Allround-NM på skøyter junior 1984 for herrer
Allround-NM på skøyter junior 1984 for herrer | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Fagernes Idrettslag | ||
Vertsby | Fagernes i Nord-Aurdal | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Fagernes stadion | ||
Dato | 4.–5. februar 1984 | ||
Deltakere | 44 løpere (20 eldre junior herrer og 26 yngre junior herrer) | ||
Øvelser | Allround : Liten firkamp |
Allround-NM på skøyter junior 1984 for herrer ble avholdt 4. og 5. februar 1984 på Fagernes stadion, Fagernes i Nord-Aurdal med 44 deltakere, fordelt på 20 i eldre junior og 26 i yngre junior.
Teknisk arrangør var Fagernes Idrettslag.
Juniornorgesmestere i allround 1984 ble Pål-Jan Stokke fra Tynset Idrettsforening i eldre junior og Jørn Ludahl, Idrettsforeningen Fram i yngre junior.
Sammenlagt herrer eldre junior
Herrer eldre junior (20 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plass. | Navn | Klubb | 1. dag (4. feb.) | 2. dag (5. feb.) | Poeng | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Pål-Jan Stokke | Tynset IF | 40,77 | 3 | 4.24,41 | 1 | 2.04,54 | 2 | 7.35,75 | 1 | 171.926 |
Sølv | Ketil Bakke | Strindheim IL | 40,98 | 5 | 4.28,02 | 3 | 2.03,61 | 1 | 7.39,84 | 3 | 172.837 |
Bronse | Petter Lanes | Skedsmo IL | 40,81 | 4 | 4.29,72 | 4 | 2.05,85 | 3 | 7.49,63 | 6 | 174.676 |
4. | Ole Kristian Løkken | Oslo IL | 42,88 | 17 | 4.26,32 | 2 | 2.08,85 | 9 | 7.36,95 | 2 | 175.911 |
5. | Rino Johansen | Spk Ceres | 42,12 | 10 | 4.31,53 | 6 | 2.07,71 | 8 | 7.45,11 | 4 | 176.456 |
6. | Morten Romundstad | Leangen SK | 40,44 | 1 | 4.33,76 | 7 | 2.06,94 | 6 | 8.04,47 | 9 | 176.826 |
7. | Fred Magne Hval | Ask SK | 41,92 | 9 | 4.36,31 | 9 | 2.06,17 | 5 | 7.58,49 | 7 | 177.876 |
8. | Ove Falk-Larssen | Trondhjems SK | 40,45 | 2 | 4.41,54 | 14 | 2.07,69 | 7 | 8.13,49 | 11 | 179.285 |
9. | Steinar Hansen | Spk Falken | 42,61 | 15 | 4.34,20 | 8 | 2.10,61 | 13 | 8.01,44 | 8 | 179.990 |
10. | Øyvind Vataker | Tønsbergs TF | 42,25 | 11 | 4.39,52 | 11 | 2.12,59 | 17 | 8.08,59 | 10 | 181.891 |
11. | Thor Sigfred Nyquist | IF Fram | 41,53 | 8 | 4.38,00 | 10 | 2.10,88 | 14 | 8.26,26 f | 12 | 182.115 |
12. | Ove Løvåsen | Oslo IL | 48,28 f | 20 | 4.31,09 | 5 | 2.06,11 | 4 | 7.49,49 | 5 | 182.446 |
NC13 | Ivar Kroon | Fagernes IL | 41,47 | 7 | 4.41,68 | 15 | 2.11,01 | 15 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 132.086 (11) | |
NC14 | Jan Roger Røsjordet | IF Fram | 42,33 | 12 | 4.44,52 | 17 | 2.09,34 | 10 | 132.863 (12) | ||
NC15 | Hans Martinsen | Asker SK | 42,34 | 13 | 4.45,89 | 18 | 2.09,61 | 11 | 133.191 (14) | ||
NC16 | Bjørn Arve Rue | Hol IL | 42,72 | 16 | 4.41,00 | 12 | 2.12,07 | 16 | 133.576 (15) | ||
NC17 | Tom Karlsen | IF Fram | 43,10 | 18 | 4.41,19 | 13 | 2.12,75 | 18 | 134.215 (16) | ||
NC18 | Bjørn Sand | Ask SK | 43,72 | 19 | 4.44,16 | 16 | 2.10,42 | 12 | 134.553 (17) | ||
NC19 | Jan Tore Rue | Hol IL | 42,52 | 14 | 4.48,66 | 19 | 2.13,15 | 19 | 135.013 (18) | ||
NC20 | Ove Tokstad | Leinstrand IL | 41,34 | 6 | dns | – |
Sammenlagt herrer yngre junior
Herrer yngre junior (26 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plass. | Navn | Klubb | 1. dag (4. feb.) | 2. dag (5. feb.) | Poeng | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Jørn Ludahl | IF Fram | 41,05 | 2 | 4.24,65 | 1 | 2.07,93 | 3 | 7.46,48 | 3 | 174.449 |
Sølv | Nils Einar Aas | Ask SK | 41,61 | 5 | 4.30,00 | 3 | 2.06,73 | 1 | 7.43,61 | 2 | 175.214 |
Bronse | Atle Vårvik | Trondhjems SK | 42,11 | 9 | 4.26,97 | 2 | 2.08,61 | 4 | 7.39,83 | 1 | 175.458 |
4. | Øystein Hammeren | Rælingen SK | 41,36 | 4 | 4.33,36 | 4 | 2.06,75 | 2 | 7.48,96 | 4 | 176.066 |
5. | Roger Strøm | IF Fram | 40,67 | 1 | 4.36,72 | 8 | 2.10,86 | 7 | 7.56,74 | 9 | 178.084 |
6. | Steinar Skovholt | Spk Ceres | 41,96 | 7 | 4.36,05 | 6 | 2.14,37 | 14 | 7.52,90 | 6 | 180.048 |
7. | Tore Klevstuen | Oppdal SK | 41,95 | 6 | 4.37,66 | 9 | 2.13,39 | 12 | 7.53,92 | 7 | 180.081 |
8. | Olav Sundt | Oddersjaa SSK | 43,96 | 21 | 4.35,34 | 5 | 2.10,58 | 6 | 7.54,80 | 8 | 180.856 |
9. | Jon Vegard Nybråten | Kongsvinger IL | 43,94 | 20 | 4.36,41 | 7 | 2.12,24 | 10 | 7.48,99 | 5 | 180.987 |
10. | Roger Gravdal | IF Herkules | 42,84 | 15 | 4.39,25 | 12 | 2.11,86 | 9 | 7.59,63 | 10 | 181.297 |
11. | Trond Eirik Jensen | IF Fram | 41,32 | 3 | 4.42,12 | 19 | 2.10,22 | 5 | 8.16,16 | 15 | 181.362 |
12. | Jan Tore Andersen | Aurskog IL | 42,93 | 16= | 4.39,93 | 14 | 2.15,67 | 21 | 8.02,23 | 12 | 183.031 |
13. | Kenneth Skog | Narvik SK | 42,93 | 16= | 4.39,32 | 13 | 2.12,30 | 11 | 8.15,19 | 14 | 183.102 |
14. | Kai-Ingvar Strand | Hamar IL | 43,31 | 19 | 4.37,88 | 10 | 2.13,65 | 13 | 8.19,74 | 16 | 184.147 |
15. | Karstein Knutsen | Bjugn-Ørland SK | 44,85 | 24 | 4.40,93 | 15 | 2.15,58 | 20 | 8.13,64 | 13 | 186.228 |
16. | Remi Strand | IL Holmgang | 46,93 | 25 | 4.39,06 | 11 | 2.14,41 | 15 | 8.00,90 | 11 | 186.333 |
NC17 | Øyvind Steen | Drammens SK | 42,25 | 10 | 4.41,02 | 16 | 2.11,83 | 8 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 133.029 (9) | |
NC18 | Ingve Hølland | Ganddal IL | 41,97 | 8 | 4.41,55 | 17 | 2.14,83 | 16 | 133.838 (13) | ||
NC19 | Bjørn Egil Grimsrud | Hol IL | 42,76 | 14 | 4.43,57 | 21 | 2.15,21 | 18 | 135.091 (17) | ||
NC20 | Tom Martin Nilsen | Holmestrand og Botne SK | 42,53 | 12 | 4.45,82 | 23 | 2.15,16 | 17 | 135.219 (18) | ||
NC21 | Ottar Øygard | Fagernes IL | 42,54 | 13 | 4.46,06 | 24 | 2.15,24 | 19 | 135.296 (19) | ||
NC22 | Trond Dahl Hansen | Hortens SK | 42,44 | 11 | 4.44,00 | 22 | 2.17,07 | 23 | 135.463 (20) | ||
NC23 | Bjørn Olav Aaslund | Strømmen IF | 43,12 | 18 | 4.47,15 | 25 | 2.15,99 | 22 | 136.308 (21) | ||
NC24 | Gunnar Lødding | Harstad SK | 44,50 | 22 | 4.43,38 | 20 | 2.17,16 | 25 | 137.450 (23) | ||
NC25 | Espen Lauritzen | Moss SK | 44,58 | 23 | 4.49,59 | 26 | 2.20,13 | 26 | 139.555 (25) | ||
NC26 | Jan Idar Olsen | Skedsmo IL | 55,84 f | 26 | 4.41,98 | 18 | 2.17,08 | 24 | 148.529 (26) |
Kilder
- Teigen, Magne, red. (1989). «Menn, Junior – Allround». Komplette resultater Norske Mesterskap på skøyter 1887–1989 (norsk) (2 utg.). Veggli. s. 125–126. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 22. mai 2017.
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Menn, Junior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 123–124. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 22. mai 2017. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter junior 1984 for herrer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM junior (1933– ) / (Norgesmestere for: menn junior (1933–1940, 1946– ) / kvinner junior (1958–1962) (1963– )) 0
Off. (1933–1986)
- 1933: Larvik Fs
- 1934: Oslo B
- 1935: Rjukan S
- 1936: Horten L
- 1937: Moss Ma
- 1938: Lillehammer S
- 1939: Notodden Sp
- 1940: Tønsberg S
- 1941–1945: Ikke arrangert.
- 1946: Skien G
- 1947: Kongsberg Sk
- 1948: Bergen My
- 1949: Jevnaker A
- 1950: Notodden Sp
(1951: Arendal B)→ 1951: Hamar S- 1952: Lillestrøm S
- 1953: Kongsvinger G
- 1954: Harstad S
- 1955: Larvik Fs
- 1956: Trondheim Ø
- 1957: Lillehammer S
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Gjøvik S
- 1960: Moss B
- 1961: Horten L
- 1962: Fagernes S
- 1963: Otta Ø
- 1964: Tolga I
- 1965: Larvik Fs
- 1966: Oslo Fr
- 1967: Narvik S
- 1968: Marienlyst M
- 1969: Tønsberg S
- 1970: Trondheim Ø
- 1971: Oppdal S
- 1972: Kristiansand Ip
- 1973: Elverum F
- 1974: Oslo VH
- 1975: Verdal S
- 1976: Oslo Fr
- 1977: Kongsvinger G
- 1978: Elverum F
- 1979: Skien H
- 1980: Romedal S
- 1981: Tønsberg S/Larvik Fk
- 1982: Hamar S
- 1983: Lillestrøm S
- 1984: Fagernes S
- 1985: Kolbotn S
- 1986: Harstad K
Uoff. (1958–1962)
Off. (1963–1986)
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad S
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik Fs
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand S
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø Tr
arrangement
Off. (1987– )
- 1987: Sand P/Kongsvinger H
- 1988: Trondheim L
- 1989: Larvik Fk
- 1990: Savalen S
- 1991: Stavanger Sk
- 1992: Larvik Fk
- 1993: Stavanger Sk
- 1994: Tromsø Tr
- 1995: Savalen K
- 1996: Notodden Sp
- 1997: Geithus F
- 1998: Skien I
- 1999: Bergen S
- 2000: Savalen K
- 2001: Kongsberg I
- 2002: Geithus F
- 2003: Gol G
- 2004: Skien I
- 2005: Hundorp F
- 2006: Trondheim L
- 2007: Larvik Fk
- 2008: Hundorp F
- 2009: Bergen S
- 2010: Båstad K
- 2011: Bjugn F
- 2012: Geithus F
- 2013: Arendal K
- 2014: Hamar V
- 2015: Jevnaker S
- 2016: Tromsø Tr
- 2017: Stavanger SA
- 2018: Asker R
- 2019: Hamar V
- 2020: Stavanger SA
- 2021: Kristiansund AN Avlyst. (koronapandemi)
- 2022: Tønsberg MA
- 2023: Harstad K
- 2024: Stavanger SA
- 2025: TBD