Wereldkampioenschappen roeien 1993
Wereldkampioenschappen roeien 1993 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Veslařský kanál Račice | |||||||
Gehouden in | Račice, Tsjechië | ||||||
Editie | 23 | ||||||
Jaar | 1993 | ||||||
Data | 30 augustus t/m 5 september | ||||||
Sport | Roeien | ||||||
Organisator | FISA | ||||||
Evenementen | 23 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De 23e editie van de wereldkampioenschappen roeien werd in 1993 gehouden in Račice, Tsjechië.
Medaillewinnaars
■ Niet-olympische klassen
Mannen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | ||||
Skiff M1x | Derek Porter | Vaclav Chalupa | Thomas Lange | ||||
Lichte skiff LM1x | Peter Haining | Stephen Hawkins | Pepijn Aardewijn | ||||
Dubbel twee M2x | Frankrijk Yves Lamargue Samuel Barathay | Noorwegen Rolf Bent Thorsen Lars Bjoeness | Duitsland Peter Uhrig Christian Handle | ||||
Twee zonder M2- | Verenigd Koninkrijk Steven Redgrave Matthew Pinsent | Duitsland Detlef Kirchhoff Hans Sennewald | Slovenië Denis Zvegelj Iztok Cop | ||||
Twee met M2+ | Verenigd Koninkrijk Greg Searle Jonny Searle Garry Herbert | Italië Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua | Duitsland Michael Peter Thomas Woddow Kuno Hochhuth | ||||
Lichte dubbel twee LM2x | Australië Gary Lynagh Bruce Hick | Zwitserland Michael Gier Markus Gier | Italië Francesco Esposito Paolo Pettino | ||||
Lichte twee zonder LM2- | Spanje Fernando Climent Fernando Molina | Rusland Alexander Ustinow Wladimir Mitjuschew | Duitsland Herbert Vogt Stephan Fahrig | ||||
Dubbel vier M4x | Duitsland Andreas Hajek André Steiner Stephan Volkert André Willms | Oekraïne Oleksandr Marchenko Leonid Shaposhnikov Mykola Chupryna Oleksandr Zaskalko | Italië Alessandro Corona Gianluca Farina Rossano Galtarossa Massimo Paradiso | ||||
Vier zonder M4- | Frankrijk Daniel Fauché Philippe Lot Michel Andrieux Jean-Christophe Rolland | Polen Wojciech Jankowski Maciej Łasicki Jacek Streich Tomasz Tomiak | Verenigde Staten Thomas Bohrer Sean Hall Jeffrey Klepacki James Neil | ||||
Vier met M4+ | Roemenië Dorin Alupei Iulică Ruican Nicolae Țaga Viorel Talapan Marin Gheorghe | Tsjechië Petr Blecha Michal Dalecký Jiří Šefčík Pavel Sokol Oldřich Hejdušek | Duitsland Stefan Forster Mark Kleinschmidt Ulrich Viefers Marc Weber Guido Groß | ||||
Lichte dubbel vier LM4x | Oostenrijk Gernot Faderbauer Walter Rantasa Christoph Schmölzer Wolfgang Sigl | Duitsland Klaus Götte Frank Günder Andreas Lutz Bernhard Rühling Italië Michelangelo Crispi Enrico Gandola Massimo Lana Ivano Zasio | DE en IT gelijk; beide zilver. | ||||
Lichte vier zonder LM4- | Verenigde Staten Thomas Beetham Matthew Collins Chris Kerber Jonathan Moss | Zwitserland Markus Feusi Reto Fierz Nicolai Kern Hubert Wagner | Italië Sabino Bellomo Franco Cattaneo Danilo Fraquelli Alfredo Striani | ||||
Acht M8+ | Duitsland Roland Baar Peter Hoeltzenbein Andreas Lütkefels Frank Richter Stefan Scholz Martin Steffes-Mies Thorsten Streppelhoff Colin von Ettingshausen Peter Thiede | Roemenië Dorin Alupei Vasile Măstăcan Vasile Năstase Cornel Nemțoc Valentin Robu Iulică Ruican Viorel Talapan Ioan Vizitiu Marin Gheorghe | Verenigde Staten Jon Brown William Castle Fredric Honebein Jamie Koven Tom Murray Michael Peterson William Porter Don Smith Steven Segaloff | ||||
