2002-es atlétikai Európa-bajnokság
Atlétikai Európa-bajnokság (2002) | |||
Adatok | |||
Ország | Németország | ||
Rendező város | München | ||
Dátum | augusztus 6–11. | ||
Fő helyszín | Olimpiai Stadion | ||
Nemzetek | 47 | ||
Sportolók | 1162 | ||
Versenyszámok | 46 | ||
|
A 2002-es atlétikai Európa-bajnokságot augusztus 6. és augusztus 11. között rendezték Münchenben, Németországban. Az Eb-n 46 versenyszám volt. A női 10 km-es gyaloglást felváltotta a 20 km-es táv.
A magyar sportolók eredményei
Bővebben: Magyarország a 2002-es atlétikai Európa-bajnokságon |
Magyarország az Európa-bajnokságon 30 sportolóval képviseltette magát.
- Érmesek
Érem | Versenyző | Versenyszám | Dátum |
---|---|---|---|
01 Arany | Annus Adrián | Férfi kalapácsvetés | augusztus 7. |
01 Arany | Fazekas Róbert | Férfi diszkoszvetés | augusztus 11. |
03 Bronz | Németh Roland | Férfi 100 m | augusztus 7. |
03 Bronz | Vaszi Tünde | Női távolugrás | augusztus 7. |
Éremtáblázat
(A táblázatban a rendező nemzet és Magyarország eltérő háttérszínnel kiemelve.)
Helyezés | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Oroszország | 7 | 9 | 8 | 24 |
2. | Spanyolország | 6 | 3 | 6 | 15 |
3. | Nagy-Britannia | 5 | 2 | 5 | 12 |
4. | Franciaország | 4 | 1 | 2 | 7 |
5. | Görögország | 4 | 0 | 2 | 6 |
6. | Ukrajna | 3 | 3 | 1 | 7 |
7. | Svédország | 3 | 1 | 1 | 5 |
8. | Németország | 2 | 9 | 8 | 19 |
9. | Magyarország | 2 | 0 | 2 | 4 |
10. | Lengyelország | 1 | 2 | 4 | 7 |
11. | Finnország | 1 | 1 | 1 | 3 |
11. | Portugália | 1 | 1 | 1 | 3 |
13. | Csehország | 1 | 1 | 0 | 2 |
13. | Dánia | 1 | 1 | 0 | 2 |
13. | Románia | 1 | 1 | 0 | 2 |
16. | Olaszország | 1 | 0 | 3 | 4 |
17. | Izrael | 1 | 0 | 0 | 1 |
17. | Szlovénia | 1 | 0 | 0 | 1 |
17. | Törökország | 1 | 0 | 0 | 1 |
20. | Belgium | 0 | 2 | 0 | 2 |
20. | Észtország | 0 | 2 | 0 | 2 |
20. | Írország | 0 | 2 | 0 | 2 |
23. | Horvátország | 0 | 1 | 0 | 1 |
23. | Lettország | 0 | 1 | 0 | 1 |
23. | Litvánia | 0 | 1 | 0 | 1 |
23. | Hollandia | 0 | 1 | 0 | 1 |
23. | Svájc | 0 | 1 | 0 | 1 |
29. | Fehéroroszország | 0 | 0 | 1 | 1 |
29. | Bulgária | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 46 | 46 | 46 | 138 |
Érmesek
- WR – világrekord
- CR – Európa-bajnoki rekord
- AR – kontinens rekord
- NR – országos rekord
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Francis Obikwelu Portugália | 10,06 | Darren Campbell Nagy-Britannia | 10,15 | Németh Roland Magyarország | 10,27 |
200 m | Konstantinos Kenteris Görögország | 19,85 | Francis Obikwelu Portugália | 20,21 | Marlon Devonish Nagy-Britannia | 20,24 |
400 m | Ingo Schultz Németország | 45,14 | David Canal Spanyolország | 45,24 | Daniel Caines Nagy-Britannia | 45,28 |
800 m | Wilson Kipketer Dánia | 1:47,25 | André Bucher Svájc | 1:47,43 | Nils Schumann Németország | 1:47,60 |
1500 m | Mehdi Baala Franciaország | 3:45,25 | Reyes Estévez Spanyolország | 3:45,25 | Rui Silva Portugália | 3:45,43 |
5000 m | Alberto García Spanyolország | 13:38,18 | Ismaïl Sghyr Franciaország | 13:39,81 | Serhiy Lebid Nagy-Britannia | 13:40,00 |
