2005-ös síkvízi kajak-kenu világbajnokság
Síkvízi kajak-kenu világbajnokság (2005) | |||
Adatok | |||
Ország | Horvátország | ||
Rendező város | Zágráb | ||
Dátum | augusztus 25. – 28. | ||
Fő helyszín | Jarun | ||
Versenyszámok | 27 | ||
Honlap | Hivatalos honlap | ||
|
A 2005-ös síkvízi kajak-kenu világbajnokságot a horvátországi Zágrábban rendezték 2005. augusztus 25-e és augusztus 28-a között. Ezen a világbajnokságon szerezte első világbajnoki aranyérmét Szerbia és Montenegró, valamint első világbajnoki bronzérmét Kazahsztán. Ez a harmincnegyedik kajak-kenu világbajnokság volt.
Éremtáblázat
* Rendező * Magyarország
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Németország | 10 | 5 | 3 | 18 |
2. | Magyarország | 6 | 3 | 3 | 12 |
3. | Spanyolország | 2 | 2 | 1 | 5 |
4. | Oroszország | 2 | 1 | 2 | 5 |
5. | Lengyelország | 1 | 5 | 4 | 10 |
6. | Románia | 1 | 2 | 0 | 3 |
7. | Fehéroroszország | 1 | 1 | 2 | 4 |
8. | Ausztrália | 1 | 0 | 1 | 2 |
Norvégia | 1 | 0 | 1 | 2 | |
10. | Szerbia és Montenegró | 1 | 0 | 0 | 1 |
Ukrajna | 1 | 0 | 0 | 1 | |
12. | Kanada | 0 | 2 | 4 | 6 |
13. | Szlovákia | 0 | 2 | 0 | 2 |
14. | Kuba | 0 | 1 | 2 | 3 |
15. | Litvánia | 0 | 1 | 1 | 2 |
16. | Ausztria | 0 | 1 | 0 | 1 |
Csehország | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18. | Franciaország | 0 | 0 | 1 | 1 |
Olaszország | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Kazahsztán | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 27 | 27 | 27 | 81 |
Eredmények
Férfiak
Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m | Carlos Pérez Spanyolország | 35,289 | Tomasz Mendelski Lengyelország | 35,697 | Anton Rjahov Oroszország | 35,733 |
K1 500 m | Nathan Baggaley Ausztrália | 1:36,980 | Lutz Altepost Németország | 1:37,076 | Adam Van Koeverden Kanada | 1:37,082 |
K1 1000 m | Eirik Verås Larsen Norvégia | 3:29,165 | Adam Van Koeverden Kanada | 3:29,841 | Nathan Baggaley Ausztrália | 3:30,069 |
K2 200 m | Dragan Zoric Ognjen Filipovic Szerbia és Montenegró | 32,253 | Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas Litvánia | 32,277 | Marek Twardowski Adam Wysocki Lengyelország | 32,499 |
K2 500 m | Ronald Rauhe Tim Wieskötter Németország | 1:27,583 | Marek Twardowski Adam Wysocki Lengyelország | 1:29,005 | Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas Litvánia | 1:29,347 |
K2 1000 m | Kökény Roland Kucsera Gábor Magyarország | 3:18,692 | Andreas Ihle Marco Herszel Németország | 3:18,722 | Mattis Næss Jacob Norenberg Norvégia | 3:18,836 |
K4 200 m | Kadler Viktor Beé István Babella Balázs Gyertyános Gergely Magyarország | 30,211 | Norman Bröckl Björn Bach Björn Goldschmidt Jonas Ems Németország | 30,301 | Raman Pjatrusenka Aljakszej Abalmaszav Dzjamjan Turcsin Vadzim Mahnev Fehéroroszország | 30,565 |
K4 500 m | Raman Pjatrusenka Aljakszej Abalmaszav Dzjamjan Turcsin Vadzim Mahnev Fehéroroszország | 1:20,898 | Michal Riszdorfer Tarr György Andrej Wiebauer Róbert Erban Szlovákia | 1:20,994 | Franco Benedini Jaka Jazbec Luca Piemonte Antonio Scaduto Olaszország | 1:22,634 |
K4 1000 m | Lutz Altepost Norman Bröckl Björn Bach Arnd Goldschmidt Németország | 2:56,282 | Michal Riszdorfer Richard Riszdorfer Vlček Erik Róbert Erban Szlovákia | 2:56,558 | Paweł Baumann Marek Twardowski Adam Wysocki Przemyslaw Gawrych Lengyelország | 2:57,848 |
Kenu
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 200 m | Valentin Demjanenko Ukrajna | 39,264 | Makszim Opalev Oroszország | 39,588 | Zhomart Satubaldin Kazahsztán | 39,984 |
C1 500 m | Andreas Dittmer Németország | 1:48,409 | Paweł Baraszkiewicz Lengyelország | 1:49,065 | Makszim Opalev Oroszország | 1:49,609 |
