Wereldkampioenschappen roeien 1984
Wereldkampioenschappen roeien 1984 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Montreal, Canada | ||||||
Editie | 14 | ||||||
Jaar | 1984 | ||||||
Data | 26 augustus | ||||||
Sport | Roeien | ||||||
Organisator | FISA | ||||||
Evenementen | 4 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De 14e editie van de wereldkampioenschappen roeien werd in 1984 gehouden in Montreal, Canada. In dit Olympisch jaar werden alleen de onderdelen van de "lichte klasse" gehouden.
In dit jaar werden voor het eerst tijdens een wereldkampioenschap onderdelen voor lichte vrouwen georganiseerd. Deze onderdelen hadden echter de status van "demonstratie" om te bepalen of deze onderdelen tijdens een volgend kampioenschap gehouden mochten worden. Voor de volledigheid worden de ereplaatsen hier wel vermeld, maar worden de resultaten niet in medailleklassementen verwerkt.
Medaillewinnaars
Mannen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Lichte skiff LM1x | Bjarne Eltang | Paul Fuchs | Ángel Viana | |||
Lichte dubbel twee LM2x | Italië Francesco Esposito Ruggero Verroca | West-Duitsland Hartmut Schäfer Roland Ehrenfels | Denemarken Morten Espersen Leif Kruse | |||
Lichte vier zonder LM4- | Spanje Fernando Molina José María de Marco Pérez Luis María Moreno Alberto Molina | West-Duitsland Wolfgang Birkner Thomas Jaekel Frank Rogall Ansgar Wessling | Verenigd Koninkrijk Christopher Bates Carl Smith Ian Wilson Stuart Forbes | |||
Lichte acht LM8+ | Denemarken Ivar Mølgaard Leif Jacobsen Arne Højlund Søren Hansson Jan Christensen Flemming Jensen Mikael Espersen Karsten Kobbernagel Jan Rasmussen | Italië Fabrizio Ravasi Michele Savoia Vittorio Torcellan Salvatore Orlando Stefano Spremberg Paolo Marostica Andrea Re Pasquale Marigliano Massimo Di Deco | Spanje Benito Elizalde Eulogio Génova Carlos Muniesa Jacinto Accensi Abella Enrique Briones José Crespo José Manuel Cañete Víctor Llorente Alejandro Moya |
Vrouwen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Lichte skiff LW1x (demonstratieklasse) | Alrun Urbach | Barbara Trafton | Ann Martin | |||
Lichte dubbel twee LW2x (demonstratieklasse) | Denemarken Elisabeth Fraas Kirsten Jensen-Plum | Verenigde Staten Jo Hannafin Annette Ebsen-Petersen | Canada Audrey Mowchenko Ellen Gillies | |||
Lichte vier zonder LW4- (demonstratieklasse) | West-Duitsland Beatriz Keller Evelyn Herwegh Regina Mayer Claudia Engels | Verenigde Staten Cecily Croft Margaret Gordon Linda Gillett Elaine Stanley | Verenigde Staten Gigi Hodges Sandy Kendall Drister Fowks Carey Sands-Marden | |||
Lichte acht LW8+ (demonstratieklasse) | Verenigde Staten Carin Reynolds Mary-Ellen Finney Jo Grainger Laura MacGinitie Mandy Kowal Angela Herron Marise Widmer Jennifer Marron Stacy Apfelbaum | Australië Karin Riedel Amanda Cross Janet Sheahan Jeanette Hall Angela Maidment Brigid Cassells Debbie Cooper Gayle Toogood Megan Robertson | Canada Diana Sinnige Wendy Wiebe Lynne Mutrie Brenda Colby Karen Smyte Wendy Davis Helen Orr Maureen Cureton Sandy Hopkinson |
Medaillespiegel
Zoals hierboven aangegeven, worden alleen de prestaties van de mannen in het medailleklassement verwerkt.
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Denemarken | 2 | 0 | 1 | 3 |
2 | Italië | 1 | 1 | 0 | 2 |
3 | Spanje | 1 | 0 | 2 | 3 |
4 | West-Duitsland | 0 | 2 | 0 | 2 |
5 | Verenigde Staten | 0 | 1 | 0 | 1 |
6 | Verenigd Koninkrijk | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 4 | 4 | 4 | 12 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Medaillewinnaars wereldkampioenschappen roeien
- (en) History of Australian Rowing