Wereldkampioenschappen roeien 1990
Wereldkampioenschappen roeien 1990 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Lake Barrington | |||||||
Gehouden in | Barrington (Tasmanië), Australië | ||||||
Editie | 20 | ||||||
Jaar | 1990 | ||||||
Data | 31 oktober t/m 4 november | ||||||
Sport | Roeien | ||||||
Organisator | FISA | ||||||
Evenementen | 22 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De 20e editie van de wereldkampioenschappen roeien werd in 1990 gehouden op het Lake Barrington nabij Barrington (Tasmanië), Australië.
Medaillewinnaars
■ Niet-olympische klassen
Mannen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Skiff M1x | Jüri Jaanson | Vaclav Chalupa | Eric Verdonk | |||
Lichte skiff LM1x | Frans Goebel | Wim Van Belleghem | Per Saetersdal | |||
Dubbel twee M2x | Oostenrijk Christoph Zerbst Arnold Jonke | DDR Stefan Ullrich Thomas Lange | Australië Peter Antonie Paul Reedy | |||
Twee zonder M2- | DDR Thomas Jung Uwe Kellner | Sovjet-Unie Joeri Pimenov Nikolai Pimenov | Verenigd Koninkrijk Steven Redgrave Matthew Pinsent | |||
Twee met M2+ | Italië Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua | Spanje José Ignacio Bugarín Ibon Urbieta Gabriel de Marco | Joegoslavië Milan Janša Robert Krašovec Robert Eržen | |||
Lichte dubbel twee LM2x | Verenigde Staten Steve Peterson Robert Dreher | West-Duitsland Peter Müller Carsten Krüger | Oostenrijk Christoph Schmölzer Walter Rantasa | |||
Dubbel vier M4x | Sovjet-Unie Valeriy Dosenko Sergey Kinyakin Mykola Chupryna Ģirts Vilks | Zwitserland Ueli Bodenmann Marc-Sven Nater Alexander Rückstuhl Beat Schwerzmann | Italië Alessandro Corona Gianluca Farina Massimo Paradiso Filippo Soffici | |||
Vier zonder M4- | Australië Nick Green Mike McKay Samuel Patten James Tomkins | Nederland Bart Peters Niels van der Zwan Jaap Krijtenburg Sven Schwarz | DDR Ralf Brudel Olaf Förster Thomas Greiner Jens Luedecke | |||
Vier met M4+ | DDR Bernd Eichwurzel Mario Gruessel Detlef Kirchhoff Stefan Schulz Hendrik Reiher | West-Duitsland Wolfgang Klapheck Stefan Scholz Ansgar Wessling Volker Zimmermann Thomas Alt | Sovjet-Unie Igor Bortnitski Sigitas Kučinskas Jonas Narmontas Vladimir Romanishin Petr Petrinitch | |||
Lichte dubbel vier LM4x | Italië Francesco Esposito Massimo Lana Paolo Pittino Massimo Guglielmi | Frankrijk Bruno Boucher Bruno Lebeda Laurent Porchier Thierry Renault | Australië Simon Burgess Bruce Hick Gary Lynagh Stephen Hawkins | |||
Lichte vier zonder LM4- | West-Duitsland Klaus Altena Michael Buchheit Stephan Fahrig Bernhard Stomporowski | Frankrijk Stéphane Guérinot Laurent Irazusta Benoît Masson José Oyarzabal | Nederland Mark Emke Han de Regt Pim Laken Frank Gerritse | |||
Acht M8+ | West-Duitsland Roland Baar Dirk Balster Frank Dietrich Christoph Korte Frank Richter Martin Steffes-Mies Matthias Ungemach Armin Weyrauch Manfred Klein | Canada Darren Barber Andy Crosby Robert Marland Derek Porter Michael Mike Rascher Bruce Robertson Brian Saunderson John Wallace Terrence Paul | DDR Thomas Baensch Andre Hache Frank Pawlowski Michael Peter Roland Schröder Hans Sennewald Thomas Woddow Lutz Thiede Peter Thiede | |||