10 000 m | José Manuel Martínez Spanyolország | 27:47,65 | Dieter Baumann Németország | 27:47,87 | José Ríos Spanyolország | 27:48,29 |
Maraton | Janne Holmén Finnország | 2:12:14 | Pavel Loskutov Észtország | 2:13:18 | Julio Rey Spanyolország | 2:13:21 |
110 m gát | Colin Jackson Nagy-Britannia | 13,11 | Staņislavs Olijars Lettország | 13,22 | Artur Kohutek Lengyelország | 13,32 |
400 m gát | Stéphane Diagana Franciaország | 47,58 | Jiří Mužík Csehország | 48,43 | Paweł Januszewski Lengyelország | 48,46 |
3000 m akadály | Antonio David Jiménez Spanyolország | 8:24,34 | Simon Vroemen Hollandia | 8:24,45 | Luis Miguel Martín Spanyolország | 8:24,72 |
20 km gyaloglás | Francisco Javier Fernández Spanyolország | 1:18:37 | Vladimir Andreyev Oroszország | 1:19:56 | Juan Manuel Molina Spanyolország | 1:20:36 |
50 km gyaloglás | Robert Korzeniowski Lengyelország | 3:36:39 WR | Aleksey Voyevodin Oroszország | 3:40:16 | Jesús Ángel García Spanyolország | 3:44:33 |
4x100 m váltó | Ukrajna Kostyantyn Vasyukov Kostyantyn Rurak Anatoliy Dovhal Oleksandr Kaydash | 38,53 | Lengyelország Ryszard Pilarczyk Łukasz Chyła Marcin Nowak Marcin Urbaś | 38,71 | Németország Ronny Ostwald Marc Blume Alexander Kosenkow Christian Schacht | 38,88 |
4x400 m váltó | Nagy-Britannia Jared Deacon Matthew Elias Jamie Baulch Daniel Caines | 3:01,25 | Oroszország Oleg Mishukov Andrey Semyonov Ruslan Mashchenko Yuriy Borzakovskiy | 3:01,34 | Franciaország Leslie Djhone Ahmed Douhou Naman Keïta Ibrahima Wade | 3:02,76 |
Magasugrás | Jaroszlav Ribakov Oroszország | 231 cm | Stefan Holm Svédország | 229 cm | Staffan Strand Svédország | 227 cm |
Távolugrás | Olexiy Lukashevych Nagy-Britannia | 808 cm | Siniša Ergotić Horvátország | 800 cm | Yago Lamela Spanyolország | 799 cm |
Rúdugrás | Aleksandr Averbukh Izrael | 585 cm | Lars Börgeling Németország | 580 cm | Tim Lobinger Németország | 580 cm |
Hármasugrás | Christian Olsson Svédország | 17,53 m | Charles Friedek Németország | 17,33 m | Jonathan Edwards Nagy-Britannia | 17,32 m |
Súlylökés | Yuriy Bilonoh Nagy-Britannia | 21,37 m | Joachim Olsen Dánia | 21,16 m | Ralf Bartels Németország | 20,58 m |
Diszkoszvetés | Fazekas Róbert Magyarország | 68,83 m | Virgilijus Alekna Litvánia | 66,62 m | Michael Möllenbeck Németország | 66,37 m |
Gerelyhajítás | Steve Backley Nagy-Britannia | 88,54 m | Sergey Makarov Oroszország | 88,05 m | Boris Henry Németország | 85,33 m |
Kalapácsvetés | Annus Adrián Magyarország | 81,17 m | Vladyslav Piskunov Nagy-Britannia | 80,39 m | Alexandros Papadimitriou Görögország | 80,21 m |
Tízpróba | Roman Šebrle Csehország | 8800 pont | Erki Nool Észtország | 8438 pont | Lev Lobodin Oroszország | 8390 pont |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Ekateríni Thánu Görögország | 11,10 | Kim Gevaert Belgium | 11,22 | Manuela Levorato Olaszország | 11,23 |
200 m | Muriel Hurtis Franciaország | 22,43 | Kim Gevaert Belgium | 22,53 | Manuela Levorato Olaszország | 22,75 |
400 m | Olesya Zykina Oroszország | 50,45 | Grit Breuer Németország | 50,70 | Lee McConnell Nagy-Britannia | 51,02 |
