Zimbabwe az 1980. évi nyári olimpiai játékokon
Zimbabwe az olimpiai játékokon | |||||
Zimbabwe zászlaja | |||||
NOB-országkód: ZIM | |||||
OOB | Zimbabwei Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1980. évi nyári olimpiai játékok Moszkva | |||||
Versenyzők | 42 fő 10 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Abel Nkhoma | ||||
Érmek 23. helyezés |
| ||||
Zimbabwe az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok:
| |||||
Megjegyzések: 1 Rodézia néven (1928–1964) |
Zimbabwe a szovjetunióbeli Moszkvában megrendezett 1980. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 10 sportágban 42 sportoló képviselte, akik összesen 1 érmet szereztek. Zimbabwe első érmét és aranyérmét szerezte az olimpiai játékok történetében.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Nemzeti válogatott Sarah English Ann Grant Brenda Phillips Pat McKillop Sonia Robertson Trish Davies Maureen George Linda Watson Sue Huggett Gill Cowley Liz Chase Sandy Chick Helen Volk Chris Prinsloo Anthea Stewart | Gyeplabda | Női |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Zephaniah Ncube | 5000 m | 14:06,70 | 10. | 29. | kiesett | ||||
Kenias Tembo | 10 000 m | 30:53,8 | 10. | 30. | kiesett | ||||
Tapfumaneyi Jonga | Maraton | 2:47:17 | 51. | ||||||
Abel Nkhoma | 2:53:35 | 53. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Fransie Fyfer | Harmatsúly | B | Tsendiin Damdin (MGL) V | Yves Delvingt (FRA) V | kiesett | 9. | |||||
John de Wet | Félnehézsúly | B | erőnyerő | Mark Chittenden (GBR) V | kiesett | 13. | |||||
John de Wet | Nyílt | A | erőnyerő | Arthur Mapp (GBR) V | kiesett | 10. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Zimbabwei női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1980. július 25. 11:00 | Zimbabwe (ZIM) | 4–0 | Lengyelország (POL) | |
(2–0) |
1980. július 27. 14:45 | Zimbabwe (ZIM) | 2–2 | Csehszlovákia (TCH) | |
(0–2) |
1980. július 28. 17:00 | Zimbabwe (ZIM) | 2–0 | Szovjetunió (URS) | |
(1–0) |
1980. július 30. | Zimbabwe (ZIM) | 1–1 | India (IND) | |
(0–0) |
1980. július 31. 11:45 | Zimbabwe (ZIM) | 4–1 | Ausztria (AUT) | |
(1–1) |
- Végeredmény
Helyezés | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 Arany | Zimbabwe (ZIM) | 5 | 3 | 2 | 0 | 13 | 4 | +9 | 8 |
2 Ezüst | Csehszlovákia (TCH) | 5 | 3 | 1 | 1 | 10 | 5 | +5 | 7 |
3 Bronz | Szovjetunió (URS) | 5 | 3 | 0 | 2 | 11 | 5 | +6 | 6 |
4. | India (IND) | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 6 | +3 | 5 |
5. | Ausztria (AUT) | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 11 | –5 | 4 |
6. | Lengyelország (POL) | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 18 | –18 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Zimbabwe (ZIM) |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
David Milne | Férfi egyéni | 1088 | 33. | 1058 | 36. | 2146 | 34. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
David Gillow | Mezőnyverseny | nem ért célba | |
Michael McBeath | nem ért célba |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | Döntő | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Döntő | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
John Musa | Férfi egyéni | Lutz Heßlich (GDR) 11,42 | 2. | Terry Tinsley (GBR) 11,62 | 2. | Morcz László (HUN) Fawzi Abdussalam (LBA) 11,49 | 3. | kiesett |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
John Musa | Férfi egyéni | 1:15,779 | 18. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
David Parrington | Egyéni műugrás | 416,670 | 24. | kiesett | |
Egyéni toronyugrás | 356,760 | 22. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Debbie Hill | Egyéni műugrás | 390,270 | 14. | kiesett | |
Antonette Wilken | 402,210 | 10. | kiesett | ||
Egyéni toronyugrás | 274,350 | 16. | kiesett |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
David Westerhout | Gyorstüzelő pisztoly | 529 | 38. |
Ian Redmond | 576 | 33. | |
Szabadpisztoly | 527 | 27. | |
Maureen Reichert | 524 | 28. | |
Dennis Hardman | Sportpuska, fekvő | 592 | 25. |
Sportpuska, összetett | 1117 | 30. | |
Paul Meyer | Trap | 183 | 25. |
Jason Cambitzis | 165 | 33. | |
Jeremy Cole | Skeet | 185 | 33. |
Richard Gardner | 177 | 43. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Addison Dale | 100 kg | 100,0 | 16. | 125,0 | 14. | 225,0 | 14. |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Guy Goosen | 100 m gyors | 52,87 | 5. | 24. | kiesett | ||||
200 m gyors | 1:56,88 | 6. | 33. | kiesett | |||||
100 m pillangó | 56,15 | 2. | 8. | 56,35 | 5. | 11. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Lynne Tasker | 100 m gyors | 1:03,36 | 7. | 23. | kiesett | |
100 m mell | 1:18,81 | 5. | 21. | kiesett | ||
200 m mell | 2:48,86 | 6. | 23. | kiesett |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Peter Wilson | Finn dingi | 14,0 | 15,0 | 22,0 | (23,0) | 21,0 | (23,0) | 21,0 | 116,0 | 16. |
Jeremy O’Connor Robin O’Connor | 470-es osztály | 18,0 | (19,0) | 18,0 | (19,0) | 18,0 | 18,0 | 19,0 | 110,0 | 13. |
Források
- Zimbabwe at the 1980 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap