Allround-NM på skøyter junior 1991
Allround-NM på skøyter junior 1991 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Stavanger Skøyteklubb | ||
Vertsby | Stavanger | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Sørmarka kunstisbane | ||
Dato | 1.–3. februar 1991 | ||
Deltakere | 62 løpere (23 damer og 39 herrer) | ||
Øvelser | Allround : Mini firkamp (damer) Allround : Liten firkamp (herrer) |
Allround-NM på skøyter junior 1991 ble avholdt 1., 2. og 3. februar 1991 på Sørmarka kunstisbane i Stavanger.
Teknisk arrangør var Stavanger Skøyteklubb.
Juniornorgesmestere ble Heidi Støkker, Kongsvinger Idrettslag for damene og Steinar Johansen, Holmestrand og Botne Skøyteklubb for herrene.
Sammenlagt damer junior
Damer junior (23 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (1. feb.) | 2. dag (2. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | ||||
Gull | Heidi Støkker | Kongsvinger IL | 45,30 | 1 | 2.22,79 | 1 | 1.31,72 | 1 | 5.04,49 | 2 | 189.504 |
Sølv | Lillan Westli | Kongsvinger IL | 45,39 | 2 | 2.26,36 | 3 | 1.32,61 | 2 | 5.11,67 | 3 | 192.426 |
Bronse | Marthe Sundby | Aurskog-Finstadbru SK | 47,26 | 8= | 2.25,31 | 2 | 1.34,27 | 4 | 5.01,72 | 1 | 193.117 |
4. | Linda Olsen | Spk Ceres | 45,52 | 3 | 2.28,54 | 4 | 1.33,44 | 3 | 5.19,20 | 6 | 194.953 |
5. | Janne Bogstrand | IF Fram | 47,26 | 8= | 2.28,63 | 5 | 1.40,12 | 15 | 5.15,51 | 4 | 199.448 |
6. | Larita Hansen | Narvik SK | 47,47 | 11 | 2.34,81 | 11 | 1.36,75 | 6 | 5.23,00 | 8 | 201.281 |
7. | Lilla Hansen | Narvik SK | 46,26 | 4 | 2.33,18 | 8 | 1.38,27 | 8 | 5.30,02 | 9 | 201.458 |
8. | Vibeke Gundersen | Geithus IL | 48,13 | 12 | 2.31,54 | 6 | 1.39,11 | 10 | 5.21,61 | 7 | 201.799 |
9. | Elin Lien | Brandbu IF | 48,51 | 16 | 2.31,94 | 7 | 1.39,69 | 11 | 5.18,06 | 5 | 202.011 |
10. | Elisabeth Andersen | Bossekop UL | 48,72 | 20 | 2.33,22 | 9 | 1.36,62 | 5 | 5.32,50 | 11 | 203.519 |
11. | Anne Bakkestuen | Hamar IL | 48,31 | 15 | 2.33,94 | 10 | 1.39,70 | 12 | 5.31,76 | 10 | 204.766 |
12. | Elisabeth Schøyen | Sandefjord SK | 47,22 | 7 | 2.35,37 | 12 | 1.40,58 | 16 | 5.41,62 | 12 | 206.236 |
NC13 | Bente Andersen | Stange Spk | 46,74 | 5 | 2.37,90 | 17 | 1.37,07 | 7 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 147.908 (8) | |
NC14 | Nina Tørset | Leinstrand IL | 46,91 | 6 | 2.35,55 | 13 | 1.39,04 | 9 | 148.280 (11) | ||
NC15 | Tove Elin Henriksen | Stavanger SK | 48,18 | 13 | 2.35,84 | 14 | 1.40,06 | 14 | 150.156 (15) | ||
NC16 | Cathrine Bakken | Jevnaker IF | 48,22 | 14 | 2.37,54 | 16 | 1.40,60 | 17 | 151.033 (16) | ||
