Allround-NM på skøyter 1981 for damer
Allround-NM på skøyter 1981 for damer | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Hol Idrettslag | ||
Vertsby | Hol | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Hol stadion | ||
Dato | 31. januar–1. februar 1981 | ||
Deltakere | 34 dameløpere (8 Senior og 26 Junior) | ||
Øvelser | Allround : Mini firkamp (Senior) Allround : Mini firkamp (Junior) |
Allround-NM på skøyter 1981 for damer ble avholdt 31. januar og 1. februar 1981 på Hol stadion, Hol.
Arrangører var Hol Idrettslag. Det ble også arrangert Junior-NM for damer samtidig.
Norgesmestere ble Bjørg Eva Jensen, IF Fram for senior damer og Siw Njåtun, Asker SK for junior damer. Bjørg Eva Jensen ble mester ved den daværende regel om at man hadde vunnet mer enn halvparten av distansene, hun hadde forøvrig også lavest poengsum som var neste kriterium for å kåre en mester.
Sammenlagt senior
Damer Senior (8 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (31. jan.) | 2. dag (1. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | ||||
Gull | Bjørg Eva Jensen | IF Fram | 45,6 | 1 | 2.21,3 | 1 | 1.33,0 | 1 | 5.09,7 | 1 | 190.816 * |
Sølv | Mona Iversen | Ask SK | 45,8 | 2 | 2.23,9 | 2 | 1.37,3 | 3 | 5.23,8 | 2 | 196.382 |
Bronse | Ann-Mari Amundsen | Drammens SK | 46,2 | 4 | 2.26,4 | 3 | 1.35,7 | 2 | 5.31,6 | 3 | 198.116 |
4 | Hanne Sveberg | Hamar IL | 46,1 | 3 | 2.32,4 | 4 | 1.39,4 | 4 | 5.46,5 | 4 | 204.300 |
5 | Helga Vårvik | Leinstrand IL | 47,3 | 5 | 2.40,8 | 5 | 1.44,0 | 6 | 5.56,5 | 6 | 212.316 |
6 | Ellen Cecilie Romstad | Asker SK | 49,4 | 6 | 2.42,4 | 6 | 1.43,9 | 5 | 5.54,8 | 5 | 214.616 |
7 | Ingjerd Holm | Tromsø SK | 50,1 | 7 | 2.43,4 | 7 | 1.52,0 | 8 | 6.03,6 | 7 | 221.166 |
8 | Anne Bjørnsmoen | Tynset IF | 51,1 | 8 | 3.05,9 f | 8 | 1.44,4 | 7 | 6.07,4 | 8 | 226.499 |
- * = vinner på grunn av minst tre distanseseire.
Sammenlagt junior
Damer Junior (26 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (31. jan.) | 2. dag (1. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | ||||
Gull | Siw Njåtun | Asker SK | 49,5 | 6 | 2.31,80 | 1 | 1.42,5 | 2 | 5.31,1 | 1 | 206.533 |
Sølv | Anne Kari Hansen | IF Fram | 49,6 | 7 | 2.35,54 | 2 | 1.41,8 | 1 | 5.33,7 | 2 | 207.962 |
Bronse | Hild Astrid Haugsbø | Tromsø SK | 50,6 | 11 | 2.37,10 | 3 | 1.44,0 | 3 | 5.49,8 | 3 | 213.266 |
4 | Tanja Torbergsen | Tromsø SK | 48,5 | 3 | 2.45,85 | 11 | 1.45,9 | 6= | 5.57,3 | 6 | 216.283 |
5 | Wenche Endrerud | Jevnaker IF | 49,4 | 5 | 2.40,99 | 4 | 1.46,5 | 9 | 6.01,6 | 7 | 216.579 |
6 | Irene Mårdalen | Jevnaker IF | 49,0 | 4 | 2.42,00 | 5 | 1.46,3 | 8 | 6.02,6 | 8 | 216.583 |
7 | Aud W. Rolstad | Lillehammer SK | 47,9 | 1 | 2.43,78 | 7 | 1.47,6 | 10 | 6.06,5 | 9 | 217.376 |
8 | Gro Tønder | Asker SK | 50,1 | 9 | 2.44,20 | 9 | 1.47,7 | 11 | 5.56,9 | 5 | 218.166 |
9 | Tone Regine Hølstad | Lillehammer SK | 48,3 | 2 | 2.43,36 | 6 | 1.45,1 | 5 | 6.21,0 f | 14 | 218.803 |
10 | Anne Elisabeth Hølstad | Lillehammer SK | 49,7 | 8 | 2.44,23 | 10 | 1.45,9 | 6= | 6.15,6 | 11 | 219.993 |
11 | Anne Katrine Eide | IF Liv | 52,9 | 20 | 2.44,19 | 8 | 1.48,5 | 12 | 5.52,6 | 4 | 220.646 |
12 | Gro-Berit Møller | Kolbotn IL | 52,0 | 16= | 2.49,88 | 13 | 1.44,7 | 4 | 6.13,5 | 10 | 223.226 |
13 | Johanne Storler | Leinstrand IL | 52,0 | 16= | 2.49,37 | 12 | 1.50,4 | 14= | 6.18,6 | 13 | 226.756 |
14 | Ingunn Sandø | Kolbotn IL | 52,8 | 19 | 2.51,90 | 14 | 1.50,3 | 13 | 6.17,4 | 12 | 228.150 |
15 | Anne Grethe Vestrum | Verdal IL | 51,9 | 15 | 2.52,42 | 15 | 1.50,4 | 14= | 6.28,5 | 15 | 229.323 |
16 | Karin Bakke | Oslo SK | 50,3 | 10 | 2.54,65 | 16 | 1.54,2 | 17 | 6.49,0 | 16 | 233.782 |
NC17 | Edel Therese Høiseth | IF Herkules | 51,1 | 12 | 2.55,94 | 18 | 1.51,9 | 16 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 165.696 (17) | |
NC18 | Kristin Grambo | Elverum IL | 52,3 | 18 | 3.01,09 | 22 | 1.54,5 | 18 | 169.913 (18) | ||
NC19 | Kristin Beier | Asker SK | 51,2 | 13 | 2.55,25 | 17 | 2.00,6 | 23 | 169.916 (19) | ||
NC20 | Kristin Olsen | Leinstrand IL | 51,8 | 14 | 3.00,43 | 21 | 1.58,8 | 22 | 171.343 (20) | ||
NC21 | Anne Keth Meier-Hansen | IF Fram | 54,3 | 22 | 3.03,72 | 25 | 1.54,8 | 19 | 172.940 (21) | ||
NC22 | Wenche Andreassen | Hol IL | 53,7 | 21 | 3.02,67 | 23 | 1.58,3 | 21 | 173.740 (22) | ||
NC23 | Bente Fredriksen | Asker SK | 56,8 f | 26 | 2.59,45 | 20 | 1.57,8 | 20 | 175.516 (23) | ||
NC24 | Wenche Henriksen | IF Liv | 56,3 | 25 | 2.56,83 | 19 | 2.01,9 | 24 | 176.193 (24) | ||
NC25 | Kjersti Halmrast | Oslo SK | 55,8 | 24 | 3.04,54 | 26 | 2.04,3 | 25 | 179.463 (25) | ||
NC26 | Bente Riskild | Asker SK | 55,7 | 23 | 3.02,84 | 24 | dns | – |
Kilder
- Teigen, Magne, red. (1989). «Kvinner, Senior – Allround». Komplette resultater Norske Mesterskap på skøyter 1887–1989 (norsk) (2 utg.). Veggli. s. 88. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 8. mai 2014.
- Teigen, Magne, red. (1989). «Kvinner, Junior – Allround». Komplette resultater Norske Mesterskap på skøyter 1887–1989 (norsk) (2 utg.). Veggli. s. 149–150. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 8. mai 2014.