C1 1000 m | Andreas Dittmer Németország | 3:57,119 | David Cal Spanyolország | 3:58,421 | Richard Dalton Kanada | 4:00,617 |
C2 200 m | Jevgenyij Ignatov Nyikolaj Lipkin Oroszország | 36,978 | Christian Gille Tomasz Wylenzek Németország | 37,002 | Serguey Torres Karel Aguilar Kuba | 37,242 |
C2 500 m | Christian Gille Tomasz Wylenzek Németország | 1:39,851 | Kozmann György Kolonics György Magyarország | 1:40,175 | Serguey Torres Karel Aguilar Kuba | 1:40,271 |
C2 1000 m | Christian Gille Tomasz Wylenzek Németország | 3:37,048 | Serguey Torres Karel Aguilar Kuba | 3:38,080 | Kozmann György Kolonics György Magyarország | 3:39,130 |
C4 200 m | Alekszandr Kovaljov Alekszandr Kosztoglod Roman Krugljakov Makszim Opalev Oroszország | 33,867 | Petr Procházka Petr Fuksa Petr Netušil Jan Břečka Csehország | 34,017 | Aljakszandr Kurljandcsik Aljakszandar Zsukovszki Szjamjon Szapanenka Aljakszandr Bahdanovics Fehéroroszország | 30,565 |
C4 500 m | Loredan Popa Silviu Simioncencu Florin Popescu Iosif Chirila Románia | 1:30,602 | Dzmitrij Rabcsanka Dzmitrij Vajciskin Kansztancin Scsarbak Aljakszandr Vavzsecki Fehéroroszország | 1:31,298 | Andrzej Jezierski Michał Śliwiński Michał Gajownik Adam Ginter Lengyelország | 1:31,916 |
C4 1000 m | Wojciech Tyszyński Michał Śliwiński Andrzej Jezierski Michał Gajownik Lengyelország | 3:17,407 | Constantin Popa Loredan Popa Florin Mironcic Petre Condrat Románia | 3:17,863 | Robert Nuck Stefan Holtz Thomas Luck Stephan Breuing Németország | 3:20,479 |
Nők
Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m | Maria Teresa Portela Spanyolország | 40,756 | Szabó Szilvia Magyarország | 41,380 | Karen Furneaux Kanada | 41,542 |
K1 500 m | Nicole Reinhardt Németország | 1:50,407 | Karen Furneaux Kanada | 1:51,379 | Viski Erzsébet Magyarország | 1:51,565 |
K1 1000 m | Katrin Wagner-Augustin Németország | 4:00,494 | Benedek Dalma Magyarország | 4:01,406 | Karen Furneaux Kanada | 4:03,200 |
K2 200 m | Kovács Katalin Janics Natasa Magyarország | 37,101 | Maria Teresa Portela Jana Smidakova Spanyolország | 3,013 | Birgit Fischer Fanny Fischer Németország | 38,127 |
K2 500 m | Kovács Katalin Janics Natasa Magyarország | 1:39,704 | Petra Schlitzer Viktoria Schwarz Ausztria | 1:42,458 | Anne-Laure Viard Marie Delattre Franciaország | 1:43,118 |
K2 1000 m | Kovács Katalin Janics Natasa Magyarország | 3:40,861 | Maike Nollen Nadine Opgen-Rhein Németország | 3:42,931 | Aneta Białkowska Joanna Skowroń Lengyelország | 3:43,003 |
K4 200 m | Carolin Leonhardt Nicole Reinhardt Judith Hörmann Katrin Wagner-Augustin Németország | 35,151 | Iwona Pyzalska Małgorzata Czajczyńska Joanna Skowroń Beata Sokołowska-Kulesza Lengyelország | 36,111 | María Isabel García Ana Varela Jana Smidakova Maria Teresa Portela Spanyolország | 36,189 |
K4 500 m | Carolin Leonhardt Conny Waßmuth Judith Hörmann Katrin Wagner-Augustin Németország | 1:31,686 | Aneta Białkowska Aneta Konieczna Joanna Skowroń Iwona Pyzalska Lengyelország | 1:32,442 | Paksy Tímea Benedek Dalma Szabó Szilvia Bóta Kinga Magyarország | 1:32,952 |
K4 1000 m | Paksy Tímea Szabó Szilvia Viski Erzsébet Bóta Kinga Magyarország | 3:20,701 | Florica Vulpeş Mariana Ciobanu Lidia Talpă Alina Platon Románia | 3:21,889 | Birgit Fischer Maren Knebel Judith Hörmann Carolin Leonhardt Németország | 3:21,901 |
A magyar csapat
A 2005-ös magyar vb keret tagjai:
|
|
|
Jegyzetek
- ↑ Kajak-kenu vb: csak Kolonics nem döntős sprinttávon. www.nemzetisport.hu (2005. augusztus 27.) (Hozzáférés: 2019. október 26.)
Források
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.
- Magyar sportévkönyv 2006. Budapest: Aréna 2000. 2006. 167. o.