Allround-NM på skøyter junior 2010
Allround-NM på skøyter junior 2010 | |||
---|---|---|---|
Båstad kunstisbane, 28. desember 2009. | |||
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Båstad Idrettslag | ||
Vertsby | Båstad i Trøgstad | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Båstad kunstisbane | ||
Dato | 6.–7. februar 2010 | ||
Deltakere | 43 løpere (14 damer og 29 herrer) | ||
Øvelser | Allround Mini firkamp (damer) Allround Liten firkamp (herrer) |
Allround-NM på skøyter junior 2010 ble avholdt 6. og 7. februar 2010 på Båstad kunstisbane i Heiås, Båstad i Trøgstad.
Teknisk arrangør var Båstad Idrettslag.[1]
Norgesmestere ble Ida Njåtun, Asker SK for damene og Håvard Holmefjord Lorentzen, Fana IL for herrene.
Sammenlagt Damer Junior
Damer Junior (14 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (6. feb.) | 2. dag (7. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | ||||
Gull | Ida Njåtun | Asker SK | 41,95 | 1 | 2.10,49 | 1 | 1.23,35 | 1 | 4.31,72 | 1 | 172.407 |
Sølv | Hanne Haugland | Austevoll IK | 43,00 | 2 | 2.13,68 | 2 | 1.27,07 | 2 | 4.44,05 | 2 | 178.436 |
Bronse | Anne Gulbrandsen | Eidsvold TF | 44,23 | 4 | 2.19,01 | 3 | 1.28,31 | 3 | 4.54,03 | 5 | 183.726 |
4 | Marte Vatn | Spk Falken | 44,22 | 3 | 2.20,38 | 4 | 1.29,24 | 4 | 4.49,28 | 3 | 183.846 |
5 | Ellen Bjertnes | Geithus IL | 45,66 | 7 | 2.21,52 | 5 | 1.30,36 | 5= | 4.53,80 | 4 | 186.979 |
6 | Maiken Nervik | Hamar IL | 45,64 | 6 | 2.23,64 | 6 | 1.30,36 | 5= | 4.57,75 | 6 | 188.325 |
7 | Heidi Ruistuen | Asker SK | 45,82 | 8 | 2.25,11 | 7 | 1.32,44 | 7 | 5.02,37 | 7 | 190.805 |
8 | Sofie Karoline Haugen | Sandefjord SK | 45,26 | 5 | 2.27,60 | 8 | 1.34,13 | 9 | 5.06,50 | 8 | 192.608 |
9 | Elisabeth Lien Fjeld | Båstad IL | 46,80 | 10 | 2.31,28 | 10 | 1.34,26 | 10 | 5.12,65 | 9 | 196.464 |
10 | Suzanne van Megen | Rakkestad IF | 47,90 | 13 | 2.29,42 | 9 | 1.35,01 | 11 | 5.12,68 | 10 | 197.324 |
11 | Henriette Lilløy Bruun | Sandefjord SK | 47,46 | 11 | 2.32,99 | 12 | 1.35,61 | 12 | 5.23,22 | 11 | 200.131 |
12 | Thea V. Skavhellen | Fana IL | 47,61 | 12 | 2.35,43 | 13 | 1.37,68 | 13 | 5.36,58 | 12 | 204.356 |
DSQ1 | Nille Martha N. Faleide | Gol IL | (45,76) D | – | 2.31,77 | 11 | 1.33,88 | 8 | dns | – | |
DNS2 | Martine Lilløy Bruun | Sandefjord SK | 46,19 | 9 | dns | – |
Sammenlagt Herrer Junior
Herrer Junior (29 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (6. feb.) | 2. dag (7. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Håvard H. Lorentzen | Fana IL | 38,79 | 2 | 4.08,95 | 1 | 1.56,36 | 2 | 7.04,17 | 1 | 161.484 |
Sølv | Kjetil Stiansen | Aktiv SK | 38,11 | 1 | 4.11,87 | 3 | 1.55,70 | 1 | 7.11,62 | 2 | 161.816 |
Bronse | Simen Spieler Nilsen | Arendal SK | 38,86 | 3 | 4.11,92 | 4 | 2.01,41 | 4 | 7.14,39 | 4 | 164.755 |
4 | Andreas Holmen Minge | Båstad IL | 39,67 | 8 | 4.16,19 | 7 | 2.01,31 | 3 | 7.20,59 | 6 | 166.863 |
5 | August Teodor Haugen | Sandefjord SK | 40,64 | 20 | 4.14,83 | 5 | 2.02,40 | 9 | 7.13,30 | 3 | 167.241 |