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 80. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 8. mai 2014. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Junior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 168. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 8. mai 2014. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter 1981 for damer, senior – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter 1981 for damer, junior – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM (Norgesmestere for : herrer (1887–1893) (1894– ) / damer (1932) (1933– )) 0
Uoff. (1887–1893)
Off. (1894 – 1986)
- 1887: Kristiania V
- 1888: Kristiania Fk/Kristiania V
- 1889: Kristiania Fk
- 1890: Kristiania M
- 1891: Kristiania M
- 1892: Kristiania M/Kristiania Fk
- 1893: Kristiania M
- 1894: Hamar Å
- 1895: Trondhjem K
- 1896: Kristiania Fk
- (1897: Trondhjem K)
- 1898: Trondhjem K
- 1899: Kristiania Fk
- 1900: Trondhjem Ø
- 1901: Kristiania GF
- 1902: Hamar M
- 1903: Drammen M
- 1904: Trondhjem Ø
- 1905: Kristiania GF
- 1906: Trondhjem Ø
- 1907: Hamar M
- 1908: Kristiania GF
- 1909: Lillehammer M
- 1910: Trondhjem Ø
- 1911: Kristiania GF
- 1912: Hamar M
- 1913: Horten L
- 1914: Trondhjem Ø
- 1915: Kristiania Fr
- 1916: Drammen M
- 1917: Kristiania Fr
- 1918: Horten L
- 1919: Hamar M
- 1920: Trondhjem Ø
- 1921: Moss Ma
- 1922: Drammen M
- 1923: Kristiania B
- 1924: Kongsberg Ip
- 1925: Moss Ma
- 1926: Tønsberg S
- 1927: Oslo Fr
- 1928: Sandefjord B
- 1929: Lillehammer S
- 1930: Hamar S
- 1931: Horten L
- 1932: Oslo Fr
- 1933: Notodden S
- 1934: Drammen M
- 1935: Brandbu B
- 1936: Oslo Fr
- 1937: Gjøvik S
- 1938: Skien G
- 1939: Oslo Fr
- 1940: Hamar S
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Oslo B
- 1947: Trondheim Ø
- 1948: Drammen M
- 1949: Tønsberg S
- 1950: Trondheim Ø
- 1951: Lillehammer S
- 1952: Gjøvik S
- 1953: Skien H
- 1954: Oslo B
- 1955: Bergen K/Voss Ip
- 1956: Hamar S
- 1957: Larvik F
- 1958: Notodden S
- 1959: Trondheim Ø
- 1960: Hønefoss Ip
- 1961: Sandefjord B
- 1962: Harstad S
- 1963: Hamar S
- 1964: Tønsberg S
- 1965: Arendal B
- 1966: Drammen M
- 1967: Trondheim Ø
- 1968: Horten L
- 1969: Lillehammer S
- 1970: Skien H
- 1971: Moss Me
- 1972: Tønsberg S
- 1973: Notodden S
- 1974: Alta B
- 1975: Brandbu R
- 1976: Trondheim Ø
- 1977: Lillehammer St
- 1978: Larvik F
- 1979: Hamar S
- 1980: Drammen M
- 1981: Kongsvinger H
- 1982: Oppdal S
- 1983: Tynset N
- 1984: Kongsberg Ip
- 1985: Trondheim L
- 1986: Jevnaker S
Uoff. (1932)
Off. (1933 – 1986)
- 1932: Oslo F
- 1933: Oslo B
- 1934: Horten L
- 1935: Oslo F
- 1936: Hønefoss Ip
- 1937: Oslo F
- 1938: Tønsberg S
- 1939: Kongsberg Ip
- 1940: Larvik F
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Lillehammer S
- 1947: Rjukan S
- 1948: Larvik F
- 1949: Oslo J
- 1950: Gjøvik S
- 1951: Hønefoss Ip
- 1952: Trondheim Ø
- 1953: Horten L
- 1954: Larvik F
- 1955: Skien H
- 1956 – 1957 : avlyst manglende deltakelse
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad Ip
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik F
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand H
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø T
arrangement
(1987 – )
- 1987: Hamar S
- 1988: Oslo VH
- 1989: Hundorp F
- 1990: Verdal S
- 1991: Hol S/Gol G
- 1992: Savalen K
- 1993: Trondheim L
- 1994: Larvik F
- 1995: Hønefoss Ip
- 1996: Tromsø T
- 1997: Bergen S
- 1998: Geithus F
- 1999: Alta B
- 2000: Hamar V
- 2001: Geithus F
- 2002: Skien I
- 2003: Bergen S
- 2004: Oslo VH
- 2005: Drammen Mk
- 2006: Arendal K
- 2007: Geithus F
- 2008: Bjugn F
- 2009: Gol G
- 2010: Bergen S
- 2011: Oslo F
- 2012: Tønsberg K
- 2013: Stavanger SA
- 2014: Asker R
- 2015: Arendal K
- 2016: Stavanger SA
- 2017: Trondheim L
- 2018: Jevnaker Jk
- 2019: Arendal K
- 2020: Asker R
- 2021: Hamar V
- 2022: Stavanger SA
- 2023: Stavanger SA
- 2024: Hamar V
- 2025: TBD
Autoritetsdata