Wereldkampioenschappen schaatsen junioren 2023
WK Schaatsen Junioren 2023 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Kampioenschapinformatie | |||||||
Plaats | Inzell | ||||||
Gastland | Duitsland | ||||||
IJsbaan | Max Aicher Arena | ||||||
Type baan | Overdekte kunstijsbaan | ||||||
Editie | 51 | ||||||
Datum | 10 - 12 februari 2023 | ||||||
Organisator | ISU | ||||||
Soort vierkamp | Juniorenvierkamp Minivierkamp | ||||||
Evenementen | 16 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De wereldkampioenschappen schaatsen junioren 2023 vonden 10 tot en met 12 februari 2023 plaats op de overdekte ijsbaan Max Aicher Arena te Inzell, Duitsland.
Het was de 51e editie van het WK voor junioren. Naast de allroundtitels voor jongens (51e) en meisjes (50e) en de wereldtitels in de ploegenachtervolging voor landenteams (21e) waren er voor de veertiende keer wereldtitels op de afstanden te verdienen. De jongens streden voor de wereldtitel op de 500, 1000, 1500 en 5000 meter en de meisjes voor de wereldtitel op de 500, 1000, 1500 en 3000 meter. Verder werden de wereldtitels in de massastart en teamsprint voor de achtste keer vergeven.
Jordan Stolz (18 jaar, zeven medailles, waarvan vijf goud) en Angel Daleman (15 jaar, acht medailles, waarvan zes goud) waren de grootverdieners van het toernooi.
Programma
Programma | ||
---|---|---|
vrijdag 10 februari | zaterdag 11 februari | zondag 12 februari |
500 m meisjes 500 m jongens 1500 m jongens 1500 m meisjes 1500 m jongens | 1000 m meisjes 1000 m jongens 3000 m meisjes* 5000 m jongens* | Ploegenachtervolging meisjes Ploegenachtervolging jongens Teamsprint meisjes Teamsprint jongens Massastart meisjes Massastart jongens |
- * 3000m meisjes en 5000m jongens met kwartetstart
Medaillewinnaars
Jongens
Onderdeel | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
500 m | Jordan Stolz | Issa Gunji | Tim Prins |
1000 m | Jordan Stolz | Tim Prins | Issa Gunji |
1500 m | Jordan Stolz | Kotaro Kasahara | Ho-jun Yanga |
5000 m | Sigurd Henriksen | Remco Stam | Jordan Stolz |
Allround | Jordan Stolz | Ho-jun Yang | Tim Prins |
Massastart | Lukáš Steklý | Daniel Hall | Jordan Stolz |
Teamsprint | Verenigde Staten Jonathan Tobon Jordan Stolz Auggie Herman | Nederland Sijmen Egberts Jenning de Boo Tim Prins | Zuid-Korea Ho-Jun Yang Kyu-Dam Jun Kyung-Min Koo |
Achtervolging | Nederland Sijmen Egberts Remco Stam Tim Prins | Noorwegen Didrik Eng Strand Sigurd Henriksen Emil Pedersen Matre | Japan Koutaro Kasahara Sou Kikuhara Shouma Sasaki |
Meisjes
Onderdeel | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
500 m | Serena Pergher | Angel Daleman | Alina Dauranova |
1000 m | Angel Daleman | Alina Dauranova | Greta Myers |
1500 m | Angel Daleman | Jade Groenewoud | Greta Myers |
3000 m | Momoka Horikawa | Jade Groenewoud | Angel Daleman |
Allround | Angel Daleman | Greta Myers | Jade Groenewoud |
Massastart | Angel Daleman | Chloé Hoogendoorn | Yu-Na Yeong |
Teamsprint | Nederland Pien Hersman Pien Smit Angel Daleman | Kazachstan Alina Dauranova Alena Lifatova Arina Ilyashhenko | Italië Giorgia Fusetto Serena Pergher Giorgia Aiello |
Achtervolging | Nederland Jade Groenewoud Chloé Hoogendoorn Angel Daleman | Verenigde Staten Marley Soldan Greta Myers Thalia Staehle | Duitsland Melissa Schaefer Maira Jasch Josephine Schlörb |
Zie ook
- Uitslagen op isuresults.eu