Allround-NM på skøyter junior 1992
Allround-NM på skøyter junior 1992 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Holmestrand og Botne Skøyteklubb | ||
Vertsby | Larvik | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Fram kunstisbane | ||
Dato | 17.–19. januar 1992 | ||
Deltakere | 60 løpere (24 damer og 36 herrer) | ||
Øvelser | Allround : Mini firkamp (damer) Allround : Liten firkamp (herrer) |
Allround-NM på skøyter junior 1992 ble avholdt 17., 18. og 19. januar 1992 på Fram kunstisbane i Larvik.
Teknisk arrangør var Holmestrand og Botne Skøyteklubb.
Juniornorgesmestere ble Marthe Sundby, Aurskog-Finstadbru Sportsklubb for damene og Arnt Olaf Stillerud, Geithus Idrettslag for herrene.
Sammenlagt damer junior
Damer junior (24 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (17. jan.) | 2. dag (18. jan.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | ||||
Gull | Marthe Sundby | Aurskog-Finstadbru SK | 46,03 | 2 | 2.19,93 | 1 | 1.31,35 | 1 | 4.59,75 | 1 | 188.306 |
Sølv | Nina Tørset | Leinstrand IL | 45,51 | 1 | 2.24,72 | 3 | 1.33,67 | 3 | 5.07,19 | 2 | 191.783 |
Bronse | Trude Nielsen | Spk Ceres | 46,82 | 5 | 2.23,76 | 2 | 1.33,65 | 2 | 5.09,59 | 3 | 193.163 |
4. | May-Britt Lunde | Valebø B&IL | 47,32 | 7 | 2.28,27 | 4 | 1.36,61 | 5 | 5.09,66 | 4 | 196.658 |
5. | Anne Therese Tveter | IF Fram | 46,98 | 6 | 2.30,22 | 8 | 1.36,94 | 6 | 5.10,64 | 5 | 197.296 |
6. | Elisabeth Schøyen | Sandefjord SK | 46,33 | 3 | 2.30,38 | 9 | 1.36,09 | 4 | 5.21,38 | 7 | 198.064 |
7. | Cathrine Bakken | Jevnaker IF | 47,41 | 8 | 2.29,98 | 6 | 1.38,69 | 10 | 5.23,41 | 9 | 200.649 |
8. | Elin Lien | Brandbu IF | 48,77 | 17= | 2.31,18 | 11 | 1.38,71 | 11 | 5.15,51 | 6 | 201.103 |
9. | Ester Stølen | Gol IL | 46,67 | 4 | 2.31,07 | 10 | 1.37,72 | 7 | 5.31,64 | 12 | 201.159 |
10. | Tove Elin Henriksen | Stavanger SK | 48,26 | 13 | 2.29,58 | 5 | 1.39,25 | 14= | 5.25,54 | 10 | 202.001 |
11. | Tone Østvold Myrland | Skreia SK | 48,94 | 20 | 2.31,42 | 12 | 1.39,50 | 17 | 5.21,40 | 8 | 202.729 |
12. | Lise Marie Braathen | Frogner IL | 48,77 | 17= | 2.32,01 | 13 | 1.40,01 | 19 | 5.26,03 | 11 | 203.783 |
NC13 | Anne Bakkestuen | Hamar IL | 47,45 | 9 | 2.33,78 | 16 | 1.38,19 | 8 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 147.805 (10) | |
NC14 | Elin Solberg | Spk Ceres | 48,34 | 15 | 2.32,19 | 14 | 1.39,19 | 13 | 148.665 (12) | ||
NC15 | Ann Kathrin Nilsen | Harstad SK | 47,80 | 11 | 2.34,20 | 19 | 1.39,11 | 12 | 148.755 (13) | ||
NC16 | Hanna Blekastad | Sand IF | 48,00 | 12 | 2.34,25 | 20 | 1.39,76 | 18 | 149.296 (15) | ||
NC17 | Monica Dahl | Tønsbergs TF | 48,62 | 16 | 2.33,90 | 17 | 1.39,25 | 14= | 149.545 (17) | ||
NC18 | Elin Stensrud | Sand IF | 49,42 | 22 | 2.32,87 | 15 | 1.39,38 | 16 | 150.066 (18) | ||
NC19 | Monica Wangen | Sør-Fron IL | 47,73 | 10 | 2.36,91 | 23 | 1.41,03 | 22 | 150.548 (19) | ||
NC20 | Lin Hege Dalen | Sand IF | 49,29 | 21 | 2.34,84 | 21 | 1.40,49 | 20 | 151.148 (20) | ||
NC21 | Tone Høiby | Hamar IL | 48,93 | 19 | 2.35,78 | 22 | 1.40,72 | 21 | 151.216 (21) | ||
NC22 | Anne Marthe Gjestvang | Stange Spk | 50,31 | 23 | 2.39,00 | 24 | 1.41,57 | 23 | 154.095 (22) | ||
DNF1 | Renate Jeppsson | Nesodden IF | dnf, f | 24 | 2.34,10 | 18 | 1.38,40 | 9 | |||
DNS3 | Vibeke Gundersen | Geithus IL | 48,33 | 14 | 2.30,03 | 7 | dns | – |
Sammenlagt herrer junior
Herrer junior (36 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (18. jan.) | 2. dag (19. jan.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Arnt Olaf Stillerud | Geithus IL | 41,92 | 3 | 4.17,88 | 1 | 2.07,59 | 1 | 7.30,92 | 1 | 172.522 |
Sølv | Torbjørn Lie | Aurskog-Finstadbru SK | 42,04 | 4 | 4.23,82 | 2 | 2.12,62 | 3 | 7.43,37 | 2 | 176.553 |
Bronse | Per Thomas Hille | Ask SK | 42,37 | 6= | 4.28,50 | 4 | 2.14,25 | 6 | 7.50,83 | 4 | 178.953 |
4. | Petter Andersen | Ask SK | 41,38 | 1 | 4.30,93 | 9 | 2.14,09 | 5 | 8.02,66 | 10 | 179.497 |
5. | Lasse Sætre | Sand IF | 43,38 | 25 | 4.26,37 | 3 | 2.16,28 | 12 | 7.49,92 | 3 | 180.193 |
6. | Ronny Yndestad | Fana IL | 42,91 | 15 | 4.29,97 | 6 | 2.14,95 | 8 | 7.59,49 | 9 | 180.837 |
7. | Frode Nordvik | Brandbu IF | 42,81 | 14 | 4.30,63 | 7 | 2.17,66 | 18 | 7.58,14 | 7 | 181.615 |
8. | Ole Morten Mellemstrand | Sandnes SK | 42,65 | 10 | 4.34,84 | 13= | 2.15,54 | 10 | 8.03,77 | 12 | 182.013 |
9. | Morten Antonsen | Jevnaker IF | 43,00 | 19= | 4.34,84 | 13= | 2.16,63 | 15 | 8.03,58 | 11 | 182.707 |
10. | Ørjan Tvenge | Brandbu IF | 44,25 | 32 | 4.31,80 | 10 | 2.16,79 | 16 | 7.56,37 | 6 | 182.783 |
11. | Espen Iversen | Holmestrand og Botne SK | 42,93 | 16 | 4.32,34 | 12 | 2.16,41 | 13 | 8.14,02 | 15 | 183.192 |
12. | Eilif Svensson | Ask SK | 42,30 | 5 | 4.30,79 | 8 | 2.25,93 f | 34 | 7.54,96 | 5 | 183.570 |
13. | Andreas Snare Bakke | Kongsvinger IL | 43,70 | 30 | 4.35,70 | 16 | 2.17,84 | 19 | 8.11,33 | 11 | 184.729 |
14. | Remi Hereide | Fana IL | 44,79 | 34 | 4.32,06 | 11 | 2.18,92 | 23 | 8.12,63 | 14 | 185.702 |
15. | Henning Tollefsen | Tønsbergs TF | 58,30 f | 36 | 4.29,01 | 5 | 2.10,77 | 2 | 7.58,38 | 8 | 194.563 |
DSQ4 | Finn Hauge | Lærdal IL | 42,79 | 13 | 4.34,98 | 15 | 2.16,61 | 14 | dsq (8.05,64) | – | (182.720) |
NC17 | Pål Gravem | Eidsvold TF | 43,00 | 19= | 4.38,03 | 17 | 2.15,04 | 9 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 134.351 (12) | |
NC18 | Torgeir Syversen | Gol IL | 42,96 | 17 | 4.39,04 | 18 | 2.14,75 | 7 | 134.382 (13) | ||
NC19 | Ivar Skjeggestad | IF Fram | 43,01 | 21 | 4.40,96 | 21 | 2.16,80 | 17 | 135.436 (15) | ||
NC20 | Åge Martin Kranzmann | Sandnes SK | 43,55 | 26 | 4.40,29 | 20 | 2.15,76 | 11 | 135.518 (16) | ||
NC21 | Eskil Ervik | Spk Falken | 42,66 | 11 | 4.45,14 | 22 | 2.18,74 | 21 | 136.429 (19) | ||
NC22 | Arne Walther Kranzmann | Sandnes SK | 43,69 f | 29 | 4.51,12 f | 33 | 2.13,37 | 4 | 136.666 (21) | ||
NC23 | Tommy Reitan | Ask SK | 41,64 | 2 | 4.45,71 | 23 | 2.22,28 | 29 | 136.684 (22) | ||
NC24 | Arild Skillinghaug | Holmestrand og Botne SK | 42,37 | 6= | 4.48,58 | 29 | 2.19,95 | 24 | 137.116 (23) | ||
NC25 | Ola Nybakk | Sand IF | 42,59 | 9 | 4.48,25 | 27 | 2.20,00 | 25 | 137.297 (24) | ||
NC26 | Kjetil Løkken | Stange Spk | 43,13 | 23 | 4.47,89 | 25 | 2.18,91 | 22 | 137.414 (25) | ||
NC27 | Anders Hauglund | Ask SK | 43,63 | 27 | 4.40,28 | 19 | 2.22,31 | 30 | 137.779 (26) | ||
NC28 | Stig Kjetil Trøftmoen | Stange Spk | 43,27 | 24 | 4.50,82 | 31 | 2.18,29 | 20 | 137.836 (27) | ||
NC29 | Marius Torgersen | Holmestrand og Botne SK | 42,74 | 12 | 4.48,34 | 28 | 2.21,63 | 27 | 138.006 (28) | ||
NC30 | Rune Aasmundrud | Geithus IL | 43,96 | 31 | 4.47,67 | 24 | 2.22,40 | 31 | 139.371 (29) | ||
NC31 | Tore André Kopperud | Båstad IL | 43,67 | 28 | 4.47,93 | 26 | 2.25,00 | 33 | 139.991 (30) | ||
NC32 | Ingar Skillinghaug | Holmestrand og Botne SK | 42,98 | 18 | 4.59,74 | 36 | 2.21,88 | 28 | 140.229 (31) | ||
NC33 | Lars Stomperudhaugen | Sander IL | 45,19 | 35 | 4.51,26 | 34 | 2.20,13 | 26 | 140.443 (32) | ||
NC34 | Tor Arne Solberg | Spk Ceres | 44,44 | 33 | 4.53,99 | 35 | 2.23,58 | 32 | 141.298 (33) | ||
DNS3 | Sigmund Henriksen | Nannestad SK | 42,47 | 6= | 4.48,75 | 30 | dns | – | |||
DNS3 | Geir Rønningen | Sander IL | 43,03 | 22 | 4.50,88 | 32 | dns | – |
Kilder
- Eng, Trond; Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Junior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 172. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 11. juni 2017.
- Eng, Trond; Teigen, Magne, red. (2005). «Menn, Junior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 129. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 11. juni 2017.
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter junior 1992, Junior kvinner – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter junior 1992, Junior menn – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM junior (1933– ) / (Norgesmestere for: menn junior (1933–1940, 1946– ) / kvinner junior (1958–1962) (1963– )) 0
Off. (1933–1986)
- 1933: Larvik Fs
- 1934: Oslo B
- 1935: Rjukan S
- 1936: Horten L
- 1937: Moss Ma
- 1938: Lillehammer S
- 1939: Notodden Sp
- 1940: Tønsberg S
- 1941–1945: Ikke arrangert.
- 1946: Skien G
- 1947: Kongsberg Sk
- 1948: Bergen My
- 1949: Jevnaker A
- 1950: Notodden Sp
(1951: Arendal B)→ 1951: Hamar S- 1952: Lillestrøm S
- 1953: Kongsvinger G
- 1954: Harstad S
- 1955: Larvik Fs
- 1956: Trondheim Ø
- 1957: Lillehammer S
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Gjøvik S
- 1960: Moss B
- 1961: Horten L
- 1962: Fagernes S
- 1963: Otta Ø
- 1964: Tolga I
- 1965: Larvik Fs
- 1966: Oslo Fr
- 1967: Narvik S
- 1968: Marienlyst M
- 1969: Tønsberg S
- 1970: Trondheim Ø
- 1971: Oppdal S
- 1972: Kristiansand Ip
- 1973: Elverum F
- 1974: Oslo VH
- 1975: Verdal S
- 1976: Oslo Fr
- 1977: Kongsvinger G
- 1978: Elverum F
- 1979: Skien H
- 1980: Romedal S
- 1981: Tønsberg S/Larvik Fk
- 1982: Hamar S
- 1983: Lillestrøm S
- 1984: Fagernes S
- 1985: Kolbotn S
- 1986: Harstad K
Uoff. (1958–1962)
Off. (1963–1986)
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad S
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik Fs
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand S
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø Tr
arrangement
Off. (1987– )
- 1987: Sand P/Kongsvinger H
- 1988: Trondheim L
- 1989: Larvik Fk
- 1990: Savalen S
- 1991: Stavanger Sk
- 1992: Larvik Fk
- 1993: Stavanger Sk
- 1994: Tromsø Tr
- 1995: Savalen K
- 1996: Notodden Sp
- 1997: Geithus F
- 1998: Skien I
- 1999: Bergen S
- 2000: Savalen K
- 2001: Kongsberg I
- 2002: Geithus F
- 2003: Gol G
- 2004: Skien I
- 2005: Hundorp F
- 2006: Trondheim L
- 2007: Larvik Fk
- 2008: Hundorp F
- 2009: Bergen S
- 2010: Båstad K
- 2011: Bjugn F
- 2012: Geithus F
- 2013: Arendal K
- 2014: Hamar V
- 2015: Jevnaker S
- 2016: Tromsø Tr
- 2017: Stavanger SA
- 2018: Asker R
- 2019: Hamar V
- 2020: Stavanger SA
- 2021: Kristiansund AN Avlyst. (koronapandemi)
- 2022: Tønsberg MA
- 2023: Harstad K
- 2024: Stavanger SA
- 2025: TBD