Allround-NM på skøyter junior 1995
Allround-NM på skøyter junior 1995 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Savalen Sportsklubb | ||
Vertsby | Savalen på Tynset | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Savalen kunstisbane | ||
Dato | 4.–5. februar 1995 | ||
Deltakere | 47 løpere (16 damer og 31 herrer) | ||
Øvelser | Allround : Mini firkamp (damer) Allround : Liten firkamp (herrer) |
Allround-NM på skøyter junior 1995 ble avholdt 4. og 5. februar 1995 på Savalen kunstisbane på Savalen på Tynset.
Teknisk arrangør var Savalen Sportsklubb.
Juniornorgesmestere ble Ester Stølen, Gol Idrettslag for damene og Pål Gravem, Eidsvold Turnforening for herrene.
Sammenlagt damer junior
Damer junior (16 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (4. feb.) | 2. dag (5. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | ||||
Gull | Ester Stølen | Gol IL | 43,96 | 1 | 2.18,29 | 1 | 1.28,53 | 1 | 4.57,35 | 1 | 183.879 |
Sølv | Lise Marie Braathen | Aurskog-Finstadbru SK | 47,76 | 8= | 2.22,33 | 2 | 1.32,59 | 2 | 4.57,65 | 2 | 191.106 |
Bronse | Anne Therese Tveter | IF Fram | 45,99 | 3 | 2.23,77 | 5 | 1.33,85 | 5 | 5.02,12 | 3 | 191.191 |
4. | May-Britt Lunde | Geithus IL | 46,56 | 4 | 2.22,49 | 3 | 1.32,87 | 3 | 5.04,36 | 4 | 191.217 |
5. | Monica Dahl | Tønsbergs TF | 47,26 | 6 | 2.23,15 | 4 | 1.33,58 | 4 | 5.13,19 | 6 | 193.964 |
6. | Anna Øvergaard | Stange Spk | 47,76 | 8= | 2.25,73 | 7 | 1.34,19 | 6 | 5.05,84 | 5 | 194.404 |
7. | Annette Bjelkevik | Arendal SK | 45,83 | 2 | 2.26,78 | 8 | 1.34,81 | 7 | 5.17,37 | 8= | 195.056 |
8. | Renate Iversen | Holmestrand og Botne SK | 47,73 | 7 | 2.25,44 | 6 | 1.34,87 | 8 | 5.23,37 | 10 | 197.540 |
9. | Karin Boldingh | Hamar IL | 47,90 | 10 | 2.28,30 | 9 | 1.37,16 | 9 | 5.17,37 | 8= | 198.808 |
10. | Solfrid Sivertsen | Hamar IL | 49,30 | 11 | 2.29,55 | 10 | 1.37,70 | 10 | 5.15,90 | 7 | 200.650 |
11. | Liv Renate Totlandsdal | Aurskog-Finstadbru SK | 51,16 | 15 | 2.37,31 | 14 | 1.42,55 | 13 | 5.32,66 | 11 | 210.314 |
12. | Annike Irene Totlandsdal | Aurskog-Finstadbru SK | 50,67 | 14 | 2.38,16 | 15 | 1.42,54 | 12 | 5.43,41 | 12 | 211.895 |
NC13 | Camilla Skiple Skjerpen | Nesodden IF | 51,94 | 16 | 2.36,54 | 13 | 1.43,06 | 14 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 155.650 | |
NC14 | Ragnhild Andresen | Skreia SK | 50,16 | 13 | 2.52,96 f | 16 | 1.41,28 | 11 | 158.453 | ||
NC15 | Aud Henny Aasen | Stange Spk | 49,83 | 12 | 2.33,84 | 12 | 1.58,33 f | 15 | 160.275 | ||
DNS3 | Ellen Kathrine Lie | Nesodden IF | 46,81 | 5 | 2.30,27 | 11 | dns | – |
Sammenlagt herrer junior
Herrer junior (31 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (4. feb.) | 2. dag (5. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Pål Gravem | Eidsvold TF | 40,18 | 1 | 4.17,43 | 1 | 2.03,19 | 1 | 7.34,81 | 1 | 169.629 |
Sølv | Anders Hauglund | Ask SK | 41,37 | 3 | 4.30,86 | 3 | 2.06,41 | 2 | 8.02,71 | 7 | 176.920 |
Bronse | Ørjan Eilivsen | Narvik SK | 42,53 | 8 | 4.30,36 | 2 | 2.08,20 | 3 | 7.56,23 | 4 | 177.946 |
4. | Stian Haugsrud | Stange Spk | 40,90 | 2 | 4.37,59 | 10 | 2.10,06 | 6 | 8.05,22 | 9 | 179.040 |
5. | Stian Bjørge | IF Herkules | 43,88 | 17= | 4.31,99 | 4 | 2.11,19 | 9 | 7.43,55 | 2 | 179.296 |
6. | Glenn Thomas Taanevig | Holmestrand og Botne SK | 42,64 | 9 | 4.34,42 | 6 | 2.08,45 | 4 | 8.01,70 | 6 | 179.362 |
7. | Øystein Grødum | Arendal SK | 45,03 | 26= | 4.34,80 | 7 | 2.08,72 | 5 | 7.44,94 | 3 | 180.230 |
8. | Atle Skaar | Råde IL | 43,88 | 17= | 4.32,69 | 5 | 2.11,73 | 11 | 8.00,04 | 5 | 181.242 |
9. | Torkjell Støverud Hansen | Sand IF | 41,97 | 6 | 4.39,93 | 14 | 2.12,34 | 12 | 8.06,44 | 10 | 181.382 |
10. | Sjur Viljugrein | Gol IL | 43,11 | 13 | 4.36,42 | 8 | 2.11,08 | 8 | 8.06,85 | 11 | 181.558 |
11. | Øyvind Trøan | Trondhjems SK | 42,00 | 7 | 4.40,95 | 15 | 2.11,45 | 10 | 8.15,28 | 12 | 182.169 |
12. | Frode Apelthun | Fana IL | 44,08 | 19 | 4.38,18 | 11 | 2.10,82 | 7 | 8.04,95 | 8 | 182.544 |
NC13 | Narve Lyngby | Ask SK | 41,86 | 5 | 4.46,36 | 21 | 2.13,93 | 14 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 134.229 | |
NC14 | Geir Håvard Kvalheim | Tromsø SK | 43,02 | 12 | 4.43,40 | 16 | 2.15,27 | 21 | 135.343 | ||
NC15 | Morten Hagen | Eidsvold TF | 43,70 | 14 | 4.44,07 | 20 | 2.13,08 | 13 | 135.405 | ||
NC16 | Arild Nebb Ervik | Hamar IL | 44,10 | 20 | 4.43,63 | 17 | 2.14,16 | 16 | 136.091 | ||
NC17 | Jørn Tage Hereide | Fana IL | 45,46 | 28 | 4.37,21 | 9 | 2.15,26 | 20 | 136.747 | ||
NC18 | Anders Ratdal | Spk Falken | 44,17 | 22 | 4.47,43 | 22 | 2.14,15 | 15 | 136.791 | ||
NC19 | Jon Jomaas | Arendal SK | 44,31 | 23 | 4.47,94 | 23 | 2.14,71 | 18 | 137.203 | ||
NC20 | Martin Fines | IF Liv/Fossekallen | 44,16 | 21 | 4.50,76 | 25 | 2.14,52 | 17 | 137.460 | ||
NC21 | Hans Marius Solli Nilsen | Ask SK | 42,86 | 11 | 4.58,41 | 30 | 2.15,98 | 22 | 137.921 | ||
NC22 | Kjetil Nyborg | Sand IF | 43,71 | 15 | 4.54,32 | 27 | 2.17,01 | 25 | 138.433 | ||
NC23 | Yngve Raudberget | Trondhjems SK | 43,74 | 16 | 4.57,75 | 28 | 2.17,15 | 26 | 139.081 | ||
NC24 | Øyvind Gravem | Eidsvold TF | 44,93 | 25 | 4.52,82 | 26 | 2.16,52 | 23 | 139.239 | ||
NC25 | Geir Syversen | Ask SK | 45,03 | 26= | 4.58,33 | 29 | 2.17,35 | 27 | 140.534 | ||
NC26 | Einar Mathiassen | Arendal SK | 46,12 | 30 | 4.59,60 | 31 | 2.16,71 | 24 | 141.623 | ||
NC27 | Jon Henning Gauterud | Aurskog-Finstadbru SK | 46,11 | 29 | 4.39,78 | 13 | 2.27,56 f | 28 | 141.926 | ||
NC28 | Anders Bohlin Borgersen | Geithus IL | 44,34 | 24 | 4.48,41 | 24 | 2.50,11 f | 29 | 149.111 | ||
NC29 | Thomas Håkestad | IF Fram | 68,96 f | 31 | 4.43,94 | 19 | 2.14,94 | 19 | 161.263 | ||
DNF3 | Bjørn Gunnar Baas | Dølemo IL | 42,66 | 10 | 4.43,84 | 18 | dnf, f | 30 | |||
DSQ3 | Stian Dalen | Sand IF | 41,67 | 4 | 4.39,46 | 12 | dsq (2.10,18) | – |
Kilder
- Eng, Trond; Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Junior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 173. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 13. juni 2017.
- Eng, Trond; Teigen, Magne, red. (2005). «Menn, Junior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 130. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 13. juni 2017.
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter junior 1995, Junior kvinner – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter junior 1995, Junior menn – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM junior (1933– ) / (Norgesmestere for: menn junior (1933–1940, 1946– ) / kvinner junior (1958–1962) (1963– )) 0
Off. (1933–1986)
- 1933: Larvik Fs
- 1934: Oslo B
- 1935: Rjukan S
- 1936: Horten L
- 1937: Moss Ma
- 1938: Lillehammer S
- 1939: Notodden Sp
- 1940: Tønsberg S
- 1941–1945: Ikke arrangert.
- 1946: Skien G
- 1947: Kongsberg Sk
- 1948: Bergen My
- 1949: Jevnaker A
- 1950: Notodden Sp
(1951: Arendal B)→ 1951: Hamar S- 1952: Lillestrøm S
- 1953: Kongsvinger G
- 1954: Harstad S
- 1955: Larvik Fs
- 1956: Trondheim Ø
- 1957: Lillehammer S
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Gjøvik S
- 1960: Moss B
- 1961: Horten L
- 1962: Fagernes S
- 1963: Otta Ø
- 1964: Tolga I
- 1965: Larvik Fs
- 1966: Oslo Fr
- 1967: Narvik S
- 1968: Marienlyst M
- 1969: Tønsberg S
- 1970: Trondheim Ø
- 1971: Oppdal S
- 1972: Kristiansand Ip
- 1973: Elverum F
- 1974: Oslo VH
- 1975: Verdal S
- 1976: Oslo Fr
- 1977: Kongsvinger G
- 1978: Elverum F
- 1979: Skien H
- 1980: Romedal S
- 1981: Tønsberg S/Larvik Fk
- 1982: Hamar S
- 1983: Lillestrøm S
- 1984: Fagernes S
- 1985: Kolbotn S
- 1986: Harstad K
Uoff. (1958–1962)
Off. (1963–1986)
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad S
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik Fs
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand S
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø Tr
arrangement
Off. (1987– )
- 1987: Sand P/Kongsvinger H
- 1988: Trondheim L
- 1989: Larvik Fk
- 1990: Savalen S
- 1991: Stavanger Sk
- 1992: Larvik Fk
- 1993: Stavanger Sk
- 1994: Tromsø Tr
- 1995: Savalen K
- 1996: Notodden Sp
- 1997: Geithus F
- 1998: Skien I
- 1999: Bergen S
- 2000: Savalen K
- 2001: Kongsberg I
- 2002: Geithus F
- 2003: Gol G
- 2004: Skien I
- 2005: Hundorp F
- 2006: Trondheim L
- 2007: Larvik Fk
- 2008: Hundorp F
- 2009: Bergen S
- 2010: Båstad K
- 2011: Bjugn F
- 2012: Geithus F
- 2013: Arendal K
- 2014: Hamar V
- 2015: Jevnaker S
- 2016: Tromsø Tr
- 2017: Stavanger SA
- 2018: Asker R
- 2019: Hamar V
- 2020: Stavanger SA
- 2021: Kristiansund AN Avlyst. (koronapandemi)
- 2022: Tønsberg MA
- 2023: Harstad K
- 2024: Stavanger SA
- 2025: TBD