1958-as atlétikai Európa-bajnokság
Atlétikai Európa-bajnokság (1958) | |||
Adatok | |||
Ország | Svédország | ||
Rendező város | Stockholm | ||
Dátum | augusztus 19–24. | ||
Fő helyszín | Olimpiai Stadion | ||
Versenyszámok | 36 | ||
|
Az 1958-as atlétikai Európa-bajnokságot augusztus 19. és augusztus 24. között rendezték Stockholmban, Svédországban. Az Eb-n 36 versenyszám volt.
A magyar sportolók eredményei
Bővebben: Magyarország az 1958-as atlétikai Európa-bajnokságon |
Magyarország az Európa-bajnokságon 23 sportolóval képviseltette magát.
- Érmesek
Érem | Versenyző | Versenyszám | Dátum |
---|---|---|---|
03 Bronz | Zsivótzky Gyula | Kalapácsvetés | augusztus 21. |
03 Bronz | Kulcsár Gergely | Gerelyhajítás | augusztus 24. |
Éremtáblázat
(A táblázatban a rendező nemzet és Magyarország eltérő háttérszínnel kiemelve.)
Helyezés | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Szovjetunió | 11 | 15 | 9 | 35 |
2. | Lengyelország | 8 | 2 | 2 | 12 |
3. | Nagy-Britannia | 7 | 5 | 5 | 17 |
4. | NSZK | 6 | 3 | 6 | 15 |
5. | Svédország | 1 | 2 | 3 | 6 |
6. | Csehszlovákia | 1 | 2 | 1 | 4 |
7. | Finnország | 1 | 0 | 0 | 1 |
7. | Románia | 1 | 0 | 0 | 1 |
9. | NDK | 0 | 2 | 4 | 6 |
10. | Norvégia | 0 | 2 | 0 | 2 |
11. | Bulgária | 0 | 1 | 0 | 1 |
11. | Jugoszlávia | 0 | 1 | 0 | 1 |
11. | Olaszország | 0 | 1 | 0 | 1 |
14. | Magyarország | 0 | 0 | 2 | 2 |
15. | Franciaország | 0 | 0 | 1 | 1 |
15. | Izland | 0 | 0 | 1 | 1 |
15. | Svájc | 0 | 0 | 1 | 1 |
15. | Írország | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 36 | 36 | 36 | 108 |
Érmesek
- WR – világrekord
- CR – Európa-bajnoki rekord
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Armin Hary NSZK | 10,3 | Manfred Germar NSZK | 10,4 | Peter Radford Nagy-Britannia | 10,4 |
200 m | Manfred Germar NSZK | 21,0 | David Segal Nagy-Britannia | 21,3 | Jocelyn Delecour Franciaország | 21,3 |
400 m | John Wrighton Nagy-Britannia | 46,3 | John Salisbury Nagy-Britannia | 46,5 | Karl-Friedrich Haas NSZK | 47,0 |
800 m | Michael Rawson Nagy-Britannia | 1:47,8 | Audun Boysen Norvégia | 1:47,9 | Paul Schmidt NSZK | 1:47,9 |
1500 m | Brian Hewson Nagy-Britannia | 3:41,9 | Dan Waern Svédország | 3:42,1 | Ron Delany Írország | 3:42,3 |
5000 m | Zdzisław Krzyszkowiak Lengyelország | 13:53,4 | Kazimierz Zimny Lengyelország | 13:55,2 | Gordon Pirie Nagy-Britannia | 14:01,6 |
10 000 m | Zdzisław Krzyszkowiak Lengyelország | 28:56,0 | Yevgeni Zhukov Szovjetunió | 28:58,6 | Nikolay Pudov Szovjetunió | 29:02,2 |
Maraton | Sergei Popov Szovjetunió | 2:15:17,0 | Ivan Filin Szovjetunió | 2:20:50,6 | Frederick Norris Nagy-Britannia | 2:21:15,0 |
4x100 m váltó | NSZK Walter Mahlendorf Armin Hary Heinz Fütterer Manfred Germar | 40,2 | Nagy-Britannia Peter Radford Roy Sandstrom David Segal Adrian Breacker | 40,2 | Szovjetunió Boris Tokarev Edvin Ozolin Yuriy Konovalov Leonid Bartenev | 40,2 |
4x400 m váltó | Nagy-Britannia Ted Sampson John MacIsaac John Wrighton John Salisbury | 3:07,9 | NSZK Carl Kaufmann Manfred Poerschke Johannes Kaiser Karl-Friedrich Haas | 3:08,2 | Svédország Nils Holmberg Hans Lindgren Lennart Johnsson Alf Petersson | 3:10,7 |
110 m gát | Martin Lauer NSZK | 13,7 | Stanko Lorger Jugoszlávia | 14,1 | Anatoliy Mihailov Szovjetunió | 14,4 |
400 m gát | Yuriy Lituyev Szovjetunió | 51,1 | Per-Ove Trollsås Svédország | 51,6 | Bruno Galliker Svájc | 51,8 |
3000 m akadály | Jerzy Chromik Lengyelország | 8:38,2 | Semyon Rzhishchin Szovjetunió | 8:38,8 | Hans Huneke NSZK | 8:43,6 |
