Allround-NM på skøyter 1984 for damer
Allround-NM på skøyter 1984 for damer | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Stavanger Skøyteklubb | ||
Vertsby | Stavanger | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Sørmarka kunstisbane | ||
Dato | 25.–26. februar 1984 | ||
Deltakere | 27 dameløpere (9 Senior og 18 Junior) | ||
Øvelser | Allround : Liten firkamp (Senior) Allround : Mini firkamp (Junior) |
Allround-NM på skøyter 1984 for damer ble avholdt 25. og 26. februar 1984 på Sørmarka kunstisbane, Stavanger.
Teknisk arrangør var Stavanger Skøyteklubb. Det ble også arrangert Junior-NM for damer samtidig.
Norgesmestere ble Tone R. Hølstad, Lillehammer SK for senior damer og Edel Therese Høiseth, IF Herkules for junior damer. Edel Therese Høiseth ble mester ved den daværende regel om at man hadde vunnet mer enn halvparten av distansene, hun hadde forøvrig også lavest poengsum som var neste kriterium for å kåre en mester.
Sammenlagt senior
Damer Senior (9 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (25. feb.) | 2. dag (26. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Tone R. Hølstad | Lillehammer SK | 47,01 | 2 | 5.46,29 | 2 | 2.27,31 | 1 | 9.21,11 | 2 | 209.939 |
Sølv | Anne Elisabeth Hølstad | Lillehammer SK | 46,87 | 1 | 6.03,36 | 7 | 2.27,51 | 2 | 9.30,72 | 7 | 213.672 |
Bronse | Bente Munkerud | Nesodden IF | 50,33 | 6 | 5.38,62 | 1 | 2.33,62 | 4 | 9.19,52 | 1 | 213.924 |
4 | Tove Lauten | Frogner IL | 48,71 | 3 | 5.47,42 | 4 | 2.35,28 | 7 | 9.28,47 | 5 | 215.220 |
5 | Astrid Vårvik | Leinstrand IL | 48,92 | 5 | 5.47,06 | 3 | 2.34,52 f | 6 | 9.29,73 | 6 | 215.242 |
6 | Hild Astrid Haugsbø | Ishavsbyen SK | 48,84 | 4 | 6.12,90 f | 8 | 2.29,86 | 3 | 9.22,29 | 3 | 217.172 |
7 | Anne Katrine Eide | Ask SK | 51,34 | 8 | 5.59,00 | 5 | 2.33,77 | 5 | 9.27,56 | 4 | 219.185 |
8 | Grethe Valen | Stord T&IL | 50,37 | 7 | 6.00,90 | 6 | 2.35,47 | 8 | 9.34,81 | 8 | 219.824 |
9 | Elin Tveiten | Spk Snøgg | 51,96 | 9 | 6.24,09 | 9 | 2.48,88 | 9 | 10.21,54 | 9 | 234.422 |
Sammenlagt junior
Damer Junior (18 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (25. feb.) | 2. dag (26. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | ||||
Gull | Edel Therese Høiseth | IF Herkules | 44,94 | 1 | 2.21,43 | 1 | 1.29,37 | 1 | 5.09,55 | 1 | 188.359 * |
Sølv | Tanja Torbergsen | Ishavsbyen SK | 46,06 | 2 | 2.26,06 | 2 | 1.34,26 | 2 | 5.12,37 | 2 | 193.937 |
Bronse | Elisabeth Bjøre | Fagernes IL | 47,98 | 7 | 2.28,11 | 3 | 1.35,05 | 4 | 5.14,25 | 3 | 197.250 |
4 | Linda Wolden | Skedsmo IL | 47,63 | 5 | 2.29,60 | 6 | 1.34,57 | 3 | 5.20,83 | 5 | 198.252 |
5 | Hanne Eriksson | Verdal IL | 46,74 | 3 | 2.28,60 | 4 | 1.36,13 | 6 | 5.26,88 | 8 | 198.818 |
6 | Laila Elisabeth Jensen | IF Fram | 47,38 | 4 | 2.31,07 | 9 | 1.36,53 | 7 | 5.29,03 | 10 | 200.839 |
