1998-as síkvízi kajak-kenu világbajnokság
Síkvízi kajak-kenu világbajnokság (1998) | |||
Adatok | |||
Ország | Magyarország | ||
Rendező város | Szeged | ||
Dátum | szeptember 2-6.[1] | ||
Fő helyszín | Gróf Széchenyi István-evezőspálya | ||
Versenyszámok | 26 | ||
|
Az 1998-as síkvízi kajak-kenu világbajnokságot Szegeden rendezték meg. Ez volt a 29. kajak-kenu világbajnokság.
Éremtáblázat
* Magyarország
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Magyarország | 7 | 5 | 5 | 17 |
2. | Németország | 5 | 3 | 3 | 11 |
3. | Oroszország | 2 | 2 | 6 | 10 |
4. | Olaszország | 2 | 3 | 1 | 6 |
5. | Kanada | 4 | 1 | 0 | 5 |
6. | Ausztrália | 2 | 1 | 1 | 4 |
Csehország | 2 | 1 | 1 | 4 | |
8. | Románia | 0 | 2 | 1 | 3 |
9. | Ukrajna | 0 | 1 | 2 | 3 |
10. | Izrael | 1 | 1 | 0 | 2 |
Szlovákia | 1 | 1 | 0 | 2 | |
12. | Norvégia | 0 | 1 | 1 | 2 |
Svédország | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Jugoszlávia | 0 | 1 | 1 | 2 | |
15. | Spanyolország | 0 | 0 | 2 | 2 |
16. | Fehéroroszország | 0 | 1 | 0 | 1 |
Lengyelország | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18. | Argentína | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 26 | 26 | 26 | 78 |
Eredmények
Férfiak
- Kenu
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 200 m | Martin Doktor Csehország | 41,622 | Slavomír Kňazovický Szlovákia | 41,666 | Mihajlo Szlivinszkij Ukrajna | 41,714 |
C1 500 m | Makszim Opalev Oroszország | 2:01,009 | Andreas Dittmer Németország | 2:01,617 | Mihajlo Szlivinszkij Ukrajna | 2:02,413 |
C1 1000 m | Steve Giles Kanada | 4:06,725 | Martin Doktor Csehország | 4:07,525 | Andreas Dittmer Németország | 4:10,917 |
C2 200 m | Thomas Zereske Christian Gille Németország | 37,881 | Buzál Miklós Végh Attila Magyarország | 38,473 | Vlagyiszlav Polzunov Andrej Kabanov Oroszország | 38,881 |
C2 500 m | Horváth Csaba Kolonics György Magyarország | 1:45,941 | Daniel Jędraszko Paweł Baraszkiewicz Lengyelország | 1:47,161 | Thomas Zereske Christian Gille Németország | 1:47,409 |
C2 1000 m | Alekszandr Kovaljov Alekszandr Kosztoglod Oroszország | 3:56,028 | Gheorghe Andriev Florin Popescu Románia | 3:56,550 | Zala György Ipacs Endre Magyarország | 3:57,486 |
C4 200 m | Petr Procházka Tomáš Křivánek Petr Fuksa Karel Kožíšek Csehország | 34,593 | Aljakszandr Maszjajkov Andrej Beljaev Anatol Renyejszkij Uladzimir Marinov Fehéroroszország | 34,629 | Pavel Konovalov Konsztantyin Fomicsev Vlagyimir Ladosa Alekszandr Kosztoglod Oroszország | 34,721 |
C4 500 m | Kolonics György Horváth Csaba Hüttner Csaba Szuszkó László Magyarország | 1:37,699 | Gheorghe Andriev Florin Popescu Cosmin Pasca Ionel Averian Románia | 1:37,723 | Alekszandr Kosztoglod Pavel Konovalov Vlagyiszlav Polzunov Vlagyimir Ladosa Oroszország | 1:39,755 |
C4 1000 m | Horváth Csaba Belicza Béla Hüttner Csaba Szuszkó László Magyarország | 3:36,876 | Konsztantyin Fomicsev vaszilij Majlov Andrej Kabanov Ignat Kovalov Oroszország | 3:40,680 | Martin Doktor Petr Netušil Jan Macháč Viktor Jiráský Csehország | 3:41,736 |
- Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m | Michael Kolganov Izrael | 36,232 | Olekszij Szlivinszkij Ukrajna | 36,460 | Ognjen Filipović Jugoszlávia | 36,568 |
K1 500 m | Vereckei Ákos Magyarország | 1:43,546 | Michael Kolganov Izrael | 1:43,698 | Lutz Liwowski Németország | 1:44,705 |
