Allround-NM på skøyter 1965 for damer
Allround-NM på skøyter 1965 for damer | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Hortens Skøiteklub | ||
Vertsby | Horten | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Lystlunden | ||
Dato | 30.–31. januar 1965 | ||
Deltakere | 31 dameløpere (14 senior og 17 junior) | ||
Øvelser | Allround : Mini firkamp (Senior) Allround : 500m – 1 000m / 1 500m (Junior) |
Allround-NM på skøyter 1965 for damer ble avholdt 30. og 31. januar 1965 i Lystlunden, Horten. Arrangør var Hortens Skøiteklub. Det ble også arrangert det tredje offisielle Junior-NM for damer samtidig.
Norgesmestere ble Sigrid Sundby, Arbeidernes SK for kvinner senior, og Lisbeth Berg, Oslo IL ble mester for kvinner junior.
Sammenlagt senior
Damer Senior (14 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (30. jan.) | 2. dag (31. jan.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | ||||
Gull | Sigrid Sundby | Arbeidernes SK | 49,5 | 2 | 2.37,8 | 1 | 1.42,2 | 1 | 5.41,8 | 2 | 210.167 |
Sølv | Kari Kåring | Lillehammer SK | 49,3 | 1 | 2.43,1 | 2 | 1.44,9 | 3 | 5.41,7 | 1 | 213.067 |
Bronse | Gerd Inger de Groot | Arbeidernes SK | 49,9 | 3 | 2.46,7 | 4 | 1.43,5 | 2 | 5.54,4 | 3 | 216.284 |
4 | Tove Christensen | Arbeidernes SK | 50,4 | 4 | 2.45,9 | 3 | 1.46,4 | 5 | 6.00,9 | 5 | 219.050 |
5 | Aud Groven | Arbeidernes SK | 50,6 | 5 | 2.56,7 f | 8 | 1.45,0 | 4 | 5.56,9 | 4 | 221.483 |
6 | Unni Knudsen | Arbeidernes SK | 53,6 | 10 | 2.51,3 | 5 | 1.49,9 | 7 | 6.04,7 | 6 | 226.433 |
7 | Anneli Nygård | Hortens SK | 50,8 | 6 | 2.56,0 | 7 | 1.49,8 | 6 | 6.15,3 | 8 | 226.917 |
8 | Anne Brith Herland | Holmestrand og Botne SK | 53,5 | 9 | 2.59,5 | 10 | 1.54,7 | 10 | 6.07,4 | 7 | 231.916 |
9 | Lill Eva Mikkelsen | Arbeidernes SK | 52,4 | 7 | 2.58,2 | 9 | 1.53,7 | 8 | 6.24,0 | 11 | 232.650 |
10 | Bjørg Skumsvoll | Oslo SK | 53,1 | 8 | 3.00,1 | 11 | 1.53,8 | 9 | 6.21,6 | 10 | 233.633 |
11 | Elin Mørk | Sørum IL | 56,6 | 14 | 3.06,0 | 13 | 1.55,8 | 11 | 6.19,4 | 9 | 239.733 |
12 | Anne-Greta Lofstad | Tønsbergs TF | 54,5 | 12 | 3.08,2 | 14 | 1.58,2 | 13 | 6.37,6 | 12 | 242.600 |
13 | Gro Bjølsen | Nordstrand IF | 56,5 | 13 | 3.05,8 | 12 | 1.59,8 | 14 | 6.44,6 | 13 | 245.766 |
DNS4 | Marit Hansen | Arbeidernes SK | 53,9 | 11 | 2.54,2 | 6 | 1.56,7 | 12 | dns | – | 170.317 (10) |
Sammenlagt junior
Damer Junior (17 deltagere) | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (30. jan.) | 2. dag (31. jan.) | Poengsum | ||||
500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | ||||
Gull | Lisbeth Berg | Oslo IL | 50,6 | 1 | 1.44,3 | 1 | 2.45,2 | 1 | 157.817 |
Sølv | Berit Haugård | Arbeidernes SK | 50,8 | 2 | 1.46,5 | 2 | 2.46,4 | 2 | 159.517 |
Bronse | Kirsten Holtet | Åsnes IL | 51,3 | 4 | 1.48,4 | 3 | 2.50,3 | 3 | 162.267 |
4 | Turid Larsen | IF Liv | 50,9 | 3 | 1.49,1 | 4 | 2.52,8 | 6 | 163.050 |
5 | Marie Andersen | Arendal SK | 53,1 | 7 | 1.49,6 | 5 | 2.51,9 | 4 | 165.200 |
6 | Gunn Andresen | Arbeidernes SK | 52,5 | 5 | 1.51,0 | 6 | 2.55,1 | 7 | 166.367 |
7 | Irene Røkeness | Oslo IL | 54,3 | 11 | 1.55,4 | 9 | 2.51,9 | 4 | 169.300 |
8 | Liv Wenche Telneset | Tolga IL | 52,9 | 6 | 1.54,9 | 8 | 2.56,9 | 9 | 169.317 |
9 | Brit Sundby | Sandefjord SK | 54,0 | 9 | 1.53,7 | 7 | 2.58,2 | 10 | 170.250 |
10 | Anne Lise Bækken | Brandbu IF | 54,1 | 10 | 1.56,3 | 10 | 2.55,5 | 8 | 170.750 |
11 | Marit Bjørnsmoen | Tolga IL | 53,9 | 8 | 2.00,8 | 13 | 3.08,3 | 14 | 177.067 |
12 | Erna Wallin | Oslo IL | 56,4 | 13 | 2.01,2 | 14 | 3.04,6 | 12 | 178.533 |
13 | Asbjørg Sandsæther | Drammens SK | 59,6 | 16 | 2.00,0 | 12 | 3.01,4 | 11 | 180.067 |
14 | Marianne Eidsmo | Tønsbergs TF | 58,3 | 14 | 2.02,6 | 16 | 3.07,7 | 13 | 182.167 |
15 | Inger Johanne Bråthen | Holmestrand og Botne SK | 58,3 | 14 | 2.06,1 | 17 | 3.17,4 | 16 | 187.150 |
16 | Inger Clausen | Holmestrand og Botne SK | 66,2 f | 17 | 2.02,4 | 15 | 3.15,7 f | 15 | 192.633 |
DNS3 | Kirsti Biermann | Oslo IL | 55,4 | 12 | 1.56,4 | 11 | dns | – |
Kilder
- Teigen, Magne, red. (1989). «Kvinner, Senior – Allround». Komplette resultater Norske Mesterskap på skøyter 1887–1989 (norsk) (2 utg.). Veggli. s. 84. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 22. januar 2017.
- Teigen, Magne, red. (1989). «Kvinner, Junior – Allround». Komplette resultater Norske Mesterskap på skøyter 1887–1989 (norsk) (2 utg.). Veggli. s. 144–145. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 22. januar 2017.
