Wereldkampioenschappen roeien 1983
Wereldkampioenschappen roeien 1983 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Roeibaan Duisburg | |||||||
Gehouden in | Duisburg, West-Duitsland | ||||||
Editie | 13 | ||||||
Jaar | 1983 | ||||||
Data | 3 t/m 4 september | ||||||
Sport | Roeien | ||||||
Organisator | FISA | ||||||
Evenementen | 18 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De 13e editie van de wereldkampioenschappen roeien werd in 1983 gehouden in Duisburg, in het toenmalige West-Duitsland.
Medaillewinnaars
■ Niet-olympische klassen
Mannen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Skiff M1x | Peter-Michael Kolbe | Uwe Mund | Christopher Wood | |||
Lichte skiff LM1x | Bjarne Eltang | John Melvin | Gerd Naujoks | |||
Dubbel twee M2x | DDR Thomas Lange Uwe Heppner | Noorwegen Rolf Bent Thorsen Alf Hansen | West-Duitsland Andreas Schmelz Georg Agrikola | |||
Twee zonder M2- | DDR Carl Ertel Ulf Sauerbrey | Sovjet-Unie Perewersew Krjutschkin | Noorwegen Magnus Grepperud Sverre Löken | |||
Twee met M2+ | DDR Thomas Greiner Ullrich Dießner Andreas Gregor | Sovjet-Unie Stasys Narušaitis Ihar Maystrenka Pyotr Petrinich | Italië Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua | |||
Lichte dubbel twee LM2x | Italië Francesco Esposito Ruggero Verroca | Frankrijk Luc Crispon Thierry Renault | Zwitserland Roland Rosset Pius Z'rotz | |||
Dubbel vier M4x | West-Duitsland Albert Hedderich Raimund Hörmann Dieter Wiedenmann Michael Dürsch | DDR Karl-Heinz Bußert Martin Winter Rüdiger Reiche Joachim Dreifke | Italië Piero Poli Renato Gaeta Antonio Dell'Aquila Stefano Lari | |||
Vier zonder M4- | West-Duitsland Norbert Keßlau Volker Grabow Jörg Puttlitz Guido Grabow | Sovjet-Unie Nikolay Pimenov Aleksandr Kulagin Yuriy Pimenov Žoržs Tikmers | Zweden Anders Wilgotson Hans Svensson Lars-Åke Lindqvist Anders Larson | |||
Vier met M4+ | Nieuw-Zeeland Conrad Robertson Greg Johnston Keith Trask Les O'Connell Brett Hollister | DDR Dietmar Schiller Jörg Friedrich Bernd Niesecke Bernd Eichwurzel Klaus-Dieter Ludwig | Sovjet-Unie Sergey Frolov Jonas Pinskus Jonas Narmontas Vladimir Semin Vladimir Nizhegorodov | |||
Lichte vier zonder LM4- | Spanje Alberto Molina Luis María Moreno José María de Marco Pérez Juan María Altuna | Verenigd Koninkrijk Christopher Bates Carl Smith Ian Wilson Stuart Forbes | Denemarken Richard Biller Michael Djervig Vagn Nielsen Karsten Kobbernagel | |||
Acht M8+ | Nieuw-Zeeland Mike Stanley Andrew Stevenson Dave Rodger Roger White-Parsons Chris White Barrie Mabbott George Keys Nigel Atherfold Andy Hay | DDR Klaus Büttner Uwe Gasch Gert Uebeler Karsten Schmeling Ralf Brudel Harald Jährling Jürgen Seyfarth Bernd Höing Hendrik Reiher | Australië Samuel Patten Bruce Keynes Ian Edmunds David Doyle James Battersby Tim Willoughby Ion Popa John Quigley Gavin Thredgold | |||
Lichte acht LM8+ | Spanje Alejandro Moya José Manuel Cañete Eulogio Génova Carlos Muniesa José Crespo Enrique Briones Víctor Llorente Benito Elizalde José Rojí | Australië Brian Digby Paul Harvey Greg Raszyk Richard Hay Peter Antonie Bruce House Ian Jordan Stephen Spurling Graeme Barns | Denemarken Mikael Espersen Kim Hagsted Ivar Mølgaard Leif Jacobsen Søren Hansson Flemming Jensen Jan Christensen Bent Fransson Henrik Kruse |
Vrouwen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Skiff W1x | Jutta Hampe | Irina Fetissowa | Virginia Gilder | |||
Dubbel twee W2x | DDR Jutta Schenk Martina Schröter | Sovjet-Unie Jelena Bratischko Antonina Machina | Roemenië Marioara Ciobanu Elisabeta Oleniuc | |||
Twee zonder W2- | DDR Silvia Fröhlich Marita Sandig | Roemenië Rodica Arba Elena Horvat | Canada Elizabeth Craig Patricia Smith | |||
Dubbel vier W4x | Sovjet-Unie Tatiana Bachkatova Olga Kaspina Yelena Khloptseva Larisa Popova Maria Zemskova-Korotkova | DDR Kerstin Kirst Kerstin Pieloth Cornelia Linse Sylvia Schwabe Andrea Rost | Bulgarije Stefka Madina Teodora Lazarova Margarita Dobtcheva Violeta Ninova Greta Georgieva | |||
Vier met W4+ | DDR Claudia Noack Iris Rudolph Sigrid Anders Carola Miseler Carolina Richter | Roemenië Florica Lavric Maria Tanase-Fricioiu Chira Apostol Olga Homegi-Bularda Viorica Veres | Sovjet-Unie Feodossia Kaleinikova Valentina Semenova Svetlana Semyonova Angelina Kaolikauskaite Nina Tcheremisina | |||
Acht W8+ | Sovjet-Unie Sarmīte Stone Lidiya Averyanova Ludmila Konopleva Marina Studneva Nina Umanets Elena Tereshina Nataliya Yatsenko Elena Makushkina Valentina Khokhlova | Verenigde Staten Kristen Thorsness Patricia Spratlin Shyril O'Steen Carie Graves Carol Bower Kristine Norelius Jan Harville Harriet Metcalf Valerie McClain-Ward | DDR Susann Heinicke Viola Kestler Annekatrin Jage Karin Metze-Ullbricht Steffi Götzelt Carola Lichey Sabine Portius Ramona Hein Kirsten Strohbach |
Medaillespiegel
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | DDR | 7 | 5 | 1 | 13 |
2 | West-Duitsland | 3 | 0 | 2 | 5 |
3 | Sovjet-Unie | 2 | 5 | 2 | 9 |
4 | Nieuw-Zeeland | 2 | 0 | 0 | 2 |
Spanje | 2 | 0 | 0 | 2 | |
6 | Denemarken | 1 | 0 | 2 | 3 |
Italië | 1 | 0 | 2 | 3 | |
8 | Roemenië | 0 | 2 | 1 | 3 |
9 | Verenigd Koninkrijk | 0 | 2 | 0 | 2 |
10 | Verenigde Staten | 0 | 1 | 2 | 3 |
11 | Australië | 0 | 1 | 1 | 2 |
Noorwegen | 0 | 1 | 1 | 2 | |
13 | Frankrijk | 0 | 1 | 0 | 1 |
14 | Bulgarije | 0 | 0 | 1 | 1 |
Canada | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Zwitserland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Zweden | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 18 | 18 | 18 | 54 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Medaillewinnaars wereldkampioenschappen roeien
- (en) History of Australian Rowing