Artjom Arefjev
Artjom Arefjev | |||
---|---|---|---|
Født | 9. nov. 2000[1] (23 år) Moskva[1] | ||
Beskjeftigelse | Skøyteløper | ||
Nasjonalitet | Russland | ||
Sport | Hurtigløp på skøyter[2][3] |
Medaljeoversikt | |||
---|---|---|---|
Konkurrerte for Russland | |||
Hurtigløp på skøyter: | |||
Junior-VM | |||
Sølv | Baselga di Piné 2019 | 500 m | |
Sølv | Tomaszów Mazowiecki 2020 | 500 m | |
Sølv | Tomaszów Mazowiecki 2020 | Lagsprint | |
Bronse | Baselga di Piné 2019 | Lagsprint |
Artjom Arefjev (født 9. november 2000 i Moskva) er en russisk skøyteløper.
Sammenlagt i Verdenscupen
Oppdatert etter sesongen 2020/21.
Sesong | 500 m | 1 000 m | Lagsprint | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Plass | Poeng | Plass | Poeng | Plass | Poeng | |
2019/20 | 13 | 195 p | 23 | 73 p | 13 | 120 p |
2020/21 | 04 | 170 p | 13 | 56 p | – | – |
Referanser
- ^ a b International Skating Union, «Biographies / Russia / Artem Arefyev», verkets språk engelsk, besøkt 31. oktober 2021, «Born : 9 Nov 2000 in Russia, Moscow»[Hentet fra Wikidata]
- ^ SpeedSkatingStats, SpeedSkatingStats skøyteløper ID 2000090103, besøkt 5. mai 2022[Hentet fra Wikidata]
- ^ SpeedSkatingNews.info, SpeedSkatingNews.info skøyteløper ID artem-arefjev, besøkt 5. mai 2022[Hentet fra Wikidata]
Eksterne lenker
- Artjom Arefjev på Instagram
- (en) Artjom Arefjev – Olympedia
- (en) Artjom Arefjev – Speedskatingbase.eu
- (en) Artjom Arefjev – SpeedSkatingNews.info
- (en) Artjom Arefjev – SpeedSkatingStats.com
- (en) Artjom Arefjev – TheSports.org
- (en) Artjom Arefjev på www.isu.html.infostradasports.com
- (en) Artjom Arefjev på SpeedskatingResults.com
- (en) Artjom Arefjev på Jakub Majerski's Speedskating database (Adelskalender distanser og sammenlagt)
- Bilder
- (en) Bilder av Artjom Arefjev på SpeedSkatingPhotos.info/DesgPhoto.com
- v
- d
- r
Adskilte europamesterskap i allround, menn og kvinner - frem til og med 1988/1989-sesongen. Felles europamesterskap i allround sammen med kvinner - fra og med 1989/1990-sesongen.
Nytt format fra og med 2016/17-sesongen, utvidet med sprint-mesterskap samtidig med allroundmesterskap kun i oddetallsår og kun enkeltdistansemesterskap i partallsår.
Allround : Stor firkamp 0 / 0 Sprint : Sprint firkamp (2017– ) 0 / 0 Enkeltdistanser : (2018– )
Nytt format fra og med 2016/17-sesongen, utvidet med sprint-mesterskap samtidig med allroundmesterskap kun i oddetallsår og kun enkeltdistansemesterskap i partallsår.
Allround : Stor firkamp 0 / 0 Sprint : Sprint firkamp (2017– ) 0 / 0 Enkeltdistanser : (2018– )
- 1891: Uavgjort/ingen mester kåret
- 1892: Franz Schilling
- 1946: Göthe Hedlund
(allround)
- 1893: Rudolf Ericsson
- 1894: Uavgjort/ingen mester kåret
- 1895: Alfred Næss
- 1896: Julius Seyler
- 1897: Julius Seyler
- 1898: Gustaf Estlander
- 1899: Peder Østlund
- 1900: Peder Østlund
- 1901: Rudolf Gundersen
- 1902: Johan Schwartz
- 1903: Uavgjort/ingen mester kåret
- 1904: Rudolf Gundersen
- 1905: Johan Vikander
- 1906: Rudolf Gundersen
- 1907: Moje Öholm
- 1908: Moje Öholm
- 1909: Oscar Mathisen
- 1910: Nikolaj Strunnikov
- 1911: Nikolaj Strunnikov
- 1912: Oscar Mathisen
- 1913: Vasilij Ippolitov
- 1914: Oscar Mathisen
- 1915–1921: Ikke arrangert
- 1922: Clas Thunberg
- 1923: Harald Strøm
- 1924: Roald Larsen
- 1925: Otto Polacsek
- 1926: Julius Skutnabb
- 1927: Bernt Evensen
- 1928: Clas Thunberg
- 1929: Ivar Ballangrud
- 1930: Ivar Ballangrud
- 1931: Clas Thunberg
- 1932: Clas Thunberg
- 1933: Ivar Ballangrud
- 1934: Michael Staksrud
- 1935: Karl Wazulek
- 1936: Ivar Ballangrud
- 1937: Michael Staksrud
- 1938: Charles Mathiesen
- 1939: Alfons Bērziņš
- 1940–1945: Ikke arrangert
- 1947: Åke Seyffarth
- 1948: Reidar Liaklev
- 1949: Sverre Farstad
- 1950: Hjalmar Andersen
- 1951: Hjalmar Andersen
- 1952: Hjalmar Andersen
- 1953: Kees Broekman
- 1954: Boris Sjilkov
- 1955: Sigge Ericsson
- 1956: Jevgenij Grisjin
- 1957: Oleg Gontsjarenko
- 1958: Oleg Gontsjarenko
- 1959: Knut Johannesen
- 1960: Knut Johannesen
- 1961: Viktor Kositsjkin
- 1962: Robert Merkulov
- 1963: Nils Aaness
- 1964: Ants Antson
- 1965: Eduard Matusevitsj
- 1966: Ard Schenk
- 1967: Kees Verkerk
- 1968: Fred Anton Maier
- 1969: Dag Fornæss
- 1970: Ard Schenk
- 1971: Dag Fornæss
- 1972: Ard Schenk
- 1973: Göran Claeson
- 1974: Göran Claeson
- 1975: Sten Stensen
- 1976: Kay Arne Stenshjemmet
- 1977: Jan Egil Storholt
- 1978: Sergej Martsjuk
- 1979: Jan Egil Storholt
- 1980: Kay Arne Stenshjemmet
- 1981: Amund Sjøbrend
- 1982: Tomas Gustafson
- 1983: Hilbert van der Duim
- 1984: Hilbert van der Duim
- 1985: Hein Vergeer
- 1986: Hein Vergeer
- 1987: Nikolaj Guljajev
- 1988: Tomas Gustafson
- 1989: Leo Visser
- 1990: Bart Veldkamp
- 1991: Johann Olav Koss
- 1992: Falko Zandstra
- 1993: Falko Zandstra
- 1994: Rintje Ritsma
- 1995: Rintje Ritsma
- 1996: Rintje Ritsma
- 1997: Ids Postma
- 1998: Rintje Ritsma
- 1999: Rintje Ritsma
- 2000: Rintje Ritsma
- 2001: Dmitrij Sjepel
- 2002: Jochem Uytdehaage
- 2003: Gianni Romme
- 2004: Mark Tuitert
- 2005: Jochem Uytdehaage
- 2006: Enrico Fabris
- 2007: Sven Kramer
- 2008: Sven Kramer
- 2009: Sven Kramer
- 2010: Sven Kramer
- 2011: Ivan Skobrev
- 2012: Sven Kramer
- 2013: Sven Kramer
- 2014: Jan Blokhuijsen
- 2015: Sven Kramer
- 2016: Sven Kramer
- 2017: Sven Kramer
- 2019: Sven Kramer
- 2021: Patrick Roest
- 2023: Patrick Roest
- 2025: TBD
- 2017: Kai Verbij
- 2019: Kai Verbij
- 2021: Thomas Krol
- 2023: Merijn Scheperkamp
- 2025: TBD
Enkeltdistanser,
med fellestart
og lagkonkurranser
500 m |
|
---|---|
1 000 m |
|
1 500 m |
|
5 000 m |
|
Fellesstart |
|
Lagsprint | |
Lagtempo |
Løpere i kursiv og (parentes) var ubrukte reserver på lagene i respektive øvelser.
Autoritetsdata