WK Schaatsen Junioren 1990 |
| | |
Kampioenschapinformatie |
Plaats | Obihiro |
Gastland | Japan |
IJsbaan | No Mori |
Type baan | Openlucht kunstijsbaan |
Editie | 19 |
Datum | 2-4 maart 1990 |
Organisator | ISU |
Soort vierkamp | Kleine vierkamp Minivierkamp |
Evenementen | 2 |
Navigatie |
|
Portaal | Schaatsen | |
De wereldkampioenschappen schaatsen junioren 1990 werden op 2, 3 en 4 maart 1990 gereden op de ijsbaan No Mori in de stad Obihiro in de subprefectuur Tokachi in Hokkai-dō in Japan.
De Oost-Duitse Ulrike Adeberg en de Nederlander Falko Zandstra werden juniorenwereldkampioen.
Datum | Onderdeel |
vrijdag 2 maart 1990 | 500 meter jongens 500 meter meisjes 3000 meter jongens |
zaterdag 3 maart 1990 | 1000 meter meisjes 1500 meter jongens 1500 meter meisjes |
zondag 4 maart 1990 | 3000 meter meisjes 5000 meter jongens |
Dag 1
500 meter jongens
Rang | Schaatser | Land | Tijd |
1 | Ådne Søndrål | Noorwegen | 38,85 |
2 | Lee Yeong-Cheol | Noord-Korea | 38,87 |
3 | Lee In-Hun | Zuid-Korea | 39,53 |
4 | Kim Yun-man | Zuid-Korea | 39,59 |
5 | Harri Ilkka | Finland | 39,60 |
6 | Kotaru Suzuki | Japan | 39,67 |
7 | Falko Zandstra | Nederland | 39,87 |
8 | Arjan Schreuder | Nederland | 40,27 |
9 | Mike Kangas | Verenigde Staten | 40,29 |
10 | Davide Carta | Italië | 40,30 |
500 meter meisjes
Rang | Schaatser | Land | Tijd |
1 | Kyoko Shimazaki | Japan | 42,94 |
2 | Kristen Talbot | Verenigde Staten | 42,98 |
3 | Takako Tetsuda | Japan | 43,33 |
4 | Anke Baier | DDR | 43,38 |
4 | Joelia Mitrofanova | Sovjet-Unie | 43,38 |
6 | Ulrike Adeberg | DDR | 43,42 |
7 | Claudia Pechstein | DDR | 43,65 |
8 | Tara Laszlo | Verenigde Staten | 43,67 |
9 | Chong Chang-Suk | Noord-Korea | 43,98 |
10 | Mie Uehara | Japan | 44,02 |
3000 meter jongens
Rang | Schaatser | Land | Tijd |
1 | Falko Zandstra | Nederland | 4.18,58 |
2 | Arjan Schreuder | Nederland | 4.19,33 |
3 | Ådne Søndrål | Noorwegen | 4.21,03 |
4 | Uwe Höhnisch | DDR | 4.23,74 |
5 | Sergej Barisjev | Sovjet-Unie | 4.23,93 |
6 | Choi In-Chol | Noord-Korea | 4.24,59 |
7 | Dmitri Klimovich | Sovjet-Unie | 4.25,50 |
8 | Marnix ten Kortenaar | Nederland | 4.25,79 |
9 | Lee In-Hun | Zuid-Korea | 4.25,82 |
10 | Keiji Shirahata | Japan | 4.26,99 |
Dag 2
1000 meter meisjes
Rang | Schaatser | Land | Tijd |
1 | Ulrike Adeberg | DDR | 1.26,15 |
2 | Anke Baier | DDR | 1.27,25 |
3 | Takako Tetsuda | Japan | 1.27,38 |
4 | Tara Laszlo | Verenigde Staten | 1.27,66 |
5 | Kyoko Shimazaki | Japan | 1.27,87 |
6 | Joelia Mitrofanova | Sovjet-Unie | 1.27,89 |
7 | Claudia Pechstein | DDR | 1.28,10 |
8 | Svetlana Bazjanova | Sovjet-Unie | 1.28,27 |
9 | Chong Chang-Suk | Noord-Korea | 1.28,49 |
10 | Marion van Zuilen | Nederland | 1.28,50 |
1500 meter jongens
Rang | Schaatser | Land | Tijd |
1 | Ådne Søndrål | Noorwegen | 2.00,84 |
2 | Falko Zandstra | Nederland | 2.02,87 |
3 | Sergej Barisjev | Sovjet-Unie | 2.04,21 |
4 | Paweł Jaroszek | Polen | 2.04,39 |
5 | Andrej Anoefrijenko | Sovjet-Unie | 2.04,76 |
6 | Marnix ten Kortenaar | Nederland | 2.04,86 |
7 | Arjan Schreuder | Nederland | 2.05,05 |
8 | Dmitri Klimovich | Sovjet-Unie | 2.05,14 |
9 | Choi In-Chol | Noord-Korea | 2.05,41 |
10 | Lee In-Hun | Zuid-Korea | 2.05,48 |
1500 meter meisjes
Rang | Schaatser | Land | Tijd |
1 | Ulrike Adeberg | DDR | 2.14,36 |
2 | Mie Uehara | Japan | 2.16,46 |
3 | Chong Chang-Suk | Noord-Korea | 2.16,75 |
4 | Takako Tetsuda | Japan | 2.16,77 |
5 | Svetlana Bazjanova | Sovjet-Unie | 2.16,92 |
6 | Marion van Zuilen | Nederland | 2.17,15 |
7 | Anke Baier | DDR | 2.17,48 |
8 | Tara Laszlo | Verenigde Staten | 2.17,80 |
9 | Claudia Pechstein | DDR | 2.17,88 |
10 | Kristen Talbot | Verenigde Staten | 2.19,14 |
Dag 3
3000 meter meisjes
Rang | Schaatser | Land | Tijd |
1 | Ulrike Adeberg | DDR | 4.40,79 |
2 | Claudia Pechstein | DDR | 4.44,46 |
3 | Tara Laszlo | Verenigde Staten | 4.46,14 |
4 | Anke Baier | DDR | 4.47,27 |
5 | Mie Uehara | Japan | 4.47,58 |
6 | Svetlana Bazjanova | Sovjet-Unie | 4.48,88 |
7 | Takako Tetsuda | Japan | 4.50,13 |
8 | Joelia Mitrofanova | Sovjet-Unie | 4.51,09 |
9 | Marion van Zuilen | Nederland | 4.53,56 |
10 | Elke Felicetti | Italië | 4.53,74 |
5000 meter jongens
Rang | Schaatser | Land | Tijd |
1 | Falko Zandstra | Nederland | 7.18,45 |
2 | Marnix ten Kortenaar | Nederland | 7.28,94 |
3 | Arjan Schreuder | Nederland | 7.29,67 |
4 | Ådne Søndrål | Noorwegen | 7.35,44 |
5 | Sergej Barisjev | Sovjet-Unie | 7.38,57 |
6 | Lee In-Hun | Zuid-Korea | 7.41,79 |
7 | Andrej Anoefrijenko | Sovjet-Unie | 7.42,87 |
8 | Keiji Shirahata | Japan | 7.43,95 |
9 | Uwe Höhnisch | DDR | 7.44,13 |
10 | Dmitri Klimovich | Sovjet-Unie | 7.44,88 |
Eindklassement
Meisjes
Rang | Schaatsster | Land | 500m | 1000m | 1500m | 3000m | Punten |
1 | Ulrike Adeberg | DDR | 6 | 1 | 1 | 1 | 178,079 |
2 | Anke Baier | DDR | 4 | 2 | 7 | 4 | 180,709 |
3 | Takako Tetsuda | Japan | 3 | 3 | 4 | 7 | 180,965 |
4 | Claudia Pechstein | DDR | 7 | 7 | 9 | 2 | 181,070 |
5 | Tara Laszlo | Verenigde Staten | 8 | 4 | 8 | 3 | 181,123 |
6 | Mie Uehara | Japan | 10 | 11 | 2 | 5 | 181,706 |
7 | Svetlana Bazjanova | Sovjet-Unie | 14 | 8 | 5 | 6 | 182,261 |
8 | Joelia Mitrofanova | Sovjet-Unie | 4 | 6 | 12 | 8 | 182,356 |
9 | Marion van Zuilen | Nederland | 12 | 10 | 6 | 9 | 183,112 |
10 | Kristen Talbot | Verenigde Staten | 2 | 13 | 10 | 12 | 183,115 |
11 | Chong Chang-Suk | Noord-Korea | 9 | 9 | 3 | 14 | 183,196 |
12 | Kyoko Shimazaki | Japan | 1 | 5 | 14 | 16 | 183,304 |
13 | Kim Chun-Wol | Noord-Korea | 11 | 12 | 11 | 13 | 184,410 |
14 | Annamarie Thomas | Nederland | 13 | 15 | 13 | 15 | 186,096 |
15 | Sandra Zwolle | Nederland | 17 | 19 | 15 | 11 | 187,224 |
16 | Elke Felicetti | Italië | 19 | 16 | 16 | 10 | 187,441 |
NC17 | Natalja Kozlova | Sovjet-Unie | 15 | 14 | 17 | | 136,898 |
NC18 | Catriona Le May | Canada | 16 | 16 | 23 | | 139,588 |
NC19 | Hege Langli | Noorwegen | 21 | 18 | 19 | | 139,951 |
NC20 | Outi Ylä-Sulkava | Finland | 20 | 20 | 18 | | 139,971 |
NC21 | Jeong Bae-Yeong | Zuid-Korea | 25 | 21 | 20 | | 141,431 |
NC22 | Janne Bogstrand | Noorwegen | 23 | 23 | 22 | | 141,790 |
NC23 | Marion Wohlrab | West-Duitsland | 26 | 24 | 24 | | 142,356 |
