Kürekte Olimpiyat madalyası kazananlar listesi (kadınlar)
Kürekte Olimpiyat madalyası kazanan kadınlar listesi, dört yılda bir düzenlenen Yaz Olimpiyatları'nda kürek kategorilerinde dereceye girmiş kadın sporcuları listeler.
Mevcut program
Tek çifte
Organizasyon | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1976 Montreal ayrıntılar | Christine Scheiblich Doğu Almanya | Joan Lind Amerika Birleşik Devletleri | Yelena Antonova Sovyetler Birliği |
1980 Moskova ayrıntılar | Sanda Toma Romanya | Antonina Zelikoviç Sovyetler Birliği | Martina Schröter Doğu Almanya |
1984 Los Angeles ayrıntılar | Valeria Răcilă Romanya | Charlotte Geer Amerika Birleşik Devletleri | Ann Haesebrouck Belçika |
1988 Seul ayrıntılar | Jutta Behrendt Doğu Almanya | Anne Marden Amerika Birleşik Devletleri | Magdalena Georgieva Bulgaristan |
1992 Barselona ayrıntılar | Elisabeta Lipă Romanya | Annelies Bredael Belçika | Silken Laumann Kanada |
1996 Atlanta ayrıntılar | Yekaterina Karsten Belarus | Silken Laumann Kanada | Trine Hansen Danimarka |
2000 Sidney ayrıntılar | Yekaterina Karsten Belarus | Rumyana Neykova Bulgaristan | Katrin Rutschow-Stomporowski Almanya |
2004 Atina ayrıntılar | Katrin Rutschow-Stomporowski Almanya | Yekaterina Karsten Belarus | Rumyana Neykova Bulgaristan |
2008 Pekin ayrıntılar | Rumyana Neykova Bulgaristan | Michelle Guerette Amerika Birleşik Devletleri | Yekaterina Karsten Belarus |
2012 Londra ayrıntılar | Miroslava Knapková Çekya | Fie Udby Erichsen Danimarka | Kim Crow Avustralya |
2016 Rio de Janeiro ayrıntılar | Kim Brennan Avustralya | Genevra Stone Amerika Birleşik Devletleri | Duan Jingli Çin |
2020 Tokyo ayrıntılar | Emma Twigg Yeni Zelanda | Hanna Prakatsen Rusya Olimpiyat Komitesi | Magdalena Lobnig Avusturya |
İki çifte
Organizasyon | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1976 Montreal ayrıntılar | Svetla Otsetova & Zdravka Yordanova (BUL) | Sabine Jahn & Petra Boesler (GDR) | Eleonora Kaminskaitė & Genovaitė Ramoškienė (URS) |
1980 Moskova ayrıntılar | Yelena Hloptseva & Larisa Popova (URS) | Cornelia Linse & Heidi Westphal (GDR) | Olga Homeghi & Valeria Răcilă (ROU) |
1984 Los Angeles ayrıntılar | Marioara Popescu & Elisabeta Oleniuc (ROU) | Greet Hellemans & Nicolette Hellemans (NED) | Daniele Laumann & Silken Laumann (CAN) |
1988 Seul ayrıntılar | Birgit Peter & Martina Schröter (GDR) | Veronica Cogeanu & Elisabeta Lipă (ROU) | Stefka Madina & Violeta Ninova (BUL) |
1992 Barselona ayrıntılar | Kerstin Köppen & Kathrin Boron (GER) | Veronica Cochela & Elisabeta Lipă (ROU) | Gu Xiaoli & Lu Huali (CHN) |
1996 Atlanta ayrıntılar | Kathleen Heddle & Marnie McBean (CAN) | Zhang Xiuyun & Cao Mianying (CHN) | Irene Eijs & Eeke van Nes (NED) |
2000 Sidney ayrıntılar | Jana Thieme & Kathrin Boron (GER) | Pieta van Dishoeck & Eeke van Nes (NED) | Birutė Šakickienė & Kristina Poplavskaja (LTU) |
2004 Atina ayrıntılar | Georgina Evers-Swindell & Caroline Evers-Swindell (NZL) | Peggy Waleska & Britta Oppelt (GER) | Sarah Winckless & Elise Laverick (GBR) |
2008 Pekin ayrıntılar | Georgina Evers-Swindell & Caroline Evers-Swindell (NZL) | Annekatrin Thiele & Christiane Huth (GER) | Elise Laverick & Anna Bebington (GBR) |
2012 Londra ayrıntılar | Anna Watkins & Katherine Grainger (GBR) | Kim Crow & Brooke Pratley (AUS) | Magdalena Fularczyk & Julia Michalska (POL) |
2016 Rio de Janeiro ayrıntılar | Magdalena Fularczyk & Natalia Madaj (POL) | Victoria Thornley & Katherine Grainger (GBR) | Donata Vištartaitė & Milda Valčiukaitė (LTU) |
2020 Tokyo ayrıntılar | Nicoleta-Ancuţa Bodnar & Simona Radis (ROU) | Brooke Donoghue & Hannah Osborne (NZL) | Roos de Jong & Lisa Scheenaard (NED) |
Dört çifte
- Dümencili (1976-1984), dümencisiz (1988-)
Organizasyon | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1976 Montreal ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Anke Borchmann Jutta Lau Viola Poley Roswietha Zobelt Liane Weigelt | Sovyetler Birliği (URS) Anna Kondraçina Mira Bryunina Larisa Aleksandrova Galina Yermolayeva Nadejda Çernışyova | Romanya (ROU) Ioana Tudoran Maria Micșa Felicia Afrăsiloaie Elisabeta Lazăr Elena Giurcă |
1980 Moskova ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Sybille Reinhardt Jutta Ploch Jutta Lau Roswietha Zobelt Liane Buhr | Sovyetler Birliği (URS) Antonina Pustovit Yelena Matiyevskaya Olga Vasilçenko Nadejda Lübimova Nina Çeremisina | Bulgaristan (BUL) Mariana Serbezova Rumelyana Bonçeva Dolores Nakova Anka Bakova Anka Georgieva |
1984 Los Angeles ayrıntılar | Romanya (ROU) Titie Taran Anisoara Sorohan Ioana Badea Sofia Corban Ecaterina Oancia | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Anne Marden Lisa Rohde Joan Lind Virginia Gilder Kelly Rickon | Danimarka (DEN) Hanne Eriksen Birgitte Hanel Charlotte Koefoed Bodil Rasmussen Jette Sørensen |
1988 Seul ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Kerstin Förster Kristina Mundt Beate Schramm Jana Sorgers | Sovyetler Birliği (URS) İrina Kalimbet Svitlana Maziy İnna Frolova Antonina Zelikoviç | Romanya (ROU) Anişoara Bălan Anişoara Minea Veronica Cogeanu Elisabeta Lipă |
1992 Barselona ayrıntılar | Almanya (GER) Sybille Schmidt Birgit Peter Kerstin Müller Kristina Mundt | Romanya (ROU) Anişoara Dobre Doina Ignat Constanța Burcică Veronica Cochela | Birleşik Takım (EUN) Antonina Zelikoviç Tetyana Ustüjanina Yekaterina Karsten Yelena Hloptseva |
1996 Atlanta ayrıntılar | Almanya (GER) Katrin Rutschow-Stomporowski Jana Sorgers Kerstin Köppen Kathrin Boron | Ukrayna (UKR) Svitlana Maziy Dina Miftahutdinova İnna Frolova Olena Ronjina | Kanada (CAN) Laryssa Biesenthal Diane O'Grady Kathleen Heddle Marnie McBean |
2000 Sidney ayrıntılar | Almanya (GER) Manja Kowalski Meike Evers Manuela Lutze Kerstin Kowalski | Büyük Britanya (GBR) Guin Batten Gillian Lindsay Katherine Grainger Miriam Batten | Rusya (RUS) Oksana Dorodnova İrina Fedotova Yuliya Levina Larisa Merk |
2004 Atina ayrıntılar | Almanya (GER) Kathrin Boron Meike Evers Manuela Lutze Kerstin El Qalqili | Büyük Britanya (GBR) Alison Mowbray Debbie Flood Frances Houghton Rebecca Romero | Avustralya (AUS) Dana Faletic Rebecca Sattin Amber Bradley Kerry Hore |
2008 Pekin ayrıntılar | Çin (CHN) Tang Bin Xi Aihua Jin Ziwei Zhang Yangyang | Büyük Britanya (GBR) Annabel Vernon Debbie Flood Frances Houghton Katherine Grainger | Almanya (GER) Britta Oppelt Manuela Lutze Kathrin Boron Stephanie Schiller |
2012 Londra ayrıntılar | Ukrayna (UKR) Katerina Tarasenko Nataliya Dovhodko Anastasiya Kojenkova Yana Dementyeva | Almanya (GER) Annekatrin Thiele Carina Bär Julia Richter Britta Oppelt | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Natalie Dell Kara Kohler Megan Kalmoe Adrienne Martelli |
2016 Rio de Janeiro ayrıntılar | Almanya (GER) Annekatrin Thiele Carina Bär Julia Lier Lisa Schmidla | Hollanda (NED) Chantal Achterberg Nicole Beukers Inge Janssen Carline Bouw | Polonya (POL) Maria Springwald Joanna Leszczyńska Agnieszka Kobus Monika Ciaciuch |
2020 Tokyo ayrıntılar | Çin (CHN) Chen Yunxia Zhang Ling Lü Yang Cui Xiaotong | Polonya (POL) Agnieszka Kobus Marta Wieliczko Maria Sajdak Katarzyna Zillmann | Avustralya (AUS) Ria Thompson Rowena Meredith Harriet Hudson Caitlin Cronin |
İki tek
Organizasyon | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1976 Montreal ayrıntılar | Siyka Kelbeçeva & Stoyanka Gruyçeva (BUL) | Angelika Noack & Sabine Dähne (GDR) | Edith Eckbauer & Thea Einöder (FRG) |
1980 Moskova ayrıntılar | Ute Steindorf & Cornelia Klier (GDR) | Małgorzata Dłużewska & Czesława Kościańska (POL) | Siyka Barbulova & Stoyanka Kurbatova (BUL) |
1984 Los Angeles ayrıntılar | Rodica Arba & Elena Horvat (ROU) | Elizabeth Craig & Tricia Smith (CAN) | Ellen Becker & Iris Völkner (FRG) |
1988 Seul ayrıntılar | Rodica Arba & Olga Homeghi (ROU) | Radka Stoyanova & Lalka Berberova (BUL) | Nikki Payne & Lynley Hannen (NZL) |
1992 Barselona ayrıntılar | Kathleen Heddle & Marnie McBean (CAN) | Ingeburg Schwerzmann & Stefani Werremeier (GER) | Stephanie Pierson & Anna Seaton (USA) |
1996 Atlanta ayrıntılar | Megan Still & Kate Slatter (AUS) | Karen Kraft & Melissa Schwen (USA) | Christine Gossé & Hélène Cortin (FRA) |
2000 Sidney ayrıntılar | Georgeta Damian & Doina Ignat (ROU) | Kate Slatter & Rachael Taylor (AUS) | Karen Kraft & Melissa Ryan (USA) |
2004 Atina ayrıntılar | Georgeta Damian & Viorica Susanu (ROU) | Katherine Grainger & Cath Bishop (GBR) | Yuliya Biçik & Natallya Helah (BLR) |
2008 Pekin ayrıntılar | Georgeta Damian & Viorica Susanu (ROU) | Wu You & Gao Yulan (CHN) | Yuliya Biçik & Natallya Helah (BLR) |
2012 Londra ayrıntılar | Helen Glover & Heather Stanning (GBR) | Kate Hornsey & Sarah Tait (AUS) | Juliette Haigh & Rebecca Scown (NZL) |
2016 Rio de Janeiro ayrıntılar | Helen Glover & Heather Stanning (GBR) | Genevieve Behrent & Rebecca Scown (NZL) | Hedvig Rasmussen & Anne Andersen (DEN) |
2020 Tokyo ayrıntılar | Grace Prendergast & Kerri Gowler (NZL) | Vasilisa Stepanova & Yelena Oryabinskaya (ROC_2020) | Caileigh Filmer & Hillary Janssens (CAN) |
Dört tek
Organizasyon | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1992 Barselona ayrıntılar | Kanada (CAN) Kirsten Barnes Jessica Monroe Brenda Taylor Kay Worthington | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Shelagh Donohoe Cynthia Eckert Carol Feeney Amy Fuller | Almanya (GER) Antje Frank Annette Hohn Gabriele Mehl Birte Siech |
1996-2016 | Takvimde yer almadı. | ||
2020 Tokyo ayrıntılar | Avustralya (AUS) Lucy Stephan Rosemary Popa Jessica Morrison Annabelle McIntyre | Hollanda (NED) Ellen Hogerwerf Karolien Florijn Ymkje Clevering Veronique Meester | İrlanda (IRL) Aifric Keogh Eimear Lambe Fiona Murtagh Emily Hegarty |
Sekiz tek
Organizasyon | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1976 Montreal ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Brigitte Ahrenholz Henrietta Ebert Viola Goretzki Monika Kallies Christiane Knetsch Helma Lehmann Irina Müller Ilona Richter Marina Wilke | Sovyetler Birliği (URS) Olga Guzenko Olga Kolkova Klavdiya Kozenkova Olga Pugovskaya Nadejda Roşçina Nadejda Rozgon Lübov Talalaeva Nelli Tarakanova Yelena Zubko | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Carol Brown Anita Defrantz Carolyn Graves Marion Greig Peggy McCarthy Gail Ricketson Lynn Silliman Anne Warner Jacqueline Zoch |
1980 Moskova ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Martina Boesler Christiane Knetsch Gabriele Lohs Karin Metze Kersten Neisser Ilona Richter Marita Sandig Birgit Schütz Marina Wilke | Sovyetler Birliği (URS) Nina Frolova Mariya Payun Olga Pivovarova Nina Preobrajenskaya Nadejda Prişçepa Tatyana Stetsenko Yelena Tereşina Nina Umanets Valentina Julina | Romanya (ROU) Angelica Aposteanu Elena Bondar Florica Bucur Maria Constantinescu Elena Dobrițoiu Rodica Frîntu Ana Iliuță Rodica Puscatu-Arba Marlena Zagoni |
1984 Los Angeles ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Betsy Beard Carol Bower Jeanne Flanagan Carie Graves Kathy Keeler Harriet Metcalf Kristine Norelius Shyril O'Steen Kristen Thorsness | Romanya (ROU) Mihaela Armășescu Doina Balan Adriana Bazon Camelia Diaconescu Viorica Ioja Aneta Mihaly Aurora Plesca Lucia Sauca Marioara Trașcă | Hollanda (NED) Lynda Cornet Marieke van Drogenbroek Harriet van Ettekoven Greet Hellemans Nicolette Hellemans Martha Laurijsen Catharina Neelissen Anne Quist Wiljon Vaandrager |
1988 Seul ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Ramona Balthasar Kathrin Haacker Anja Kluge Daniela Neunast Beatrix Schröer Ute Stange Annegret Strauch Ute Wild Judith Zeidler | Romanya (ROU) Herta Anitaș Mihaela Armășescu Doina Balan Adriana Bazon Olga Homeghi Veronica Necula Ecaterina Oancia Rodica Puscatu Marioara Trașcă | Çin (CHN) Han Yaqin He Yanwen Hu Ya-Dong Li Rong-Hua Yang Xiao Zhang Xiang-Hua Zhang Yali Zhou Shouying Zhou Xiuhua |
1992 Barselona ayrıntılar | Kanada (CAN) Kirsten Barnes Shannon Crawford Megan Delehanty Kathleen Heddle Marnie McBean Jessica Monroe Brenda Taylor Lesley Thompson Kay Worthington | Romanya (ROU) Adriana Bazon Iulia Bulie Elena Georgescu Victoria Lepădatu Veronica Necula Ioana Olteanu Maria Padurariu Doina Robu Doina Snep | Almanya (GER) Sylvia Dördelmann Kathrin Haacker Christiane Harzendorf Daniela Neunast Cerstin Petersmann Dana Pyritz Ute Wagner Annegret Strauch Judith Zeidler |
1996 Atlanta ayrıntılar | Romanya (ROU) Veronica Cochela Liliana Gafencu Elena Georgescu Doina Ignat Elisabeta Lipă Ioana Olteanu Marioara Popescu Doina Spîrcu Anca Tănase | Kanada (CAN) Alison Korn Theresa Luke Maria Maunder Heather McDermid Jessica Monroe Emma Robinson Lesley Thompson Tosha Tsang Anna van der Kamp | Belarus (BLR) Tamara Davidenko Nataliya Lavrinenko Yelena Mikuliç Aleksandra Pankina Yaroslava Pavloviç Valentina Skrabatun Nataliya Stasyuk Nataliya Volçek Marina Znak |
2000 Sidney ayrıntılar | Romanya (ROU) Veronica Cochela Georgeta Damian Maria Magdalena Dumitrache Liliana Gafencu Elena Georgescu Doina Ignat Elisabeta Lipă Ioana Olteanu Viorica Susanu | Hollanda (NED) Tessa Appeldoorn Carin ter Beek Pieta van Dishoeck Elien Meijer Eeke van Nes Nelleke Penninx Martijntje Quik Anneke Venema Marieke Westerhof | Kanada (CAN) Buffy Alexander Laryssa Biesenthal Heather Davis Alison Korn Theresa Luke Heather McDermid Emma Robinson Lesley Thompson Dorota Urbaniak |
2004 Atina ayrıntılar | Romanya (ROU) Aurica Bărăscu Georgeta Damian Rodica Florea Liliana Gafencu Elena Georgescu Doina Ignat Elisabeta Lipă Ioana Papuc Viorica Susanu | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Alison Cox Caryn Davies Megan Dirkmaat Kate Johnson Laurel Korholz Samantha Magee Anna Mickelson Lianne Nelson Mary Whipple | Hollanda (NED) Annemiek de Haan Hurnet Dekkers Nienke Hommes Annemarieke van Rumpt Sarah Siegelaar Marlies Smulders Helen Tanger Froukje Wegman Ester Workel |
2008 Pekin ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Erin Cafaro Lindsay Shoop Anna Goodale Elle Logan Anna Cummins Susan Francia Caroline Lind Caryn Davies Mary Whipple | Hollanda (NED) Femke Dekker Marlies Smulders Nienke Kingma Roline Repelaer van Driel Annemarieke van Rumpt Helen Tanger Sarah Siegelaar Annemiek de Haan Ester Workel | Romanya (ROU) Constanța Burcică Viorica Susanu Rodica Şerban Enikő Barabás Simona Muşat Ioana Papuc Georgeta Andrunache Doina Ignat Elena Georgescu |
2012 Londra ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Erin Cafaro Susan Francia Esther Lofgren Taylor Ritzel Meghan Musnicki Elle Logan Caroline Lind Caryn Davies Mary Whipple | Kanada (CAN) Janine Hanson Rachelle Viinberg Krista Guloien Lauren Wilkinson Natalie Mastracci Ashley Brzozowicz Darcy Marquardt Andréanne Morin Lesley Thompson-Willie | Hollanda (NED) Jacobine Veenhoven Nienke Kingma Chantal Achterberg Sytske de Groot Roline Repelaer van Driel Claudia Belderbos Carline Bouw Annemiek de Haan Anne Schellekens |
2016 Rio de Janeiro ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Emily Regan Kerry Simmonds Amanda Polk Lauren Schmetterling Tessa Gobbo Meghan Musnicki Elle Logan Amanda Elmore Katelin Snyder | Büyük Britanya (GBR) Katie Greves Melanie Wilson Frances Houghton Polly Swann Jessica Eddie Olivia Carnegie-Brown Karen Bennett Zoe Lee Zoe de Toledo | Romanya (ROU) Roxana Cogianu Ioana Strungaru Mihaela Petrilă Iuliana Popa Mădălina Beres Laura Oprea Adelina Boguș Andreea Boghian Daniela Druncea |
2020 Tokyo ayrıntılar | Kanada (CAN) Susanne Grainger Kasia Gruchalla-Wesierski Madison Mailey Sydney Payne Andrea Proske Lisa Roman Christine Roper Avalon Wasteneys Kristen Kit | Yeni Zelanda (NZL) Ella Greenslade Emma Dyke Lucy Spoors Kelsey Bevan Grace Prendergast Kerri Gowler Beth Ross Jackie Gowler Caleb Shepherd | Çin (CHN) Guo Linlin Ju Rui Li Jingjing Miao Tian Wang Zifeng Wang Yuwei Xu Fei Zhang Min Zhang Dechang |
Hafif sıklet iki çifte
Organizasyon | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1996 Atlanta ayrıntılar | Constanța Burcică & Camelia Macoviciuc (ROU) | Teresa Bell & Lindsay Burns (USA) | Virginia Lee & Rebecca Joyce (AUS) |
2000 Sidney ayrıntılar | Constanța Burcică & Angela Alupei (ROU) | Valerie Viehoff & Claudia Blasberg (GER) | Christine Collins & Sarah Garner (USA) |
2004 Atina ayrıntılar | Constanța Burcică & Angela Alupei (ROU) | Daniela Reimer & Claudia Blasberg (GER) | Kirsten van der Kolk & Marit van Eupen (NED) |
2008 Pekin ayrıntılar | Kirsten van der Kolk & Marit van Eupen (NED) | Minna Nieminen & Sanna Stén (FIN) | Tracy Cameron & Melanie Kok (CAN) |
2012 Londra ayrıntılar | Katherine Copeland & Sophie Hosking (GBR) | Xu Dongxiang & Huang Wenyi (CHN) | Christina Giazitzidou & Aleksandra Çiavu (GRE) |
2016 Rio de Janeiro ayrıntılar | Ilse Paulis & Maaike Head (NED) | Lindsay Jennerich & Patricia Obee (CAN) | Huang Wenyi & Pan Feihong (CHN) |
2020 Tokyo ayrıntılar | Valentina Rodini & Federica Cesarini (ITA) | Laura Tarantola & Claire Bové (FRA) | Marieke Keijser & Ilse Paulis (NED) |
Eski kategoriler
Dümencili dört tek
Organizasyon | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1976 Montreal ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Karin Metze Bianka Schwede Gabriele Lohs Andrea Kurth Sabine Heß | Bulgaristan (BUL) Kapka Georgieva Ginka Gyurova Mariyka Modeva Lilyana Vaseva Reni Yordanova | Sovyetler Birliği (URS) Lüdmila Krohina Lidiya Krılova Galina Mişenina Anna Pasoha Nadejda Sevostyanova |
1980 Moskova ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Silvia Fröhlich Ramona Kapheim Angelika Noack Romy Saalfeld Kirsten Wenzel | Bulgaristan (BUL) Nadiya Filipova Ginka Gurova Mariika Modeva Rita Todorova İskra Velinova | Sovyetler Birliği (URS) Nina Çeremisina Mariya Fadeyeva Svetlana Semyonova Galina Sovetnikova Marina Studneva |
1984 Los Angeles ayrıntılar | Romanya (ROU) Chira Apostol Olga Homeghi Viorica Ioja Florica Lavric Maria Fricioiu | Kanada (CAN) Barbara Armbrust Marilyn Brain Angela Schneider Lesley Thompson Jane Tregunno | Avustralya (AUS) Karen Brancourt Susan Chapman Margot Foster Robyn Grey-Gardner Susan Lee |
1988 Seul ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Gerlinde Doberschütz Carola Hornig Sylvia Rose Birte Siech Martina Walther | Çin (CHN) Hu Ya-Dong Li Rong-Hua Yang Xiao Zhang Xiang-Hua Zhou Shouying | Romanya (ROU) Herta Anitaș Doina Șnep-Bălan Veronica Necula Ecaterina Oancia Marioara Trașcă |
Kaynakça
- IOC sonuç veritabanı 9 Mayıs 2008 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.