Allround-NM på skøyter 1979 for damer
Allround-NM på skøyter 1979 for damer | |||
---|---|---|---|
Stange idrettspark i 2006. Foto: Jensens | |||
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Stange Sportsklubb | ||
Vertsby | Stange | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Stange Idrettspark | ||
Dato | 20.–21. januar 1979 | ||
Deltakere | 24 dameløpere (4 Senior og 20 Junior) | ||
Øvelser | Allround : Mini firkamp (Senior) Allround : Mini firkamp (Junior) |
Allround-NM på skøyter 1979 for damer ble avholdt 20. og 21. januar 1979 på Stange Idrettspark, Stange.
Teknisk arrangør var Stange Sportsklubb. Det ble også arrangert Junior-NM for damer samtidig.
Norgesmestere ble Bjørg Eva Jensen, IF Fram for senior damer og Janne Tenmann, Hamar IL for junior damer. Begge ble mestere ved den daværende regel om at man hadde vunnet mer enn halvparten av distansene, de hadde forøvrig også lavest poengsum som var neste kriterium for å kåre en mester.
Sammenlagt senior
Damer Senior (4 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (20. jan.) | 2. dag (21. jan.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | ||||
Gull | Bjørg Eva Jensen ** | IF Fram | 44,93 | 1 | 2.18,77 | 1 | 1.29,46 | 1 | 4.45,76 | 1 | 183.542 * |
Sølv | Ann-Mari Tollefsen | Drammens SK | 45,43 | 2 | 2.23,90 | 2 | 1.32,13 | 2 | 5.06,39 | 2 | 190.526 |
Bronse | Grethe Viksaas | Ask SK | 46,44 | 3 | 2.26,60 | 3 | 1.33,27 | 3 | 5.11,47 | 3 | 193.852 |
4 | Solfrid Marthinsen | IF Fram | 47,60 | 4 | 2.29,96 | 4 | 1.34,88 | 4 | 5.19,53 | 4 | 198.281 |
- * = vinner på grunn av minst tre distanseseire.
- ** = ny norsk rekord sammenlagt og på 3 000 m.
Sammenlagt junior
Damer Junior (20 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (20. jan.) | 2. dag (21. jan.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | ||||
Gull | Janne Tenmann | Hamar IL | 46,99 | 3= | 2.27,85 | 1 | 1.33,51 | 1 | 5.06,35 | 1 | 194.086 * |
Sølv | Turid Lillehagen | Hamar IL | 46,87 | 2 | 2.29,74 | 4 | 1.34,34 | 2 | 5.13,65 | 2 | 196.228 |
Bronse | Hanne Sveberg | Hamar IL | 46,99 | 3= | 2.29,35 | 2 | 1.35,63 | 4 | 5.21,40 | 6 | 198.154 |
4 | Kari Lyngbakken | Tynset IF | 47,17 | 5 | 2.30,37 | 5 | 1.36,00 | 5 | 5.19,57 | 4 | 198.554 |
5 | Mona Iversen | Ask SK | 46,57 | 1 | 2.31,81 | 6 | 1.35,28 | 3 | 5.23,62 | 7 | 198.749 |
6 | Rigmor Lundby | Skedsmo IL | 48,90 | 11 | 2.29,69 | 3 | 1.39,14 | 10 | 5.18,05 | 3 | 201.374 |
7 | Ellen Cecilie Romstad | Lillehammer SK | 48,76 | 10 | 2.31,97 | 7 | 1.36,96 | 6 | 5.21,22 | 5 | 201.432 |
8 | Helga Vårvik | Leinstrand IL | 47,24 | 6 | 2.35,71 | 10 | 1.37,97 | 7 | 5.26,36 | 8 | 202.521 |
9 | Anne Bjørnsmoen | Tynset IF | 48,94 | 12 | 2.34,13 | 8 | 1.38,96 | 9 | 5.32,96 | 11 | 205.289 |
