1950-es síkvízi kajak-kenu világbajnokság
Síkvízi kajak-kenu világbajnokság (1950) | |||
Adatok | |||
Ország | Dánia | ||
Rendező város | Koppenhága | ||
Dátum | augusztus 4-6. | ||
Versenyszámok | 15 | ||
|
Az 1950-es síkvízi kajak-kenu világbajnokságot Dániában, Koppenhágában rendezték 1950-ben. Ez volt a harmadik kajak-kenu világbajnokság. Az éremtáblázat élén Svédország csapata végzett 7 aranyéremmel, 5 ezüsttel és 6 bronzzal.
Éremtáblázat
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Svédország | 7 | 5 | 6 | 18 |
2. | Csehszlovákia | 3 | 1 | 2 | 6 |
3. | Finnország | 3 | 1 | 0 | 4 |
4. | Dánia | 1 | 3 | 1 | 5 |
5. | Franciaország | 1 | 3 | 0 | 4 |
6. | Ausztria | 0 | 1 | 5 | 6 |
7. | Norvégia | 0 | 1 | 0 | 1 |
8. | Hollandia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 15 | 15 | 15 | 45 |
Eredmények
Férfiak, kenu
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 1000 m | Josef Holeček Csehszlovákia | Robert Boutigny Franciaország | Bengt Backlund Svédország | |||
C1 10 000 m | Robert Boutigny Franciaország | Josef Holeček Csehszlovákia | Bengt Backlund Svédország | |||
C2 1000 m | Jan Brzák-Felix Bohumil Kudma Csehszlovákia | Georges Dransart Armand Loreau Franciaország | Václáv Havel Jiří Pecka Csehszlovákia | |||
C2 10 000 m | Jan Brzák-Felix Bohumil Kudma Csehszlovákia | Georges Dransart Armand Loreau Franciaország | Bohuslav Karlík Oldřich Lomecký Csehszlovákia |
Férfiak, kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 500 m | Johann Kobberup Dánia | Lennart Klingström Svédország | Andreas Lind Dánia | |||
K1 1000 m | Gert Fredriksson Svédország | Thorvald Strömberg Finnország | Lars Petterson Svédország | |||
K1 10 000 m | Thorvald Strömberg Finnország | Gert Fredriksson Svédország | Arne Jansson Svédország | |||
K1 4 × 500 m váltó | Lars Glasser Ingermar Hedberg Lennart Klingström Gert Fredriksson Svédország | Poul Agger Andreas Lind Ejvind Hansen Johann Kobberup Dánia | Herbert Klepp Maximilian Raub Herbert Wiedermann Günther Rührnschopf Ausztria | |||
K2 500 m | Lars Glasser Ingermar Hedberg Svédország | Herny Pettersson Berndt Häppling Svédország | Maximilian Raub Herbert Wiedermann Ausztria | |||
K2 1000 m | Lars Glasser Ingermar Hedberg Svédország | Ivar Mathisen Knut Østby Norvégia | Piet Bakker Harri Kooistra Hollandia | |||
K2 10 000 m | Gunnar Akerhund Hans Wetterström Svédország | Svend Frømming Ingvar Nørregaard Dánia | Karl-Erick Björk Per-Olav Olsson Svédország | |||
K4 1000 m | Einar Pihl Hans Eirksson Lars Petterson Harry Johansson Svédország | Gunnar Åkerlund Ebbe Frick Sven-Olaf Sjödelius Hans Wetterström Svédország | Herbert Klepp Walter Frühwirth Hans Ortner Paul Felinger Ausztria | |||
K4 10 000 m | Karl Andersson Stig Andersson Gösta Gustavsson Berndt Häppling Svédország | Karl-Erik Björk Per-Olav Olsson Klas Norgren Arne Jannson Svédország | Walter Piemann Alfred Schmidtberger Otto Lochner Alfred Krammer Ausztria |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 500 m | Sylvi Saimo Finnország | Karen Hoff Dánia | Fritzi Schwingl Ausztria | |||
K2 500 m | Sylvi Saimo Greta Grönholm Finnország | Trude Leibhart Fritzi Schwingl Ausztria | Ingrid Wallgren Lisa Lundberg Svédország |
Jegyzetek
Hivatkozások
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.