NC24 | Marion Stahl | West-Duitsland | 24 | 22 | 25 | | 142,435 |
NC25 | Kirsi Korpi | Finland | 22 | 26 | 27 | | 142,826 |
NC26 | Dede Demet | Verenigde Staten | 28 | 27 | 21 | | 142,865 |
NC27 | Kim Yoon-Kyung | Zuid-Korea | 29 | 25 | 26 | | 143,595 |
NC28 | Park Jeong-Eun | Zuid-Korea | 27 | 30 | 29 | | 144,590 |
NC29 | Christina Schön | Zweden | 31 | 28 | 30 | | 144,613 |
NC30 | Elodie Busson | Frankrijk | 30 | 29 | 28 | | 144,750 |
NF3 | Siw Sviggum | Noorwegen | 18 | 31f | NF | | 110,859 |
Jongens
Rang | schaatser | Land | 500m | 3000m | 1500m | 5000m | Punten |
1 | Falko Zandstra | Nederland | 7 | 1 | 2 | 1 | 167,767 |
2 | Ådne Søndrål | Noorwegen | 1 | 3 | 1 | 4 | 168,179 |
3 | Arjan Schreuder | Nederland | 8 | 2 | 7 | 3 | 170,141 |
4 | Marnix ten Kortenaar | Nederland | 17 | 8 | 6 | 2 | 171,612 |
5 | Lee In-Hun | Zuid-Korea | 3 | 9 | 10 | 6 | 171,838 |
6 | Sergej Barisjev | Sovjet-Unie | 20 | 5 | 3 | 5 | 172,198 |
7 | Andrej Anoefrijenko | Sovjet-Unie | 11 | 12 | 5 | 7 | 172,968 |
8 | Dmitri Klimovich | Sovjet-Unie | 22 | 7 | 8 | 10 | 173,501 |
9 | Keiji Shirahata | Japan | 14 | 10 | 11 | 8 | 173,536 |
10 | Choi In-Chol | Noord-Korea | 13 | 6 | 9 | 14 | 174,002 |
11 | Uwe Höhnisch | DDR | 30 | 4 | 13 | 9 | 174,322 |
12 | Paweł Jaroszek | Polen | 18 | 13 | 4 | 15f | 174,926 |
13 | Jonas Tronêt | Zweden | 21 | 14 | 14 | 11 | 175,518 |
14 | Audun Jevnaker | Noorwegen | 16 | 15 | 17 | 12 | 175,963 |
15 | Paweł Zygmunt | Polen | 29 | 11 | 20 | 13 | 176,468 |
16 | Roland Brunner | Oostenrijk | 23 | 16 | 16 | 16 | 177,053 |
NC17 | Kotaru Suzuki | Japan | 6 | 17 | 12 | | 127,093 |
NC18 | Hideaki Shimizu | Japan | 12 | 19 | 15 | | 128,553 |
NC19 | Davide Carta | Italië | 10 | 22 | 25 | | 129,124 |
NC20 | Kim Yun-man | Zuid-Korea | 4 | 30 | 23 | | 129,502 |
NC21 | Thor Olav Tveter | Noorwegen | 25 | 21 | 19 | | 129,506 |
NC22 | Craig McNicoll | Verenigd Koninkrijk | 19 | 23 | 18 | | 129,580 |
NC23 | Shin Jong-Bok | Zuid-Korea | 26 | 18 | 24 | | 129,817 |
NC24 | Lee Yeong-Cheol | Noord-Korea | 2 | 31 | 30 | | 130,019 |
NC25 | Harri Ilkka | Finland | 5 | 34 | 21 | | 130,143 |
NC26 | Alessandro De Taddei | Italië | 14 | 25 | 26 | | 130,331 |
NC27 | Christian Funk | West-Duitsland | 28 | 24 | 22 | | 130,621 |
NC28 | Mike Kangas | Verenigde Staten | 9 | 35 | 31 | | 131,938 |
NC29 | Mark Albrecht | Verenigde Staten | 33 | 27 | 28 | | 131,960 |
NC30 | Rick Swanson | Verenigde Staten | 24 | 32 | 27 | | 132,147 |
NC31 | Chi Song-Guk | Noord-Korea | 36 | 20 | 32 | | 132,251 |
NC32 | Mikko Nieminen | Finland | 34 | 29 | 29 | | 132,576 |
NC33 | Robert Winkler | West-Duitsland | 32 | 33 | 34 | | 134,046 |
NC34 | Arcton Lancaster | Canada | 37 | 28 | 33 | | 135,626 |
NC35 | Pierre-Henri Koninckx | Frankrijk | 27 | 36 | 35 | | 135,940 |
DQ3 | Roland Niedermayer | Oostenrijk | 35 | 26 | DQf | | 88,258 |
DQ2 | Hans-Willi Heitzer | West-Duitsland | 31 | DQ | 36 | | 87,527 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Volledige resultaten jongens op SkateResults.com
- (en) Volledige resultaten meisjes op SkateResults.com