K1 1000 m | Lutz Liwowski Németország | 3:40,738 | Knut Holmann Norvégia | 3:42,806 | Javier Correa Argentína | 3:45,074 |
K2 200 m | Fehérvári Vince Hegedűs Róbert Magyarország | 33,266 | Szergej Verlin Anatolij Tiscsenko Oroszország | 33,826 | Magyar Géza Romică Şerban Románia | 33,962 |
K2 500 m | Michal Riszdorfer Juraj Bača Szlovákia | 1:32,042 | Beniamino Bonomi Luca Negri Olaszország | 1:32,286 | Bártfai Krisztián Horváth Gábor Magyarország | 1:32,938 |
K2 1000 m | Antonio Rossi Luca Negri Olaszország | 3:28,727 | Mićo Janić Stjepan Janić Jugoszlávia | 3:28,964 | Ádám Attila Veréb Krisztián Magyarország | 3:29,728 |
K4 200 m | Kajner Gyula Fehérvári Vince Beé István Hegedűs Róbert Magyarország | 31,155 | Antonio Rossi Beniamino Bonomi Ivano Lussignoli Luca Negri Olaszország | 31,495 | Andreas Gjersø Nils Olav Fjeldheim Knut Holmann Robby Roarsen Hangli Norvégia | 31,55 |
K4 500 m | Torsten Gutsche Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm Németország | 1:24,959 | Storcz Botond Bártfai Krisztián Szádovszky Zsolt Bauer Márton Magyarország | 1:25,763 | Andrej Tisszin Andrej Scsegolihin Vitalij Ganykin Roman Zarubin Oroszország | |
K4 1000 m | Torsten Gutsche Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm Németország | 3:06,557 | Storcz Botond Bártfai Krisztián Szádovszky Zsolt Bauer Márton Magyarország | 3:07,373 | Anatolij Tiscsenko Szergej Verlin Georgij Cibulnyikov Alekszandr Ivanik Oroszország | 3:09,779 |
Nők
- Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m | Caroline Brunet Kanada | 41,317 | Josefa Idem Olaszország | 42,169 | Dónusz Éva Magyarország | 42,653 |
K1 500 m | Caroline Brunet Kanada | 1:55,174 | Katrin Borchert Ausztrália | 1:56,722 | Josefa Idem Olaszország | 1:56,774 |
K1 1000 m | Josefa Idem Olaszország | 4:05,198 | Caroline Brunet Kanada | 4:06,006 | Katrin Borchert Ausztrália | 4:08,550 |
K2 200 m | Marie-Josée Gibeau-Ouimet Karen Furneaux Kanada | 38,770 | Dékány Kinga Kőbán Rita Magyarország | 38,790 | Beatriz Manchón Izaskun Aramburu Spanyolország | 38,914 |
K2 500 m | Anna Wood Katrin Borchert Ausztrália | 1:50,692 | Birgit Fischer Anett Schuck Németország | 1:51,068 | Dékány Kinga Kőbán Rita Magyarország | 1:52,108 |
K2 1000 m | Anna Wood Katrin Borchert Ausztrália | 3:52,892 | Birgit Fischer Ute Plessman Németország | 3:53,228 | Anna Karlsson Susanne Gunnarsson Svédország | 3:55,598 |
K4 200 m | Dékány Kinga Viski Erzsébet Kőbán Rita Kovács Katalin Magyarország | 36,889 | Anna Karlsson Susanne Gunnarsson Ingela Eriksson Maria Haglund Svédország | 37,361 | Natalja Gulij Jelena Tisszina Larisza Pejszahovics Tatyjana Tiscsenko Oroszország | 37,485 |
K4 500 m | Birgit Fischer Anett Schuck Manuela Mucke Marcela Bednar Németország | 1:42,939 | Dékány Kinga Szabó Szilvia Barócsi Andrea Kovács Katalin Magyarország | 1:43,991 | Beatriz Manchón Izaskun Aramburu Ana María Penas Belen Sánchez Spanyolország | 1:45,227 |
A magyar csapat
Az 1998-as magyar vb keret tagjai:
|
|
|
Jegyzetek
- ↑ Gyorsasági Világbajnokság, Szeged, 1998. tortenelem.kajakkenusport.hu. (Hozzáférés: 2019. október 10.)
Források
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.
- Magyar sportévkönyv 1999. Budapest: Aréna 2000. 1999. 162. o.
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap