Allround-NM på skøyter junior 2012
Allround-NM på skøyter junior 2012 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Geithus Idrettslag | ||
Vertsby | Geithus i Modum | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Furumo stadion | ||
Dato | 4.–5. februar 2012 | ||
Deltakere | 47 løpere (20 damer og 27 herrer) | ||
Øvelser | Allround Mini firkamp (damer) Allround Liten firkamp (herrer) |
Allround-NM på skøyter junior 2012 ble avholdt 4. og 5. februar 2012 i Furumo stadion på Geithus i Modum.
Teknisk arrangør var Geithus Idrettslag.[1]
Norgesmestere ble Ellen Bjertnes, Geithus IL for damene og Kristian Reistad Fredriksen, Geithus IL for herrene.
Sammenlagt Damer Junior
Damer Junior (20 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (4. feb.) | 2. dag (5. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | ||||
Gull | Ellen Bjertnes | Geithus IL | 44,27 | 4 | 2.14,52 | 1 | 1.26,66 | 1 | 4.43,90 | 1 | 179.756 |
Sølv | Sofie Karoline Haugen | Sandefjord SK | 43,57 | 1 | 2.16,89 | 2 | 1.27,66 | 2 | 4.45,02 | 2 | 180.533 |
Bronse | Anne Gulbrandsen | Eidsvold TF | 44,06 | 2 | 2.17,91 | 3 | 1.27,77 | 3 | 4.50,63 | 4 | 182.353 |
4 | Marte Vatn | Spk Falken | 44,53 | 5 | 2.19,10 | 4 | 1.29,81 | 4 | 4.50,25 | 3 | 184.176 |
5 | Martine Ripsrud | Stange Spk | 44,57 | 6 | 2.21,70 | 5 | 1.30,21 | 5 | 4.59,98 | 7 | 186.904 |
6 | Maiken Nervik | Hamar IL | 45,90 | 9 | 2.22,43 | 7 | 1.30,67 | 6 | 4.55,89 | 6 | 188.026 |
7 | Inga Anne Vasaasen | Stange Spk | 46,09 | 11 | 2.21,93 | 6 | 1.32,16 | 9 | 4.55,65 | 5 | 188.755 |
8 | Camilla Lund | Leinstrand IL | 46,08 | 10 | 2.22,44 | 8 | 1.32,57 | 12 | 5.02,28 | 9 | 190.225 |
9 | Martine Lilløy Bruun | Sandefjord SK | 45,10 | 7 | 2.26,20 | 10 | 1.31,12 | 8 | 5.06,43 | 10 | 190.464 |
10 | Merethe Tvedt | Asker SK | 45,50 | 8 | 2.25,85 | 9 | 1.32,24 | 10 | 5.08,38 | 12 | 191.632 |
11 | Nille Martha N. Faleide | Gol IL | 44,17 | 3 | 2.26,77 | 11 | 1.30,88 | 7 | 5.20,41 | 15 | 191.934 |
12 | Heidi Ruistuen | Asker SK | 46,63 | 12 | 2.27,37 | 12 | 1.32,34 | 11 | 5.01,44 | 8 | 192.163 |
13 | Henriette Lilløy Bruun | Sandefjord SK | 46,91 | 14 | 2.30,67 | 15 | 1.34,25 | 13 | 5.15,47 | 13 | 196.836 |
14 | Thérèse Verheyleweghen | Båstad IL | 49,03 | 19 | 2.28,95 | 13 | 1.35,61 | 14 | 5.07,24 | 11 | 197.691 |
15 | Marie Bakken Haugli | Jevnaker IF | 48,75 | 16 | 2.30,54 | 14 | 1.36,46 | 15 | 5.15,75 | 14 | 199.785 |
16 | Thea Vestrheim Skavhellen | Fana IL | 46,69 | 13 | 2.33,65 | 17 | 1.36,64 | 16 | 5.22,47 | 16 | 199.971 |
17 | Vilde Bakkeli Sand | Sand IF | 48,98 | 18 | 2.33,12 | 16 | 1.37,50 | 17 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 148.770 | |
18 | Sandra Hakkelberg | Kongsberg IF | 48,81 | 17 | 2.36,25 | 18 | 1.38,05 | 18 | 149.918 | ||
DNF2 | Silje Kristine Borgersen | Geithus IL | 47,98 | 15 | dnf | – | |||||
DNS1 | Live Tingvik Haave | Sandnes SK | dns | – | dns | – |
Sammenlagt Herrer Junior
Herrer Junior (27 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (4. feb.) | 2. dag (5. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Kristian Reistad Fredriksen | Geithus IL | 38,70 | 1 | 4.01,00 | 1 | 1.54,21 | 1 | 7.00,63 | 1 | 158.999 |
Sølv | Simen Spieler Nilsen | Arendal SK | 38,96 | 2 | 4.05,42 | 2 | 1.55,95 | 2 | 7.08,55 | 2 | 161.368 |
Bronse | Martin Bjertnes | Geithus IL | 39,61 | 3 | 4.13,78 | 3 | 2.00,13 | 4 | 7.15,62 | 3 | 165.511 |
4 | Sindre Henriksen | Fana IL | 40,13 | 6 | 4.14,86 | 4 | 1.59,56 | 3 | 7.26,96 | 4 | 167.155 |
5 | Amund Grønvold Skoglund | SSK Toten | 40,74 | 11 | 4.17,74 | 5 | 2.01,65 | 7 | 7.37,77 | 7 | 170.023 |
6 | Anders Bjerkreim Furnée | Asker SK | 40,86 | 12 | 4.24,38 | 10 | 2.02,37 | 9 | 7.34,41 | 6 | 171.154 |
7 | Magnus Nordby | Stange Spk | 40,27 | 7 | 4.23,12 | 7 | 2.01,09 | 5 | 7.49,37 | 12 | 171.423 |
8 | Kenneth Lund Håvardsrud | Geithus IL | 40,45 | 9 | 4.23,45 | 8 | 2.02,12 | 8 | 7.47,56 | 10 | 171.820 |
9 | Eirik Skavhaug Nergaard | Drammens SK | 39,83 | 4 | 4.32,40 | 18 | 2.01,09 | 6 | 7.49,44 | 13 | 172.537 |
10 | Mii-Erik Haugård | Aktiv SK | 40,28 | 8 | 4.23,91 | 9 | 2.04,03 | 10 | 7.49,67 | 14 | 172.575 |
11 | Johann Jørgen Sæves | Aktiv SK | 39,85 | 5 | 4.26,89 | 13 | 2.10,47 | 22 | 7.43,78 | 9 | 174.199 |
12 | Thomas Schjøtt Hannevig | Fana IL | 41,63 | 16 | 4.26,09 | 11 | 2.06,90 | 15 | 7.39,59 | 8 | 174.237 |
13 | Magne Notland | Stord IL | 40,50 | 10 | 4.28,70 | 14 | 2.05,64 | 13 | 7.54,09 | 16 | 174.572 |
14 | Robin Nicolai Oppi Gruben | Sand IF | 41,03 | 14 | 4.26,77 | 12 | 2.08,27 | 19 | 7.48,03 | 11 | 175.050 |
15 | Espen Sjøberg | Eidsvold TF | 41,85 | 17 | 4.29,60 | 15 | 2.07,15 | 16 | 7.51,02 | 15 | 176.268 |
16 | Kristian Vårvik | Trondhjems SK | 52,44 f | 24 | 4.20,21 | 6 | 2.04,79 | 11 | 7.32,58 | 5 | 182.662 |
17 | Gard Njåtun Krøyer | Asker SK | 41,00 | 13 | 4.33,46 | 21 | 2.06,22 | 14 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 128.649 | |
18 | Eirik Magnus Bakken | Trondhjems SK | 41,49 | 15 | 4.33,17 | 20 | 2.08,20 | 18 | 129.751 | ||
19 | Lars Henrik Asbjørnsen | Holmestrand og Botne SK | 41,88 | 18= | 4.32,18 | 17 | 2.08,75 | 21 | 130.159 | ||
20 | Ola Engløkk Jorde | Aktiv SK | 43,29 | 23 | 4.32,15 | 16 | 2.07,45 | 17 | 131.131 | ||
21 | Jon Greger Notland | Stord IL | 42,16 | 20 | 4.38,65 | 23 | 2.08,63 | 20 | 131.477 | ||
22 | Lars Marius Østreng Nes | Båstad IL | 43,03 | 22 | 4.32,74 | 19 | 2.10,47 | 23 | 131.976 | ||
23 | Sander Søndrål | Aktiv SK | 42,49 | 21 | 4.54,21 | 26 | 2.12,00 | 24 | 135.525 | ||
DNS3 | Lars Erik Elseth | IF Herkules | 41,88 | 18= | 4.33,67 | 22 | dns | – | |||
DNS3 | Simen Kroken | Aktiv SK | 72,04 f | 25 | 4.41,99 | 25 | dns | – | |||
DNF1 | Henrik Fagerli Rukke | Hol IL | dnf | – | 4.40,02 | 24 | 2.04,88 | 12 | |||
DNS1 | Magnus Myhren Kristensen | Arendal SK | dns | – | dns | – |
Funksjonærer
- Overdommere var Roar Eriksen for herrene og Gunnar Knudsen for damene.[2]
- Assisterende overdommere var Trond Løvstad for herrene og Torbjørn Sæther for damene.[2]
- Startere var Ole Hermann Sørli for herrene og Marcel Lesche Vanberg for damene.[2]
- NSFs teknisk delegerte (TD) var Erik Øsmundset.[2]
Referanser
- ^ Arrangører av Norske Mesterskap gjennom tidene – Junior-NM allround Arkivert 6. oktober 2014 hos Wayback Machine. på www.skoyteforbundet.no Sist ajourført 1. juli 2014. Besøkt 22. november 2014.
- ^ a b c d *«Oppnevnte overdommere og startere 2011-12» (PDF) (norsk). www.n-s-f.no. Arkivert fra originalen (PDF) 15. desember 2011. Besøkt 22. november 2014.
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter junior 2012, Junior kvinner – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter junior 2012, Junior menn – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter junior 2012 for både kvinner og menn. På speedskatingresults.com
- NM Junior Allround 2012 (distanser og sammenlagt) Arkivert 5. oktober 2013 hos Wayback Machine. og Sammenlagt Arkivert 29. november 2014 hos Wayback Machine. resultatlister på www.skoyteforbundet.no
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM junior (1933– ) / (Norgesmestere for: menn junior (1933–1940, 1946– ) / kvinner junior (1958–1962) (1963– )) 0
Off. (1933–1986)
- 1933: Larvik Fs
- 1934: Oslo B
- 1935: Rjukan S
- 1936: Horten L
- 1937: Moss Ma
- 1938: Lillehammer S
- 1939: Notodden Sp
- 1940: Tønsberg S
- 1941–1945: Ikke arrangert.
- 1946: Skien G
- 1947: Kongsberg Sk
- 1948: Bergen My
- 1949: Jevnaker A
- 1950: Notodden Sp
(1951: Arendal B)→ 1951: Hamar S- 1952: Lillestrøm S
- 1953: Kongsvinger G
- 1954: Harstad S
- 1955: Larvik Fs
- 1956: Trondheim Ø
- 1957: Lillehammer S
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Gjøvik S
- 1960: Moss B
- 1961: Horten L
- 1962: Fagernes S
- 1963: Otta Ø
- 1964: Tolga I
- 1965: Larvik Fs
- 1966: Oslo Fr
- 1967: Narvik S
- 1968: Marienlyst M
- 1969: Tønsberg S
- 1970: Trondheim Ø
- 1971: Oppdal S
- 1972: Kristiansand Ip
- 1973: Elverum F
- 1974: Oslo VH
- 1975: Verdal S
- 1976: Oslo Fr
- 1977: Kongsvinger G
- 1978: Elverum F
- 1979: Skien H
- 1980: Romedal S
- 1981: Tønsberg S/Larvik Fk
- 1982: Hamar S
- 1983: Lillestrøm S
- 1984: Fagernes S
- 1985: Kolbotn S
- 1986: Harstad K
Uoff. (1958–1962)
Off. (1963–1986)
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad S
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik Fs
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand S
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø Tr
arrangement
Off. (1987– )
- 1987: Sand P/Kongsvinger H
- 1988: Trondheim L
- 1989: Larvik Fk
- 1990: Savalen S
- 1991: Stavanger Sk
- 1992: Larvik Fk
- 1993: Stavanger Sk
- 1994: Tromsø Tr
- 1995: Savalen K
- 1996: Notodden Sp
- 1997: Geithus F
- 1998: Skien I
- 1999: Bergen S
- 2000: Savalen K
- 2001: Kongsberg I
- 2002: Geithus F
- 2003: Gol G
- 2004: Skien I
- 2005: Hundorp F
- 2006: Trondheim L
- 2007: Larvik Fk
- 2008: Hundorp F
- 2009: Bergen S
- 2010: Båstad K
- 2011: Bjugn F
- 2012: Geithus F
- 2013: Arendal K
- 2014: Hamar V
- 2015: Jevnaker S
- 2016: Tromsø Tr
- 2017: Stavanger SA
- 2018: Asker R
- 2019: Hamar V
- 2020: Stavanger SA
- 2021: Kristiansund AN Avlyst. (koronapandemi)
- 2022: Tønsberg MA
- 2023: Harstad K
- 2024: Stavanger SA
- 2025: TBD