Liste over olympiske medaljevinnere i padling (menn)
Liste over olympiske medaljevinnere i padling inneholder samtlige mannlige padlere som har tatt en olympisk medalje i padling.
Nåværende øvelser
Slalåm
C-1
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1972 Munich detaljer | Reinhard Eiben (GDR) | Reinhold Kauder (FRG) | James McEwan (USA) |
1976–1988 | not included in the Olympic program | ||
1992 Barcelona detaljer | Lukáš Pollert (TCH) | Gareth Marriott (GBR) | Jacky Avril (FRA) |
1996 Atlanta detaljer | Michal Martikán (SVK) | Lukáš Pollert (CZE) | Patrice Estanguet (FRA) |
2000 Sydney detaljer | Tony Estanguet (FRA) | Michal Martikán (SVK) | Juraj Minčík (SVK) |
2004 Athens detaljer | Tony Estanguet (FRA) | Michal Martikán (SVK) | Stefan Pfannmöller (GER) |
2008 Beijing detaljer | Michal Martikán (SVK) | David Florence (GBR) | Robin Bell (AUS) |
2012 London detaljer | Tony Estanguet (FRA) | Sideris Tasiadis (GER) | Michal Martikán (SVK) |
2016 Rio de Janeiro detaljer |
C-2
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1972 Munich detaljer | Walter Hofmann og Rolf-Dieter Amend (GDR) | Hans-Otto Schumacher og Wilhelm Baues (FRG) | Jean-Louis Olry og Jean-Claude Olry (FRA) |
1976–1988 | not included in the Olympic program | ||
1992 Barcelona detaljer | Joe Jacobi og Scott Strausbaugh (USA) | Jiří Rohan og Miroslav Šimek (TCH) | Frank Adisson og Wilfrid Forgues (FRA) |
1996 Atlanta detaljer | Frank Adisson og Wilfrid Forgues (FRA) | Jiří Rohan og Miroslav Šimek (CZE) | Andre Ehrenberg og Michael Senft (GER) |
2000 Sydney detaljer | Pavol Hochschorner og Peter Hochschorner (SVK) | Krzysztof Kołomański og Michał Staniszewski (POL) | Marek Jiras og Tomáš Máder (CZE) |
2004 Athens detaljer | Pavol Hochschorner og Peter Hochschorner (SVK) | Marcus Becker og Stefan Henze (GER) | Jaroslav Volf og Ondřej Štěpánek (CZE) |
2008 Beijing detaljer | Pavol Hochschorner og Peter Hochschorner (SVK) | Ondřej Štěpánek og Jaroslav Volf (CZE) | Mikhail Kuznetsov og Dmitry Larionov (RUS) |
2012 London detaljer | Timothy Baillie og Etienne Stott (GBR) | David Florence og Richard Hounslow (GBR) | Pavol Hochschorner og Peter Hochschorner (SVK) |
2016 Rio de Janeiro detaljer |
K-1
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1972 Munich detaljer | Siegbert Horn (GDR) | Norbert Sattler (AUT) | Harald Gimpel (GDR) |
1976–1988 | not included in the Olympic program | ||
1992 Barcelona detaljer | Pierpaolo Ferrazzi (ITA) | Sylvain Curinier (FRA) | Jochen Lettmann (GER) |
1996 Atlanta detaljer | Oliver Fix (GER) | Andraž Vehovar (SLO) | Thomas Becker (GER) |
2000 Sydney detaljer | Thomas Schmidt (GER) | Paul Ratcliffe (GBR) | Pierpaolo Ferrazzi (ITA) |
2004 Athens detaljer | Benoît Peschier (FRA) | Campbell Walsh (GBR) | Fabien Lefèvre (FRA) |
2008 Beijing detaljer | Alexander Grimm (GER) | Fabien Lefèvre (FRA) | Benjamin Boukpeti (TOG) |
2012 London detaljer | Daniele Molmenti (ITA) | Vavřinec Hradilek (CZE) | Hannes Aigner (GER) |
2016 Rio de Janeiro detaljer |
Sprint kano
C-1 200 meter
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
2012 London detaljer | Yuriy Cheban (UKR) | Jevgenij Shuklin (LTU) | Ivan Shtyl (RUS) |
2016 Rio de Janeiro detaljer |
C-1 1000 meter
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1936 Berlin detaljer | Frank Amyot (CAN) | Bohuslav Karlík (TCH) | Erich Koschik (GER) |
1948 London detaljer | Josef Holeček (TCH) | Douglas Bennett (CAN) | Robert Boutigny (FRA) |
1952 Helsinki detaljer | Josef Holeček (TCH) | János Parti (HUN) | Olavi Ojanperä (FIN) |
1956 Melbourne detaljer | Leon Rotman (ROU) | István Hernek (HUN) | Gennady Bukharin (URS) |
1960 Rome detaljer | János Parti (HUN) | Aleksandr Silayev (URS) | Leon Rotman (ROU) |
1964 Tokyo detaljer | Jürgen Eschert (EUA) | Andrei Igorov (ROU) | Yevgeny Penyayev (URS) |
1968 Mexico City detaljer | Tibor Tatai (HUN) | Detlef Lewe (FRG) | Vitaly Galkov (URS) |
1972 Munich detaljer | Ivan Patzaichin (ROU) | Tamás Wichmann (HUN) | Detlef Lewe (FRG) |
1976 Montreal detaljer | Matija Ljubek (YUG) | Vasyl Yurchenko (URS) | Tamás Wichmann (HUN) |
1980 Moscow detaljer | Lyubomir Lyubenov (BUL) | Sergei Postrekhin (URS) | Eckhard Leue (GDR) |
1984 Los Angeles detaljer | Ulrich Eicke (FRG) | Larry Cain (CAN) | Henning Lynge Jakobsen (DEN) |
1988 Seoul detaljer | Ivans Klementjevs (URS) | Jörg Schmidt (GDR) | Nikolay Bukhalov (BUL) |
1992 Barcelona detaljer | Nikolay Bukhalov (BUL) | Ivans Klementjevs (LAT) | György Zala (HUN) |
1996 Atlanta detaljer | Martin Doktor (CZE) | Ivans Klementjevs (LAT) | György Zala (HUN) |
2000 Sydney detaljer | Andreas Dittmer (GER) | Ledis Balceiro (CUB) | Stephen Giles (CAN) |
2004 Athens detaljer | David Cal (ESP) | Andreas Dittmer (GER) | Attila Vajda (HUN) |
2008 Beijing detaljer | Attila Vajda (HUN) | David Cal (ESP) | Thomas Hall (CAN) |
2012 London detaljer | Sebastian Brendel (GER) | David Cal (ESP) | Mark Oldershaw (CAN) |
2016 Rio de Janeiro detaljer |
C-2 1000 meter
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1936 Berlin detaljer | Jan Brzák-Felix og Vladimír Syrovátka (TCH) | Rupert Weinstabl og Karl Proisl (AUT) | Frank Saker og Harvey Charters (CAN) |
1948 London detaljer | Jan Brzák-Felix og Bohumil Kudrna (TCH) | Steven Lysak og Stephen Macknowski (USA) | Georges Dransart og Georges Gandil (FRA) |
1952 Helsinki detaljer | Bent Peder Rasch og Finn Haunstoft (DEN) | Jan Brzák-Felix og Bohumil Kudrna (TCH) | Egon Drews og Wilfried Soltau (GER) |
1956 Melbourne detaljer | Alexe Dumitru og Simion Ismailciuc (ROU) | Pavel Kharin og Gratsian Botev (URS) | Károly Wieland og Ferenc Mohácsi (HUN) |
1960 Rome detaljer | Leonid Geishtor og Sergei Makarenko (URS) | Aldo Dezi og Francesco La Macchia (ITA) | Imre Farkas og András Törő (HUN) |
1964 Tokyo detaljer | Andrei Khimich og Stepan Oshchepkov (URS) | Jean Boudehen og Michel Chapuis (FRA) | Peer Nielsen og John Sørensen (DEN) |
1968 Mexico City detaljer | Ivan Patzaichin og Serghei Covaliov (ROU) | Tamás Wichmann og Gyula Petrikovics (HUN) | Naum Prokupets og Mikhail Zamotin (URS) |
1972 Munich detaljer | Vladas Česiūnas og Yuri Lobanov (URS) | Ivan Patzaichin og Serghei Covaliov (ROU) | Fedia Damianov og Ivan Burtchin (BUL) |
1976 Montreal detaljer | Serhei Petrenko og Aleksandr Vinogradov (URS) | Gheorge Danielov og Gheorghe Simionov (ROU) | Tamás Buday og Oszkár Frey (HUN) |
1980 Moscow detaljer | Ivan Patzaichin og Toma Simionov (ROU) | Olaf Heukrodt og Uwe Madeja (GDR) | Vasyl Yurchenko og Yuri Lobanov (URS) |
1984 Los Angeles detaljer | Ivan Patzaichin og Toma Simionov (ROU) | Matija Ljubek og Mirko Nišović (YUG) | Didier Hoyer og Eric Renaud (FRA) |
1988 Seoul detaljer | Viktor Reneysky og Nicolae Juravschi (URS) | Olaf Heukrodt og Ingo Spelly (GDR) | Marek Dopierała og Marek Łbik (POL) |
1992 Barcelona detaljer | Ulrich Papke og Ingo Spelly (GER) | Arne Nielsson og Christian Frederiksen (DEN) | Didier Hoyer og Olivier Bolvin (FRA) |
1996 Atlanta detaljer | Andreas Dittmer og Gunar Kirchbach (GER) | Marcel Glavan og Antonel Borsan (ROU) | Csaba Horváth og György Kolonics (HUN) |
2000 Sydney detaljer | Florin Popescu og Mitică Pricop (ROU) | Ibrahim Rojas og Leobaldo Pereira (CUB) | Stefan Uteß og Lars Kober (GER) |
2004 Athens detaljer | Christian Gille og Tomasz Wylenzek (GER) | Aleksandr Kostoglod og Aleksandr Kovalyov (RUS) | György Kozmann og György Kolonics (HUN) |
2008 Beijing detaljer | Andrei Bahdanovich og Aliaksandr Bahdanovich (BLR) | Christian Gille og Tomasz Wylenzek (GER) | György Kozmann og Tamás Kiss (HUN) |
2012 London detaljer | Peter Kretschmer og Kurt Kuschela (GER) | Andrei Bahdanovich og Aliaksandr Bahdanovich (BLR) | Alexey Korovashkov og Ilya Pervukhin (RUS) |
2016 Rio de Janeiro detaljer |
K-1 200 meter
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
2012 London detaljer | Ed McKeever (GBR) | Saúl Craviotto (ESP) | Mark de Jonge (CAN) |
2016 Rio de Janeiro detaljer |
K-1 1000 meter
K-2 200 meter
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
2012 London detaljer | Alexander Dyachenko og Yury Postrigay (RUS) | Raman Pjatrusjenka og Vadzim Makhnew (BLR) | Liam Heath og Jon Schofield (GBR) |
2016 Rio de Janeiro detaljer |
K-2 1000 meter
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1936 Berlin detaljer | Adolf Kainz og Alfons Dorfner (AUT) | Ewald Tilker og Fritz Bondroit (GER) | Nicolaas Tates og Wim van der Kroft (NED) |
1948 London detaljer | Hans Berglund og Lennart Klingström (SWE) | Ejvind Hansen og Jakob Jensen (DEN) | Thor Axelsson og Nils Björklöf (FIN) |
1952 Helsinki detaljer | Kurt Wires og Yrjö Hietanen (FIN) | Lars Glasser og Ingemar Hedberg (SWE) | Maximilian Raub og Herbert Wiedermann (AUT) |
1956 Melbourne detaljer | Michael Scheuer og Meinrad Miltenberger (EUA) | Mikhail Kaaleste og Anatoly Demitkov (URS) | Maximilian Raub og Herbert Wiedermann (AUT) |
1960 Rome detaljer | Gert Fredriksson og Sven-Olov Sjödelius (SWE) | György Mészáros og András Szente (HUN) | Stefan Kapłaniak og Władysław Zieliński (POL) |
1964 Tokyo detaljer | Gunnar Utterberg og Sven-Olov Sjödelius (SWE) | Antonius Geurts og Paul Hoekstra (NED) | Heinz Büker og Holger Zander (EUA) |
1968 Mexico City detaljer | Aleksandr Shaparenko og Vladimir Morozov (URS) | Csaba Giczi og István Timár (HUN) | Gerhard Siebold og Günther Pfaff (AUT) |
1972 Munich detaljer | Nikolai Gorbachev og Viktor Kratasyuk (URS) | József Deme og János Rátkai (HUN) | Władysław Szuzkiewicz og Rafał Piszcz (POL) |
1976 Montreal detaljer | Serhei Nahorny og Vladimir Romanovsky (URS) | Joachim Mattern og Bernd Olbricht (GDR) | Zoltán Bakó og István Szabó (HUN) |
1980 Moscow detaljer | Vladimir Parfenovich og Sergei Chukhray (URS) | István Szabó og István Joós (HUN) | Luis Gregorio Ramos og Herminio Menéndez (ESP) |
1984 Los Angeles detaljer | Hugh Fisher og Alwyn Morris (CAN) | Bernard Brégeon og Patrick Lefoulen (FRA) | Barry Kelly og Grant Kenny (AUS) |
1988 Seoul detaljer | Greg Barton og Norman Bellingham (USA) | Ian Ferguson og Paul MacDonald (NZL) | Peter Foster og Kelvin Graham (AUS) |
1992 Barcelona detaljer | Kay Bluhm og Torsten Gutsche (GER) | Gunnar Olsson og Kalle Sundqvist (SWE) | Grzegorz Kotowicz og Dariusz Białkowski (POL) |
1996 Atlanta detaljer | Antonio Rossi og Daniele Scarpa (ITA) | Kay Bluhm og Torsten Gutsche (GER) | Andrian Dushev og Milko Kazanov (BUL) |
2000 Sydney detaljer | Antonio Rossi og Beniamino Bonomi (ITA) | Markus Oscarsson og Henrik Nilsson (SWE) | Krisztián Bártfai og Krisztián Veréb (HUN) |
2004 Athens detaljer | Markus Oscarsson og Henrik Nilsson (SWE) | Antonio Rossi og Beniamino Bonomi (ITA) | Eirik Verås Larsen og Nils Olav Fjeldheim (NOR) |
2008 Beijing detaljer | Andreas Ihle og Martin Hollstein (GER) | Kim Wraae Knudsen og René Holten Poulsen (DEN) | Andrea Facchin og Antonio Scaduto (ITA) |
2012 London detaljer | Rudolf Dombi og Roland Kökény (HUN) | Fernando Pimenta og Emanuel Silva (POR) | Andreas Ihle og Martin Hollstein (GER) |
2016 Rio de Janeiro detaljer |
K-4 1000 meter
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1964 Tokyo detaljer | Sovjetunionen (URS) Nikolai Chuzhikov Anatoli Grishin Vyacheslav Ionov Vladimir Morozov | Det forente Tyskland (EUA) Günther Perleberg Bernhard Schulze Friedhelm Wentzke Holger Zander | Romania (ROU) Simion Cuciuc Atanase Sciotnic Mihai Ţurcaş Aurel Vernescu |
1968 Mexico City detaljer | Norge (NOR) Steinar Amundsen Tore Berger Egil Søby Jan Johansen | Romania (ROU) Anton Calenic Haralambie Ivanov Dimitrie Ivanov Mihai Ţurcaş | Ungarn (HUN) Csaba Giczy Imre Szöllősi István Timár István Csizmadia |
1972 Munich detaljer | Sovjetunionen (URS) Yuri Filatov Yuri Stetsenko Vladimir Morozov Valeri Didenko | Romania (ROU) Aurel Vernescu Mihai Zafiu Roman Vartolomeu Atanase Sciotnic | Norge (NOR) Egil Søby Steinar Amundsen Tore Berger Jan Johansen |
1976 Montreal detaljer | Sovjetunionen (URS) Sergei Chukhray Aleksandr Degtyarev Yuri Filatov Vladimir Morozov | Spania (ESP) José María Esteban José Ramón López Herminio Menéndez Luis Gregorio Ramos | Øst-Tyskland (GDR) Frank-Peter Bischof Bernd Duvigneau Rüdiger Helm Jürgen Lehnert |
1980 Moscow detaljer | Øst-Tyskland (GDR) Rüdiger Helm Bernd Olbricht Harald Marg Bernd Duvigneau | Romania (ROU) Mihai Zafiu Vasile Dîba Ion Geantă Nicuşor Eşanu | Bulgaria (BUL) Borislav Borisov Bozhidar Milenkov Lazar Khristov Ivan Manev |
1984 Los Angeles detaljer | New Zealand (NZL) Grant Bramwell Ian Ferguson Paul MacDonald Alan Thompson | Sverige (SWE) Per-Inge Bengtsson Tommy Karls Lars-Erik Moberg Thomas Ohlsson | Frankrike (FRA) François Barouh Philippe Boccara Pascal Boucherit Didier Vavasseur |