Lichte acht LM8+ | Canada Dave Boyes Christopher Cookson Robert Fontaine Gavin Hassett Jeffrey Lay Brian Peaker Peter Sommerwil Bryan Thompson Pat Newman | Denemarken Johnny Bo Andersen Svend Blitskov Eskild Ebbesen Niels Henriksen Jeppe Jensen Kollat Jacob Meyer Thomas Poulsen Bo Vestergaard Stephen Masters | Italië Enrico Barbaranelli Carlo Gaddi Carlo Grande Pasquale Marigliano Leonardo Pettinari Paolo Ramoni Fabrizio Ranieri Andrea Re Gaetano Iannuzzi |
Vrouwen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Skiff W1x | Jana Thieme | Marnie McBean | Trine Hansen | |||
Lichte skiff LW1x | Michele Darvill | Laurien Vermulst | Mette Bloch Jensen | |||
Dubbel twee W2x | Nieuw-Zeeland Philippa Baker Brenda Lawson | Duitsland Kerstin Köppen Kathrin Boron | Bulgarije Galina Kamenowa Daniela Oronowa | |||
Twee zonder W2- | Frankrijk Christine Gossé Hélène Cortin | Australië Victoria Toogood Alison Davies | Verenigde Staten Mary McCagg Elizabeth McCagg | |||
Lichte dubbel twee LW2x | Canada Wendy Wiebe Colleen Miller | China Fang Wang Fei Li | Nederland Cindy Rip Ellen Meliesie | |||
Dubbel vier W4x | China Cao Mianying Gu Xiaoli Liu Xirong Zhang Xiuyun | Duitsland Daniela Molle Kerstin Müller Kristina Mundt Angela Schuster | Verenigde Staten Ruth Davidon Serena Eddy-Moulton Michelle Knox-Zaloon Monica Tranel | |||
Vier zonder W4- | China Pei Jiayun Wang Shujuan Zhou Yaxin Jing Yanhua | Verenigde Staten Amy Fuller Melissa Iverson Anne Kakela Katherine Scanlon Lewis | Canada Shannon Crawford Julie Jespersen Platt Kelly Mahon Emma Robinson | |||
Lichte vier zonder LW4- | Verenigd Koninkrijk Alison Brownless Annamarie Dryden Jane Hall Tonia Williams | Canada Nori Doobenen Tracy Duncan Maureen Harriman Rachel Starr | Verenigde Staten Barbara Byrne Danika Holbrook-Harris Alexandra Overy Alison Shaw | |||
Acht W8+ | Roemenië Angela Alupei Iulia Bobeică-Bulie Veronica Cochela Lenuta Doroftei Doina Ignat Viorica Neculai Ioana Olteanu Anca Tănase Cristina Ilie | Verenigde Staten Jennifer Dore Catriona Fallon Amy Fuller Anne Kakela Laurel Korholz Elizabeth McCagg Katherine Scanlon Lewis Monica Tranel Yasmin Farooq | Duitsland Kathrin Haacker Andrea Klapheck Micaela Schmidt Doreen Martin Dana Pyritz Antje Rehaag Ute Wagner Stefani Werremeier Doreen Schnell |
Medailleklassement
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Canada | 4 | 2 | 1 | 7 |
2 | Verenigd Koninkrijk | 4 | 0 | 0 | 4 |
3 | Duitsland | 3 | 3 | 7 | 13 |
4 | Frankrijk | 3 | 0 | 0 | 3 |
5 | China | 2 | 1 | 0 | 3 |
Roemenië | 2 | 1 | 0 | 3 | |
7 | Verenigde Staten | 1 | 2 | 5 | 8 |
8 | Australië | 1 | 2 | 0 | 3 |
9 | Oostenrijk | 1 | 0 | 0 | 1 |
Spanje | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Nieuw-Zeeland | 1 | 0 | 0 | 1 | |
12 | Italië | 0 | 2 | 4 | 6 |
13 | Tsjechië | 0 | 2 | 0 | 2 |
14 | Zwitserland | 0 | 2 | 0 | 2 |
15 | Denemarken | 0 | 1 | 2 | 3 |
Nederland | 0 | 1 | 2 | 3 | |
17 | Noorwegen | 0 | 1 | 0 | 1 |
Oekraïne | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Polen | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Rusland | 0 | 1 | 0 | 1 | |
21 | Bulgarije | 0 | 0 | 1 | 1 |
Slovenië | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 23 | 23 | 23 | 69 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Uitslagen op de officiële site van de FISA
- (en) Medaillewinnaars wereldkampioenschappen roeien
- (en) History of Australian Rowing