1971-es síkvízi kajak-kenu világbajnokság
Síkvízi kajak-kenu világbajnokság (1971) | |||
Adatok | |||
Ország | Jugoszlávia | ||
Rendező város | Belgrád | ||
Dátum | augusztus 27–29. | ||
Fő helyszín | Ada Ciganlija | ||
Versenyszámok | 18 | ||
|
Az 1971-es síkvízi kajak-kenu világbajnokságot a jugoszláviai Belgrádban rendezték 1971-ben. Ez a kilencedik kajak-kenu világbajnokság volt. A magyar csapat az éremtáblázaton a második helyezést érte el összesítésben.
Éremtáblázat
* Rendező * Magyarország
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Szovjetunió | 7 | 2 | 6 | 15 |
2. | Magyarország | 4 | 5 | 2 | 11 |
3. | Románia | 2 | 2 | 5 | 9 |
4. | NSZK | 2 | 2 | 1 | 5 |
5. | NDK | 1 | 1 | 2 | 4 |
6. | Svédország | 1 | 1 | 0 | 2 |
7. | Lengyelország | 1 | 0 | 0 | 1 |
8. | Ausztria | 0 | 1 | 0 | 1 |
Belgium | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Csehszlovákia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Hollandia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Norvégia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
13. | Bulgária | 0 | 0 | 2 | 2 |
Összesen | 18 | 18 | 18 | 54 |
Eredmények
Férfiak
Kenu
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 500 m | Detlef Lewe NSZK | 2:03,0 | Wichmann Tamás Magyarország | 2:03,5 | Ivan Patzaichin Románia | 2:04,3 |
C1 1000 m | Detlef Lewe NSZK | 4:12,9 | Tatai Tibor Magyarország | 4:16,3 | Vladas Česiūnas Szovjetunió | 4:16,5 |
C1 10 000 m | Wichmann Tamás Magyarország | 49:22,1 | Vaszil Jurcsenko Szovjetunió | 49:24,6 | Lipat Varabiev Románia | 51:12,2 |
C2 500 m | Georghe Danielov Gheorghe Simionov Románia | 1:50,8 | Jurij Lobanov Vlagyimir Pankov Szovjetunió | 1:51,0 | Viktor Bojcsev Fegya Damjanov Bulgária | 1:51,1 |
C2 1000 m | Wichmann Tamás Petrikovics Gyula Magyarország | 3:46,0 | Ivan Patzaichin Serghei Covaliov Románia | 3:48,2 | Viktor Bojcsev Fegya Damjanov Bulgária | 3:49,2 |
C2 10 000 m | Naum Prokupec Alekszandr Vinogradov Szovjetunió | 44:30,0 | Hingl László Cserha István Magyarország | 44:32,0 | Serghei Covaliov Vicol Calabiciov Románia | 44:33,0 |
Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 500 m | Nyikloaj Gogol Szovjetunió | 1:48,3 | Ladislav Souček Csehszlovákia | 1:49,5 | Hesz Mihály Magyarország | 1:50,2 |
K1 1000 m | Grzegorz Śledziewski Lengyelország | 3:46,56 | Lars Andersson Svédország | 3:47,09 | Olekszandr Saparenko Szovjetunió | 3:47,51 |
K1 10 000 m | Viktor Carov Szovjetunió | 44:37,0 | Völgyi Péter Magyarország | 44:38,5 | Jochen Schneider NSZK | 44:50,0 |
K1 4 × 500 m relay | Csapó Géza Szabó István Giczy Csaba Hesz Mihály Magyarország | Dimitrie Ivanov Mihail Zaifu Eugen Botez Aurel Vernescu Románia | Anatolij Kobriszev Anatolij Szedasov Leonyid Gyerevjanko Anatolij Tyiscsenko Szovjetunió | |||
K2 500 m | Lars Andersson Rolf Peterson Svédország | 1:40,2 | Jean-Pierre Burny Paul Hoekstra Belgium | 1:40,4 | Nyikloaj Gogol Pjotr Gresta Szovjetunió | 1:40,7 |
K2 1000 m | Reiner Kurth Alexander Slatnow NDK | 3:25,8 | Gerhard Seibold Günther Pfaff Ausztria | 3:26,5 | Costel Coşniţă Vasilie Simioncenco Románia | 3:26,7 |
K2 10 000 m | Konsztantyin Kosztyenko Vjacseszlav Kononov Szovjetunió | 39:59,0 | Egil Søby Jan Johansen Norvégia | 40:00,0 | Antrop Varabiev Emilian Zahara Románia | 40:01,0 |
K4 1000 m | Jurij Filatov Vlagyimir Morozov Jurij Sztyecenko Valerij Gyigyenko Szovjetunió | 3:05,09 | Hans-Erich Pasch Rainer Hennes Rudolf Blass Eberhard Fischer NSZK | 3:06,1 | Szabó István Várhelyi Péter Bakó Zoltán Csapó Géza Magyarország | 3:06,8 |
K4 10 000 m | Cuprian Macareanu Costel Coşniţă Vasilie Simioncenco Atanasie Sciotnic Románia | 36:12,0 | Giczy Csaba Timár István Mészáros György Vargha Csongor Magyarország | 36:13,0 | Heino Kurvet Nyikolaj Gorbacsov Vlagyimir Klimov Vlagyimir Zemljakov Szovjetunió | 36:20,0 |
Nő
Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 500 m | Ljudmila Pinajeva Szovjetunió | 2:02,9 | Mieka Jaapies Hollandia | 2:03,5 | Petra Setzkorn NDK | 2:04,4 |
K2 500 m | Pfeffer Anna Hollósy Katalin Magyarország | 1:51,6 | Petra Setzkorn Petra Grabowski NDK | 1:51,8 | Tamara Popova Jekatyerina Kurizsko Szovjetunió | 1:52,5 |
K4 500 m | Jekatyerina Kurizsko Natalja Bojko Julija Rjabcsinszkaja Ljudmila Pinajeva Szovjetunió | 1:41,2 | Renate Breuer Roswitha Esser Irene Pepinghege Heiderose Wallbaum NSZK | 1:42,6 | Petra Setzkorn Marion Grupe Bettina Müller Petra Grabowski GDR | 1:43,6 |
A magyar csapat
Az 1971-es magyar vb keret tagjai:
|
|
|
Svidró József néhány nappal a vb előtt tüdőgyulladása miatt kikerült a csapatból, helyette Hesz Mihály indult kajak egyes 500 méteren.[1]
Jegyzetek
- ↑ Svidró helyett Hesz! Népsport, XXVII. évf. 200. sz. (1971. augusztus 24.) 4. o.
Források
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.
- A magyar sport évkönyve 1972. Budapest: Sport. 1972. 57. o.