Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008
Kod MKOl | GER | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008 Pekin | ||||||
Chorąży | Dirk Nowitzki | |||||
Liczba zawodników | 463 w 26 dyscyplinach | |||||
|
Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 reprezentowało 463 zawodników. Drużynie towarzyszyło 240 trenerów oraz 55 medyków i fizjoterapeutów. Chorążym ekipy był gracz NBA Dirk Nowitzki.
Był to 22. start reprezentacji Niemiec na letnich igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Złoto
Zawodnik | Dyscyplina sportowa | Konkurencja |
---|---|---|
Alexander Grimm | Kajakarstwo | K-1 mężczyzn |
Ole Bischof | Judo | kategoria do 81 kg mężczyzn |
Peter Thomsen, Frank Ostholt, Hinrich Romeike, Ingrid Klimke, Andreas Dibowski | Jeździectwo | WKKW drużynowo |
Hinrich Romeike | Jeździectwo | WKKW indywidualnie |
Benjamin Kleibrink | Szermierka | Floret indywidualnie mężczyzn |
Britta Heidemann | Szermierka | Szpada indywidualnie kobiet |
Heike Kemmer, Nadine Capellmann, Isabell Werth | Jeździectwo | Ujeżdżenie drużynowo |
Britta Steffen | Pływanie | 100 m stylem dowolnym kobiet |
Britta Steffen | Pływanie | 50 m stylem dowolnym kobiet |
Jan Frodeno | Triathlon | Mężczyźni |
Matthias Steiner | Podnoszenie ciężarów | kategoria powyżej 105 kg mężczyzn |
Fanny Fischer, Nicole Reinhardt, Katrin Wagner-Augustin, Conny Waßmuth | Kajakarstwo | K-4 500 m kobiet |
Martin Hollstein, Andreas Ihle | Kajakarstwo | K-2 1000 m mężczyzn |
Lena Schöneborn | Pięciobój nowoczesny | Mężczyźni |
Sabine Spitz | Kolarstwo | Kolarstwo górskie kobiet |
Reprezentacja Niemiec w hokeju na trawie mężczyzn | Hokej na trawie | Mężczyźni |
Srebro
Zawodnik | Dyscyplina sportowa | Konkurencja |
---|---|---|
Patrick Hausding, Sascha Klein | Skoki do wody | Wieża 10m pary mężczyzn |
Mirko Englich | Zapasy | kategoria do 96 kg stylem klasycznym mężczyzn |
Ralf Schumann | Strzelectwo | Pistolet szybkostrzelny 25 m mężczyzn |
Annekatrin Thiele, Christiane Huth | Wioślarstwo | W2x (dwójka podwójna) |
Roger Kluge | Kolarstwo | Wyścig punktowy mężczyzn |
Oksana Chusowitina | Gimnastyka | Skok przez konia kobiet |
Timo Boll, Dimitrij Ovtcharov, Christian Süß | Tenis stołowy | Mężczyźni turniej drużynowy |
Isabell Werth | Jeździectwo | Ujeżdżenie indywidualnie |
Christian Gille, Tomasz Wylenzek | Kajakarstwo | C-2 1000 m mężczyzn |
Ronald Rauhe, Tim Wieskötter | Kajakarstwo | K-2 500 m mężczyzn |
Brąz
Zawodnik | Dyscyplina sportowa | Konkurencja |
---|---|---|
Ditte Kotzian, Heike Fischer | Skoki do wody | Trampolina 3m pary kobiet synchronicznie |
Munkhbayar Dorjsuren | Strzelectwo | Pistolet sportowy 25 m |
Christine Brinker | Strzelectwo | Skeet kobiet |
René Enders, Maximilian Levy, Stefan Nimke | Kolarstwo | Sprint drużynowo mężczyzn |
Christian Reitz | Strzelectwo | Pistolet szybkostrzelny 25 m |
Kathrin Boron, Manuela Lutze, Britta Oppelt, Stephanie Schiller | Wioślarstwo | W4- (czwórka bez sternika) |
Hannes Peckolt, Jan-Peter Peckolt | Żeglarstwo | 49er |
Fabian Hambüchen | Gimnastyka | Ćwiczenia na drążku mężczyzn |
Heike Kemmer | Jeździectwo | Ujeżdżenie indywidualnie |
Thomas Lurz | Pływanie | 10 km stylem dowolnym mężczyzn |
Reprezentacja Niemiec w piłce nożnej kobiet | Piłka nożna | Kobiety |
Christina Obergföll | Lekkoatletyka | Rzut oszczepem kobiet |
Lutz Altepost, Norman Bröckl, Torsten Eckbrett, Björn Goldschmidt | Kajakarstwo | K-4 1000 m |
Katrin Wagner-Augustin | Kajakarstwo | K-1 500 m |
Christian Gille, Tomasz Wylenzek | Kajakarstwo | C-2 500 m |
- p
- d
- e
Letnie IO NRD, RFN |
|
---|---|
Zimowe IO NRD, RFN |
|
- p
- d
- e