20 km gyaloglás | Stan Vickers Nagy-Britannia | 1:33:09,0 | Leonid Spirin Szovjetunió | 1:35:04,2 | Lennart Back Svédország | 1:35:22,2 |
50 km gyaloglás | Yevgeniy Maskinskov Szovjetunió | 4:18:42,0 | Abdon Pamich Olaszország | 4:19:58,6 | Max Weber NDK | 4:20:31,8 |
Magasugrás | Rickard Dahl Svédország | 212 cm | Jiří Lanský Csehszlovákia | 210 cm | Stig Pettersson Svédország | 210 cm |
Távolugrás | Igor Ter-Ovaneszjan Szovjetunió | 781 cm | Kazimierz Kropidłowski Lengyelország | 767 cm | Henryk Grabowski Lengyelország | 751 cm |
Rúdugrás | Eeles Landström Finnország | 450 cm | Manfred Preussger NSZK | 450 cm | Vladimir Bulatov Szovjetunió | 450 cm |
Hármasugrás | Józef Schmidt Lengyelország | 16,43 m | Oleg Anatoljevics Rjahovszkij Szovjetunió | 16,02 m | Vilhjálmur Einarsson Izland | 16,00 m |
Súlylökés | Arthur Rowe Nagy-Britannia | 17,78 m | Viktor Lipsnis Szovjetunió | 17,47 m | Jiří Skobla Csehszlovákia | 17,12 m |
Diszkoszvetés | Edmund Piątkowski Lengyelország | 53,92 m | Todor Artarski Bulgária | 53,82 m | Vladimir Trusenyev Szovjetunió | 53,74 m |
Gerelyhajítás | Janusz Sidło Lengyelország | 80,16 m | Egil Danielsen Norvégia | 78,27 m | Kulcsár Gergely Magyarország | 75,25 m |
Kalapácsvetés | Tadeusz Rut Lengyelország | 64,78 m | Mikhail Krivonosov Szovjetunió | 63,78 m | Zsivótzky Gyula Magyarország | 63,68 m |
Tízpróba | Vasili Kuznetsov Szovjetunió | 7865 pont | Uno Palu Szovjetunió | 7329 pont | Walter Meier NDK | 7249 pont |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Heather Armitage Nagy-Britannia | 11,7 | Vera Krepkina Szovjetunió | 11,7 | Christa Stubnick NDK | 11,8 |
200 m | Barbara Janiszewska Lengyelország | 24,1 | Hannelore Sadau NDK | 24,3 | Maria Itkina Szovjetunió | 24,3 |
400 m | Maria Itkina Szovjetunió | 53,7 | Yekaterina Parlyuk Szovjetunió | 54,8 | Molly Hiscox Nagy-Britannia | 55,7 |
800 m | Yelizaveta Yermolayeva Szovjetunió | 2:06,3 | Diane Leather Nagy-Britannia | 2:06,6 | Dzidra Levitska Szovjetunió | 2:06,6 |
4x100 m váltó | Szovjetunió Vera Krepkina Linda Kepp Nina Polyakova Valentina Maslovskaya | 45,3 | Nagy-Britannia Madeleine Weston Dorothy Hyman Marianne Dew Carole Quinton | 46,0 | Lengyelország Maria Chojnacka Barbara Janiszewska Celina Jesionowska Maria Kusion-Bibro | 46,0 |
80 m gát | Galina Bystrova Szovjetunió | 10,9 | Zenta Kopp NSZK | 10,9 | Gisela Birkemeyer NDK | 11,0 |
Távolugrás | Liesel Jakobi NSZK | 614 cm | Valentina Lituyeva Szovjetunió | 600 cm | Nina Protchenko Szovjetunió | 599 cm |
Magasugrás | Iolanda Balaş Románia | 177 cm | Taisia Chenchik Szovjetunió | 170 cm | Dorothy Shirley Nagy-Britannia | 167 cm |
Súlylökés | Marianne Werner NSZK | 15,74 m | Tamara Tyshkevich Szovjetunió | 15,54 m | Tamara Pressz Szovjetunió | 15,53 m |
Diszkoszvetés | Tamara Pressz Szovjetunió | 53,32 m | Štěpánka Mertová Csehszlovákia | 52,19 m | Kriemhild Hausmann NSZK | 50,99 m |
Gerelyhajítás | Dana Zátopková Csehszlovákia | 56,02 m | Birutė Zalogaitytė Szovjetunió | 51,30 m | Jutta Neumann NSZK | 50,50 m |
Ötpróba | Galina Bystrova Szovjetunió | 4733 pont | Nina Vinogradyeva Szovjetunió | 4627 pont | Edeltraud Eiberle NSZK | 4545 pont |
Források
- 6th European Athetics Championships, Stockholm 1958. athleticsdb.com. [2015. december 2-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2013. július 10.)
- Athletics European Championships 1958 Stockholm (SWE) 19-24.08. todor66.com. (Hozzáférés: 2013. július 10.)
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap