Wereldkampioenschappen roeien 1991
Wereldkampioenschappen roeien 1991 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Neue Donau | |||||||
Gehouden in | Wenen, Oostenrijk | ||||||
Editie | 21 | ||||||
Jaar | 1991 | ||||||
Data | 19 t/m 25 augustus | ||||||
Sport | Roeien | ||||||
Organisator | FISA | ||||||
Evenementen | 22 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De 21e editie van de wereldkampioenschappen roeien werd in 1991 gehouden in Wenen, Oostenrijk.
Medaillewinnaars
■ Niet-olympische klassen
Mannen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Skiff M1x | Thomas Lange | Vaclav Chalupa | Kajetan Broniewski | |||
Lichte skiff LM1x | Niall O'Toole | Peter Uhrig | Willem van Belleghem | |||
Dubbel twee M2x | Nederland Henk-Jan Zwolle Nico Rienks | Sovjet-Unie Leonid Schaposchnikow Udis Lasmanis | Duitsland Andre Steiner Oliver Grüner | |||
Twee zonder M2- | Verenigd Koninkrijk Steven Redgrave Matthew Pinsent | Slovenië Denis Zvegelj Iztok Cop | Oostenrijk Karl Sinzinger Hermann Bauer | |||
Twee met M2+ | Italië Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua | Polen Piotr Basta Tomasz Mruczkowski Bartosz Sroga | Tsjecho-Slowakije Michal Dalecký Dušan Macháček Oldřich Hejdušek | |||
Lichte dubbel twee LM2x | Duitsland Kai von Warburg Michael Buchheit | Oostenrijk Christoph Schmölzer Walter Rantasa | Nederland Daan Boddeke Jan van Bekkum | |||
Dubbel vier M4x | Sovjet-Unie Valeriy Dosenko Sergey Kinyakin Mykola Chupryna Ģirts Vilks | Italië Alessandro Corona Gianluca Farina Massimo Paradiso Filippo Soffici | Nederland Rutger Arisz Koos Maasdijk Hans Kelderman Ronald Florijn | |||
Vier zonder M4- | Australië Andrew Cooper Nick Green Mike McKay James Tomkins | Verenigde Staten Thomas Bohrer Patrick Manning Jeffrey McLaughlin Michael Porterfield | Duitsland Markus Bräuer Andreas Lütkefels Stefan Scholz Markus Vogt | |||
Vier met M4+ | Duitsland Armin Eichholz Bahne Rabe Matthias Ungemach Armin Weyrauch Jörg Dedering | Roemenië Dănuț Dobre Dragoș Neagu Valentin Robu Ioan Snep Dumitru Răducanu | Polen Wojciech Jankowski Maciej Łasicki Jacek Streich Tomasz Tomiak Michał Cieślak | |||
Lichte dubbel vier LM4x | Australië Simon Burgess Gary Lynagh Bruce Hick Stephen Hawkins | Zweden Joakim Brischewski Bo Ekros Lars-Johan Flodin Per Lundberg | Frankrijk Roland Galliac Patrick Maiore Laurent Porchier Thierry Renault | |||
Lichte vier zonder LM4- | Verenigd Koninkrijk Christopher Bates Toby Hessian Tom Kay Carl Smith | Italië Sabino Bellomo Franco Cattaneo Danilo Fraquelli Alfredo Striani | Spanje Juan Luis Aguierre Barco Fernando Climent José María de Marco Pérez Fernando Molina Castillo | |||
Acht M8+ | Duitsland Martin Steffes-Mies Dirk Balster Claas-Peter Fischer Thorsten Streppelhoff Jürgen Hecht Wolfgang Klapheck Ansgar Wessling Roland Baar Manfred Klein | Canada Darren Barber Andy Crosby Bob Marland Derek Porter Mike Rascher Bruce Robertson Don Telfer John Wallace Terrence Paul | Verenigd Koninkrijk Martin Cross Tim Foster Anton Obholzer Richard Phelps Greg Searle Jonny Searle Jonny Singfield Richard Stanhope Garry Herbert | |||
Lichte acht LM8+ | Italië Enrico Barbaranelli Domenico Cantoni Carlo Gaddi Pasquale Marigliano Fabrizio Ranieri Fabrizio Ravasi Andrea Re Roberto Romanini Gaetano Iannuzzi | Frankrijk Stéphane Barré Sébastien Bel Bruno Boucher Stéphane Guérinot Laurent Irazusta Benoît Masson Antoine Orieux José Oyarzabal Philippe Spinelli | Verenigde Staten Eduardo Montalvo Tom Hartley Robert Hermann Brian Varga David Collins Dale Hurley Tom Auth James Manson Michael O'Gorman |
Vrouwen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Skiff W1x | Silken Laumann | Elisabeta Lipa | Annelies Bredael | |||
Lichte skiff LW1x | Philippa Baker | Laurien Vermulst | Mette Bloch Jensen | |||
Dubbel twee W2x | Duitsland Kathrin Boron Beate Schramm | Roemenië Elisabeta Lipa Anisoara Dobre | Sovjet-Unie Saria Sakirowa Jekaterina Chodotowitsch | |||
Twee zonder W2- | Canada Marnie McBean Kathleen Heddle | Duitsland Stefani Werremeier Ingeborg Althoff | Verenigd Koninkrijk Miriam Batten Fiona Freckleton | |||
Lichte dubbel twee LW2x | Duitsland Christiane Weber Claudia Waldi | Verenigde Staten Teresa Zarzeczny Lindsay Burns | Denemarken Elisabeth Fraas Ulla Jensen | |||
Dubbel vier W4x | Duitsland Kerstin Köppen Claudia Krüger Sybille Schmidt Jana Sorgers | Sovjet-Unie Yelena Khloptseva Mariya Omelianovych Tetiana Ustiuzhanina Mira Vaganova | Roemenië Constanța Burcică Anișoara Dobre-Bălan Doina Ignat Fanica Costea | |||
Vier zonder W4- | Canada Kirsten Barnes Jennifer Doey Jessica Monroe Brenda Taylor | Verenigde Staten Shelagh Donohoe Cynthia Eckert Stephanie Maxwell-Pierson Anna Seaton | Duitsland Kathrin Haacker Gebriele Mehl Cerstin Petersmann Judith Ungemach-Zeidler | |||
Lichte vier zonder LW4- | China Li Fei Liang Sanmei Liao Xiaoli Ou Shaoyan | Verenigd Koninkrijk Alison Brownless Katharine Brownlow Anna Marie Dryden Claire Davies | Verenigde Staten Christine Collins Ellen Minzner Alison Shaw Kelly Sherman | |||
Acht W8+ | Canada Kirsten Barnes Megan Delehanty Jennifer Doey Kathleen Heddle Kelly Mahon Marnie McBean Jessica Monroe Brenda Taylor Lesley Thompson-Willie | Sovjet-Unie Irina Gribko Marina Suprun Nataliya Grigoryeva Ekaterina Kotko Olga Smetannikova Sarmīte Stone Marina Znak Elena Medvedeva Nataliya Stasyuk | Roemenië Doina Snep Adriana Chelariu-Bazon Iulia Bobeica Veronica Cochela Marioara Curela Viorica Neculai Maria Padurariu Doina Ciucanu-Robu Elena Georgescu |
Medailleklassement
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Duitsland | 7 | 2 | 3 | 12 |
2 | Canada | 4 | 1 | 0 | 5 |
3 | Italië | 2 | 2 | 0 | 4 |
4 | Verenigd Koninkrijk | 2 | 1 | 2 | 5 |
5 | Australië | 2 | 0 | 0 | 2 |
6 | Sovjet-Unie | 1 | 3 | 1 | 5 |
7 | Nederland | 1 | 1 | 2 | 4 |
8 | China | 1 | 0 | 0 | 1 |
Ierland | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Nieuw-Zeeland | 1 | 0 | 0 | 1 | |
11 | Verenigde Staten | 0 | 3 | 2 | 5 |
12 | Roemenië | 0 | 3 | 2 | 5 |
13 | Polen | 0 | 1 | 2 | 3 |
14 | Frankrijk | 0 | 1 | 1 | 2 |
Oostenrijk | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Tsjecho-Slowakije | 0 | 1 | 1 | 2 | |
17 | Zweden | 0 | 1 | 0 | 1 |
Slovenië | 0 | 1 | 0 | 1 | |
19 | België | 0 | 0 | 2 | 2 |
Denemarken | 0 | 0 | 2 | 2 | |
21 | Spanje | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 22 | 22 | 22 | 66 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Uitslagen op de officiële site van de FISA
- (en) Medaillewinnaars wereldkampioenschappen roeien
- (en) History of Australian Rowing