Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Kod MKOl | GDR | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1988 Calgary | ||||||
Chorąży | Frank-Peter Roetsch | |||||
Liczba zawodników | 53 w 8 dyscyplinach | |||||
|
Reprezentacja NRD na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 liczyła 53 zawodników - 36 mężczyzn i 17 kobiet, którzy wystąpili w ośmiu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli łącznie dwadzieścia pięć medali - dziewięć złotych, dziesięć srebrnych i sześć brązowych. Reprezentacja NRD zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.
Najmłodszym zawodnikiem z NRD podczas ZIO 1988 była Peggy Schwarz (16 lat i 164 dni), a najstarszym - Bernhard Lehmann (39 lat i 101 dni).
Zdobyte medale
Medal | Zawodnicy | Dyscyplina | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | Frank-Peter Roetsch | Biathlon | Sprint mężczyzn |
Złoto | Frank-Peter Roetsch | Biathlon | Bieg indywidualny mężczyzn |
Złoto | Katarina Witt | Łyżwiarstwo figurowe | Solistki |
Złoto | Jens Müller | Saneczkarstwo | Jedynki mężczyzn |
Złoto | Jörg Hoffmann Jochen Pietzsch | Saneczkarstwo | Dwójki mężczyzn |
Złoto | Steffi Martin | Saneczkarstwo | Jedynki kobiet |
Złoto | Uwe-Jens Mey | Łyżwiarstwo szybkie | 500 m mężczyzn |
Złoto | André Hoffmann | Łyżwiarstwo szybkie | 1500 m mężczyzn |
Złoto | Christa Luding | Łyżwiarstwo szybkie | 1000 m kobiet |
Srebro | Wolfgang Hoppe Bogdan Musiol | Bobsleje | Dwójki mężczyzn |
Srebro | Wolfgang Hoppe Dietmar Schauerhammer Bogdan Musiol Ingo Voge | Bobsleje | Czwórki mężczyzn |
Srebro | Stefan Krauße Jan Behrendt | Saneczkarstwo | Dwójki mężczyzn |
Srebro | Ute Oberhoffner | Saneczkarstwo | Jedynki kobiet |
Srebro | Uwe-Jens Mey | Łyżwiarstwo szybkie | 1000 m mężczyzn |
Srebro | Christa Luding | Łyżwiarstwo szybkie | 500 m kobiet |
Srebro | Karin Enke | Łyżwiarstwo szybkie | 1000 m kobiet |
Srebro | Karin Enke | Łyżwiarstwo szybkie | 1500 m kobiet |
Srebro | Andrea Ehrig-Mitscherlich | Łyżwiarstwo szybkie | 3000 m kobiet |
Srebro | Andrea Ehrig-Mitscherlich | Łyżwiarstwo szybkie | 5000 m kobiet |
Brąz | Bernhard Lehmann Mario Hoyer | Bobsleje | Dwójki mężczyzn |
Brąz | Cerstin Schmidt | Saneczkarstwo | Jedynki kobiet |
Brąz | Karin Enke | Łyżwiarstwo szybkie | 500 m kobiet |
Brąz | Andrea Ehrig-Mitscherlich | Łyżwiarstwo szybkie | 1500 m kobiet |
Brąz | Gabi Zange | Łyżwiarstwo szybkie | 3000 m kobiet |
Brąz | Gabi Zange | Łyżwiarstwo szybkie | 5000 m kobiet |
Wyniki reprezentantów NRD
Biathlon
- Osobny artykuł: Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
- sprint - 4. miejsce
- bieg indywidualny - 9. miejsce
- sprint - 6. miejsce
- sprint -
- bieg indywidualny -
- sprint - 5. miejsce
- bieg indywidualny - 7. miejsce
- bieg indywidualny - 16. miejsce
- sztafeta - 5. miejsce
Biegi narciarskie
- Osobny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
- 15 km stylem klasycznym - 5. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 15. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 8. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 21. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 22. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 5. miejsce
Kobiety
- 5 km stylem klasycznym - 25. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 21. miejsce
- 20 km stylem dowolnym - 15. miejsce
- 5 km stylem klasycznym - 37. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 23. miejsce
- 20 km stylem dowolnym - 38. miejsce
- 5 km stylem klasycznym - 19. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 25. miejsce
- 20 km stylem dowolnym - 7. miejsce
- 5 km stylem klasycznym - 13. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 10. miejsce
- 20 km stylem dowolnym - 5. miejsce
- sztafeta - 5. miejsce
Bobsleje
- Osobny artykuł: Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
- Dwójki -
- Dwójki -
- Czwórki -
- Detlef Richter
Bodo Ferl
Ludwig Jahn
Alexander Szelig
- Czwórki - 8. miejsce
Kombinacja norweska
- Osobny artykuł: Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
- Gundersen - 8. miejsce
- Gundersen - 9. miejsce
- Gundersen - 4. miejsce
- sztafeta - 5. miejsce
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Kobiety
- Simone Koch
- solistki - 9. miejsce
- solistki -
Mężczyźni
- Michael Huth
- soliści - 23. miejsce
Pary
- Peggy Schwarz
Alexander König
- Pary sportowe - 7. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
- 1500 m - 28. miejsce
- 5000 m - 8. miejsce
- 10 000 m - 8. miejsce
- Roland Freier
- 5000 m - 8. miejsce
- 10 000 m - 8. miejsce
- André Hoffmann
- 500 m - 21. miejsce
- 1000 m - 15. miejsce
- 1500 m -
- 500 m -
- 1000 m -
Kobiety
- 500 m - 10. miejsce
- 1000 m - 4. miejsce
- 1500 m -
- 3000 m -
- 5000 m -
- 500 m -
- 1000 m -
- 1500 m -
- 3000 m - 4. miejsce
- 500 m -
- 1000 m -
- 1500 m - 7. miejsce
- 5000 m - 7. miejsce
- 500 m - 4. miejsce
- 1000 m - 6. miejsce
- 3000 m -
- 5000 m -
Saneczkarstwo
- Osobny artykuł: Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
- Thomas Jacob
- jedynki - 4. miejsce
- jedynki -
- jedynki - 5. miejsce
- Jörg Hoffmann
Jochen Pietzsch
- dwójki -
- dwójki -
Kobiety
- jedynki -
- jedynki -
- jedynki -
Skoki narciarskie
- Osobny artykuł: Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
- Skocznia normalna - 21. miejsce
- Skocznia duża - 22. miejsce
- Skocznia normalna - 9. miejsce
- Skocznia duża - 31. miejsce
Bibliografia
- Wyniki reprezentantów NRD na ZIO 1988 na Sports Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-01)]. (ang.)
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa |
|
Oceania |
- p
- d
- e
Letnie IO NRD, RFN |
|
---|---|
Zimowe IO NRD, RFN |
|