800 m | Jolanda Čeplak Szlovénia | 1:57,65 | Mayte Martínez Spanyolország | 1:58,86 | Kelly Holmes Nagy-Britannia | 1:59,83 |
1500 m | Süreyya Ayhan Törökország | 3:58,79 | Szabó Gabriella Románia | 3:58,81 | Tatyana Tomashova Oroszország | 4:01,28 |
5000 m | Marta Domínguez Spanyolország | 15:14,76 | Sonia O’Sullivan Írország | 15:14,85 | Yelena Zadorozhnaya Oroszország | 15:15,22 |
10 000 m | Paula Radcliffe Nagy-Britannia | 30:01,09 | Sonia O’Sullivan Írország | 30:47,59 NR | Lyudmila Biktasheva Oroszország | 31:04,00 |
Maraton | Maria Guida Olaszország | 2:26:05 | Luminita Zaituc Németország | 2:26:58 | Sonja Oberem Németország | 2:28:45 |
100 m gát | Glory Alozie Spanyolország | 12,73 | Olena Krasovska Nagy-Britannia | 12,88 | Yana Kasova Bulgária | 12,91 |
400 m gát | Ionela Târlea Románia | 54,95 | Heike Meißner Németország | 55,89 | Anna Olichwierczuk Lengyelország | 56,18 |
20 km gyaloglás | Olimpiada Ivanova Oroszország | 1:6:42 | Yelena Nikolayeva Oroszország | 1:28:20 | Erica Alfridi Olaszország | 1:28:33 |
4x100 m váltó | Franciaország Delphine Combe Muriel Hurtis Sylviane Félix Odiah Sidibé | 42,46 | Németország Melanie Paschke Gabi Rockmeier Sina Schielke Marion Wagner | 42,54 | Oroszország Natalya Ignatova Yuliya Tabakova Irina Khabarova Larisa Kruglova | 43,11 |
4x400 m váltó | Németország Florence Ekpo-Umoh Birgit Rockmeier Claudia Marx Grit Breuer | 3:25,10 | Oroszország Natalya Antyukh Natalya Nazarova Anasztaszija Kapacsinszkaja Olesya Zykina | 3:25,59 | Lengyelország Zuzanna Radecka Grażyna Prokopek Małgorzata Pskit Anna Olichwierczuk | 3:26,15 |
Magasugrás | Kajsa Bergqvist Svédország | 198 cm | Marina Kuptsova Oroszország | 192 cm | Olga Kaliturina Oroszország | 189 cm |
Rúdugrás | Szvetlana Feofanova Oroszország | 460 cm | Jelena Iszinbajeva Oroszország | 455 cm | Yvonne Buschbaum Németország | 450 cm |
Távolugrás | Tatyana Kotova Oroszország | 685 cm | Jade Johnson Nagy-Britannia | 673 cm | Vaszi Tünde Magyarország | 673 cm |
Hármasugrás | Ashia Hansen Nagy-Britannia | 15,00 m | Heli Koivula Finnország | 14,83 m | Yelena Oleynikova Oroszország | 14,54 m |
Súlylökés | Irina Korzhanenko Oroszország | 20,64 m | Vita Pavlysh Nagy-Britannia | 20,02 m | Svetlana Krivelyova Oroszország | 19,56 m |
Diszkoszvetés | Ekaterini Voggoli Görögország | 64,31 m | Natalya Sadova Oroszország | 64,12 m | Anastasia Kelesidou Görögország | 63,92 m |
Kalapácsvetés | Olga Kuzenkova Oroszország | 72,94 m | Kamila Skolimowska Lengyelország | 72,46 m | Manuela Montebrun Franciaország | 72,04 m |
Gerelyhajítás | Mirela Manjani Görögország | 67,47 m | Steffi Nerius Németország | 64,09 m | Mikaela Ingberg Finnország | 63,50 m |
Hétpróba | Carolina Klüft Svédország | 6542 pont | Sabine Braun Németország | 6434 pont | Natallia Sazanovich Fehéroroszország | 6341 pont |
Források
- 18th European Athetics Championships, Munich 2002. athleticsdb.com. [2015. december 2-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2013. július 10.)
- Athletics European Championships 2002 Munich (GER). todor66.com. (Hozzáférés: 2013. július 10.)
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap