Allround-NM på skøyter junior 2013
Allround-NM på skøyter junior 2013 | |||
---|---|---|---|
Arendal og omegn kunstisbane i januar 2011. Foto: KEN | |||
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Hurtigløp på skøyter | ||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Arendal Skøiteklub | ||
Vertsby | Myra i Arendal | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Arendal og omegn kunstisbane | ||
Dato | 2.–3. februar 2013 | ||
Deltakere | 32 løpere (12 damer og 20 herrer) | ||
Øvelser | Allround Mini firkamp (damer) Allround Liten firkamp (herrer) | ||
01 | Sofie Karoline Haugen, Magnus Myhren Kristensen |
Allround-NM på skøyter junior 2013 ble avholdt 2. og 3. februar 2013 på Arendal og omegn kunstisbane på Myra i Arendal. Teknisk arrangør var Arendal Skøiteklub.[1]
Norgesmestere ble Sofie Karoline Haugen, Sandefjord SK for damene og Magnus Myhren Kristensen, Arendal SK for herrene.
Sammenlagt Damer Junior
Damer Junior (12 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (2. feb.) | 2. dag (3. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | ||||
Gull | Sofie Karoline Haugen | Sandefjord SK | 42,12 | 2 | 2.11,18 | 1 | 1.25,12 | 1 | 4.45,15 | 1 | 175.931 |
Sølv | Anne Gulbrandsen | Eidsvold TF | 42,42 | 3 | 2.13,65 | 2 | 1.25,42 | 2 | 4.51,69 | 3 | 178.295 |
Bronse | Martine Ripsrud | Stange Spk | 41,97 | 1 | 2.15,98 | 4 | 1.26,26 | 3 | 4.52,35 | 4 | 179.151 |
4 | Camilla Lund | Leinstrand IL | 43,84 | 4 | 2.15,11 | 3 | 1.27,28 | 4 | 4.45,51 | 2 | 180.101 |
5 | Thérèse Verheyleweghen | Båstad IL | 45,62 | 6 | 2.18,60 | 5 | 1.30,81 | 6 | 4.57,53 | 5 | 186.813 |
6 | Thea Vestrheim Skavhellen | Fana IL | 45,07 | 5 | 2.21,22 | 7 | 1.30,55 | 5 | 5.14,04 | 6 | 189.758 |
7 | Marie Bakken Haugli | Jevnaker IF | 45,98 | 7 | 2.20,31 | 6 | 1.32,07 | 7 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 138.785 | |
8 | Rannei Skaali | Arendal SK | 47,54 | 9 | 2.22,72 | 8 | 1.33,46 | 8 | 141.843 | ||
9 | Vilde Bakkeli Sand | Sand IF | 47,30 | 8 | 2.23,07 | 9 | 1.33,80 | 9 | 141.890 | ||
10 | Thea Fløiten | Sand IF | 47,83 | 11 | 2.25,51 | 10 | 1.35,03 | 10 | 143.848 | ||
11 | Camilla Schjøtt Hannevig | Fana IL | 47,78 | 10 | 2.27,92 | 11 | 1.35,69 | 12 | 144.931 | ||
12 | Sandra Hakkelberg | Kongsberg IF | 48,16 | 12 | 2.31,42 | 12 | 1.35,51 | 11 | 146.388 |
Testløp, damer
Testløp, damer / Prøvepar | ||
---|---|---|
Navn | Klubb | 2. dag 500 m |
Vilde Baas | Dølemo IL | 52,40 |
Sammenlagt Herrer Junior
Herrer Junior (20 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (2. feb.) | 2. dag (3. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Magnus Myhren Kristensen | Arendal SK | 39,12 | 3 | 4.11,99 | 1 | 1.56,50 | 1 | 7.12,01 | 1 | 163.152 |
