1973-as fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság
Fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság (1973) | |||
Adatok | |||
Ország | Hollandia | ||
Rendező város | Rotterdam | ||
Dátum | március 10–11. | ||
Fő helyszín | Ahoy | ||
Nemzetek | 24 | ||
Sportolók | 307 | ||
Versenyszámok | 23 (13 férfi, 10 női) | ||
| |||
A Wikimédia Commons tartalmaz 1973-as fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság témájú médiaállományokat. |
Az 1973-as fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságot Rotterdamban, Hollandiában rendezték március 10. és március 11. között. Ez volt a 4. fedett pályás Eb. A férfiaknál 13, a nőknél 10 versenyszám volt. Major István magasugrásban megnyerte a kontinensviadalt.
A magyar sportolók eredményei
Bővebben: Magyarország az 1973-as fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságon |
Magyarország az Európa-bajnokságon 5 sportolóval képviseltette magát.
- Érmesek
Érem | Versenyző | Versenyszám | Dátum |
---|---|---|---|
01 Arany | Major István | Magasugrás | március 11. |
Éremtáblázat
(A táblázatban Magyarország eltérő háttérszínnel kiemelve.)
Helyezés | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | NSZK | 6 | 2 | 0 | 8 |
2. | Bulgária | 3 | 1 | 0 | 4 |
3. | NDK | 2 | 9 | 4 | 15 |
4. | Lengyelország | 2 | 3 | 7 | 12 |
5. | Csehszlovákia | 2 | 3 | 3 | 8 |
6. | Franciaország | 2 | 1 | 2 | 5 |
7. | Belgium | 1 | 2 | 0 | 3 |
8. | Románia | 1 | 1 | 0 | 2 |
9. | Jugoszlávia | 1 | 0 | 0 | 1 |
Magyarország | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Nagy-Britannia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Olaszország | 1 | 0 | 0 | 1 | |
13. | Ausztria | 0 | 1 | 0 | 1 |
14. | Finnország | 0 | 0 | 2 | 2 |
Szovjetunió | 0 | 0 | 2 | 2 | |
16. | Görögország | 0 | 0 | 1 | 1 |
Érmesek
- WR – világrekord
- CR – Európa-bajnoki rekord
- AR – kontinens rekord
- NR – országos rekord
- PB – egyéni rekord
- WL – az adott évben aktuálisan a világ legjobb eredménye
- SB – az adott évben aktuálisan az egyéni legjobb eredmény
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
60 m | Zenon Nowosz Lengyelország | 6,64 | Manfred Kokot NDK | 6,66 | Raimo Vilén Finnország | 6,71 |
400 m | Luciano Sušanj Jugoszlávia | 46,38 CR | Benno Stops NDK | 47,31 | Dariusz Podobas Lengyelország | 47,40 |
800 m | Francis Gonzalez Franciaország | 1:49,17 | Gerhard Stolle NDK | 1:49,32 | Jozef Plachý Csehszlovákia | 1:49,50 |
1500 m | Henryk Szordykowski Lengyelország | 3:43,01 | Herman Mignon Belgium | 3:43,16 | Klaus-Peter Justus NDK | 3:43,36 |
3000 m | Emiel Puttemans Belgium | 7:44,51 CR | Willy Polleunis Belgium | 7:51,86 | Pekka Päivärinta Finnország | 7:52,97 NR |
60 m gát | Frank Siebeck NDK | 7,71 CR | Adam Galant Lengyelország | 7,76 | Thomas Munkelt NDK | 7,81 |
4 × 360 m váltó | Franciaország Lucien Sainte Rose Patrick Salvador Francis Kerbiriou Lionel Malingre | 2:46,00 | NSZK Falko Geiger Karl Honz Ulrich Reich Hermann Köhler | 2:46,42 | Csak két csapat indult | |
4 × 720 m váltó | NSZK Reinhold Soyka Josef Schmid Thomas Wessinghage Paul-Heinz Wellmann | 6:21,58 | Csehszlovákia Ivan Kovac Józef Samborsky Jozef Plachý Ján Sisovsky | 6:21,60 | Lengyelország Krzysztof Linkowski Leslaw Zajac Czeslaw Jursza Henryk Sapko | 6:26,95 |
Magasugrás | Major István Magyarország | 2,20 | Jiří Palkovský Csehszlovákia | 2,20 | Vassilios Papadimitriou Görögország | 2,17 |
Rúdugrás | Renato Dionisi Olaszország | 5,40 =CR | Hans-Jürgen Ziegler NSZK | 5,35 | Jean-Michel Bellot Franciaország | 5,30 |
Távolugrás | Hans Baumgartner NSZK | 7,85 | Max Klauss NDK | 7,83 | Grzegorz Cybulski Lengyelország | 7,81 |
Hármasugrás | Carol Corbu Románia | 16,80 | Michał Joachimowski Lengyelország | 16,75 | Mihail Bariban Szovjetunió | 16,38 |
Súlylökés | Jaroslav Brabec Csehszlovákia | 20,29 | Gerd Lochmann NDK | 20,12 | Jaromír Vlk Csehszlovákia | 19,68 |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
60 m | Annegret Richter NSZK | 7,27 CR | Petra Vogt NDK | 7,29 | Sylviane Telliez Franciaország | 7,32 |
400 m | Verona Bernard Nagy-Britannia | 53,04 | Waltraud Dietsch NDK | 53,35 | Renate Siebach NDK | 53,49 |
800 m | Sztefka Jordanova Bulgária | 2:02,65 CR | Elfi Rost NDK | 2:02,83 | Elżbieta Skowrońska Lengyelország | 2:02,90 |
1500 m | Ellen Tittel NSZK | 4:16,17 | Tonka Petrova Bulgária | 4:17,20 | Iris Claus NDK | 4:21,49 |
60 m gát | Annelie Ehrhardt NDK | 8,02 | Valeria Bufanu Románia | 8,16 | Teresa Nowak Lengyelország | 8,23 |
4 × 180 m váltó | NSZK Christiane Krause Annegret Richter Ingeborg Helten Rita Wilden | 1:21,15 | Ausztria Brigitte Haest Christa Kepplinger Carmen Mahr Karoline Käfer | 1:23,33 | Csak két csapat indult | |
4 × 360 m váltó | NSZK Dagmar Jost Erika Weinstein Annelie Wilden Gisela Ellenberger | 3:10,85 | Franciaország Colette Besson Chantal Jouvhomme Chantal Leclerc Nicole Duclos | 3:11,20 | Lengyelország Danuta Manowiecka Marta Skrzypinska Krystyna Kacperczyk Danuta Piecyk | 3:11,65 |
Magasugrás | Jordanka Blagoeva Bulgária | 1,92 =CR | Rita Gildemeister NDK | 1,86 | Milada Karbanová Csehszlovákia | 1,86 |
Távolugrás | Diana Jorgova Bulgária | 6,45 | Jarmila Nygrýnová Csehszlovákia | 6,30 | Mirosława Sarna Lengyelország | 6,15 |
Súlylökés | Helena Fibingerová Csehszlovákia | 19,08 | Ludwika Chewińska Lengyelország | 18,29 | Antonyina Ivanova Szovjetunió | 18,25 |
Források
- 4th Indoor European Athletics Championships 1973 Rotterdam Netherlands. athleticsdb.com. [2016. április 3-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2016. január 16.)
- Az 1970–2007 közötti fedett pályás Európa-bajnokságok eredményei és statisztikái
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap