Allround-NM på skøyter 1969 for damer
Allround-NM på skøyter 1969 for damer | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Hurtigløp på skøyter | ||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Oslo Idrettslag | ||
Vertsby | Oslo | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Bislett stadion | ||
Dato | 25.–26. januar 1969 | ||
Deltakere | 36 løpere (10 senior og 26 junior) | ||
Øvelser | Allround : Mini firkamp (senior) Allround : 500m – 1 000m / 1 500m (junior) |
Allround-NM på skøyter 1969 for damer ble avholdt 25. og 26. januar 1969 på Bislett stadion i Oslo.
Teknisk arrangør var Oslo Idrettslag.
Norgesmestere ble Sigrid Sundby, Arbeidernes SK i senior og Tove Berntsen, Arbeidernes SK i junior.
Sammenlagt damer senior
Damer Senior (10 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (25. jan.) | 2. dag (26. jan.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | ||||
Gull | Sigrid Sundby | Arbeidernes SK | 46,6 | 2 | 2.28,0 | 1 | 1.36,2 | 1 | 5.25,4 | 2 | 198.266 |
Sølv | Lisbeth Berg | Oslo IL | 47,2 | 3 | 2.29,0 | 3 | 1.38,8 | 3 | 5.24,0 | 1 | 200.267 |
Bronse | Kirsti Biermann | Oslo IL | 46,5 | 1 | 2.28,6 | 2 | 1.37,9 | 2 | 5.35,6 | 3 | 200.916 |
4 | Marie Andersen | Arendal SK | 48,4 | 4 | 2.34,0 | 4 | 1.42,4 | 4 | 5.46,0 | 5 | 208.600 |
5 | Jorunn Bergland | Trondhjems SK | 48,6 | 6 | 2.35,8 | 5 | 1.43,3 | 5 | 5.42,9 | 4 | 209.333 |
6 | Inger Karset | Romedal IL | 48,8 | 8 | 2.40,4 | 7= | 1.45,7 | 7 | 6.04,1 | 7 | 215.800 |
7 | Torunn Nilsen | IF Fram | 49,8 | 9 | 2.40,4 | 7= | 1.46,6 | 8 | 5.59,0 | 6 | 216.400 |
8 | Sidsel Weng | Enebakk IF | 48,7 | 7 | 2.41,7 | 9 | 1.47,0 | 9 | 6.18,4 | 8 | 219.167 |
9 | Inger Johanne Bråthen | Arbeidernes SK | 54,0 | 10 | 2.57,0 | 10 | 1.55,6 | 10 | 6.45,2 | 9 | 238.333 |
DNS4 | Berit Haugård | Arbeidernes SK | 48,5 | 5 | 2.36,0 | 6 | 1.44,8 | 6 | – | – | 152.900 (6) |
Sammenlagt damer junior
Damer Junior (26 deltagere) | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (25. jan.) | 2. dag (26. jan.) | Poengsum | ||||
500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | ||||
Gull | Tove Berntsen | Arbeidernes SK | 50,5 | 5= | 1.42,3 | 1 | 2.44,6 | 1 | 156.517 |
Sølv | Inger Johanne Harestad | Arbeidernes SK | 50,1 | 2 | 1.46,3 | 4 | 2.49,4 | 3 | 159.717 |
Bronse | Randi Berg | Strindheim IL | 50,2 | 3= | 1.47,4 | 9 | 2.50,6 | 4 | 160.767 |
4 | Mona Regbo | Arbeidernes SK | 50,6 | 7= | 1.46,4 | 5 | 2.52,2 | 5 | 161.200 |
5 | Wenche Mikkelsen | Oslo SK | 50,6 | 7= | 1.47,0 | 7 | 2.54,3 | 8 | 162.200 |
6 | Karin Fredriksen | Oslo IL | 50,5 | 5= | 1.46,0 | 3 | 2.56,6 | 13 | 162.367 |
7 | Aud Thorvaldsen | IF Liv | 50,2 | 3= | 1.47,6 | 10 | 2.57,6 | 15 | 163.200 |
8 | Ann Kariin Ottesen | Arbeidernes SK | 51,0 | 10 | 1.46,6 | 6 | 2.57,4 | 14 | 163.433 |
9 | Liv Dahlen | Oslo IL | 49,8 | 1 | 1.47,2 | 8 | 3.00,2 | 16 | 163.467 |
10 | Anne Sandvik | Askim IF | 51,8 | 12 | 1.49,0a | 13 | 2.53,0 | 6 | 163.967 |
11 | Eva Gundrosen | Lisleby FK | 52,0 | 13 | 1.48,5 | 11 | 2.54,5 | 9= | 164.417 |
12 | Liv Haug | Hørte IL | 52,8 | 15 | 1.49,9 | 16 | 2.54,5 | 9= | 165.917 |
13 | Hilde Oftedal | Oslo SK | 51,7 | 11 | 1.49,0 | 12 | 3.00,4 | 17 | 166.333 |
14 | Berit Navestad | Lisleby FK | 53,4 | 17= | 1.49,2 | 14 | 2.55,3 | 12 | 166.433 |
15 | Laila Andresen | Oslo SK | 50,8 | 9 | 1.49,3 | 15 | 3.07,5 | 25 | 167.950 |
16 | Synnøve Dahlby | Lisleby FK | 53,6 | 20 | 1.52,2 | 18 | 2.54,8 | 11 | 167.967 |
17 | Randi Lund | Strindheim IL | 54,8 | 23 | 1.52,4 | 19 | 2.53,8 | 7 | 168.933 |
18 | Tove Tangen | Hortens SK | 53,4 | 17= | 1.51,4 | 17 | 3.02,6 | 21 | 169.967 |
19 | Elin Kristin Bakken | Jevnaker IF | 61,4 f | 25 | 1.45,8 | 2 | 2.47,9 | 2 | 170.267 |
20 | Gro Ranang | Arbeidernes SK | 53,0 | 16 | 1.53,0 | 20= | 3.05,8 | 23 | 171.433 |
21 | Eva Martinsen | Aurskog IL | 55,0 | 24 | 1.54,2 | 23 | 3.00,5 | 18 | 172.267 |
22 | Kari Nilsen | Lisleby FK | 53,5 | 19 | 1.55,3 | 24 | 3.04,4 | 22 | 172.617 |
23 | Gerd Flaterås | Drammens SK | 52,4 | 14 | 2.00,4 f | 26 | 3.01,6 | 19 | 173.133 |
24 | Grethe Borchgrevink | Romedal IL | 53,8 | 21 | 1.53,0 | 20= | 3.10,5 | 26 | 173.800 |
25 | Mai Britt Gravbråten | IF Liv | 54,3 | 22 | 1.56,2 | 25 | 3.06,0 | 24 | 174.400 |
26 | Live Karlstad | Åsnes IL | 65,9 f | 26 | 1.53,9 | 22 | 3.02,4 | 20 | 183.650 |
Kilder
- Teigen, Magne, red. (1989). «Kvinner, Senior – Allround». Komplette resultater Norske Mesterskap på skøyter 1887–1989 (norsk) (2 utg.). Veggli. s. 85. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 28. april 2017.
- Teigen, Magne, red. (1989). «Kvinner, Junior – Allround». Komplette resultater Norske Mesterskap på skøyter 1887–1989 (norsk) (2 utg.). Veggli. s. 146. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 28. april 2017.
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 78. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 28. april 2017. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Junior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 164. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 28. april 2017. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter 1969 for damer, Senior – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter 1969 for damer, Junior – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM (Norgesmestere for : herrer (1887–1893) (1894– ) / damer (1932) (1933– )) 0
Uoff. (1887–1893)
Off. (1894 – 1986)
- 1887: Kristiania V
- 1888: Kristiania Fk/Kristiania V
- 1889: Kristiania Fk
- 1890: Kristiania M
- 1891: Kristiania M
- 1892: Kristiania M/Kristiania Fk
- 1893: Kristiania M
- 1894: Hamar Å
- 1895: Trondhjem K
- 1896: Kristiania Fk
- (1897: Trondhjem K)
- 1898: Trondhjem K
- 1899: Kristiania Fk
- 1900: Trondhjem Ø
- 1901: Kristiania GF
- 1902: Hamar M
- 1903: Drammen M
- 1904: Trondhjem Ø
- 1905: Kristiania GF
- 1906: Trondhjem Ø
- 1907: Hamar M
- 1908: Kristiania GF
- 1909: Lillehammer M
- 1910: Trondhjem Ø
- 1911: Kristiania GF
- 1912: Hamar M
- 1913: Horten L
- 1914: Trondhjem Ø
- 1915: Kristiania Fr
- 1916: Drammen M
- 1917: Kristiania Fr
- 1918: Horten L
- 1919: Hamar M
- 1920: Trondhjem Ø
- 1921: Moss Ma
- 1922: Drammen M
- 1923: Kristiania B
- 1924: Kongsberg Ip
- 1925: Moss Ma
- 1926: Tønsberg S
- 1927: Oslo Fr
- 1928: Sandefjord B
- 1929: Lillehammer S
- 1930: Hamar S
- 1931: Horten L
- 1932: Oslo Fr
- 1933: Notodden S
- 1934: Drammen M
- 1935: Brandbu B
- 1936: Oslo Fr
- 1937: Gjøvik S
- 1938: Skien G
- 1939: Oslo Fr
- 1940: Hamar S
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Oslo B
- 1947: Trondheim Ø
- 1948: Drammen M
- 1949: Tønsberg S
- 1950: Trondheim Ø
- 1951: Lillehammer S
- 1952: Gjøvik S
- 1953: Skien H
- 1954: Oslo B
- 1955: Bergen K/Voss Ip
- 1956: Hamar S
- 1957: Larvik F
- 1958: Notodden S
- 1959: Trondheim Ø
- 1960: Hønefoss Ip
- 1961: Sandefjord B
- 1962: Harstad S
- 1963: Hamar S
- 1964: Tønsberg S
- 1965: Arendal B
- 1966: Drammen M
- 1967: Trondheim Ø
- 1968: Horten L
- 1969: Lillehammer S
- 1970: Skien H
- 1971: Moss Me
- 1972: Tønsberg S
- 1973: Notodden S
- 1974: Alta B
- 1975: Brandbu R
- 1976: Trondheim Ø
- 1977: Lillehammer St
- 1978: Larvik F
- 1979: Hamar S
- 1980: Drammen M
- 1981: Kongsvinger H
- 1982: Oppdal S
- 1983: Tynset N
- 1984: Kongsberg Ip
- 1985: Trondheim L
- 1986: Jevnaker S
Uoff. (1932)
Off. (1933 – 1986)
- 1932: Oslo F
- 1933: Oslo B
- 1934: Horten L
- 1935: Oslo F
- 1936: Hønefoss Ip
- 1937: Oslo F
- 1938: Tønsberg S
- 1939: Kongsberg Ip
- 1940: Larvik F
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Lillehammer S
- 1947: Rjukan S
- 1948: Larvik F
- 1949: Oslo J
- 1950: Gjøvik S
- 1951: Hønefoss Ip
- 1952: Trondheim Ø
- 1953: Horten L
- 1954: Larvik F
- 1955: Skien H
- 1956 – 1957 : avlyst manglende deltakelse
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad Ip
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik F
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand H
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø T
arrangement
(1987 – )
- 1987: Hamar S
- 1988: Oslo VH
- 1989: Hundorp F
- 1990: Verdal S
- 1991: Hol S/Gol G
- 1992: Savalen K
- 1993: Trondheim L
- 1994: Larvik F
- 1995: Hønefoss Ip
- 1996: Tromsø T
- 1997: Bergen S
- 1998: Geithus F
- 1999: Alta B
- 2000: Hamar V
- 2001: Geithus F
- 2002: Skien I
- 2003: Bergen S
- 2004: Oslo VH
- 2005: Drammen Mk
- 2006: Arendal K
- 2007: Geithus F
- 2008: Bjugn F
- 2009: Gol G
- 2010: Bergen S
- 2011: Oslo F
- 2012: Tønsberg K
- 2013: Stavanger SA
- 2014: Asker R
- 2015: Arendal K
- 2016: Stavanger SA
- 2017: Trondheim L
- 2018: Jevnaker Jk
- 2019: Arendal K
- 2020: Asker R
- 2021: Hamar V
- 2022: Stavanger SA
- 2023: Stavanger SA
- 2024: Hamar V
- 2025: TBD
Autoritetsdata