Sølv | Johann Jørgen Sæves | Aktiv SK | 38,10 | 1 | 4.14,96 | 3 | 1.59,35 | 5 | 7.22,98 | 3 | 164.674 |
Bronse | Magnus Nordby | Stange Spk | 39,75 | 7 | 4.13,00 | 2 | 1.58,44 | 3 | 7.27,56 | 4 | 166.152 |
4 | Anders Bjerkreim Furnée | Asker SK | 40,18 | 10 | 4.17,83 | 5 | 1.57,91 | 2 | 7.19,51 | 2 | 166.405 |
5 | Runar Njåtun Krøyer | Asker SK | 39,67 | 5 | 4.15,85 | 4 | 1.59,20 | 4 | 7.32,74 | 5 | 167.318 |
6 | Henrik Fagerli Rukke | Hol IL | 38,86 | 2 | 4.22,92 | 7 | 2.00,18 | 6 | 7.43,95 | 7 | 169.135 |
7 | Kristian Aabakken | Hamar IL | 39,68 | 6 | 4.24,96 | 9 | 2.01,14 | 7 | 7.36,35 | 6 | 169.855 |
8 | Mii Erik Haugård | Aktiv SK | 39,33 | 4 | 4.19,78 | 6 | 2.01,44 | 8 | 8.12,68 | 10 | 172.374 |
9 | Jon Greger Notland | Stord IL | 40,16 | 9 | 4.24,69 | 8 | 2.05,56 | 11 | 7.46,43 | 8 | 172.771 |
10 | Odd Eirik Resell Igland | Leinstrand IL | 40,42 | 11 | 4.26,89 | 11 | 2.05,64 | 12 | 7.47,01 | 9 | 173.482 |
11 | Jakob Anspach Klippen | Fana IL | 40,64 | 13 | 4.31,46 | 15 | 2.04,43 | 9 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 127.359 | |
12 | Ola Engløkk Jorde | Aktiv SK | 40,69 | 14 | 4.29,78 | 13 | 2.05,26 | 10 | 127.406 | ||
13 | Leif Marius Ovli | Hamar IL | 39,93 | 8 | 4.32,13 | 17 | 2.07,10 | 15 | 127.651 | ||
14 | Vegard Hansen | Kongsvinger SK | 41,27 | 16 | 4.25,74 | 10 | 2.06,67 | 14 | 127.783 | ||
15 | Robin Nicolai Oppi Gruben | Sand IF | 40,43 | 12 | 4.31,96 | 16 | 2.09,28 | 17 | 128.849 | ||
16 | Espen Sjøberg | Eidsvold TF | 42,00 | 18 | 4.29,41 | 12 | 2.07,18 | 16 | 129.294 | ||
17 | Brage Olsen Børtnes | Drammens SK | 41,59 | 17 | 4.36,35 | 19 | 2.05,92 | 13 | 129.621 | ||
18 | Lars Marius Østreng Nes | Båstad IL | 41,21 | 15 | 4.32,17 | 18 | dns | – | 86,571 | ||
DSQ1 | Erik van Megen | Rakkestad IF | dsq | – | 4.30,91 | 14 | 2.09,50 | 18 | |||
DNS1 | Sander Søndrål | Aktiv SK | dns | – | dns | – |
Testløp, herrer
Testløp, herrer / Prøvepar | |||
---|---|---|---|
Navn | Klubb | 1. dag 1 000 m | 2. dag 500 m |
Pål Myhren Kristensen | Arendal SK | 1.32,24 (1) | – |
Viktor Sørbukt Krumsvik | Arendal SK | 1.33,95 (2) | – |
Sondre B. Furseth | Arendal SK | – | 53,49 (1) |
Funksjonærer
- Overdommere var Bjørn Thømt for herrene og Asgeir Mamen for damene.[2]
- Assisterende overdommere var Gunnar Knudsen for herrene og Harry Tverråen for damene.[2]
- Startere var Inge Ramskjær for herrene og Halvor Hamsdokka for damene.[2]
- NSFs teknisk delegerte (TD) var Knut Ludahl.[2]
Referanser
- ^ Arrangører av Norske Mesterskap gjennom tidene – Junior-NM allround Arkivert 6. oktober 2014 hos Wayback Machine. på www.skoyteforbundet.no Sist ajourført 1. juli 2014. Besøkt 20. november 2014.
