Allround-NM på skøyter junior 1982 for herrer
Allround-NM på skøyter junior 1982 for herrer | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Hamar Idrettslag | ||
Vertsby | Hamar | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Hamar stadion | ||
Dato | 6.–7. februar 1982 | ||
Deltakere | 39 løpere (18 eldre junior herrer og 21 yngre junior herrer) | ||
Øvelser | Allround : Liten firkamp |
Allround-NM på skøyter junior 1982 for herrer ble avholdt 6. og 7. februar 1982 på Hamar stadion, Hamar med 39 deltakere, fordelt på 18 i eldre junior og 21 i yngre junior.
Teknisk arrangør var Hamar Idrettslag.
Juniornorgesmestere i allround 1982 ble Bjørn Nyland, Ask Skøyteklubb i eldre junior og Geir Karlstad, Sportsklubben Ceres i yngre junior og begge mesterne ble det med tre distanseseire hver.
Sammenlagt herrer eldre junior
Herrer eldre junior (18 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plass. | Navn | Klubb | 1. dag (6. feb.) | 2. dag (7. feb.) | Poeng | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Bjørn Nyland | Ask SK | 39,65 | 1 | 4.19,69 | 1 | 2.01,93 | 1 | 7.55,18 | 8 | 171.092w |
Sølv | Arne Nicander Nilsen | IF Fram | 40,40 | 2 | 4.23,10 | 2 | 2.02,66 | 2 | 7.36,92 | 3 | 170.828 |
Bronse | Nils Egil Aas | Nesodden IF | 41,75 | 11 | 4.25,21 | 5 | 2.05,70 | 3 | 7.29,65 | 1 | 172.816 |
4. | Tor Strandvik | Hamar IL | 40,75 | 3 | 4.24,80 | 4 | 2.07,58 | 6 | 7.45,80 | 5 | 173.989 |
5. | Grim Bjørtomt | Hamar IL | 41,97 | 13 | 4.24,70 | 3 | 2.06,89 | 4 | 7.47,19 | 6 | 175.101 |
6. | Knut Normann Mælen | Tynset IF | 41,91 | 12 | 4.26,41 | 7 | 2.08,12 | 7 | 7.42,10 | 4 | 175.227 |
7. | Bjørn Petlund | Hamar IL | 41,48 | 6 | 4.30,21 | 8 | 2.08,85 | 9 | 7.49,41 | 7 | 176.406 |
8. | Ståle Njåtun | Asker SK | 41,54 | 9 | 4.33,63 | 9 | 2.07,30 | 5 | 8.09,81 | 11 | 178.559 |
9. | Odd Ivar Rønning | Spk Falken | 42,11 | 14 | 4.38,05 | 12 | 2.09,79 | 10 | 7.56,84 | 9 | 179.398 |
10. | Stein Falk-Larssen | Leangen SK | 41,02 | 4 | 4.36,05 | 10 | 2.08,24 | 8 | 8.19,09 | 12 | 179.683 |
11. | Edmund Langeland | Asker SK | 41,72 | 10 | 4.37,66 | 11 | 2.10,48 | 11 | 8.09,78 | 10 | 180.467 |
12. | Frode Syvertsen | Spk Ceres | 41,31 | 5 | 4.25,91 | 6 | 2.46,55 f | 17 | 7.36,54 | 2 | 186.798 |
NC13 | Lars Evensen | Skedsmo IL | 41,53 | 7= | 4.42,03 | 14 | 2.11,31 | 12 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 132.305 (12) | |
NC14 | Øystein Magnussen | Spk Falken | 41,53 | 7= | 4.48,24 | 17 | 2.14,26 | 14 | 134.323 (13) | ||
NC15 | Erland Kroken | Ask SK | 44,25 | 17 | 4.40,21 | 13 | 2.13,81 | 13 | 135.554 (14) | ||
NC16 | Øystein Wærnes | Trondhjems SK | 43,31 | 16 | 4.45,21 | 15 | 2.15,44 | 15 | 135.991 (15) | ||
NC17 | Eirik Thun | Strindheim IL | 44,74 | 18 | 4.49,99 | 18 | 2.15,82 | 16 | 138.344 (16) | ||
NC18 | Steinar Vorvik | Trondhjems SK | 43,05 | 15 | 4.47,13 | 16 | dns | – |
Sammenlagt herrer yngre junior
Herrer yngre junior (21 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plass. | Navn | Klubb | 1. dag (6. feb.) | 2. dag (7. feb.) | Poeng | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Geir Karlstad | Spk Ceres | 41,45 | 3 | 4.18,18 | 1 | 2.04,76 | 1 | 7.24,32 | 1 | 170.498 |
Sølv | Pål-Jan Stokke | Tynset IF | 41,67 | 6 | 4.29,24 | 2 | 2.06,69 | 2 | 7.53,67 | 5 | 176.140 |
Bronse | Morten Romundstad | Leangen SK | 41,23 | 2 | 4.36,70 | 7 | 2.07,92 | 3 | 8.00,63 | 8 | 178.049 |
4. | Petter Lanes | Skedsmo IL | 42,48 | 11 | 4.31,92 | 3 | 2.10,12 | 7 | 7.51,70 | 4 | 178.343 |
5. | Ove Tokstad | Leinstrand IL | 42,40 | 9 | 4.34,51 | 4 | 2.09,90 | 5 | 7.54,85 | 6 | 178.936 |
6. | Øyvind Høvde | Verdal IL | 41,15 | 1 | 4.39,65 | 14 | 2.08,93 | 4 | 8.06,42 | 10 | 179.376 |
7. | Jan Roger Karlsen | IF Fram | 42,88 | 13 | 4.36,73 | 8 | 2.11,84 | 11 | 7.48,08 | 3 | 179.755 |
8. | Ole Kristian Løkken | Narvik SK | 43,80 | 19 | 4.36,93 | 9 | 2.09,99 | 6 | 7.45,52 | 2 | 179.837 |
9. | Bent Hay | Tromsø SK | 42,12 | 7 | 4.35,72 | 5 | 2.11,82 | 10 | 7.59,40 | 7 | 179.953 |
10. | Christian Lund | Asker SK | 41,55 | 4 | 4.37,65 | 10 | 2.10,32 | 8 | 8.12,02 | 11 | 180.467 |
11. | Stein Olav Krosby | Oslo IL | 43,43 | 17 | 4.36,66 | 6 | 2.11,91 | 12 | 8.17,06 | 12 | 183.216 |
12. | Steinar Hansen | Spk Falken | 44,16 | 20 | 4.37,80 | 11 | 2.13,04 | 14 | 8.04,72 | 9 | 183.278 |
NC13 | Ketil Bakke | Strindheim IL | 42,44 | 10 | 4.38,70 | 12= | 2.11,15 | 9 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 132.606 (9) | |
NC14 | Rino Johansen | Spk Ceres | 43,20 | 15 | 4.38,70 | 12= | 2.13,01 | 13 | 133.986 (13) | ||
NC15 | Ove Løvåsen | Strømmen IF | 42,51 | 12 | 4.42,03 | 15 | 2.14,45 | 19 | 134.331 (14) | ||
NC16 | Ketil Olsen | Leangen SK | 41,63 | 5 | 4.49,40 | 19 | 2.14,10 | 18 | 134.563 (15) | ||
NC17 | Jan Petter Holtet | Moss SK | 42,94 | 14 | 4.45,84 | 18 | 2.13,68 | 15 | 135.140 (17) | ||
NC18 | Tom Karlsen | IF Fram | 43,30 | 16 | 4.44,49 | 17 | 2.13,76 | 16 | 135.301 (18) | ||
NC19 | Fred Magne Hval | Ask SK | 43,49 | 18 | 4.44,34 | 16 | 2.13,82 | 17 | 135.486 (19) | ||
NC20 | Ove Falk-Larssen | Leangen SK | 42,33 | 8 | 4.50,94 | 20 | 2.14,83 | 20 | 135.763 (20) | ||
NC21 | Geir Antoniussen | Spk Ceres | 44,99 | 21 | 4.56,19 | 21 | 2.19,17 | 21 | 140.745 (21) |
Kilder
- Teigen, Magne, red. (1989). «Menn, Junior – Allround». Komplette resultater Norske Mesterskap på skøyter 1887–1989 (norsk) (2 utg.). Veggli. s. 124. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 21. mai 2017.