6 | Ole Bjørnsmoen Næss | Tynset IF | 40,14 | 13 | 4.15,87 | 6 | 2.02,34 | 8 | 7.25,36 | 9 | 168.101 |
7 | Espen Tveit | IF Herkules | 39,10 | 4 | 4.18,72 | 8 | 2.02,18 | 5 | 7.32,42 | 12 | 168.188 |
8 | Martin Bjertnes | Geithus IL | 39,83 | 9 | 4.19,33 | 10 | 2.02,27 | 7 | 7.24,38 | 7 | 168.245 |
9 | Mattis Bergh | Asker SK | 39,49 | 6 | 4.25,86 | 16 | 2.02,90 | 10 | 7.30,67 | 11 | 169.833 |
10 | Torgeir Høgheim | Fana IL | 40,08 | 12 | 4.23,95 | 12 | 2.03,55 | 11 | 7.26,92 | 10 | 169.946 |
11 | Henrik Hvesser | Asker SK | 39,84 | 10 | 4.26,17 | 17 | 2.02,26 | 6 | 7.34,69 | 13 | 170.423 |
12 | Thomas H. Søfteland | Arendal SK | 42,36 | 29 | 4.20,73 | 11 | 2.05,54 | 16 | 7.18,29 | 5 | 171.490 |
13 | Einar Døving Agdestein | Asker SK | 40,76 | 21 | 4.24,71 | 14 | 2.04,00 | 12 | 7.35,75 | 14 | 171.786 |
14 | Amund Grønvold Skoglund | SSK Toten | 40,43 | 17 | 4.24,70 | 13 | 2.05,74 | 19 | 7.52,85 | 15 | 173.744 |
15 | Kristian R. Fredriksen | Geithus IL | 39,16 | 5 | 4.10,30 | 2 | 3.10,68 f | 28 | 7.25,15 | 8 | 188.951 |
DSQ4 | Aleksander Waagenes | Trondhjems SK | 41,16 | 25 | 4.19,27 | 9 | 2.05,61 | 18 | (7.32,10) D | – | |
17 | Jon Petter Bjerkreim Furnée | Asker SK | 40,62 | 19 | 4.28,27 | 19 | 2.04,66 | 13 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 126.884 | |
18 | Sindre Henriksen | Fana IL | 40,61 | 18 | 4.28,38 | 20 | 2.05,12 | 14 | 127.046 | ||
19 | Fredrik Nybråten | Hamar IL | 40,93 | 23 | 4.26,68 | 18 | 2.05,56 | 17 | 127.229 | ||
20 | Viktor Nybråten | Hamar IL | 40,35 | 15= | 4.29,66 | 21 | 2.07,71 | 23 | 127.863 | ||
21 | Amund Farås | SSK Toten | 39,85 | 11 | 4.37,72 | 26 | 2.05,26 | 15 | 127.889 | ||
22 | Kristian Vårvik | Trondhjems SK | 41,68 | 28 | 4.25,52 | 15 | 2.06,40 | 20 | 128.066 | ||
23 | Daniel Vatn | Spk Falken | 40,34 | 14 | 4.34,98 | 25 | 2.06,65 | 21 | 128.386 | ||
24 | Joachim Andre Halleland | Fana IL | 40,35 | 15= | 4.34,31 | 23 | 2.08,57 | 24 | 128.924 | ||
25 | Sindre Hofsøy Mollan | Bjugn-Ørland SK | 41,09 | 24 | 4.40,24 | 27 | 2.07,63 | 22 | 130.339 | ||
26 | Nikolai V. Skavhellen | Fana IL | 40,82 | 22 | 4.34,76 | 24 | 2.11,75 | 25 | 130.529 | ||
27 | Thomas Schjøtt Hannevig | Fana IL | 41,56 | 27 | 4.31,58 | 22 | 2.14,10 | 26 | 131.523 | ||
28 | Simen Kroken | Aktiv SK | 39,51 | 7 | 4.41,65 | 28 | 2.40,42 f | 27 | 139.924 | ||
DNF3 | Adriaen Verheyleweghen | Båstad IL | 41,27 | 26 | 4.58,15 | 29 | dnf | – |
Funksjonærer
- Overdommere var Roar Eriksen for herrene og Vidar Skaar for damene[2] og assisterende overdommer var Kjell Rune Kristiansen.[2]
- Startere var Tone Sørli for herrene og Tom Johansson for damene og starterobservatør var Ferdinand Verheyleweghen.[2]
- NSFs teknisk delegerte (TD) var Knut Ludahl.[2]
Referanser
- ^ Arrangører av Norske Mesterskap gjennom tidene – Junior-NM allround Arkivert 6. oktober 2014 hos Wayback Machine. på www.skoyteforbundet.no Sist ajourført 1. juli 2014. Besøkt 22. november 2014.