- ^ a b c d 12.09.22 NSF/TKH/DUH – TD/OD/ST-oppsett 2012-13 Arkivert 1. desember 2012 hos Wayback Machine. på www.n-s-f.no Publisert 22. september 2012. Besøkt 20. november 2014.
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter junior 2013, Junior kvinner – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter junior 2013, Junior menn – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter junior 2013 for både kvinner og menn. På speedskatingresults.com
- NM Junior Allround 2013 Arkivert 29. november 2014 hos Wayback Machine. resultatliste på www.skoyteforbundet.no
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM junior (1933– ) / (Norgesmestere for: menn junior (1933–1940, 1946– ) / kvinner junior (1958–1962) (1963– )) 0
Off. (1933–1986)
- 1933: Larvik Fs
- 1934: Oslo B
- 1935: Rjukan S
- 1936: Horten L
- 1937: Moss Ma
- 1938: Lillehammer S
- 1939: Notodden Sp
- 1940: Tønsberg S
- 1941–1945: Ikke arrangert.
- 1946: Skien G
- 1947: Kongsberg Sk
- 1948: Bergen My
- 1949: Jevnaker A
- 1950: Notodden Sp
(1951: Arendal B)→ 1951: Hamar S- 1952: Lillestrøm S
- 1953: Kongsvinger G
- 1954: Harstad S
- 1955: Larvik Fs
- 1956: Trondheim Ø
- 1957: Lillehammer S
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Gjøvik S
- 1960: Moss B
- 1961: Horten L
- 1962: Fagernes S
- 1963: Otta Ø
- 1964: Tolga I
- 1965: Larvik Fs
- 1966: Oslo Fr
- 1967: Narvik S
- 1968: Marienlyst M
- 1969: Tønsberg S
- 1970: Trondheim Ø
- 1971: Oppdal S
- 1972: Kristiansand Ip
- 1973: Elverum F
- 1974: Oslo VH
- 1975: Verdal S
- 1976: Oslo Fr
- 1977: Kongsvinger G
- 1978: Elverum F
- 1979: Skien H
- 1980: Romedal S
- 1981: Tønsberg S/Larvik Fk
- 1982: Hamar S
- 1983: Lillestrøm S
- 1984: Fagernes S
- 1985: Kolbotn S
- 1986: Harstad K
Uoff. (1958–1962)
Off. (1963–1986)
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad S
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik Fs
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand S
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø Tr
arrangement
Off. (1987– )
- 1987: Sand P/Kongsvinger H
- 1988: Trondheim L
- 1989: Larvik Fk
- 1990: Savalen S
- 1991: Stavanger Sk
- 1992: Larvik Fk
- 1993: Stavanger Sk
- 1994: Tromsø Tr
- 1995: Savalen K
- 1996: Notodden Sp
- 1997: Geithus F
- 1998: Skien I
- 1999: Bergen S
- 2000: Savalen K
- 2001: Kongsberg I
- 2002: Geithus F
- 2003: Gol G
- 2004: Skien I
- 2005: Hundorp F
- 2006: Trondheim L
- 2007: Larvik Fk
- 2008: Hundorp F
- 2009: Bergen S
- 2010: Båstad K
- 2011: Bjugn F
- 2012: Geithus F
- 2013: Arendal K
- 2014: Hamar V
- 2015: Jevnaker S
- 2016: Tromsø Tr
- 2017: Stavanger SA
- 2018: Asker R
- 2019: Hamar V
- 2020: Stavanger SA
- 2021: Kristiansund AN Avlyst. (koronapandemi)
- 2022: Tønsberg MA
- 2023: Harstad K
- 2024: Stavanger SA
- 2025: TBD