1971-es atlétikai Európa-bajnokság
Atlétikai Európa-bajnokság (1971) | |||
Adatok | |||
Ország | Finnország | ||
Rendező város | Helsinki | ||
Dátum | augusztus 10–15. | ||
Fő helyszín | Olimpiai Stadion | ||
Versenyszámok | 38 | ||
|
Az 1971-es atlétikai Európa-bajnokságot augusztus 10. és augusztus 15. között rendezték Helsinkiben, Finnországban. Az Eb-n 38 versenyszám volt.
A magyar sportolók eredményei
Bővebben: Magyarország az 1971-es atlétikai Európa-bajnokságon |
Magyarország az Európa-bajnokságon 42 sportolóval képviseltette magát.
- Érmesek
Érem | Versenyző | Versenyszám | Dátum |
---|---|---|---|
02 Ezüst | Balogh Györgyi | 200 m | augusztus 12. |
03 Bronz | Fejér Géza | Diszkoszvetés | augusztus 15. |
Éremtáblázat
(A táblázatban a rendező nemzet és Magyarország eltérő háttérszínnel kiemelve.)
Helyezés | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | NDK | 13 | 13 | 7 | 33 |
2. | Szovjetunió | 9 | 3 | 8 | 20 |
3. | NSZK | 4 | 7 | 5 | 16 |
4. | Csehszlovákia | 2 | 1 | 1 | 4 |
5. | Franciaország | 2 | 1 | 0 | 3 |
6. | Finnország | 2 | 0 | 0 | 2 |
7. | Nagy-Britannia | 1 | 3 | 6 | 10 |
8. | Lengyelország | 1 | 3 | 5 | 9 |
9. | Olaszország | 1 | 1 | 3 | 5 |
10. | Ausztria | 1 | 0 | 0 | 1 |
10. | Belgium | 1 | 0 | 0 | 1 |
10. | Jugoszlávia | 1 | 0 | 0 | 1 |
13. | Románia | 0 | 2 | 1 | 3 |
14. | Svédország | 0 | 2 | 0 | 2 |
15. | Magyarország | 0 | 1 | 1 | 2 |
16. | Svájc | 0 | 1 | 0 | 1 |
17. | Görögország | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 38 | 38 | 38 | 114 |
Érmesek
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Valerij Borzov Szovjetunió | 10,26 | Gerhard Wucherer NSZK | 10,48 | Vasilis Papageorgopoulos Görögország | 10,56 |
200 m | Valerij Borzov Szovjetunió | 20,30 | Franz-Peter Hofmeister NSZK | 20,71 | Jörg Pfeifer NDK | 20,72 |
400 m | David Jenkins Nagy-Britannia | 45,45 | Marcello Fiasconaro Olaszország | 45,49 | Jan Werner Lengyelország | 45,56 |
800 m | Yevgeniy Arzhanov Szovjetunió | 1:45,60 | Dieter Fromm NDK | 1:46,00 | Andy Carter Nagy-Britannia | 1:46,20 |
1500 m | Francesco Arese Olaszország | 3:38,40 | Henryk Szordykowski Lengyelország | 3:38,70 | Brendan Foster Nagy-Britannia | 3:39,20 |
5000 m | Juha Väätäinen Finnország | 13:32,60 | Jean Wadoux Franciaország | 13:33,60 | Harald Norpoth NSZK | 13:33,80 |
10 000 m | Juha Väätäinen Finnország | 27:52,80 | Jürgen Haase NDK | 27:53,40 | Rashid Sharafetdinov Szovjetunió | 27:56,40 |
Maraton | Karel Lismont Belgium | 2:13:09 | Trevor Wright Nagy-Britannia | 2:13:59 | Ron Hill Nagy-Britannia | 2:14:34 |
20 km gyaloglás | Nikolay Smaga Szovjetunió | 1:27:20 | Gerhard Sperling NDK | 1:27:29 | Paul Nihill Nagy-Britannia | 1:27:34 |
50 km gyaloglás | Veniamin Soldatenko Szovjetunió | 4:02:22 | Christoph Höhne NDK | 4:04:45 | Peter Selzer NDK | 4:06:11 |
110 m gát | Frank Siebeck NDK | 14,00 | Alan Pascoe Nagy-Britannia | 14,09 | Lubomír Nádeníček Csehszlovákia | 14,30 |
400 m gát | Jean-Claude Nallet Franciaország | 49,20 | Christian Rudolph NDK | 49,30 | Dimitri Stukalov Szovjetunió | 50,00 |
3000 m akadály | Jean-Paul Villain Franciaország | 8:25,20 | Dušan Moravčík Csehszlovákia | 8:26,20 | Pavel Sysoyev Szovjetunió | 8:26,40 |
4x100 m váltó | Csehszlovákia Ladislav Kříž Juraj Demeč Jiří Kynos Ludvík Bohman | 39,30 | Lengyelország Gerard Gramse Tadeusz Cuch Zenon Nowosz Marian Dudziak | 39,70 | Olaszország Vincenzo Guerini Pietro Mennea Pasqualino Abeti Ennio Preatoni | 39,80 |
