Allround-NM på skøyter 1972 for damer
Allround-NM på skøyter 1972 for damer | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Brandbu Idretsforening | ||
Vertsby | Brandbu | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Rosendalsbanen | ||
Dato | 8.–9. januar 1972 | ||
Deltakere | 30 dameløpere (10 Senior og 20 Junior) | ||
Øvelser | Allround : Mini firkamp (Senior) Allround : 500m – 1 000m / 1 500m (Junior) |
Allround-NM på skøyter 1972 for damer ble avholdt 8. og 9. januar 1972 på Rosendalsbanen, Brandbu.
Teknisk arrangør var Brandbu Idretsforening. Det ble også arrangert Junior-NM for damer samtidig.
Norgesmestere ble Lisbeth Berg, Oslo IL for senior damer og Kirsten Konsmo, Oslo IL for junior damer. Berg ble mester ved den daværende regel om at man hadde vunnet mer enn halvparten av distansene, hun hadde forøvrig også lavest poengsum som var neste kriterium for å kåre en mester.
Sammenlagt senior
Damer Senior (10 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (8. jan.) | 2. dag (9. jan.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | ||||
Gull | Lisbeth Berg | Oslo IL | 45,4 | 2 | 2.24,4 | 1 | 1.32,9 | 1 | 5.05,1 | 1 | 190.833 |
Sølv | Sigrid Sundby | Arbeidernes SK | 45,0 | 1 | 2.25,4 | 2 | 1.33,3 | 2 | 5.09,7 | 2 | 191.734 |
Bronse | Inger Karset | Hamar IL | 46,8 | 3 | 2.30,2 | 3 | 1.37,0 | 4 | 5.19,4 | 3 | 198.600 |
4 | Tove Berntsen | Arbeidernes SK | 47,6 | 5= | 2.31,9 | 4 | 1.36,6 | 3 | 5.23,1 | 4 | 200.383 |
5 | Berit Haugård | Arbeidernes SK | 47,5 | 4 | 2.38,2 | 7 | 1.38,5 | 5 | 5.38,1 | 5 | 205.833 |
6 | Tone Biermann | Oslo IL | 48,2 | 7 | 2.37,3 | 6 | 1.40,0 | 7 | 5.43,8 | 6 | 207.933 |
7 | Ingunn Pettersen | Trondhjems SK | 49,3 | 8 | 2.36,3 | 5 | 1.41,5 | 8 | 5.45,7 | 7 | 209.767 |
8 | Laila Andresen | Oslo SK | 47,6 | 5= | 2.39,8 | 8 | 1.38,6 | 6 | 6.10,6 | 10 | 211.934 |
9 | Karin Fredriksen | Oslo IL | 50,2 | 9 | 2.49,0 | 10 | 1.45,2 | 9 | 6.02,9 | 9 | 219.616 |
10 | Solveig Selbekk | Arbeidernes SK | 52,2 | 10 | 2.48,8 | 9 | 1.49,8 | 10 | 5.56,2 | 8 | 222.734 |
Sammenlagt junior
Damer Junior (20 deltagere) | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (8. jan.) | 2. dag (9. jan.) | Poengsum | ||||
500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | ||||
Gull | Kirsten Konsmo | Oslo IL | 48,6 | 2 | 1.42,4 | 1= | 2.41,7 | 2= | 153.700 |
Sølv | Elisabeth Schjenken | Arbeidernes SK | 50,4 | 7= | 1.45,6 | 5= | 2.38,8 | 1 | 156.133 |
Bronse | Torhild Kaasa | Hørte IL | 48,5 | 1 | 1.46,0 | 9 | 2.45,4 | 6= | 156.633 |
4 | Randi Avelsgaard | IL Stjørdals-Blink | 49,9 | 4 | 1.45,8 | 7= | 2.41,7 | 2= | 156.700 |
5 | Ellen Haugan | Spk Snøgg | 49,0 | 3 | 1.45,0 | 3 | 2.46,3 | 11 | 156.933 |
6 | Åsta Pladsen | Hørte IL | 49,9 | 5 | 1.45,1 | 4 | 2.45,4 | 6= | 157.583 |