7 | One Gjersem | Gjøvik SK | 47,94 | 6 | 2.29,84 | 7 | 1.37,17 | 8 | 5.26,76 | 7 | 200.931 |
8 | Mariann Røsjordet | IF Fram | 48,36 | 9 | 2.30,93 | 8 | 1.37,40 | 9 | 5.22,88 | 6 | 201.183 |
9 | Hege Karlsen | Ask SK | 49,35 | 11 | 2.35,43 | 10 | 1.38,75 | 10 | 5.28,48 | 9 | 205.281 |
10 | Toril Karlsen | Strømmen IF | 48,22 | 8 | 2.35,94 | 11 | 1.39,43 | 11 | 5.45,29 | 12 | 207.463 |
11 | Wenche Pedersen | IF Fram | 48,48 | 10 | 2.36,48 | 12 | 1.43,03 | 14 | 5.37,62 | 11 | 208.425 |
12 | Marie Tollefsen | Ishavsbyen SK | 64,31 f | 18 | 2.29,20 | 5 | 1.35,79 | 5 | 5.14,92 | 4 | 214.424 |
NC13 | Randi Næsbak | Elverum IL | 50,25 | 13 | 2.37,01 | 13 | 1.41,72 | 12 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 153.446 (12) | |
NC14 | Anne Løvåsen | Oslo IL | 50,04 | 12 | 2.42,72 | 14 | 1.42,19 | 13 | 155.375 (13) | ||
NC15 | Anett Bredal | IF Fram | 50,94 | 14 | 2.43,28 | 16 | 1.43,98 | 16 | 157.356 (14) | ||
NC16 | Marit Jagtøyen | Leinstrand IL | 51,33 | 15 | 2.43,03 | 15 | 1.43,57 | 15 | 157.458 (15) | ||
NC17 | Bente Schei | Ask SK | 51,85 | 16 | 2.45,82 | 18 | 1.46,39 | 17 | 160.318 (16) | ||
NC18 | Aud Marit Lunde | Ganddal IL | 53,28 | 17 | 2.45,27 | 17 | 1.48,23 | 18 | 162.485 (18) |
- * = vinner på grunn av minst tre distanseseire.
Kilder
- Teigen, Magne, red. (1989). «Kvinner, Senior – Allround». Komplette resultater Norske Mesterskap på skøyter 1887–1989 (norsk) (2 utg.). Veggli. s. 89. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 9. februar 2013.
- Teigen, Magne, red. (1989). «Kvinner, Junior – Allround». Komplette resultater Norske Mesterskap på skøyter 1887–1989 (norsk) (2 utg.). Veggli. s. 150. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 9. februar 2013.
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 80. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 9. februar 2013. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Junior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 169. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 9. februar 2013. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter 1984 for damer, Senior – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter 1984 for damer, Junior – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM (Norgesmestere for : herrer (1887–1893) (1894– ) / damer (1932) (1933– )) 0
Uoff. (1887–1893)
Off. (1894 – 1986)
- 1887: Kristiania V
- 1888: Kristiania Fk/Kristiania V
- 1889: Kristiania Fk
- 1890: Kristiania M
- 1891: Kristiania M
- 1892: Kristiania M/Kristiania Fk
- 1893: Kristiania M
- 1894: Hamar Å
- 1895: Trondhjem K
- 1896: Kristiania Fk
- (1897: Trondhjem K)
- 1898: Trondhjem K
- 1899: Kristiania Fk
- 1900: Trondhjem Ø
- 1901: Kristiania GF
- 1902: Hamar M
- 1903: Drammen M
- 1904: Trondhjem Ø
- 1905: Kristiania GF
- 1906: Trondhjem Ø
- 1907: Hamar M
- 1908: Kristiania GF
- 1909: Lillehammer M
- 1910: Trondhjem Ø
- 1911: Kristiania GF
- 1912: Hamar M
- 1913: Horten L
- 1914: Trondhjem Ø
- 1915: Kristiania Fr
- 1916: Drammen M
- 1917: Kristiania Fr
- 1918: Horten L
- 1919: Hamar M
- 1920: Trondhjem Ø
- 1921: Moss Ma
- 1922: Drammen M
- 1923: Kristiania B
- 1924: Kongsberg Ip
- 1925: Moss Ma
- 1926: Tønsberg S
- 1927: Oslo Fr
- 1928: Sandefjord B
- 1929: Lillehammer S
- 1930: Hamar S
- 1931: Horten L
- 1932: Oslo Fr
- 1933: Notodden S
- 1934: Drammen M
- 1935: Brandbu B
- 1936: Oslo Fr
- 1937: Gjøvik S
- 1938: Skien G
- 1939: Oslo Fr
- 1940: Hamar S
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Oslo B
- 1947: Trondheim Ø
- 1948: Drammen M
- 1949: Tønsberg S
- 1950: Trondheim Ø
- 1951: Lillehammer S
- 1952: Gjøvik S
- 1953: Skien H
- 1954: Oslo B
- 1955: Bergen K/Voss Ip
- 1956: Hamar S
- 1957: Larvik F
- 1958: Notodden S
- 1959: Trondheim Ø
- 1960: Hønefoss Ip
- 1961: Sandefjord B
- 1962: Harstad S
- 1963: Hamar S
- 1964: Tønsberg S
- 1965: Arendal B
- 1966: Drammen M
- 1967: Trondheim Ø
- 1968: Horten L
- 1969: Lillehammer S
- 1970: Skien H
- 1971: Moss Me
- 1972: Tønsberg S
- 1973: Notodden S
- 1974: Alta B
- 1975: Brandbu R
- 1976: Trondheim Ø
- 1977: Lillehammer St
- 1978: Larvik F
- 1979: Hamar S
- 1980: Drammen M
- 1981: Kongsvinger H
- 1982: Oppdal S
- 1983: Tynset N
- 1984: Kongsberg Ip
- 1985: Trondheim L
- 1986: Jevnaker S
Uoff. (1932)
Off. (1933 – 1986)
- 1932: Oslo F
- 1933: Oslo B
- 1934: Horten L
- 1935: Oslo F
- 1936: Hønefoss Ip
- 1937: Oslo F
- 1938: Tønsberg S
- 1939: Kongsberg Ip
- 1940: Larvik F
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Lillehammer S
- 1947: Rjukan S
- 1948: Larvik F
- 1949: Oslo J
- 1950: Gjøvik S
- 1951: Hønefoss Ip
- 1952: Trondheim Ø
- 1953: Horten L
- 1954: Larvik F
- 1955: Skien H
- 1956 – 1957 : avlyst manglende deltakelse
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad Ip
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik F
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand H
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø T
arrangement
(1987 – )
- 1987: Hamar S
- 1988: Oslo VH
- 1989: Hundorp F
- 1990: Verdal S
- 1991: Hol S/Gol G
- 1992: Savalen K
- 1993: Trondheim L
- 1994: Larvik F
- 1995: Hønefoss Ip
- 1996: Tromsø T
- 1997: Bergen S
- 1998: Geithus F
- 1999: Alta B
- 2000: Hamar V
- 2001: Geithus F
- 2002: Skien I
- 2003: Bergen S
- 2004: Oslo VH
- 2005: Drammen Mk
- 2006: Arendal K
- 2007: Geithus F
- 2008: Bjugn F
- 2009: Gol G
- 2010: Bergen S
- 2011: Oslo F
- 2012: Tønsberg K
- 2013: Stavanger SA
- 2014: Asker R
- 2015: Arendal K
- 2016: Stavanger SA
- 2017: Trondheim L
- 2018: Jevnaker Jk
- 2019: Arendal K
- 2020: Asker R
- 2021: Hamar V
- 2022: Stavanger SA
- 2023: Stavanger SA
- 2024: Hamar V
- 2025: TBD
Autoritetsdata