4x400 m váltó | NSZK Horst-Rüdiger Schlöske Thomas Jordan Martin Jellinghaus Hermann Köhler | 3:02,90 | Lengyelország Andrzej Badeński Jan Balachowski Waldemar Korycki Jan Werner | 3:03,60 | Olaszország Lorenzo Cellerino Giacomo Puosi Sergio Bello Marcello Fiasconaro | 3:04,60 |
Magasugrás | Kęstutis Šapka Szovjetunió | 220 cm | Csaba Dosa Románia | 220 cm | Rustam Akhmetov Szovjetunió | 220 cm |
Távolugrás | Max Klauß NDK | 792 cm | Igor Ter-Ovaneszjan Szovjetunió | 791 cm | Stanisław Szudrowicz Lengyelország | 787 cm |
Rúdugrás | Wolfgang Nordwig NDK | 535 cm | Kjell Isaksson Svédország | 530 cm | Renato Dionisi Olaszország | 530 cm |
Hármasugrás | Jörg Drehmel NDK | 17,16 m | Viktor Saneyev Szovjetunió | 17,10 m | Carol Corbu Románia | 16,87 m |
Gerelyhajítás | Jānis Lūsis Szovjetunió | 90,68 m | Jānis Doniņš Szovjetunió | 85,30 m | Wolfgang Hanisch NDK | 84,22 m |
Diszkoszvetés | Ludvík Daněk Csehszlovákia | 63,90 m | Lothar Milde NDK | 61,62 m | Fejér Géza Magyarország | 61,54 m |
Súlylökés | Hartmut Briesenick NDK | 21,08 m | Heinz-Joachim Rothenburg NDK | 20,47 m | Władysław Komar Lengyelország | 20,04 m |
Kalapácsvetés | Uwe Beyer NSZK | 72,36 m | Reinhard Theimer NDK | 71,80 m | Anatoliy Bondarchuk Szovjetunió | 71,40 m |
Tízpróba | Joachim Kirst NDK | 8196 pont | Lennart Hedmark Svédország | 8038 pont | Hans-Joachim Walde NSZK | 7951 pont |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Renate Stecher NDK | 11,40 | Ingrid Mickler NSZK | 11,50 | Elfgard Schittenhelm NSZK | 11,50 |
200 m | Renate Stecher NDK | 22,70 | Balogh Györgyi Magyarország | 23,20 | Irena Szewińska Lengyelország | 23,30 |
400 m | Helga Seidler NDK | 52,10 | Inge Bödding NSZK | 52,90 | Ingelore Lohse NDK | 52,90 |
800 m | Vera Nikolić Jugoszlávia | 2:00,00 | Pat Lowe Nagy-Britannia | 2:01,70 | Rosemary Stirling Nagy-Britannia | 2:02,10 |
1500 m | Karin Burneleit NDK | 4:09,60 | Gunhild Hoffmeister NDK | 4:10,30 | Ellen Tittel NSZK | 4:10,40 |
100 m gát | Karin Balzer NDK | 12,94 | Annelie Ehrhardt NDK | 13,00 | Teresa Sukniewicz Lengyelország | 13,20 |
4x100 m váltó | NSZK Elfgard Schittenhelm Inge Helten Annegret Irrgang Ingrid Mickler | 43,30 | NDK Karin Balzer Renate Stecher Petra Vogt Ellen Stropahl | 43,60 | Szovjetunió Lyudmila Zharkova Galina Bukharina Marina Sidorova Nadezhda Besfamilnaya | 44,50 |
4x400 m váltó | NDK Rita Kühne Ingelore Lohse Helga Seidler Monika Zehrt | 3:29,30 | NSZK Annette Rückes Christel Frese Hildegard Falck Inge Bödding | 3:33,00 | Szovjetunió Raissa Nikaronova Vera Popkova Nadezhda Kolesnikova Nadezhda Chistyakova | 3:34,10 |
Magasugrás | Ilona Gusenbauer Ausztria | 187 cm | Cornelia Popescu Románia | 185 cm | Barbara Inkpen Nagy-Britannia | 185 cm |
Távolugrás | Ingrid Mickler NSZK | 676 cm | Meta Antenen Svájc | 673 cm | Heide Rosendahl NSZK | 666 cm |
Gerelyhajítás | Daniela Jaworska Lengyelország | 61,00 m | Ameli Koloska NSZK | 59,40 m | Ruth Fuchs NDK | 59,16 m |
Diszkoszvetés | Faina Melnyk Szovjetunió | 64,22 m | Liesel Westermann NSZK | 61,68 m | Lyudmila Muravyova Szovjetunió | 59,48 m |
Súlylökés | Nadezhda Chizhova Szovjetunió | 20,16 m | Marita Lange NDK | 19,25 m | Margitta Gummel NDK | 19,22 m |
Ötpróba | Heide Rosendahl NSZK | 4675 pont | Burglinde Pollak NDK | 4638 pont | Margrit Herbst NDK | 4570 pont |
Források
- 10th European Athetics Championships, Helsinki 1971. athleticsdb.com. [2015. december 2-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2013. július 9.)
- Athletics European Championships 1971 Helsinki (FIN) 10-15.09. todor66.com. (Hozzáférés: 2013. július 9.)
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap