Allround-NM på skøyter junior 1999
Allround-NM på skøyter junior 1999 | |||
---|---|---|---|
Slåtthaug kunstisbane, august 2009. Foto: Frode H. Korneliussen | |||
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Hordaland-alliansen | ||
Vertsby | Fana i Bergen | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Slåtthaug kunstisbane | ||
Dato | 16.–17. januar 1999 | ||
Deltakere | 41 løpere (17 damer og 24 herrer) | ||
Øvelser | Allround Mini firkamp (damer) Allround Liten firkamp (herrer) |
Allround-NM på skøyter junior 1999 ble avholdt 16. og 17. januar 1999 på Slåtthaug kunstisbane, Fana i Bergen.
Teknisk arrangør var Hordaland-alliansen.[1]
Norgesmestere ble Helene Tveter, IF Fram for damene og Mikael Flygind Larsen, Holmestrand og Botne SK for herrene.
Sammenlagt Damer Junior
Damer Junior (17 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (16. jan.) | 2. dag (17. jan.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | ||||
Gull | Helene Tveter | IF Fram | 46,40 | 1 | 2.21,82 | 2 | 1.32,16 | 1 | 5.08,38 | 2 | 191.149 |
Sølv | Mari Hemmer | Ask SK | 46,57 | 2 | 2.20,42 | 1 | 1.34,80 | 3 | 5.07,02 | 1 | 191.946 |
Bronse | Silje Bjelkevik | Arendal SK | 47,39 | 3 | 2.26,22 | 3 | 1.34,44 | 2 | 5.21,49 | 3 | 196.931 |
4 | Kari-Anne Bjørnerud | T&IL National | 48,62 | 9 | 2.28,92 | 4 | 1.38,71 | 5 | 5.31,86 | 4 | 202.925 |
5 | Terese Haug | Tromsø SK | 47,46 | 4 | 2.32,07 | 11 | 1.38,82 | 6 | 5.38,78 | 7 | 204.023 |
6 | Ingrid M. Mortensen | Tromsø SK | 47,63 | 5 | 2.31,17 | 7 | 1.36,84 | 4 | 5.47,61 | 9 | 204.375 |
7 | Bjørg M. Hjallen | Gol IL | 48,22 | 8 | 2.30,79 | 6 | 1.40,83 | 9 | 5.33,18 | 6 | 204.428 |
8 | Anne Grethe Viik | IF Fram | 47,66 | 6 | 2.30,30 | 5 | 1.39,02 | 8 | 5.53,63 | 10 | 206.208 |
9 | Tone A. Grinden | Sand IF | 49,49 | 12 | 2.31,37 | 8 | 1.42,76 | 13 | 5.33,17 | 5 | 206.854 |
10 | Sonja Fagerheim | Bjugn-Ørland SK | 49,22 | 10 | 2.31,94 | 10 | 1.42,69 | 12 | 5.42,17 | 8 | 208.239 |
11 | Ingunn Smørgrav | IF Liv/Fossekallen | 47,68 | 7 | 2.32,22 | 12 | 1.41,39 | 10 | 5.56,83 | 11 | 208.586 |
12 | Linda G. Martinussen | Båstad IL | 49,59 | 13 | 2.34,74 | 14 | 1.41,96 | 12 | 6.07,83 f | 12 | 213.455 |
NC13 | Kristine S. Hansen | Sand IF | 49,75 | 14 | 2.34,26 | 13 | 1.44,91 | 14 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | ||
NC14 | Kristin Kollerud | Søndre Høland Spk | 49,41 | 11 | 2.37,51 | 15 | 1.45,98 | 15 | |||
NC15 | Laila Johansen | Sør-Fron IL | 52,20 | 16 | 2.39,28 | 16 | 1.50,69 | 16 | |||
NC16 | Gunn-Kr. Knudsen | Geithus IL | 51,91 | 15 | 2.44,18 | 17 | 1.53,23 | 17 | |||
NC17 | Caroline Kleppestø | Kongsberg IF | 76,66 f | 17 | 2.31,86 | 9 | 1.38,91 | 7 |
Sammenlagt Herrer Junior
Herrer Junior (24 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (16. jan.) | 2. dag (17. jan.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Mikael Flygind Larsen | Holmestrand og Botne SK | 40,53 | 2 | 4.26,32 | 7 | 2.09,84 | 2 | 7.49,20 | 3 | 175.116 |
Sølv | Reidar Borgersen | Geithus IL | 42,64 | 15 | 4.21,72 | 1 | 2.09,97 | 3 | 7.37,09 | 1 | 175.292 |
Bronse | Odd Borgersen | Geithus IL | 41,44 | 7 | 4.25,67 | 5 | 2.10,65 | 5 | 7.45,83 | 2 | 175.851 |
4 | Tom Ole Løvås | Sand IF | 40,69 | 3 | 4.24,23 | 2 | 2.11,20 | 7 | 7.55,07 | 6 | 175.968 |
5 | Kristian Rasmussen | Geithus IL | 41,37 | 6 | 4.26,70 | 8 | 2.10,86 | 6 | 7.51,95 | 4 | 176.635 |
6 | Odd Ø. Langegård | Geithus IL | 41,64 | 10 | 4.24,42 | 3 | 2.11,82 | 9 | 7.52,83 | 5 | 176.933 |
7 | Vidar Wang Lutnæs | Geithus IL | 40,16 | 1 | 4.27,57 | 9 | 2.10,09 | 4 | 8.14,83 | 9 | 177.601 |
8 | Marius V. Berg | Sander IL | 42,41 | 13 | 4.25,03 | 4 | 2.09,65 | 1 | 8.11,31 | 8 | 178.928 |
9 | Tor Snare Bakke | Kongsvinger IL | 41,57 | 8 | 4.25,91 | 6 | 2.13,35 | 12 | 8.07,59 | 7 | 179.097 |
10 | Edvin Hegg Bårdsen | Fana IL | 41,32 | 5 | 4.35,78 | 13 | 2.13,18 | 11 | 8.28,62 | 11 | 182.538 |
11 | Kenneth Grødahl | Tromsø SK | 42,72 | 16 | 4.32,96 | 11 | 2.14,61 | 17 | 8.27,13 | 10 | 183.796 |
DSQ4 | Kent R. Johannessen | Tromsø SK | 41,63 | 9 | 4.28,83 | 10 | 2.14,29 | 15 | (9.26,10 f, dsq) | – | (187.808) |
NC13 | Sindre Sørensen | Tromsø SK | 40,88 | 4 | 4.45,04 | 19 | 2.11,26 | 8 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | ||
NC14 | Henrik Hetland | Stavanger SK | 42,09 | 11 | 4.40,31 | 15 | 2.12,68 | 10 | |||
NC15 | Gunner Milli | Eidsvold TF | 42,44 | 14 | 4.38,67 | 14 | 2.14,25 | 14 | |||
NC16 | Halvard Nyquist | IF Fram | 43,29 | 19 | 4.34,22 | 12 | 2.16,69 | 19 | |||
NC17 | Morten Stordal | Fana IL | 42,35 | 12 | 4.47,88 | 20 | 2.14,47 | 16 | |||
NC18 | Per Ø. Kristoffersen | Arendal SK | 42,91 | 18 | 4.41,74 | 16 | 2.16,12 | 18 | |||
NC19 | Anders Trøan | Trondhjems SK | 42,74 | 17 | 4.43,93 | 17 | 2.18,10 | 20 | |||
NC20 | Erik Gilmore | Eidsvold TF | 44,16 | 23 | 4.44,88 | 18 | 2.13,45 | 13 | |||
NC21 | Joakim Elvenes | Ask SK | 43,35 | 20 | 4.54,82 | 22 | 2.20,28 | 21 | |||
NC22 | Tor Arne Skolem | Holmestrand og Botne SK | 43,60 | 21 | 4.52,85 | 21 | 2.21,96 | 22 | |||
NC23 | Christian Aarthun | Drammens SK | 43,73 | 22 | 4.55,13 | 23 | 2.23,78 | 23 | |||
NC24 | Arnstein Eriksen | Fana IL | 44,70 | 24 | 5.07,01 | 24 | 2.28,60 | 24 |
Referanser
- ^ Arrangører av Norske Mesterskap gjennom tidene – Junior-NM allround Arkivert 6. oktober 2014 hos Wayback Machine. på www.skoyteforbundet.no Sist ajourført 1. juli 2014. Besøkt 19. april 2015.
Kilder
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Junior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 174. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 18. april 2015. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Menn, Junior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 132. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 18. april 2015. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter junior 1999, Junior kvinner – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter junior 1999, Junior menn – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM junior (1933– ) / (Norgesmestere for: menn junior (1933–1940, 1946– ) / kvinner junior (1958–1962) (1963– )) 0
Off. (1933–1986)
- 1933: Larvik Fs
- 1934: Oslo B
- 1935: Rjukan S
- 1936: Horten L
- 1937: Moss Ma
- 1938: Lillehammer S
- 1939: Notodden Sp
- 1940: Tønsberg S
- 1941–1945: Ikke arrangert.
- 1946: Skien G
- 1947: Kongsberg Sk
- 1948: Bergen My
- 1949: Jevnaker A
- 1950: Notodden Sp
(1951: Arendal B)→ 1951: Hamar S- 1952: Lillestrøm S
- 1953: Kongsvinger G
- 1954: Harstad S
- 1955: Larvik Fs
- 1956: Trondheim Ø
- 1957: Lillehammer S
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Gjøvik S
- 1960: Moss B
- 1961: Horten L
- 1962: Fagernes S
- 1963: Otta Ø
- 1964: Tolga I
- 1965: Larvik Fs
- 1966: Oslo Fr
- 1967: Narvik S
- 1968: Marienlyst M
- 1969: Tønsberg S
- 1970: Trondheim Ø
- 1971: Oppdal S
- 1972: Kristiansand Ip
- 1973: Elverum F
- 1974: Oslo VH
- 1975: Verdal S
- 1976: Oslo Fr
- 1977: Kongsvinger G
- 1978: Elverum F
- 1979: Skien H
- 1980: Romedal S
- 1981: Tønsberg S/Larvik Fk
- 1982: Hamar S
- 1983: Lillestrøm S
- 1984: Fagernes S
- 1985: Kolbotn S
- 1986: Harstad K
Uoff. (1958–1962)
Off. (1963–1986)
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad S
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik Fs
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand S
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø Tr
arrangement
Off. (1987– )
- 1987: Sand P/Kongsvinger H
- 1988: Trondheim L
- 1989: Larvik Fk
- 1990: Savalen S
- 1991: Stavanger Sk
- 1992: Larvik Fk
- 1993: Stavanger Sk
- 1994: Tromsø Tr
- 1995: Savalen K
- 1996: Notodden Sp
- 1997: Geithus F
- 1998: Skien I
- 1999: Bergen S
- 2000: Savalen K
- 2001: Kongsberg I
- 2002: Geithus F
- 2003: Gol G
- 2004: Skien I
- 2005: Hundorp F
- 2006: Trondheim L
- 2007: Larvik Fk
- 2008: Hundorp F
- 2009: Bergen S
- 2010: Båstad K
- 2011: Bjugn F
- 2012: Geithus F
- 2013: Arendal K
- 2014: Hamar V
- 2015: Jevnaker S
- 2016: Tromsø Tr
- 2017: Stavanger SA
- 2018: Asker R
- 2019: Hamar V
- 2020: Stavanger SA
- 2021: Kristiansund AN Avlyst. (koronapandemi)
- 2022: Tønsberg MA
- 2023: Harstad K
- 2024: Stavanger SA
- 2025: TBD
Autoritetsdata