NC17 | Anne Marthe Gjestvang | Stange Spk | 49,29 | 21 | 2.38,64 | 20 | 1.40,02 | 13 | 152.180 (17) | ||
NC18 | Ann Kathrin Nilsen | Harstad SK | 48,52 | 17 | 2.38,66 | 21 | 1.41,60 | 19 | 152.206 (18) | ||
NC19 | Anita Nordvik | Brandbu IF | 49,71 | 22 | 2.36,47 | 15 | 1.41,12 | 18 | 152.426 (19) | ||
NC20= | Tone Østvold Myrland | Skreia SK | 48,70 | 19 | 2.38,40 | 19 | 1.41,91 | 20 | 152.455 (20) | ||
Hege Rekstad | Ask SK | 48,66 | 18 | 2.38,25 | 18 | 1.42,09 | 21 | 152.455 (20) | |||
NC22 | Liv Mette Aasen | Stange Spk | 50,79 | 23 | 2.41,19 | 22 | 1.44,27 | 22 | 156.655 (22) | ||
DNS2 | Trude Nielsen | Spk Ceres | 47,36 | 10 | dns | – |
Sammenlagt herrer junior
Herrer junior (39 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (2. feb.) | 2. dag (3. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Steinar Johansen | Holmestrand og Botne SK | 40,70 | 1 | 4.23,00 | 1 | 2.04,12 | 1 | 7.27,52 | 1 | 170.658 |
Sølv | Torbjørn Lie | Aurskog-Finstadbru SK | 42,52 | 16 | 4.31,76 | 4 | 2.07,50 | 3 | 7.47,59 | 3 | 177.072 |
Bronse | Gisle Spidsberg | Lillehammer SK | 41,36 | 4 | 4.34,07 | 5 | 2.08,77 | 4 | 7.54,54 | 8 | 177.415 |
4. | John Ivar Kristensen | Gol IL | 42,39 | 15 | 4.35,77 | 7 | 2.06,63 | 2 | 7.51,59 | 5 | 177.720 |
5. | Vidar Lilletvedt | Gol IL | 41,88 | 12 | 4.31,55 | 3 | 2.11,15 | 8 | 7.49,72 | 4 | 177.826 |
6. | Arnt Olaf Stillerud | Geithus IL | 42,73 | 17 | 4.29,70 | 2 | 2.11,41 | 11 | 7.46,57 | 2 | 178.140 |
7. | Arne Walther Kranzmann | Sandnes SK | 41,81 | 9 | 4.36,27 | 8 | 2.11,52 | 12 | 7.58,92 | 10 | 179.587 |
8. | Per Thomas Hille | Ask SK | 42,82 | 20 | 4.34,20 | 6 | 2.11,19 | 9 | 7.54,14 | 6 | 179.664 |
9. | Kjell Andre Wold | Trondhjems SK | 41,56 | 6 | 4.40,44 | 11 | 2.11,21 | 10 | 8.02,59 | 12 | 180.295 |
10. | Ole Morten Mellemstrand | Stavanger SK | 41,42 | 5 | 4.42,42 | 15 | 2.10,98 | 7 | 8.06,43 | 14 | 180.793 |
11. | Ronny Yndestad | Fana IL | 43,05 | 23 | 4.40,55 | 13 | 2.11,98 | 14 | 7.55,01 | 9 | 181.302 |
12. | Thomas Pettersen | Aurskog-Finstadbru SK | 43,42 | 28 | 4.39,63 | 10 | 2.11,71 | 13 | 7.54,43 | 7 | 181.371 |
13. | Åsmund Svensson | Ask SK | 41,71 | 8 | 4.40,51 | 12 | 2.10,72 | 6 | 8.18,33 | 15 | 181.867 |
14. | Eilif Svensson | Ask SK | 42,84 | 21 | 4.44,06 | 16 | 2.13,72 | 17 | 8.03,55 | 13 | 183.111 |
15. | Ørjan Tvenge | Brandbu IF | 43,88 | 33 | 4.41,74 | 14 | 2.14,93 | 23 | 8.01,52 | 11 | 183.964 |
DNF4 | Espen Bakken | Spk Snøgg | 41,67 | 7 | 4.39,28 | 9 | 2.10,66 | 5 | dnf | 16 | 131.769 (?) |
NC17 | Kristian Ramsrud | IF Liv/Fossekallen | 41,30 | 2 | 4.51,28 | 26 | 2.14,29 | 18 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 134.609 (15) | |
NC18 | Sigmund Henriksen | Nannestad SK | 42,24 | 13 | 4.48,70 | 22 | 2.13,45 | 16 | 134.839 (17) | ||
NC19 | Øystein Haugen | Nannestad SK | 41,85 | 11 | 4.48,71 | 23 | 2.14,69 | 21 | 134.864 (18) | ||
NC20 | Svein Roar Henriksen | Stavanger SK | 42,32 | 14 | 4.45,22 | 18 | 2.15,04 | 24 | 134.869 (19) | ||
NC21 | Kjetil Hundhammer | Stavanger SK | 41,34 | 3 | 5.02,43 f | 36 | 2.12,26 | 15 | 135.831 (21) | ||
NC22 | Morten Nordli | Brumunddal IL | 42,76 | 18 | 4.50,16 | 24 | 2.14,33 | 19 | 135.896 (22) | ||
NC23 | Petter Andersen | Ask SK | 42,77 | 19 | 4.45,07 | 17 | 2.17,39 | 32 | 136.077 (23) | ||
NC24 | Jan-Arne Lernes | Tromsø SK | 43,93 | 34 | 4.46,33 | 20 | 2.14,76 | 22 | 136.571 (24) | ||
NC25 | Rune Navjord | Tønsbergs TF | 43,22 | 24= | 4.51,23 | 25 | 2.14,50 | 20 | 136.591 (25) | ||
NC26 | Torgeir Syversen | Gol IL | 43,55 | 29 | 4.47,93 | 21 | 2.15,86 | 28 | 136.824 (26) | ||
NC27 | Ole Anders Tangen | Sand IF | 42,86 | 22 | 4.52,83 | 28 | 2.15,49 | 27 | 136.828 (27) | ||
NC28 | Geir Haakonsen | Gol IL | 43,22 | 24= | 4.53,44 | 30 | 2.15,09 | 25 | 137.156 (28) | ||
NC29 | Lasse Sætre | Sand IF | 44,50 | 36 | 4.45,49 | 19 | 2.17,42 | 33 | 137.887 (29) | ||
NC30 | Martin Myhrvold-Hanssen | Ask SK | 43,26 | 26 | 4.57,39 | 32 | 2.15,33 | 26 | 137.935 (30) | ||
NC31 | Ivar Skjeggestad | IF Fram | 43,65 | 32 | 4.52,75 | 27 | 2.17,89 | 34 | 138.404 (31) | ||
NC32 | Kjetil Løkken | Stange Spk | 43,28 | 27 | 4.58,86 | 33 | 2.16,73 | 31 | 138.666 (32) | ||
NC33 | Asbjørn Støverud Hansen | Sand IF | 43,64 | 31 | 4.59,41 | 35 | 2.16,26 | 29 | 138.961 (33) | ||
NC34 | Tore André Kopperud | Båstad IL | 43,59 | 30 | 4.55,36 | 31 | 2.19,43 | 37 | 139.292 (34) | ||
NC35 | Jan Hugo Eilertsen | IF Herkules | 44,85 | 38 | 4.52,88 | 29 | 2.18,30 | 35 | 139.763 (35) | ||
NC36 | Frode Nordvik | Brandbu IF | 44,55 | 37 | 4.59,10 | 34 | 2.20,84 | 38 | 141.346 (36) | ||
NC37 | Remi Hereide | Fana IL | 45,28 | 39 | 5.11,04 f | 37 | 2.18,56 | 36 | 143.306 (37) | ||
NC38 | Ole Langeland | Stavanger SK | 41,83 | 10 | 5.43,09 f | 38 | 2.16,49 | 30 | 144.507 (38) | ||
DNS2 | Rune Aasmundrud | Geithus IL | 44,34 | 35 | dns | – | (44.340) |
Kilder
- Eng, Trond; Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Junior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 171–172. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 11. juni 2017.