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Menn, Junior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 122–123. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 21. mai 2017. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter junior 1982 for herrer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM junior (1933– ) / (Norgesmestere for: menn junior (1933–1940, 1946– ) / kvinner junior (1958–1962) (1963– )) 0
Off. (1933–1986)
- 1933: Larvik Fs
- 1934: Oslo B
- 1935: Rjukan S
- 1936: Horten L
- 1937: Moss Ma
- 1938: Lillehammer S
- 1939: Notodden Sp
- 1940: Tønsberg S
- 1941–1945: Ikke arrangert.
- 1946: Skien G
- 1947: Kongsberg Sk
- 1948: Bergen My
- 1949: Jevnaker A
- 1950: Notodden Sp
(1951: Arendal B)→ 1951: Hamar S- 1952: Lillestrøm S
- 1953: Kongsvinger G
- 1954: Harstad S
- 1955: Larvik Fs
- 1956: Trondheim Ø
- 1957: Lillehammer S
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Gjøvik S
- 1960: Moss B
- 1961: Horten L
- 1962: Fagernes S
- 1963: Otta Ø
- 1964: Tolga I
- 1965: Larvik Fs
- 1966: Oslo Fr
- 1967: Narvik S
- 1968: Marienlyst M
- 1969: Tønsberg S
- 1970: Trondheim Ø
- 1971: Oppdal S
- 1972: Kristiansand Ip
- 1973: Elverum F
- 1974: Oslo VH
- 1975: Verdal S
- 1976: Oslo Fr
- 1977: Kongsvinger G
- 1978: Elverum F
- 1979: Skien H
- 1980: Romedal S
- 1981: Tønsberg S/Larvik Fk
- 1982: Hamar S
- 1983: Lillestrøm S
- 1984: Fagernes S
- 1985: Kolbotn S
- 1986: Harstad K
Uoff. (1958–1962)
Off. (1963–1986)
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad S
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik Fs
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand S
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø Tr
arrangement
Off. (1987– )
- 1987: Sand P/Kongsvinger H
- 1988: Trondheim L
- 1989: Larvik Fk
- 1990: Savalen S
- 1991: Stavanger Sk
- 1992: Larvik Fk
- 1993: Stavanger Sk
- 1994: Tromsø Tr
- 1995: Savalen K
- 1996: Notodden Sp
- 1997: Geithus F
- 1998: Skien I
- 1999: Bergen S
- 2000: Savalen K
- 2001: Kongsberg I
- 2002: Geithus F
- 2003: Gol G
- 2004: Skien I
- 2005: Hundorp F
- 2006: Trondheim L
- 2007: Larvik Fk
- 2008: Hundorp F
- 2009: Bergen S
- 2010: Båstad K
- 2011: Bjugn F
- 2012: Geithus F
- 2013: Arendal K
- 2014: Hamar V
- 2015: Jevnaker S
- 2016: Tromsø Tr
- 2017: Stavanger SA
- 2018: Asker R
- 2019: Hamar V
- 2020: Stavanger SA
- 2021: Kristiansund AN Avlyst. (koronapandemi)
- 2022: Tønsberg MA
- 2023: Harstad K
- 2024: Stavanger SA
- 2025: TBD