VM i friidrett 2019 – 4 × 400 meter stafett blandet
VM i friidrett 2019 – 4 × 400 meter stafett blandet | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 4 × 400 meter stafett blandet | ||
Arrangement | VM i friidrett 2019 | ||
Sted | Doha, Qatar | ||
Arena | Khalifa International Stadium | ||
Dato | 28. september (forsøksheat) 29. september (finale) | ||
Deltakere | 74 | ||
Deltakernasjoner | 16 | ||
Vinnertid | 3.09,34 | ||
Medaljevinnere | |||
USA Wilbert London, Allyson Felix, Courtney Okolo, Michael Cherry, Tyrell Richard*, Jessica Beard*, Jasmine Blocker*, Obi Igbokwe* | |||
Jamaica Nathon Allen, Roneisha McGregor, Tiffany James, Javon Francis, Janieve Russell* | |||
Bahrain Musa Isah, Aminat Yusuf Jamal, Salwa Eid Naser, Abbas Abubakar Abbas *) Utøvere som bare deltok i forsøksheat og mottok medaljer. | |||
Neste | Eugene 2022 |
Øvelser ved VM i friidrett 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | kvinner | ||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | blandet | kvinner | |
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||
50 km kappgang | menn | kvinner | ||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Sammensatte øvelser | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn |
Øvelsen 4 × 400 meter stafett blandet i VM i friidrett 2019 ble avholdt på Khalifa International Stadium i Doha, Qatar 28. og 29. september 2019.[1]
Dette var første gangen øvelsen ble arrangert i verdensmesterskapet i friidrett.
Program
Lokal tid (UTC+3)
Dato | Klokkeslett | Runde |
---|---|---|
28. september | 20:00 | Forsøksheat |
29. september | 22:35 | Finale |
Resultater
Forsøksheat
De tre første i hvert heat (Q) og de to raskeste ellers (q) kvalifiserte seg til finalen.[2]
Plass | Heat | Nasjon | Utøvere | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | USA | Tyrell Richard (M), Jessica Beard (W), Jasmine Blocker (W), Obi Igbokwe (M) | 3.12,42 | Q, WR |
2 | 1 | Jamaica | Nathon Allen (M), Janieve Russell (W), Roneisha McGregor (W), Javon Francis (M) | 3.12,73 | Q, NR |
3 | 1 | Bahrain | Musa Isah (M), Aminat Yusuf Jamal (W), Salwa Eid Naser (W), Abbas Abubakar Abbas (M) | 3.12,74 | Q, AR |
4 | 1 | Storbritannia | Rabah Yousif (M), Zoey Clark (W), Emily Diamond (W), Martyn Rooney (M) | 3.12,80 | q, AR |
5 | 2 | Polen | Wiktor Suwara (M), Anna Kiełbasińska (W), Małgorzata Hołub-Kowalik (W), Rafał Omelko (M) | 3.15,47 | Q |
6 | 2 | Brasil | Anderson Henriques (M), Tiffani Marinho (W), Geisa Coutinho (W), Lucas Carvalho (M) | 3.16,12 | Q, AR |
7 | 2 | India | Muhammed Anas (M), V. K. Vismaya (W), Jisna Mathew (W), Noah Nirmal Tom (M) | 3.16,14 | Q, SB |
8 | 2 | Belgia | Robin Vanderbemden (M), Camille Laus (W), Imke Vervaet (W), Dylan Borlée (M) | 3.16,16 | q, NR |
9 | 2 | Italia | Edoardo Scotti (M), Giancarla Trevisan (W), Raphaela Lukudo (W), Brayan Lopez (M) | 3.16,52 | |
10 | 1 | Canada | Austin Cole (M), Aiyanna Stiverne (W), Madeline Price (W), Philip Osei (M) | 3.16,76 | NR |
11 | 2 | Kenya | Alphas Kishoyian (M), Gladys Musyoki (W), Mary Moraa (W), Alex Sampao (M) | 3.17,09 | |
12 | 1 | Frankrike | Mame-Ibra Anne (M), Amandine Brossier (W), Agnès Raharolahy (W), Thomas Jordier (M) | 3.17,17 | NR |
13 | 1 | Ukraina | Danylo Danylenko (M), Tetjana Melnyk (W), Kateryna Klymjuk (W), Oleksij Pozdnjakov (M) | 3.17,50 | |
14 | 2 | Tyskland | Marvin Schlegel (M), Luna Bulmahn (W), Karolina Pahlitzsch (W), Manuel Sanders (M) | 3.17,85 | |
15 | 1 | Tsjekkia | Jan Tesař (M), Lada Vondrová (W), Tereza Petržilková (W), Patrik Šorm (M) | 3.18,01 | |
16 | 2 | Japan | Seika Aoyama (W), Kota Wakabayashi (M), Tomoya Tamura (M), Saki Takashima (W) | 3.18,77 | NR |
Finale
Finalen startet 6. oktober kl. 21:36.[3]
Plass | Nasjon | Utøvere | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
01 | USA | Wilbert London (M), Allyson Felix (W), Courtney Okolo (W), Michael Cherry (M) | 3.09,34 | WR |
02 | Jamaica | Nathon Allen (M), Roneisha McGregor (W), Tiffany James (W), Javon Francis (M) | 3.11,78 | NR |
03 | Bahrain | Musa Isah (M), Aminat Yusuf Jamal (W), Salwa Eid Naser (W), Abbas Abubakar Abbas (M) | 3.11,82 | AR |
4 | Storbritannia | Rabah Yousif (M), Zoey Clark (W), Emily Diamond (W), Martyn Rooney (M) | 3.12,27 | AR |
5 | Polen | Wiktor Suwara (M), Rafał Omelko (M), Iga Baumgart-Witan (W), Justyna Święty-Ersetic (W) | 3.12,33 | NR |
6 | Belgia | Dylan Borlée (M), Hanne Claes (W), Camille Laus (W), Kevin Borlée (M) | 3.14,22 | NR |
7 | India | Muhammed Anas (M), V. K. Vismaya (W), Jisna Mathew (W), Noah Nirmal Tom (M) | 3.15,77 | SB |
8 | Brasil | Lucas Carvalho (M), Tiffani Marinho (W), Geisa Coutinho (W), Alexander Russo (M) | 3.16,22 |
Referanser
Autoritetsdata