Allround-NM på skøyter junior 2015
Allround-NM på skøyter junior 2015 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Jevnaker Idrettsforening | ||
Vertsby | Jevnaker | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Jevnaker kunstisbane | ||
Dato | 7.–8. februar 2015 | ||
Øvelser | Allround Mini firkamp (damer) Allround Liten firkamp (herrer) | ||
Nettsted | Offisielt nettsted |
Allround-NM på skøyter junior 2015 ble avholdt 7. og 8. februar 2015 på Jevnaker kunstisbane i Jevnaker.[1]
Teknisk arrangør var Jevnaker Idrettsforening.[2]
Norgesmestere ble Martine Ripsrud, Stange Spk for damene og Magnus Myhren Kristensen, Arendal SK for herrene.
Banketten ble avholdt på Thorbjørnrud Hotell lørdag kl. 1900.[3]
Sammenlagt Damer Junior
Damer Junior (11 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (7. feb.) | 2. dag (8. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m mt | Pl. | 1 500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | ||||
Gull | Martine Ripsrud | Stange Spk | 42,42 mt | 1 | 2.16,80 | 3 | 1.24,80 | 1 | 4.48,53 | 1 | 178.508 |
Sølv | Marie Bakken Haugli | Jevnaker IF | 47,13 | 8 | 2.16,35 | 2 | 1.30,44 | 3 | 4.48,97 | 2 | 185.961 |
Bronse | Thea Fløiten | Sand IF | 46,09 | 5 | 2.18,92 | 4 | 1.30,16 | 2 | 4.53,92 | 3 | 186.462 |
4 | Caroline S. H. Farestveit | Bergen SK | 46,53 | 6 | 2.26,03 | 5 | 1.35,12 | 6 | 5.01,24 | 4 | 192.972 |
5 | Hilde M. Brennhovd | Gol IL | 45,83 | 4 | 2.28,00 | 7 | 1.32,86 | 4 | 5.22,76 | 8 | 195.386 |
6 | Katrine Haug | Drammens SK | 47,73 | 9 | 2.26,32 | 6 | 1.37,05 | 8 | 5.09,96 | 5 | 196.688 |
7 | Guro Bergstrøm | Jevnaker IF | 48,85 | 11 | 2.30,73 | 10 | 1.36,04 | 7 | 5.19,66 | 6 | 200.389 |
8 | Else Merete Omsland | IF Fram | 48,26 | 10 | 2.30,02 | 9 | 1.37,97 | 9 | 5.22,64 | 7 | 201.024 |
9 | Ida Sannerud | Sand IF | 46,98 | 7 | 2.30,09 | 8 | 1.33,68 | 5 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 143.850 | |
DNS3 | Inga Anne Vasaasen | Stange Spk | 44,78 | 3 | 2.15,78 | 1 | dns | – | 90.040 | ||
DNS2 | Martine Lilløy Bruun | Sandefjord SK | 43,03 | 2 | dns | – | 43.030 |
Sammenlagt Herrer Junior
Herrer Junior (18 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (7. feb.) | 2. dag (8. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Magnus M. Kristensen | Arendal SK | 39,24 | 2 | 4.04,82 | 1 | 1.55,31 | 1 | 7.11,06 | 1 | 161.585 |
Sølv | Allan Dahl Johansson | Aktiv SK | 40,26 | 4 | 4.11,08 | 3 | 1.59,80 | 3 | 7.15,86 | 2 | 165.625 |
Bronse | Vetle Stangeland | Tønsbergs TF | 41,81 | 7 | 4.10,91 | 2 | 2.00,79 | 4 | 7.16,30 | 3 | 167.521 |
4 | Henrik F. Rukke | Hol IL | 38,20 | 1 | 4.19,33 | 4 | 1.59,33 | 2 | 7.44,70 | 7 | 167.667 |
5 | Kristian Aabakken | Hamar IL | 40,22 | 3 | 4.21,41 | 6 | 2.03,74 | 6 | 7.35,57 | 4 | 170.591 |
6 | Marius Bratli | Aktiv SK | 40,39 | 5 | 4.21,13 | 5 | 2.02,32 | 5 | 7.49,59 | 10 | 171.643 |
7 | Per Olav Aaserud | Geithus IL | 41,94 | 9 | 4.29,07 | 11 | 2.06,00 | 10 | 7.44,83 | 8 | 175.268 |
8 | Magnus Bakken Haugli | Jevnaker IF | 42,84 | 15 | 4.27,92 | 9 | 2.05,31 | 8 | 7.40,33 | 5 | 175.296 |
9 | Kristian G. Ulekleiv | Gjøvik SK | 42,61 | 12 | 4.26,66 | 8 | 2.06,16 | 11 | 7.43,99 | 6 | 175.505 |
10 | Brage O. Børtnes | Drammens SK | 41,92 | 8 | 4.38,57 | 16 | 2.03,89 | 7 | 7.52,02 | 11 | 176.846 |
11 | Stian Førde | Tromsø SK | 41,69 | 6 | 4.31,37 | 13 | 2.05,52 | 9 | 8.01,58 | 14 | 176.916 |
12 | Martin E. S. Olaussen | Jevnaker IF | 42,08 | 10 | 4.30,36 | 12 | 2.06,81 | 12 | 7.55,50 | 13 | 176.960 |
13 | Thomas Th. Eriksen | IF Herkules | 42,38 | 11 | 4.29,04 | 10 | 2.08,45 | 15 | 7.52,72 | 12 | 177.308 |
14 | Terje T. Tønne | Leinstrand IL | 42,96 | 16 | 4.35,81 | 15 | 2.08,22 | 14 | 7.47,41 | 9 | 178.409 |
15 | Lars Marius Ø. Nes | Båstad IL | 42,65 | 13 | 4.32,93 | 14 | 2.07,97 | 13 | 8.02,01 | 15 | 178.995 |
16 | Eskil L. Sægrov | Stavanger Sandnes SK | 42,81 | 14 | 4.42,99 | 18 | 2.11,85 | 16 | 8.07,28 | 16 | 182.653 |
NC17 | K. Didrik M. Nordal | IF Fram | 43,22 | 17 | 4.40,38 | 17 | 2.13,04 | 17 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | ||
DNS3 | Sander Tveter | IF Fram | 43,46 | 18 | 4.26,43 | 7 | dns | – |
Funksjonærer og delegerte
- Overdommere var Jan Lokshall (damer) og Ivar Øsmundset (herrer).[4]
- Og assisterende overdommer var Gunnar Knudsen.[4]
- Startere var ? og ?.[4]
- Teknisk delegert NSF: Olav Bakkestuen.[4]
Referanser
- ^ «Terminliste 2014/2015» (PDF). Norges Skøyteforbund. 17. oktober 2014. Arkivert fra originalen (PDF) 23. desember 2014. Besøkt 22. desember 2014.