- ^ a b c d *«Overdommere, startere og teknisk delegerte 2009–2010». Norges Skøyteforbund – Årbok 2009–2011 (PDF) (norsk). www.n-s-f.no. Arkivert fra originalen (PDF) 21. april 2013. Besøkt 22. november 2014.
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter junior 2010, Junior kvinner – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter junior 2010, Junior menn – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter junior 2010 for både kvinner og menn. På speedskatingresults.com
- NM Junior Allround 2010 Arkivert 4. mars 2016 hos Wayback Machine. resultatlister på www.n-s-f.no
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM junior (1933– ) / (Norgesmestere for: menn junior (1933–1940, 1946– ) / kvinner junior (1958–1962) (1963– )) 0
Off. (1933–1986)
- 1933: Larvik Fs
- 1934: Oslo B
- 1935: Rjukan S
- 1936: Horten L
- 1937: Moss Ma
- 1938: Lillehammer S
- 1939: Notodden Sp
- 1940: Tønsberg S
- 1941–1945: Ikke arrangert.
- 1946: Skien G
- 1947: Kongsberg Sk
- 1948: Bergen My
- 1949: Jevnaker A
- 1950: Notodden Sp
(1951: Arendal B)→ 1951: Hamar S- 1952: Lillestrøm S
- 1953: Kongsvinger G
- 1954: Harstad S
- 1955: Larvik Fs
- 1956: Trondheim Ø
- 1957: Lillehammer S
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Gjøvik S
- 1960: Moss B
- 1961: Horten L
- 1962: Fagernes S
- 1963: Otta Ø
- 1964: Tolga I
- 1965: Larvik Fs
- 1966: Oslo Fr
- 1967: Narvik S
- 1968: Marienlyst M
- 1969: Tønsberg S
- 1970: Trondheim Ø
- 1971: Oppdal S
- 1972: Kristiansand Ip
- 1973: Elverum F
- 1974: Oslo VH
- 1975: Verdal S
- 1976: Oslo Fr
- 1977: Kongsvinger G
- 1978: Elverum F
- 1979: Skien H
- 1980: Romedal S
- 1981: Tønsberg S/Larvik Fk
- 1982: Hamar S
- 1983: Lillestrøm S
- 1984: Fagernes S
- 1985: Kolbotn S
- 1986: Harstad K
Uoff. (1958–1962)
Off. (1963–1986)
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad S
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik Fs
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand S
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø Tr
arrangement
Off. (1987– )
- 1987: Sand P/Kongsvinger H
- 1988: Trondheim L
- 1989: Larvik Fk
- 1990: Savalen S
- 1991: Stavanger Sk
- 1992: Larvik Fk
- 1993: Stavanger Sk
- 1994: Tromsø Tr
- 1995: Savalen K
- 1996: Notodden Sp
- 1997: Geithus F
- 1998: Skien I
- 1999: Bergen S
- 2000: Savalen K
- 2001: Kongsberg I
- 2002: Geithus F
- 2003: Gol G
- 2004: Skien I
- 2005: Hundorp F
- 2006: Trondheim L
- 2007: Larvik Fk
- 2008: Hundorp F
- 2009: Bergen S
- 2010: Båstad K
- 2011: Bjugn F
- 2012: Geithus F
- 2013: Arendal K
- 2014: Hamar V
- 2015: Jevnaker S
- 2016: Tromsø Tr
- 2017: Stavanger SA
- 2018: Asker R
- 2019: Hamar V
- 2020: Stavanger SA
- 2021: Kristiansund AN Avlyst. (koronapandemi)
- 2022: Tønsberg MA
- 2023: Harstad K
- 2024: Stavanger SA
- 2025: TBD