Allround-NM på skøyter junior 2001
Allround-NM på skøyter junior 2001 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Kongsberg Idrettsforening | ||
Vertsby | Kongsberg | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Kongsberg idrettspark | ||
Dato | 10.–11. februar 2001 | ||
Deltakere | 34 løpere (15 damer og 19 herrer) | ||
Øvelser | Allround : Mini firkamp (damer) Allround : Liten firkamp (herrer) |
Allround-NM på skøyter junior 2001 ble avholdt 10. og 11. februar 2001 på Kongsberg idrettspark, Kongsberg.
Teknisk arrangør var Kongsberg Idrettsforening.[1]
Norgesmestere ble Mari Hemmer, Ask Skøyteklubb for damene og Mikael Flygind Larsen, Holmestrand og Botne Skøyteklubb for herrene.
Sammenlagt damer junior
Damer junior (15 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (10. feb.) | 2. dag (11. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | ||||
Gull | Mari Hemmer | Ask SK | 44,98 | 2= | 2.16,97 | 1 | 1.29,60 | 1 | 4.53,2 | 1 | 184.302 |
Sølv | Maren Haugli | Jevnaker IF | 44,98 | 2= | 2.17,39 | 2 | 1.30,38 | 2 | 5.03,2 | 2 | 186.499 |
Bronse | Helene Tveter | IF Fram | 44,93 | 1 | 2.21,01 | 3 | 1.30,87 | 3 | 5.06,4 | 3 | 188.434 |
4. | Elisabeth Thomassen Lind | Harstad SK | 46,28 | 5 | 2.24,44 | 4 | 1.34,29 | 5 | 5.06,6 | 4 | 192.671 |
5. | Tonje Kristoffersen | Hamar IL | 47,84 | 10 | 2.25,68 | 5 | 1.33,54 | 4 | 5.11,9 | 5 | 195.153 |
6. | Anna Rognstad | Eidsvold TF | 46,25 | 4 | 2.28,59 | 6 | 1.35,49 | 6 | 5.20,6 | 7 | 196.958 |
7. | Ellen Irene Klepaker | IF Fram | 48,43 | 11 | 2.30,78 | 8 | 1.37,93 | 8 | 5.18,1 | 6 | 200.671 |
8. | Hanne Synnøve Andreassen | Spk Snøgg | 47,64 | 8 | 2.32,77 | 10 | 1.38,90 | 9 | 5.22,6 | 8 | 201.779 |
9. | Kristin Kollerud | Søndre Høland Spk | 47,58 | 7 | 2.32,02 | 9 | 1.36,87 | 7 | 5.33,5 | 10 | 202.271 |
10. | Sonja Fagerheim | Bjugn-Ørland SK | 49,13 | 12 | 2.33,13 | 11 | 1.41,53 | 11 | 5.28,0 | 9 | 205.604 |
11. | Turi Nestegård | Drammens SK | 47,83 | 9 | 2.38,01 | 12 | 1.39,47 | 10 | 5.45,9 | 12 | 207.885 |
12. | Kjersti Berg Sand | Sand IF | 49,83 | 13 | 2.39,91 | 13 | 1.41,61 | 12 | 5.35,2 | 11 | 209.804 |
13. | Cathrine Thoen | Kongsberg IF | 50,66 | 14 | 2.41,51 | 14 | 1.44,38 | 13 | 5.57,1 | 13 | 216.202 |
DNS4 | Gunn-Kristin Knudsen | Geithus IL | 51,85 | 15 | 2.48,40 | 15 | 1.50,06 | 14 | dns | – | 163.013 |
DNS3 | Inger Merete Lorgen | Kongsvinger IL | 47,03 | 6 | 2.30,63 | 7 | dns | – |
Sammenlagt herrer junior
Herrer junior (19 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (10. feb.) | 2. dag (11. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Mikael Flygind Larsen | Holmestrand og Botne SK | 39,92 | 1 | 4.17,26 | 2 | 2.02,26 | 2 | 7.24,6 | 2 | 168.009 |
Sølv | Olav Slinning | Gjøvik SK | 41,10 | 6 | 4.15,53 | 1 | 2.02,65 | 3 | 7.19,9 | 1 | 168.561 |
Bronse | Marius Veidahl Berg | Sander IL | 41,23 | 7 | 4.18,30 | 3 | 2.03,12 | 4 | 7.34,7 | 3 | 170.790 |
4. | Preben Kristensen | Fana IL | 42,08 | 8 | 4.18,38 | 4 | 2.06,01 | 7 | 7.37,6 | 5 | 172.906 |
5. | Tor Arve Magnussen | Jevnaker IF | 40,48 | 4 | 4.22,56 | 5 | 2.10,34 | 10 | 7.35,0 | 4 | 173.186 |
6. | Tormod Sætre | Sand IF | 40,38 | 3 | 4.31,54 | 7 | 2.05,42 | 6 | 7.55,4 | 7 | 174.982 |
7. | Morten Bolstad | Ask SK | 40,12 | 2 | 4.35,30 | 9 | 2.03,75 | 5 | 7.59,0 | 8 | 175.153 |
8. | Knut Lauvålien | Drammens SK | 40,90 | 5 | 4.32,50 | 8 | 2.09,89 | 9 | 7.39,7 | 6 | 175.582 |
9. | Håvard Myklebust | Gol IL | 42,13 | 9 | 4.39,42 | 12 | 2.09,78 | 8 | 8.05,3 | 11 | 180.490 |
10. | Martin Stoltz Olsen | Sandefjord SK | 43,33 | 12 | 4.40,38 | 13 | 2.13,13 | 13 | 8.06,6 | 12 | 183.096 |
11. | Eivind Vegard Lia | Geithus IL | 44,07 | 15 | 4.37,92 | 10 | 2.10,75 | 11 | 8.20,6 | 14 | 184.033 |
12. | Raymond Larsen | Holmestrand og Botne SK | 44,31 | 16 | 4.45,43 | 14 | 2.14,04 | 14 | 8.04,1 | 10 | 184.971 |
13. | Einar Berge Mogstad | Bjugn-Ørland SK | 43,59 | 14 | 4.49,54 | 16 | 2.14,95 | 16 | 8.17,6 | 13 | 186.589 |
14. | Thomas Mengkroken | Sander IL | 43,10 | 11 | 4.47,00 | 15 | 2.14,90 | 15 | 8.37,0 | 15 | 187.599 |
15. | Kenneth Pedersen | Holmestrand og Botne SK | 43,42 | 13 | 4.50,09 | 17 | 2.19,64 | 19 | 8.40,8 | 16 | 190.394 |
16. | Even Wetten | Hamar IL | 84,96 f | 19 | 4.23,08 | 6 | 2.01,36 | 1 | 7.59,8 | 9 | 217.239 |
NC17 | Amund Helland | L/F Hønefoss | 42,73 | 10 | 4.39,23 | 11 | 2.10,81 | 12 | Takket nei for siste distanse. | 132.871 | |
NC18 | Hans Kristian Jorde | Gol IL | 44,45 | 17 | 4.51,63 | 18 | 2.15,89 | 17 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 138.351 | |
NC19 | Roy Sæther | Kongsvinger IL | 45,62 | 18 | 4.53,83 | 19 | 2.17,32 | 18 | 140.364 |
Referanser
- ^ «Arrangører av Norske Mesterskap gjennom tidene – Junior-NM allround» (PDF). Norges Skøyteforbund. 12. februar 2017. Arkivert fra originalen (.pdf) 10. november 2017. Besøkt 17. juni 2017.
Kilder
- Eng, Trond; Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Junior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 174. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 17. juni 2017.
- Eng, Trond; Teigen, Magne, red. (2005). «Menn, Junior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 133. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 17. juni 2017.
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter junior 2001, Junior kvinner – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter junior 2001, Junior menn – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM junior (1933– ) / (Norgesmestere for: menn junior (1933–1940, 1946– ) / kvinner junior (1958–1962) (1963– )) 0
Off. (1933–1986)
- 1933: Larvik Fs
- 1934: Oslo B
- 1935: Rjukan S
- 1936: Horten L
- 1937: Moss Ma
- 1938: Lillehammer S
- 1939: Notodden Sp
- 1940: Tønsberg S
- 1941–1945: Ikke arrangert.
- 1946: Skien G
- 1947: Kongsberg Sk
- 1948: Bergen My
- 1949: Jevnaker A
- 1950: Notodden Sp
(1951: Arendal B)→ 1951: Hamar S- 1952: Lillestrøm S
- 1953: Kongsvinger G
- 1954: Harstad S
- 1955: Larvik Fs
- 1956: Trondheim Ø
- 1957: Lillehammer S
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Gjøvik S
- 1960: Moss B
- 1961: Horten L
- 1962: Fagernes S
- 1963: Otta Ø
- 1964: Tolga I
- 1965: Larvik Fs
- 1966: Oslo Fr
- 1967: Narvik S
- 1968: Marienlyst M
- 1969: Tønsberg S
- 1970: Trondheim Ø
- 1971: Oppdal S
- 1972: Kristiansand Ip
- 1973: Elverum F
- 1974: Oslo VH
- 1975: Verdal S
- 1976: Oslo Fr
- 1977: Kongsvinger G
- 1978: Elverum F
- 1979: Skien H
- 1980: Romedal S
- 1981: Tønsberg S/Larvik Fk
- 1982: Hamar S
- 1983: Lillestrøm S
- 1984: Fagernes S
- 1985: Kolbotn S
- 1986: Harstad K
Uoff. (1958–1962)
Off. (1963–1986)
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad S
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik Fs
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand S
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø Tr
arrangement
Off. (1987– )
- 1987: Sand P/Kongsvinger H
- 1988: Trondheim L
- 1989: Larvik Fk
- 1990: Savalen S
- 1991: Stavanger Sk
- 1992: Larvik Fk
- 1993: Stavanger Sk
- 1994: Tromsø Tr
- 1995: Savalen K
- 1996: Notodden Sp
- 1997: Geithus F
- 1998: Skien I
- 1999: Bergen S
- 2000: Savalen K
- 2001: Kongsberg I
- 2002: Geithus F
- 2003: Gol G
- 2004: Skien I
- 2005: Hundorp F
- 2006: Trondheim L
- 2007: Larvik Fk
- 2008: Hundorp F
- 2009: Bergen S
- 2010: Båstad K
- 2011: Bjugn F
- 2012: Geithus F
- 2013: Arendal K
- 2014: Hamar V
- 2015: Jevnaker S
- 2016: Tromsø Tr
- 2017: Stavanger SA
- 2018: Asker R
- 2019: Hamar V
- 2020: Stavanger SA
- 2021: Kristiansund AN Avlyst. (koronapandemi)
- 2022: Tønsberg MA
- 2023: Harstad K
- 2024: Stavanger SA
- 2025: TBD