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 78. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 22. januar 2017. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Junior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 163. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 22. januar 2017. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter 1965 for damer, Senior – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter 1965 for damer, Junior – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM (Norgesmestere for : herrer (1887–1893) (1894– ) / damer (1932) (1933– )) 0
Uoff. (1887–1893)
Off. (1894 – 1986)
- 1887: Kristiania V
- 1888: Kristiania Fk/Kristiania V
- 1889: Kristiania Fk
- 1890: Kristiania M
- 1891: Kristiania M
- 1892: Kristiania M/Kristiania Fk
- 1893: Kristiania M
- 1894: Hamar Å
- 1895: Trondhjem K
- 1896: Kristiania Fk
- (1897: Trondhjem K)
- 1898: Trondhjem K
- 1899: Kristiania Fk
- 1900: Trondhjem Ø
- 1901: Kristiania GF
- 1902: Hamar M
- 1903: Drammen M
- 1904: Trondhjem Ø
- 1905: Kristiania GF
- 1906: Trondhjem Ø
- 1907: Hamar M
- 1908: Kristiania GF
- 1909: Lillehammer M
- 1910: Trondhjem Ø
- 1911: Kristiania GF
- 1912: Hamar M
- 1913: Horten L
- 1914: Trondhjem Ø
- 1915: Kristiania Fr
- 1916: Drammen M
- 1917: Kristiania Fr
- 1918: Horten L
- 1919: Hamar M
- 1920: Trondhjem Ø
- 1921: Moss Ma
- 1922: Drammen M
- 1923: Kristiania B
- 1924: Kongsberg Ip
- 1925: Moss Ma
- 1926: Tønsberg S
- 1927: Oslo Fr
- 1928: Sandefjord B
- 1929: Lillehammer S
- 1930: Hamar S
- 1931: Horten L
- 1932: Oslo Fr
- 1933: Notodden S
- 1934: Drammen M
- 1935: Brandbu B
- 1936: Oslo Fr
- 1937: Gjøvik S
- 1938: Skien G
- 1939: Oslo Fr
- 1940: Hamar S
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Oslo B
- 1947: Trondheim Ø
- 1948: Drammen M
- 1949: Tønsberg S
- 1950: Trondheim Ø
- 1951: Lillehammer S
- 1952: Gjøvik S
- 1953: Skien H
- 1954: Oslo B
- 1955: Bergen K/Voss Ip
- 1956: Hamar S
- 1957: Larvik F
- 1958: Notodden S
- 1959: Trondheim Ø
- 1960: Hønefoss Ip
- 1961: Sandefjord B
- 1962: Harstad S
- 1963: Hamar S
- 1964: Tønsberg S
- 1965: Arendal B
- 1966: Drammen M
- 1967: Trondheim Ø
- 1968: Horten L
- 1969: Lillehammer S
- 1970: Skien H
- 1971: Moss Me
- 1972: Tønsberg S
- 1973: Notodden S
- 1974: Alta B
- 1975: Brandbu R
- 1976: Trondheim Ø
- 1977: Lillehammer St
- 1978: Larvik F
- 1979: Hamar S
- 1980: Drammen M
- 1981: Kongsvinger H
- 1982: Oppdal S
- 1983: Tynset N
- 1984: Kongsberg Ip
- 1985: Trondheim L
- 1986: Jevnaker S
Uoff. (1932)
Off. (1933 – 1986)
- 1932: Oslo F
- 1933: Oslo B
- 1934: Horten L
- 1935: Oslo F
- 1936: Hønefoss Ip
- 1937: Oslo F
- 1938: Tønsberg S
- 1939: Kongsberg Ip
- 1940: Larvik F
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Lillehammer S
- 1947: Rjukan S
- 1948: Larvik F
- 1949: Oslo J
- 1950: Gjøvik S
- 1951: Hønefoss Ip
- 1952: Trondheim Ø
- 1953: Horten L
- 1954: Larvik F
- 1955: Skien H
- 1956 – 1957 : avlyst manglende deltakelse
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad Ip
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik F
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand H
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø T
arrangement
(1987 – )
- 1987: Hamar S
- 1988: Oslo VH
- 1989: Hundorp F
- 1990: Verdal S
- 1991: Hol S/Gol G
- 1992: Savalen K
- 1993: Trondheim L
- 1994: Larvik F
- 1995: Hønefoss Ip
- 1996: Tromsø T
- 1997: Bergen S
- 1998: Geithus F
- 1999: Alta B
- 2000: Hamar V
- 2001: Geithus F
- 2002: Skien I
- 2003: Bergen S
- 2004: Oslo VH
- 2005: Drammen Mk
- 2006: Arendal K
- 2007: Geithus F
- 2008: Bjugn F
- 2009: Gol G
- 2010: Bergen S
- 2011: Oslo F
- 2012: Tønsberg K
- 2013: Stavanger SA
- 2014: Asker R
- 2015: Arendal K
- 2016: Stavanger SA
- 2017: Trondheim L
- 2018: Jevnaker Jk
- 2019: Arendal K
- 2020: Asker R
- 2021: Hamar V
- 2022: Stavanger SA
- 2023: Stavanger SA
- 2024: Hamar V
- 2025: TBD