1988 Seoul detaljer | Ungarn (HUN) Zsolt Gyulay Ferenc Csipes Sándor Hódosi Attila Ábrahám | Sovjetunionen (URS) Aleksandr Motuzenko Sergey Kirsanov Igor Nagayev Viktor Denisov | Øst-Tyskland (GDR) Kay Bluhm André Wohllebe Andreas Stähle Hans-Jörg Bliesener |
1992 Barcelona detaljer | Tyskland (GER) Mario Von Appen Oliver Kegel Thomas Reineck André Wohllebe | Ungarn (HUN) Ferenc Csipes Zsolt Gyulay Attila Ábrahám László Fidel | Australia (AUS) Ramon Andersson Kelvin Graham Ian Rowling Steven Wood |
1996 Atlanta detaljer | Tyskland (GER) Thomas Reineck Olaf Winter Detlef Hofmann Mark Zabel | Ungarn (HUN) András Rajna Gábor Horváth Ferenc Csipes Attila Adrovicz | Russland (RUS) Oleg Gorobiy Sergey Verlin Georgiy Tsybulnikov Anatoli Tishchenko |
2000 Sydney detaljer | Ungarn (HUN) Zoltán Kammerer Botond Storcz Ákos Vereckei Gábor Horváth | Tyskland (GER) Jan Schäfer Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm | Polen (POL) Grzegorz Kotowicz Adam Seroczyński Dariusz Białkowski Marek Witkowski |
2004 Athens detaljer | Ungarn (HUN) Zoltán Kammerer Botond Storcz Ákos Vereckei Gábor Horváth | Tyskland (GER) Andreas Ihle Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm | Slovakia (SVK) Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Juraj Bača |
2008 Beijing detaljer | Belarus (BLR) Raman Pjatrusjenka Aliaksei Abalmasau Artur Litvinchuk Vadzim Makhnew | Slovakia (SVK) Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Juraj Tarr | Tyskland (GER) Lutz Altepost Norman Bröckl Torsten Eckbrett Björn Goldschmidt |
2012 London detaljer | Australia (AUS) Tate Smith Dave Smith Murray Stewart Jacob Clear | Ungarn (HUN) Zoltán Kammerer Dávid Tóth Tamás Kulifai Dániel Pauman | Tsjekkia (CZE) Daniel Havel Lukáš Trefil Josef Dostál Jan Štĕrba |
2016 Rio de Janeiro detaljer |
Tidligere øvelser
Sprint kano
C-1 500 meter
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1976 Montreal detaljer | Aleksandr Rogov (URS) | John Wood (CAN) | Matija Ljubek (YUG) |
1980 Moscow detaljer | Sergei Postrekhin (URS) | Lyubomir Lyubenov (BUL) | Olaf Heukrodt (GDR) |
1984 Los Angeles detaljer | Larry Cain (CAN) | Henning Lynge Jakobsen (DEN) | Costicǎ Olaru (ROU) |
1988 Seoul detaljer | Olaf Heukrodt (GDR) | Michał Śliwiński (URS) | Martin Marinov (BUL) |
1992 Barcelona detaljer | Nikolay Bukhalov (BUL) | Michał Śliwiński (EUN) | Olaf Heukrodt (GER) |
1996 Atlanta detaljer | Martin Doktor (CZE) | Slavomír Kňazovický (SVK) | Imre Pulai (HUN) |
2000 Sydney detaljer | György Kolonics (HUN) | Maxim Opalev (RUS) | Andreas Dittmer (GER) |
2004 Athens detaljer | Andreas Dittmer (GER) | David Cal (ESP) | Maxim Opalev (RUS) |
2008 Beijing detaljer | Maxim Opalev (RUS) | David Cal (ESP) | Yuriy Cheban (UKR) |
C-2 500 meter
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1976 Montreal detaljer | Serhei Petrenko og Aleksandr Vinogradov (URS) | Jerzy Opara og Andrzej Gronowicz (POL) | Tamás Buday og Oszkár Frey (HUN) |
1980 Moscow detaljer | László Foltán og István Vaskúti (HUN) | Ivan Patzaichin og Petre Capusta (ROU) | Borislav Ananiev og Nikolai Ilkov (BUL) |
1984 Los Angeles detaljer | Matija Ljubek og Mirko Nišović (YUG) | Ivan Patzaichin og Toma Simionov (ROU) | Enrique Míguez og Narcisco Suárez (ESP) |
1988 Seoul detaljer | Viktor Reneysky og Nicolae Juravschi (URS) | Marek Dopierała og Marek Łbik (POL) | Philippe Renaud og Joël Bettin (FRA) |
1992 Barcelona detaljer | Dmitri Dovgalenok og Aleksandr Maseikov (EUN) | Ulrich Papke og Ingo Spelly (GER) | Martin Marinov og Blagovest Stoyanov (BUL) |
1996 Atlanta detaljer | György Kolonics og Csaba Horváth (HUN) | Viktor Reneysky og Nicolae Juravschi (MDA) | Gheorghe Andriev og Grigore Obreja (ROU) |
2000 Sydney detaljer | Ferenc Novák og Imre Pulai (HUN) | Daniel Jędraszko og Paweł Baraszkiewicz (POL) | Mitică Pricop og Florin Popescu (ROU) |
2004 Athens detaljer | Meng Guanliang og Yang Wenjun (CHN) | Ibrahim Rojas og Ledis Balceiro (CUB) | Alexander Kostoglod og Aleksandr Kovalyov (RUS) |
2008 Beijing detaljer | Meng Guanliang og Yang Wenjun (CHN) | Sergey Ulegin og Alexander Kostoglod (RUS) | Christian Gille og Thomasz Wylenzek (GER) |
C-1 10000 meter
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1948 London detaljer | František Čapek (TCH) | Frank Havens (USA) | Norman Lane (CAN) |
1952 Helsinki detaljer | Frank Havens (USA) | Gábor Novák (HUN) | Alfréd Jindra (TCH) |
1956 Melbourne detaljer | Leon Rotman (ROU) | János Parti (HUN) | Gennady Bukharin (URS) |
C-2 10000 meter
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1936 Berlin detaljer | Václav Mottl og Zdeněk Škrland (TCH) | Frank Saker og Harvey Charters (CAN) | Rupert Weinstabl og Karl Proisl (AUT) |
1948 London detaljer | Steven Lysak og Stephen Macknowski (USA) | Václav Havel og Jiří Pecka (TCH) | Georges Dransart og Georges Gandil (FRA) |
1952 Helsinki detaljer | Georges Turlier og Jean Laudet (FRA) | Kenneth Lane og Donald Hawgood (CAN) | Egon Drews og Wilfried Soltau (GER) |
1956 Melbourne detaljer | Pavel Kharin og Gratsian Botev (URS) | Georges Dransart og Marcel Renaud (FRA) | Imre Farkas og József Hunics (HUN) |
K-1 500 meter
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1976 Montreal detaljer | Vasile Dîba (ROU) | Zoltán Sztanity (HUN) | Rüdiger Helm (GDR) |
1980 Moscow detaljer | Vladimir Parfenovich (URS) | John Sumegi (AUS) | Vasile Dîba (ROU) |
1984 Los Angeles detaljer | Ian Ferguson (NZL) | Lars-Erik Moberg (SWE) | Bernard Brégeon (FRA) |
1988 Seoul detaljer | Zsolt Gyulay (HUN) | Andreas Stähle (GDR) | Paul MacDonald (NZL) |
1992 Barcelona detaljer | Mikko Kolehmainen (FIN) | Zsolt Gyulay (HUN) | Knut Holmann (NOR) |
1996 Atlanta detaljer | Antonio Rossi (ITA) | Knut Holmann (NOR) | Piotr Markiewicz (POL) |
2000 Sydney detaljer | Knut Holmann (NOR) | Petar Merkov (BUL) | Michael Kolganov (ISR) |
2004 Athens detaljer | Adam van Koeverden (CAN) | Nathan Baggaley (AUS) | Ian Wynne (GBR) |
2008 Beijing detaljer | Ken Wallace (AUS) | Adam van Koeverden (CAN) | Tim Brabants (GBR) |
K-2 500 meter
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1976 Montreal detaljer | Joachim Mattern og Bernd Olbricht (GDR) | Serhei Nahorny og Vladimir Romanovsky (URS) | Larion Serghei og Policarp Malîhin (ROU) |