10 | Ranveig Karlsen | Aurskog IL | 48,68 | 9 | 2.36,02 | 11 | 1.40,31 | 12 | 5.30,19 | 9 | 205.872 |
11 | Gry Nygaard | IF Fram | 48,01 | 8 | 2.37,04 | 13 | 1.40,07 | 11 | 5.38,95 | 14 | 206.882 |
12 | Sigrid Ødegaard | Tynset IF | 49,60 | 13 | 2.35,52 | 9 | 1.41,29 | 14 | 5.31,48 | 10 | 207.331 |
13 | Tove Aasmundtveit | IF Fram | 51,56 | 16 | 2.39,74 | 15 | 1.43,11 | 15 | 5.38,14 | 13 | 212.717 |
14 | Ingjerd Holm | Tromsø SK | 50,28 | 14 | 2.43,54 | 16 | 1.43,66 | 16 | 5.37,52 | 12 | 212.876 |
15 | Anne-Karin Iversen | Spk Ceres | 51,71 | 17 | 2.43,79 | 17 | 1.45,41 | 18 | 5.44,57 | 15 | 216.439 |
16 | Ellen Elise Ruud | Asker SK | 51,33 | 15 | 2.46,54 | 18 | 1.45,45 | 19 | 5.52,01 | 16 | 218.236 |
NC17 | Margrethe Krogsrud | Stange Spk | 47,77 | 7 | 2.57,55 f | 20 | 1.38,57 | 8 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 156.238 (13) | |
NC18 | Linda Høen Andersen | Moss SK | 53,55 | 18 | 2.52,95 | 19 | 1.51,03 | 20 | 166.715 (18) | ||
DSQ1 | Heidi Hansen | Tromsø SK | dsq | – | 2.36,51 | 12 | 1.40,38 | 13 | |||
DSQ1 | Hild Astrid Haugsbø | Tromsø SK | dsq | – | 2.38,47 | 14 | 1.43,67 | 17 |
- * = vinner på grunn av minst tre distanseseire.
Kilder
- Teigen, Magne, red. (1989). «Kvinner, Senior – Allround». Komplette resultater Norske Mesterskap på skøyter 1887–1989 (norsk) (2 utg.). Veggli. s. 88. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 7. mai 2014.
- Teigen, Magne, red. (1989). «Kvinner, Junior – Allround». Komplette resultater Norske Mesterskap på skøyter 1887–1989 (norsk) (2 utg.). Veggli. s. 149. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 7. mai 2014.
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 80. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 7. mai 2014. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Junior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 167. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 7. mai 2014. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter 1979 for damer, senior – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter 1979 for damer, junior – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM (Norgesmestere for : herrer (1887–1893) (1894– ) / damer (1932) (1933– )) 0
Uoff. (1887–1893)
Off. (1894 – 1986)
- 1887: Kristiania V
- 1888: Kristiania Fk/Kristiania V
- 1889: Kristiania Fk
- 1890: Kristiania M
- 1891: Kristiania M
- 1892: Kristiania M/Kristiania Fk
- 1893: Kristiania M
- 1894: Hamar Å
- 1895: Trondhjem K
- 1896: Kristiania Fk
- (1897: Trondhjem K)
- 1898: Trondhjem K
- 1899: Kristiania Fk
- 1900: Trondhjem Ø
- 1901: Kristiania GF
- 1902: Hamar M
- 1903: Drammen M
- 1904: Trondhjem Ø
- 1905: Kristiania GF
- 1906: Trondhjem Ø
- 1907: Hamar M
- 1908: Kristiania GF
- 1909: Lillehammer M
- 1910: Trondhjem Ø
- 1911: Kristiania GF
- 1912: Hamar M
- 1913: Horten L
- 1914: Trondhjem Ø
- 1915: Kristiania Fr
- 1916: Drammen M
- 1917: Kristiania Fr
- 1918: Horten L
- 1919: Hamar M
- 1920: Trondhjem Ø
- 1921: Moss Ma
- 1922: Drammen M
- 1923: Kristiania B
- 1924: Kongsberg Ip
- 1925: Moss Ma
- 1926: Tønsberg S
- 1927: Oslo Fr
- 1928: Sandefjord B
- 1929: Lillehammer S
- 1930: Hamar S
- 1931: Horten L
- 1932: Oslo Fr
- 1933: Notodden S
- 1934: Drammen M
- 1935: Brandbu B
- 1936: Oslo Fr
- 1937: Gjøvik S
- 1938: Skien G
- 1939: Oslo Fr
- 1940: Hamar S
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Oslo B
- 1947: Trondheim Ø
- 1948: Drammen M
- 1949: Tønsberg S
- 1950: Trondheim Ø
- 1951: Lillehammer S
- 1952: Gjøvik S
- 1953: Skien H
- 1954: Oslo B
- 1955: Bergen K/Voss Ip
- 1956: Hamar S
- 1957: Larvik F
- 1958: Notodden S
- 1959: Trondheim Ø
- 1960: Hønefoss Ip
- 1961: Sandefjord B
- 1962: Harstad S
- 1963: Hamar S
- 1964: Tønsberg S
- 1965: Arendal B
- 1966: Drammen M
- 1967: Trondheim Ø
- 1968: Horten L
- 1969: Lillehammer S
- 1970: Skien H
- 1971: Moss Me
- 1972: Tønsberg S
- 1973: Notodden S
- 1974: Alta B
- 1975: Brandbu R
- 1976: Trondheim Ø
- 1977: Lillehammer St
- 1978: Larvik F
- 1979: Hamar S
- 1980: Drammen M
- 1981: Kongsvinger H
- 1982: Oppdal S
- 1983: Tynset N
- 1984: Kongsberg Ip
- 1985: Trondheim L
- 1986: Jevnaker S
Uoff. (1932)
Off. (1933 – 1986)
- 1932: Oslo F
- 1933: Oslo B
- 1934: Horten L
- 1935: Oslo F
- 1936: Hønefoss Ip
- 1937: Oslo F
- 1938: Tønsberg S
- 1939: Kongsberg Ip
- 1940: Larvik F
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Lillehammer S
- 1947: Rjukan S
- 1948: Larvik F
- 1949: Oslo J
- 1950: Gjøvik S
- 1951: Hønefoss Ip
- 1952: Trondheim Ø
- 1953: Horten L
- 1954: Larvik F
- 1955: Skien H
- 1956 – 1957 : avlyst manglende deltakelse
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad Ip
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik F
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand H
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø T
arrangement
(1987 – )
- 1987: Hamar S
- 1988: Oslo VH
- 1989: Hundorp F
- 1990: Verdal S
- 1991: Hol S/Gol G
- 1992: Savalen K
- 1993: Trondheim L
- 1994: Larvik F
- 1995: Hønefoss Ip
- 1996: Tromsø T
- 1997: Bergen S
- 1998: Geithus F
- 1999: Alta B
- 2000: Hamar V
- 2001: Geithus F
- 2002: Skien I
- 2003: Bergen S
- 2004: Oslo VH
- 2005: Drammen Mk
- 2006: Arendal K
- 2007: Geithus F
- 2008: Bjugn F
- 2009: Gol G
- 2010: Bergen S
- 2011: Oslo F
- 2012: Tønsberg K
- 2013: Stavanger SA
- 2014: Asker R
- 2015: Arendal K
- 2016: Stavanger SA
- 2017: Trondheim L
- 2018: Jevnaker Jk
- 2019: Arendal K
- 2020: Asker R
- 2021: Hamar V
- 2022: Stavanger SA
- 2023: Stavanger SA
- 2024: Hamar V
- 2025: TBD
Autoritetsdata