesett | 9. |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Források
- Zambia at the 1980 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap