VM i friidrett 2019 – 3000 meter hinder kvinner
VM i friidrett 2019 – 3000 meter hinder kvinner | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 3000 meter hinder kvinner | ||
Arrangement | VM i friidrett 2019 | ||
Sted | Doha, Qatar | ||
Dato | 27. september (forsøksheat) 30. september(finale) | ||
Deltakere | 42 | ||
Deltakernasjoner | 26 | ||
Vinnertid | 8.57,84 MR | ||
Medaljevinnere | |||
Beatrice Chepkoech, Kenya | |||
Emma Coburn, USA | |||
Gesa Felicitas Krause, Tyskland | |||
Forrige | London 2017 | ||
Neste | Eugene 2022 |
Øvelser ved VM i friidrett 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | kvinner | ||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | blandet | kvinner | |
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||
50 km kappgang | menn | kvinner | ||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Sammensatte øvelser | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn |
Øvelsen 3000 meter hinder kvinner ved VM i friidrett 2019 ble avholdt i Doha 27. og 30. september[1]
Resultater
forsøksheat
Kvalifisering: De 3 første i hvert heat (Q) og de 6 raskeste ellers (q) gikk videre til finalen.[2]
Rank | Heat | Name | Nationality | Time | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Beatrice Chepkoech | Kenya | 9:18.01 | Q |
2 | 2 | Courtney Frerichs | USA | 9:18.42 | Q |
3 | 2 | Gesa Felicitas Krause | Tyskland | 9:18.82 | Q |
4 | 2 | Anna Emilie Møller | Danmark | 9:18.92 | q, NR |
5 | 1 | Peruth Chemutai | Uganda | 9:21.98 | Q |
6 | 1 | Emma Coburn | USA | 9:23.40 | Q |
7 | 1 | Celliphine Chepteek Chespol | Kenya | 9:24.22 | Q |
8 | 1 | Mekides Abebe | Etiopia | 9:27.61 | q, PB |
9 | 1 | Genevieve Gregson | Australia | 9:27.74 | q, SB |
10 | 2 | Luiza Gega | Albania | 9:28.32 | q |
11 | 1 | Karoline Bjerkeli Grøvdal | Norge | 9:28.84 | q |
12 | 3 | Hyvin Kiyeng | Kenya | 9:29.15 | Q |
13 | 3 | Winfred Mutile Yavi | Bahrain | 9:29.40 | Q |
14 | 3 | Maruša Mišmaš | Slovenia | 9:29.68 | Q |
15 | 1 | Geneviève Lalonde | Canada | 9:30.01 | q |
16 | 2 | Elizabeth Bird | Storbritannia | 9:30.13 | PB |
17 | 2 | Allie Ostrander | USA | 9:30.85 | PB |
18 | 3 | Fancy Cherono | Kenya | 9:32.34 | |
19 | 3 | Yekaterina Ivonina | ANA | 9:35.59 | SB |
20 | 3 | Irene Sánchez-Escribano | Spania | 9:37.34 | |
21 | 1 | Aimee Pratt | Storbritannia | 9:38.91 | PB |
22 | 3 | Zerfe Wondemagegn | Etiopia | 9:40.92 | |
23 | 1 | Xu Shuangshuang | Kina | 9:42.23 | |
24 | 1 | Adva Cohen | Israel | 9:42.92 | |
25 | 3 | Zhang Xinyan | Kina | 9:43.75 | |
26 | 1 | Anna Tropina | ANA | 9:44.06 | |
27 | 2 | Paige Campbell | Australia | 9:44.80 | PB |
28 | 1 | Alicja Konieczek | Polen | 9:44.96 | |
29 | 3 | Belén Casetta | Argentina | 9:45.07 | |
30 | 2 | Michelle Finn | Irland | 9:47.44 | |
31 | 3 | Marwa Bouzayani | Tunisia | 9:47.78 | |
32 | 1 | Özlem Kaya | Tyrkia | 9:48.08 | |
33 | 3 | Regan Yee | Canada | 9:48.56 | |
34 | 3 | Rosie Clarke | Storbritannia | 9:49.18 | |
35 | 2 | Lomi Muleta | Etiopia | 9:49.28 | |
36 | 3 | Georgia Winkcup | Australia | 9:50.21 | |
37 | 2 | Viktória Wagner-Gyürkés | Ungarn | 9:52.11 | |
38 | 2 | Camilla Richardsson | Finland | 9:53.06 | |
39 | 2 | Reimi Yoshimura | Japan | 9:55.72 | |
40 | 2 | Maria Bernard-Galea | Canada | 9:57.03 | |
41 | 1 | Ophélie Claude-Boxberger | Frankrike | 10:05.10 | |
42 | 2 | Tuğba Güvenç | Tyrkia | 10:13.79 | |
43 - | 3 | Colleen Quigley | USA | DNS |
Finale
Finalen startet 30. september kl. 21:50 lokal tid.[3]
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
01 | Beatrice Chepkoech | Kenya | 8.57,84 | MR |
02 | Emma Coburn | USA | 9.02,35 | PB |
03 | Gesa Felicitas Krause | Tyskland | 9.03,30 | NR |
4 | Winfred Mutile Yavi | Bahrain | 9.05,68 | PB |
5 | Peruth Chemutai | Uganda | 9.11,08 | SB |
6 | Courtney Frerichs | USA | 9.11,27 | |
7 | Anna Emilie Møller | Danmark | 9.13,46 | NR |
8 | Hyvin Kiyeng | Kenya | 9.13,53 | |
9 | Luiza Gega | Albania | 9.19.93 | NR |
10 | Genevieve Gregson | Australia | 9.23,84 | SB |
11 | Mekides Abebe | Etiopia | 9.25,66 | SB |
12 | Maruša Mišmaš | Slovenia | 9.25,80 | |
13 | Karoline Bjerkeli Grøvdal | Norge | 9.29,41 | |
14 | Geneviève Lalonde | Canada | 9.32,92 | |
15 - | Celliphine Chepteek Chespol | Kenya | DNF |
Referanser
Autoritetsdata