Wereldkampioenschappen roeien 1981
Wereldkampioenschappen roeien 1981 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Roeibaan Oberschleißheim | |||||||
Gehouden in | München, Duitsland | ||||||
Editie | 11 | ||||||
Jaar | 1981 | ||||||
Data | 30 augustus t/m 6 september | ||||||
Sport | Roeien | ||||||
Organisator | FISA | ||||||
Evenementen | 18 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De 11e editie van de wereldkampioenschappen roeien werd in 1981 gehouden in München, Duitsland.
Medaillewinnaars
■ Niet-olympische klassen
Mannen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Skiff M1x | Peter-Michael Kolbe | Rüdiger Reiche | John Robinson Biglow | |||
Lichte skiff LM1x | Scott Roop | Raimund Haberl | Brian Thorne | |||
Dubbel twee M2x | DDR Klaus Kröppelien Joachim Dreifke | Finland Pertti Karppinen Reima Karppinen | Noorwegen Rolf Bernt Thorsen Alf Hansen | |||
Twee zonder M2- | Sovjet-Unie Joeri Pimenov Nikolai Pimenov | Nederland Willem Jan Atsma Ted Bosman | Italië Baldacci Pacovich | |||
Twee met M2+ | Italië Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua | DDR Karsten Schmeling Jürgen Seyfarth Hendrik Reiher | Verenigd Koninkrijk Tom Cadoux-Hudson Richard Budgett Adrian Ellison | |||
Lichte dubbel twee LM2x | Italië Francesco Esposito Ruggero Verroca | Verenigde Staten Paul Fuchs William Belden | Denemarken Leif Kruse Bjarne Eltang | |||
Dubbel vier M4x | DDR Peter Kersten Karl-Heinz Bußert Uwe Heppner Martin Winter | Sovjet-Unie Igor Yarkov Sergey Shevchenko Vladimir Koldishkin Aleksandr Sdravomislov | Frankrijk Denis Gaté Jean-Raymond Peltier Charles Imbert Marc Boudoux | |||
Vier zonder M4- | Sovjet-Unie Aleksey Kamkin Valeriy Dolinin Aleksandr Kulagin Vitaliy Eliseyev | Zwitserland Bruno Saile Jürg Weitnauer Hans-Konrad Trümpler Stefan Netzle | GDR Klaus Büttner Hans-Peter Koppe Jens Doberschütz Uwe Gasch | |||
Vier met M4+ | DDR Dietmar Schiller Jörg Friedrich Bernd Niesecke Harald Jährling Klaus-Dieter Ludwig | Verenigde Staten Andrew Sudduth Thomas Woodman John Everett Fred Borchelt Robert Jaugstetter | Sovjet-Unie Viktor Omelyanovich Dimants Krišjānis Dzintars Krišjānis Dzorzes Tikmers Juris Bērziņš | |||
Lichte vier zonder LM4- | Australië Graham Gardiner Charles Bartlett Clyde Hefer Simon Gillett | Nederland Peter Van Berkel Richard Helsloot Willem Appeldoorn Paul Paulsen | Canada Timothy Turner Edward Gibson Jim Relle Patrick Turner | |||
Acht M8+ | Sovjet-Unie Zigmas Gudauskas Nikolai Solomakhin Vladimir Krilov Viktor Diduk Stasys Narušaitis Jonas Narmontas Jonas Pinskus Ihar Maystrenka Vladimir Nizhegorodov | Verenigd Koninkrijk Mark Andrews John Bland Colin Seymour Chris Mahoney Andrew Justice John Pritchard Malcolm McGowan Richard Stanhope Colin Moynihan | Verenigde Staten Daniel Lyons John Zevenbergen Thomas Kiefer James McDougall John Phinney David Clark Charles Clapp Matthew Labine Seth Bauer | |||
Lichte acht LM8+ | Denemarken Torben Knudsen Jan Jensen Ivar Mølgaard Arne Højlund Søren Hansson Søren Eriksen Mikael Espersen Bent Fransson Peter Klug-Andersen | Italië Franco Pantano Mauro Torta Romano Uberti Lauro Zettin Renzo Borsini Lanfranco Borsini Claudio Castiglioni Leonardo Salani Davide Lanza | Spanje Fernando Climent Luis Arteaga Leon Carlos Sáez Bernardos José Antonio Expósito Sánchez Francisco Goicoechea García Guillermo Müller Gascón Alberto Molina Castillo José Marti Miranda Fernando Macho |
Vrouwen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Skiff W1x | Sanda Toma | Beryl Mitchell | Irina Fetissowa | |||
Dubbel twee W2x | Sovjet-Unie Margarita Kokarewischa Antonina Machina | DDR Kerstin Kirst Jutta Hampe | Bulgarije Iskra Welinowa Anka Bakowa | |||
Twee zonder W2- | DDR Sigrid Anders Iris Rudolph | Canada Elizabeth Craig Patricia Smith | Roemenië Puscatu Elena Horvat | |||
Dubbel vier met W4x+ | Sovjet-Unie Tatyana Danilova Olga Kaspina Yelena Khloptseva Larisa Popova Maria Zemskova-Korotkova | DDR Heidi Westphal Birka Brandt-Fengler Cornelia Linse Jutta Ploch Jenny Gerber | Roemenië Aneta Mihaly Valeria Răcilă Sofia Corban Olga Homeghi Ecaterina Oancia | |||
Vier met W4+ | Sovjet-Unie Olga Pivovarova Marina Studneva Svetlana Semyonova Raisa Doligoiada Nina Cheremisina | DDR Viola Kestler Silvia Fröhlich-Arndt Marita Sandig-Gasch Romy Saalfeld Kirsten Wenzel | Verenigde Staten Susan Tuttle Hope Barnes Shyril O'Steen Harriet Metcalf Nanette Bernadou | |||
Acht W8+ | Sovjet-Unie Regina Baltutite Irina Teterina Elena Tereshina Nataliya Yatsenko Elena Makushkina Tatyana Shvetsova Nina Umanets Maria Paziun Nina Frolova | Verenigde Staten Carol Bower Carol Brown Jeanne Flanagan Patricia Spratlin Kristine Norelius Carie Graves Elizabeth Hills-O'Leary Liz Miles Valerie McClain-Ward | Roemenië Rodica Frîntu Florica Bucur Luminata Furcila Maricica Țăran Cristina Onofrei Maria Naghiu Mariana Zaharia Elena Bondar Elena Dobrițoiu |
Medaillespiegel
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sovjet-Unie | 7 | 1 | 2 | 10 |
2 | DDR | 4 | 5 | 1 | 10 |
3 | Italië | 2 | 1 | 1 | 4 |
4 | Verenigde Staten | 1 | 3 | 3 | 7 |
5 | Roemenië | 1 | 0 | 3 | 4 |
6 | Denemarken | 1 | 0 | 1 | 2 |
7 | Australië | 1 | 0 | 0 | 1 |
West-Duitsland | 1 | 0 | 0 | 1 | |
9 | Verenigd Koninkrijk | 0 | 2 | 1 | 3 |
10 | Nederland | 0 | 2 | 0 | 2 |
11 | Canada | 0 | 1 | 2 | 3 |
12 | Finland | 0 | 1 | 0 | 1 |
Oostenrijk | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Zwitserland | 0 | 1 | 0 | 1 | |
15 | Bulgarije | 0 | 0 | 1 | 1 |
16 | Frankrijk | 0 | 0 | 1 | 1 |
Noorwegen | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Spanje | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 18 | 18 | 18 | 54 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Medaillewinnaars wereldkampioenschappen roeien
- (en) History of Australian Rowing