1980 Moscow detaljer | Vladimir Parfenovich og Sergei Chukhray (URS) | Herminio Menéndez og Guillermo del Riego (ESP) | Rüdiger Helm og Bernd Olbricht (GDR) |
1984 Los Angeles detaljer | Ian Ferguson og Paul MacDonald (NZL) | Per-Inge Bengtsson og Lars-Erik Moberg (SWE) | Hugh Fisher og Alwyn Morris (CAN) |
1988 Seoul detaljer | Ian Ferguson og Paul MacDonald (NZL) | Igor Nagayev og Viktor Denisov (URS) | Attila Ábrahám og Ferenc Csipes (HUN) |
1992 Barcelona detaljer | Kay Bluhm og Torsten Gutsche (GER) | Maciej Freimut og Wojciech Kurpiewski (POL) | Bruno Dreossi og Antonio Rossi (ITA) |
1996 Atlanta detaljer | Kay Bluhm og Torsten Gutsche (GER) | Beniamino Bonomi og Daniele Scarpa (ITA) | Daniel Collins og Andrew Trim (AUS) |
2000 Sydney detaljer | Zoltán Kammerer og Botond Storcz (HUN) | Daniel Collins og Andrew Trim (AUS) | Ronald Rauhe og Tim Wieskötter (GER) |
2004 Athens detaljer | Ronald Rauhe og Tim Wieskötter (GER) | Clint Robinson og Nathan Baggaley (AUS) | Raman Pjatrusjenka og Vadzim Makhnew (BLR) |
2008 Beijing detaljer | Saúl Craviotto og Carlos Pérez (ESP) | Ronald Rauhe og Tim Wieskötter (GER) | Raman Pjatrusjenka og Vadzim Makhnew (BLR) |
K-1 10000 meter
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1936 Berlin detaljer | Ernst Krebs (GER) | Fritz Landertinger (AUT) | Ernest Riedel (USA) |
1948 London detaljer | Gert Fredriksson (SWE) | Kurt Wires (FIN) | Eivind Skabo (NOR) |
1952 Helsinki detaljer | Thorvald Strömberg (FIN) | Gert Fredriksson (SWE) | Michael Scheuer (GER) |
1956 Melbourne detaljer | Gert Fredriksson (SWE) | Ferenc Hatlaczky (HUN) | Michael Scheuer (EUA) |
K-1 4 × 500 meter stafett
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1960 Rome detaljer | Det forente Tyskland (EUA) Dieter Krause Günther Perleberg Paul Lange Friedhelm Wentzke | Ungarn (HUN) Imre Szöllősi Imre Kemecsey András Szente György Mészáros | Danmark (DEN) Erik Hansen Helmuth Sørensen Arne Høyer Erling Jessen |
K-2 10000 meter
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1936 Berlin detaljer | Paul Wevers og Ludwig Landen (GER) | Viktor Kalisch og Karl Steinhuber (AUT) | Tage Fahlborg og Helge Larsson (SWE) |
1948 London detaljer | Gunnar Åkerlund og Hans Wetterström (SWE) | Ivar Mathisen og Knut Østby (NOR) | Thor Axelsson og Nils Björklöf (FIN) |
1952 Helsinki detaljer | Kurt Wires og Yrjö Hietanen (FIN) | Gunnar Åkerlund og Hans Wetterström (SWE) | Ferenc Varga og József Gurovits (HUN) |
1956 Melbourne detaljer | János Urányi og László Fábián (HUN) | Fritz Briel og Theodor Kleine (EUA) | Dennis Green og Walter Brown (AUS) |
F-1 10000 meter
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1936 Berlin detaljer | Gregor Hradetzky (AUT) | Henri Eberhardt (FRA) | Xaver Hörmann (GER) |
F-2 10000 meter
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1936 Berlin detaljer | Erik Bladström og Sven Johansson (SWE) | Erich Hanisch og Willi Horn (GER) | Piet Wijdekop og Cees Wijdekop (NED) |
Eksterne lenker
- International Olympic Committee results database