- Eng, Trond; Teigen, Magne, red. (2005). «Menn, Junior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 128–129. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 11. juni 2017.
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter junior 1991, Junior kvinner – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter junior 1991, Junior menn – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM junior (1933– ) / (Norgesmestere for: menn junior (1933–1940, 1946– ) / kvinner junior (1958–1962) (1963– )) 0
Off. (1933–1986)
- 1933: Larvik Fs
- 1934: Oslo B
- 1935: Rjukan S
- 1936: Horten L
- 1937: Moss Ma
- 1938: Lillehammer S
- 1939: Notodden Sp
- 1940: Tønsberg S
- 1941–1945: Ikke arrangert.
- 1946: Skien G
- 1947: Kongsberg Sk
- 1948: Bergen My
- 1949: Jevnaker A
- 1950: Notodden Sp
(1951: Arendal B)→ 1951: Hamar S- 1952: Lillestrøm S
- 1953: Kongsvinger G
- 1954: Harstad S
- 1955: Larvik Fs
- 1956: Trondheim Ø
- 1957: Lillehammer S
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Gjøvik S
- 1960: Moss B
- 1961: Horten L
- 1962: Fagernes S
- 1963: Otta Ø
- 1964: Tolga I
- 1965: Larvik Fs
- 1966: Oslo Fr
- 1967: Narvik S
- 1968: Marienlyst M
- 1969: Tønsberg S
- 1970: Trondheim Ø
- 1971: Oppdal S
- 1972: Kristiansand Ip
- 1973: Elverum F
- 1974: Oslo VH
- 1975: Verdal S
- 1976: Oslo Fr
- 1977: Kongsvinger G
- 1978: Elverum F
- 1979: Skien H
- 1980: Romedal S
- 1981: Tønsberg S/Larvik Fk
- 1982: Hamar S
- 1983: Lillestrøm S
- 1984: Fagernes S
- 1985: Kolbotn S
- 1986: Harstad K
Uoff. (1958–1962)
Off. (1963–1986)
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad S
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik Fs
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand S
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø Tr
arrangement
Off. (1987– )
- 1987: Sand P/Kongsvinger H
- 1988: Trondheim L
- 1989: Larvik Fk
- 1990: Savalen S
- 1991: Stavanger Sk
- 1992: Larvik Fk
- 1993: Stavanger Sk
- 1994: Tromsø Tr
- 1995: Savalen K
- 1996: Notodden Sp
- 1997: Geithus F
- 1998: Skien I
- 1999: Bergen S
- 2000: Savalen K
- 2001: Kongsberg I
- 2002: Geithus F
- 2003: Gol G
- 2004: Skien I
- 2005: Hundorp F
- 2006: Trondheim L
- 2007: Larvik Fk
- 2008: Hundorp F
- 2009: Bergen S
- 2010: Båstad K
- 2011: Bjugn F
- 2012: Geithus F
- 2013: Arendal K
- 2014: Hamar V
- 2015: Jevnaker S
- 2016: Tromsø Tr
- 2017: Stavanger SA
- 2018: Asker R
- 2019: Hamar V
- 2020: Stavanger SA
- 2021: Kristiansund AN Avlyst. (koronapandemi)
- 2022: Tønsberg MA
- 2023: Harstad K
- 2024: Stavanger SA
- 2025: TBD