7 | Bente-Lill Børrud | Kongsvinger IL | 50,7 | 11 | 1.45,8 | 7= | 2.42,6 | 4 | 157.800 |
8 | Anne Andersen | Strømmen IF | 50,5 | 9 | 1.45,6 | 5= | 2.45,0 | 5 | 158.300 |
9 | Tove Liberg | IL Stjørdals-Blink | 50,8 | 12 | 1.46,8 | 11 | 2.46,2 | 10 | 159.600 |
10 | Jarlis Wesche | IL Stjørdals-Blink | 50,6 | 10 | 1.46,5 | 10 | 2.48,2 | 13 | 159.917 |
11 | Anne Lise Bekkholt | Sander IL | 51,1 | 14 | 1.47,2 | 13 | 2.45,9 | 9 | 160.000 |
12 | Bjørg Kaasa | Hørte IL | 50,4 | 7= | 1.47,0 | 12 | 2.49,4 | 15 | 160.367 |
13 | Laila Selven | Strindheim IL | 51,2 | 15 | 1.48,0 | 14 | 2.45,6 | 8 | 160.400 |
14 | Lena Skarpsno | Arbeidernes SK | 51,5 | 16 | 1.49,0 | 17 | 2.49,9 | 16 | 162.633 |
15 | Anne Marit Olsen | Spk Ceres | 51,9 | 17 | 1.49,2 | 18= | 2.50,0 | 17 | 163.167 |
16 | Marion Seiersten | Brandbu IF | 51,0 | 13 | 1.49,2 | 18= | 2.54,0 | 19 | 163.600 |
17 | Berit Irene Linnerud | Brandbu IF | 50,0 | 6 | 1.50,0 | 20 | 2.55,9 | 20 | 163.633 |
18 | Tove Borgen | IL Stjørdals-Blink | 52,5 | 18 | 1.48,2 | 15 | 2.53,0 | 18 | 164.267 |
19 | Anne Arnesen | Arbeidernes SK | 54,9 | 19 | 1.48,9 | 16 | 2.48,8 | 14 | 165.617 |
20 | Cecilie Funnemark | Brandbu IF | 61,1 f | 20 | 1.42,4 | 1= | 2.47,7 | 12 | 168.200 |
Kilder
- Teigen, Magne, red. (1989). «Kvinner, Senior – Allround». Komplette resultater Norske Mesterskap på skøyter 1887–1989 (norsk) (2 utg.). Veggli. s. 86. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 3. februar 2013.
- Teigen, Magne, red. (1989). «Kvinner, Junior – Allround». Komplette resultater Norske Mesterskap på skøyter 1887–1989 (norsk) (2 utg.). Veggli. s. 147. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 3. februar 2013.
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 79. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 3. februar 2013. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Junior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 165. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 3. februar 2013. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter 1972 for damer, Senior – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter 1972 for damer, Junior – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM (Norgesmestere for : herrer (1887–1893) (1894– ) / damer (1932) (1933– )) 0
Uoff. (1887–1893)
Off. (1894 – 1986)
- 1887: Kristiania V
- 1888: Kristiania Fk/Kristiania V
- 1889: Kristiania Fk
- 1890: Kristiania M
- 1891: Kristiania M
- 1892: Kristiania M/Kristiania Fk
- 1893: Kristiania M
- 1894: Hamar Å
- 1895: Trondhjem K
- 1896: Kristiania Fk
- (1897: Trondhjem K)
- 1898: Trondhjem K
- 1899: Kristiania Fk
- 1900: Trondhjem Ø
- 1901: Kristiania GF
- 1902: Hamar M
- 1903: Drammen M
- 1904: Trondhjem Ø
- 1905: Kristiania GF
- 1906: Trondhjem Ø
- 1907: Hamar M
- 1908: Kristiania GF
- 1909: Lillehammer M
- 1910: Trondhjem Ø
- 1911: Kristiania GF
- 1912: Hamar M
- 1913: Horten L
- 1914: Trondhjem Ø
- 1915: Kristiania Fr
- 1916: Drammen M
- 1917: Kristiania Fr
- 1918: Horten L
- 1919: Hamar M
- 1920: Trondhjem Ø
- 1921: Moss Ma
- 1922: Drammen M
- 1923: Kristiania B
- 1924: Kongsberg Ip
- 1925: Moss Ma
- 1926: Tønsberg S
- 1927: Oslo Fr
- 1928: Sandefjord B
- 1929: Lillehammer S
- 1930: Hamar S
- 1931: Horten L
- 1932: Oslo Fr
- 1933: Notodden S
- 1934: Drammen M
- 1935: Brandbu B
- 1936: Oslo Fr
- 1937: Gjøvik S
- 1938: Skien G
- 1939: Oslo Fr
- 1940: Hamar S
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Oslo B
- 1947: Trondheim Ø
- 1948: Drammen M
- 1949: Tønsberg S
- 1950: Trondheim Ø
- 1951: Lillehammer S
- 1952: Gjøvik S
- 1953: Skien H
- 1954: Oslo B
- 1955: Bergen K/Voss Ip
- 1956: Hamar S
- 1957: Larvik F
- 1958: Notodden S
- 1959: Trondheim Ø
- 1960: Hønefoss Ip
- 1961: Sandefjord B
- 1962: Harstad S
- 1963: Hamar S
- 1964: Tønsberg S
- 1965: Arendal B
- 1966: Drammen M
- 1967: Trondheim Ø
- 1968: Horten L
- 1969: Lillehammer S
- 1970: Skien H
- 1971: Moss Me
- 1972: Tønsberg S
- 1973: Notodden S
- 1974: Alta B
- 1975: Brandbu R
- 1976: Trondheim Ø
- 1977: Lillehammer St
- 1978: Larvik F
- 1979: Hamar S
- 1980: Drammen M
- 1981: Kongsvinger H
- 1982: Oppdal S
- 1983: Tynset N
- 1984: Kongsberg Ip
- 1985: Trondheim L
- 1986: Jevnaker S
Uoff. (1932)
Off. (1933 – 1986)
- 1932: Oslo F
- 1933: Oslo B
- 1934: Horten L
- 1935: Oslo F
- 1936: Hønefoss Ip
- 1937: Oslo F
- 1938: Tønsberg S
- 1939: Kongsberg Ip
- 1940: Larvik F
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Lillehammer S
- 1947: Rjukan S
- 1948: Larvik F
- 1949: Oslo J
- 1950: Gjøvik S
- 1951: Hønefoss Ip
- 1952: Trondheim Ø
- 1953: Horten L
- 1954: Larvik F
- 1955: Skien H
- 1956 – 1957 : avlyst manglende deltakelse
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad Ip
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik F
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand H
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø T
arrangement
(1987 – )
- 1987: Hamar S
- 1988: Oslo VH
- 1989: Hundorp F
- 1990: Verdal S
- 1991: Hol S/Gol G
- 1992: Savalen K
- 1993: Trondheim L
- 1994: Larvik F
- 1995: Hønefoss Ip
- 1996: Tromsø T
- 1997: Bergen S
- 1998: Geithus F
- 1999: Alta B
- 2000: Hamar V
- 2001: Geithus F
- 2002: Skien I
- 2003: Bergen S
- 2004: Oslo VH
- 2005: Drammen Mk
- 2006: Arendal K
- 2007: Geithus F
- 2008: Bjugn F
- 2009: Gol G
- 2010: Bergen S
- 2011: Oslo F
- 2012: Tønsberg K
- 2013: Stavanger SA
- 2014: Asker R
- 2015: Arendal K
- 2016: Stavanger SA
- 2017: Trondheim L
- 2018: Jevnaker Jk
- 2019: Arendal K
- 2020: Asker R
- 2021: Hamar V
- 2022: Stavanger SA
- 2023: Stavanger SA
- 2024: Hamar V
- 2025: TBD
Autoritetsdata