- ^ Marcel Vanberg (27. juni 2013). «Tildeling av NM 2015». Norges Skøyteforbund. Arkivert fra originalen 16. oktober 2014. Besøkt 22. desember 2014.
- ^ «Junior NM Allround i Jevnaker 7.–8. februar 2015». Jevnaker Idrettsforening. Besøkt 22. desember 2014.
- ^ a b c d Per Stenberg (16. desember 2014). «Funksjonærer Junior NM 2015». Jevnaker IF. Besøkt 22. desember 2014.
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
- Stevneinnbydelse
- Flyer Junior NM Allround
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM junior (1933– ) / (Norgesmestere for: menn junior (1933–1940, 1946– ) / kvinner junior (1958–1962) (1963– )) 0
Off. (1933–1986)
- 1933: Larvik Fs
- 1934: Oslo B
- 1935: Rjukan S
- 1936: Horten L
- 1937: Moss Ma
- 1938: Lillehammer S
- 1939: Notodden Sp
- 1940: Tønsberg S
- 1941–1945: Ikke arrangert.
- 1946: Skien G
- 1947: Kongsberg Sk
- 1948: Bergen My
- 1949: Jevnaker A
- 1950: Notodden Sp
(1951: Arendal B)→ 1951: Hamar S- 1952: Lillestrøm S
- 1953: Kongsvinger G
- 1954: Harstad S
- 1955: Larvik Fs
- 1956: Trondheim Ø
- 1957: Lillehammer S
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Gjøvik S
- 1960: Moss B
- 1961: Horten L
- 1962: Fagernes S
- 1963: Otta Ø
- 1964: Tolga I
- 1965: Larvik Fs
- 1966: Oslo Fr
- 1967: Narvik S
- 1968: Marienlyst M
- 1969: Tønsberg S
- 1970: Trondheim Ø
- 1971: Oppdal S
- 1972: Kristiansand Ip
- 1973: Elverum F
- 1974: Oslo VH
- 1975: Verdal S
- 1976: Oslo Fr
- 1977: Kongsvinger G
- 1978: Elverum F
- 1979: Skien H
- 1980: Romedal S
- 1981: Tønsberg S/Larvik Fk
- 1982: Hamar S
- 1983: Lillestrøm S
- 1984: Fagernes S
- 1985: Kolbotn S
- 1986: Harstad K
Uoff. (1958–1962)
Off. (1963–1986)
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad S
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik Fs
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand S
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø Tr
arrangement
Off. (1987– )
- 1987: Sand P/Kongsvinger H
- 1988: Trondheim L
- 1989: Larvik Fk
- 1990: Savalen S
- 1991: Stavanger Sk
- 1992: Larvik Fk
- 1993: Stavanger Sk
- 1994: Tromsø Tr
- 1995: Savalen K
- 1996: Notodden Sp
- 1997: Geithus F
- 1998: Skien I
- 1999: Bergen S
- 2000: Savalen K
- 2001: Kongsberg I
- 2002: Geithus F
- 2003: Gol G
- 2004: Skien I
- 2005: Hundorp F
- 2006: Trondheim L
- 2007: Larvik Fk
- 2008: Hundorp F
- 2009: Bergen S
- 2010: Båstad K
- 2011: Bjugn F
- 2012: Geithus F
- 2013: Arendal K
- 2014: Hamar V
- 2015: Jevnaker S
- 2016: Tromsø Tr
- 2017: Stavanger SA
- 2018: Asker R
- 2019: Hamar V
- 2020: Stavanger SA
- 2021: Kristiansund AN Avlyst. (koronapandemi)
- 2022: Tønsberg MA
- 2023: Harstad K
- 2024: Stavanger SA
- 2025: TBD
Autoritetsdata