Lichte acht LM8+ | Italië Enrico Barbaranelli Franco Falossi Carlo Gaddi Fabrizio Ranieri Fabrizio Ravasi Andrea Re Roberto Romanini Alfredo Striani Giuseppe Lamberti | Denemarken Svend Blitskov Peter Madsen Flemming Meyer Vagn Nielsen Henning Bay Nielsen Lars Rasmussen Hans Christian Sørensen Bo Vestergaard Stephen Masters | Verenigd Koninkrijk Christopher Bates Marysh Chmiel Peter Haining Toby Hessian Tom Kay Carl Smith Neil Staite Stephen Wright John Deakin |
Vrouwen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Skiff W1x | Birgit Peter | Silken Laumann | Titie Jordache | |||
Lichte skiff LW1x | Mette Bloch Jensen | Laurien Vermulst | Rita de Fauw | |||
Dubbel twee W2x | DDR Kathrin Boron Beate Schramm | Sovjet-Unie Ina Frolowa Tatjana Ustodgonino | Verenigde Staten Alison Townley Kris Karlson | |||
Twee zonder W2- | West-Duitsland Stefani Werremeier Ingeborg Althoff | Verenigde Staten Anna Seaton Stephanie Maxwell | DDR Birte Siech Ina Justh | |||
Lichte dubbel twee LW2x | Denemarken Ulla Jensen Regitze Siggaard | Verenigde Staten Lindsay Burns Holly Brunkov | Canada Brenda Colby Wendy Wiebe | |||
Dubbel vier W4x | DDR Kerstin Köppen Claudia Krüger Sybille Schmidt Jana Sorgers | Sovjet-Unie Yelena Khloptseva Svitlana Mazij Mariya Omelianovych Sariya Zakyrova | Tsjecho-Slowakije Hana Kafková Iva Mikolova Martina Šefčíková Irena Soukupová | |||
Vier zonder W4- | Roemenië Doina Șnep Iulia Bobeică Marioara Curela Doina Robu | West-Duitsland Sylvia Dördelmann Meike Holländer Gabriele Mehl Cerstin Petersmann | DDR Jeannette Barth Antje Frank Kathrin Haacker Judith Zeidler | |||
Lichte vier zonder LW4- | Canada Rachel Starr Jill Blois Diana Sinnige Colleen Miller | Australië Amanda Cross Pam Westendorf Sally Ninham Rebecca Joyce | China Liang Sanmei Lin Zhi-ai Zeng Meilan Zhang Huajie | |||
Acht W8+ | Roemenië Doina Șnep Iulia Bobeică Constanța Burcică Veronica Cochela Marioara Curela Anisoara Oprea Marioara Popescu Doina Ciucanu-Robu Elena Nedelcu | Verenigde Staten Shelagh Donohoe Cynthia Eckert Sarah Gengler Kelley Jones Stephanie Maxwell-Pierson Tracy Rude Anna Seaton Kathryn Young Yasmin Farooq | DDR Ramona Franz Christiane Harzendorf Anette Hohn Micaela Schmidt Ute Wagner Annegret Strauch Ute Noetzel-Wild Heike Winkler Yvonne Illing |
Medailleklassement
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | DDR | 5 | 1 | 5 | 11 |
2 | West-Duitsland | 3 | 3 | 1 | 7 |
3 | Italië | 3 | 0 | 1 | 4 |
4 | Sovjet-Unie | 2 | 3 | 1 | 6 |
5 | Denemarken | 2 | 1 | 0 | 3 |
6 | Roemenië | 2 | 0 | 0 | 2 |
7 | Verenigde Staten | 1 | 3 | 1 | 5 |
8 | Canada | 1 | 2 | 1 | 4 |
Nederland | 1 | 2 | 1 | 4 | |
10 | Australië | 1 | 1 | 2 | 4 |
11 | Oostenrijk | 1 | 0 | 1 | 2 |
12 | Frankrijk | 0 | 2 | 0 | 2 |
13 | België | 0 | 1 | 1 | 2 |
Tsjecho-Slowakije | 0 | 1 | 1 | 2 | |
15 | Spanje | 0 | 1 | 0 | 1 |
Zwitserland | 0 | 1 | 0 | 1 | |
17 | Verenigd Koninkrijk | 0 | 0 | 2 | 2 |
18 | China | 0 | 0 | 1 | 1 |
Joegoslavië | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Nieuw-Zeeland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Noorwegen | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 22 | 22 | 22 | 66 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Uitslagen op de officiële site van de FISA
- (en) Medaillewinnaars wereldkampioenschappen roeien
- (en) History of Australian Rowing