Allround-NM på skøyter junior 1993
Allround-NM på skøyter junior 1993 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Stavanger Skøyteklubb | ||
Vertsby | Stavanger | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Sørmarka kunstisbane | ||
Dato | 5.–7. februar 1993 | ||
Deltakere | 44 løpere (15 damer og 29 herrer) | ||
Øvelser | Allround : Mini firkamp (damer) Allround : Liten firkamp (herrer) |
Allround-NM på skøyter junior 1993 ble avholdt 5., 6. og 7. februar 1993 på Sørmarka kunstisbane i Stavanger.
Teknisk arrangør var Stavanger Skøyteklubb.
Juniornorgesmestere ble Marthe Sundby, Aurskog-Finstadbru Sportsklubb for damene og Arnt Olaf Stillerud, Geithus Idrettslag for herrene.
Sammenlagt damer junior
Damer junior (15 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (5. feb.) | 2. dag (6. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 1 000 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | ||||
Gull | Marthe Sundby | Aurskog-Finstadbru SK | 45,14 | 2 | 2.17,41 | 1 | 1.29,56 | 1 | 4.52,28 | 1 | 184.436 |
Sølv | Nina Tørset | Leinstrand IL | 45,55 | 3 | 2.25,07 | 4 | 1.33,29 | 3 | 5.08,63 | 2 | 191.989 |
Bronse | Ester Stølen | Gol IL | 45,02 | 1 | 2.24,01 | 2 | 1.33,11 | 2 | 5.16,23 | 5 | 192.283 |
4. | May-Britt Lunde | Valebø B&IL | 46,96 | 4 | 2.24,76 | 3 | 1.34,33 | 4 | 5.10,83 | 3 | 194.183 |
5. | Lise Marie Braathen | Aurskog-Finstadbru SK | 48,93 | 11 | 2.29,18 | 5 | 1.38,67 | 9 | 5.19,02 | 6 | 201.161 |
6. | Cathrine Bakken | Hamar IL | 48,20 | 5 | 2.31,49 | 6 | 1.38,49 | 8 | 5.23,57 | 9 | 201.869 |
7. | Elin Solberg | Spk Ceres | 48,32 | 6 | 2.33,70 | 10 | 1.38,18 | 7 | 5.21,26 | 7 | 202.186 |
8. | Tove Elin Henriksen | Stavanger SK | 48,51 | 7 | 2.32,83 | 7 | 1.37,29 | 6 | 5.24,65 | 10 | 202.206 |
9. | Anne Therese Tveter | IF Fram | 48,55 | 8 | 2.35,02 | 11 | 1.39,67 | 11 | 5.13,87 | 4 | 202.369 |
10. | Anne Bakkestuen | Hamar IL | 48,82 | 10 | 2.32,87 | 8 | 1.39,36 | 10 | 5.26,37 | 11 | 203.851 |
11. | Tone Østvold Myrland | Hamar IL | 50,85 | 14 | 2.33,42 | 9 | 1.41,11 | 12 | 5.21,49 | 8 | 206.126 |
12. | Camilla Skiple Skjerpen | Nesodden IF | 51,32 | 15 | 2.36,37 | 12 | 1.42,11 | 15 | 5.31,87 | 12 | 209.809 |
NC13 | Monica Dahl | Tønsbergs TF | 48,72 | 9 | 2.36,83 | 14 | 1.37,23 | 5 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 149.611 (10) | |
NC14 | Anne Marthe Gjestvang | Stange Spk | 50,72 | 13 | 2.36,60 | 13 | 1.41,31 | 13 | 153.575 (13) | ||
NC15 | Elin Stensrud | Sand IF | 50,35 | 12 | 2.38,23 | 15 | 1.41,40 | 14 | 153.793 (14) |
Sammenlagt herrer junior
Herrer junior (29 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (6. feb.) | 2. dag (7. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Arnt Olaf Stillerud | Geithus IL | 42,62 | 8 | 4.23,83 | 1 | 2.06,92 | 1 | 7.39,22 | 2 | 174.819 |
Sølv | Lasse Sætre | Sand IF | 42,22 | 5 | 4.24,90 | 2 | 2.10,03 | 3 | 7.37,75 | 1 | 175.488 |
Bronse | Petter Andersen | Ask SK | 41,13 | 1 | 4.25,15 | 3 | 2.09,68 | 2 | 7.55,75 | 4 | 176.122 |
4. | Henning Tollefsen | Tønsbergs TF | 41,75 | 2 | 4.29,12 | 4 | 2.10,89 | 4 | 8.07,60 | 11 | 178.993 |
5. | Ørjan Tvenge | Brandbu IF | 43,01 | 13 | 4.29,62 | 5 | 2.13,37 | 7 | 7.54,64 | 3 | 179.866 |
6. | Espen Iversen | Holmestrand og Botne SK | 42,82 | 9 | 4.32,97 | 7 | 2.11,40 | 5 | 8.04,27 | 9 | 180.542 |
7. | Pål Gravem | Eidsvold TF | 42,37 | 6 | 4.35,51 | 9 | 2.13,54 | 8 | 8.02,11 | 7 | 181.012 |
8. | Eilif Svensson | Ask SK | 42,10 | 3 | 4.35,47 | 8 | 2.14,77 | 11 | 8.02,81 | 8 | 181.215 |
9. | Andreas Snare Bakke | Kongsvinger IL | 43,62 | 19 | 4.31,18 | 6 | 2.14,18 | 10 | 8.00,59 | 6 | 181.601 |
10. | Eskil Ervik | Spk Falken | 42,13 | 4 | 4.40,75 | 11 | 2.12,84 | 6 | 8.07,09 | 10 | 181.910 |
11. | Frode Nordvik | Brandbu IF | 43,09 | 14 | 4.37,53 | 10 | 2.13,96 | 9 | 8.00,31 | 5 | 182.029 |
12. | Geir Rønningen | Hamar IL | 43,18 | 15 | 4.41,17 | 12 | 2.14,94 | 12 | 8.23,89 | 12 | 185.410 |
NC13 | Torgeir Syversen | Gol IL | 42,52 | 7 | 4.42,23 | 14 | 2.15,57 | 14 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 134.748 (12) | |
NC14 | Morten Antonsen | Jevnaker IF | 42,98 | 12 | 4.42,15 | 13 | 2.15,64 | 15 | 135.218 (14) | ||
NC15 | Espen Skjennum | Nannestad SK | 42,85 | 10 | 4.43,18 | 16 | 2.18,11 | 20 | 136.082 (15) | ||
NC16 | Tommy Reitan | Ask SK | 42,90 | 11 | 4.47,18 | 21 | 2.15,99 | 17 | 136.093 (16) | ||
NC17 | Anders Hauglund | Ask SK | 43,45 | 17 | 4.43,06 | 15 | 2.16,53 | 18 | 136.136 (17) | ||
NC18 | Geir Arne Nessa | Sandnes SK | 43,93 | 21 | 4.43,46 | 17 | 2.17,40 | 19 | 136.973 (18) | ||
NC19 | Thomas Røste | Spk Falken | 44,11 | 22 | 4.46,67 | 20 | 2.15,65 | 16 | 137.104 (19) | ||
NC20 | Rune Navjord | Holmestrand og Botne SK | 43,32 | 16 | 4.45,24 | 19 | 2.19,95 | 21 | 137.510 (20) | ||
NC21 | Gunnar Staff | Eidsvold TF | 43,86 | 20 | 4.47,98 | 23 | 2.20,45 | 22 | 138.672 (21) | ||
NC22 | Thomas Karlsen | Spk Falken | 43,54 | 18 | 4.47,23 | 22 | 2.23,24 | 25 | 139.157 (22) | ||
NC23 | Ørjan Eilivsen | Narvik SK | 45,18 | 25 | 4.50,43 | 24 | 2.21,18 | 23 | 140.645 (23) | ||
NC24 | Martin Fines | IF Liv/Fossekallen | 44,56 | 23 | 4.57,15 | 27 | 2.23,27 | 26 | 141.841 (24) | ||
NC25 | Sjur Viljugrein | Gol IL | 44,97 | 24 | 4.58,69 | 28 | 2.21,42 | 24 | 141.891 (25) | ||
NC26 | Thomas Dahl | Hamar IL | 47,31 | 28 | 4.54,99 | 25 | 2.23,93 | 27 | 144.451 (26) | ||
NC27 | Tormod Aamodt | Sander IL | 47,15 | 27 | 5.00,06 | 29 | 2.25,99 | 28 | 145.823 (27) | ||
NC28 | Lars Stomperudhaugen | Hamar IL | 59,09 f | 29 | 4.44,23 | 18 | 2.15,37 | 13 | 151.584 (28) | ||
NC29 | Kåre Haukaas | Ask SK | 46,27 | 26 | 4.55,09 | 26 | 2.49,29 f | 29 | 151.881 (29) |
Kilder
- Eng, Trond; Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Junior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 172. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 12. juni 2017.
- Eng, Trond; Teigen, Magne, red. (2005). «Menn, Junior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 129–130. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 12. juni 2017.
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter junior 1993, Junior kvinner – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter junior 1993, Junior menn – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM junior (1933– ) / (Norgesmestere for: menn junior (1933–1940, 1946– ) / kvinner junior (1958–1962) (1963– )) 0
Off. (1933–1986)
- 1933: Larvik Fs
- 1934: Oslo B
- 1935: Rjukan S
- 1936: Horten L
- 1937: Moss Ma
- 1938: Lillehammer S
- 1939: Notodden Sp
- 1940: Tønsberg S
- 1941–1945: Ikke arrangert.
- 1946: Skien G
- 1947: Kongsberg Sk
- 1948: Bergen My
- 1949: Jevnaker A
- 1950: Notodden Sp
(1951: Arendal B)→ 1951: Hamar S- 1952: Lillestrøm S
- 1953: Kongsvinger G
- 1954: Harstad S
- 1955: Larvik Fs
- 1956: Trondheim Ø
- 1957: Lillehammer S
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Gjøvik S
- 1960: Moss B
- 1961: Horten L
- 1962: Fagernes S
- 1963: Otta Ø
- 1964: Tolga I
- 1965: Larvik Fs
- 1966: Oslo Fr
- 1967: Narvik S
- 1968: Marienlyst M
- 1969: Tønsberg S
- 1970: Trondheim Ø
- 1971: Oppdal S
- 1972: Kristiansand Ip
- 1973: Elverum F
- 1974: Oslo VH
- 1975: Verdal S
- 1976: Oslo Fr
- 1977: Kongsvinger G
- 1978: Elverum F
- 1979: Skien H
- 1980: Romedal S
- 1981: Tønsberg S/Larvik Fk
- 1982: Hamar S
- 1983: Lillestrøm S
- 1984: Fagernes S
- 1985: Kolbotn S
- 1986: Harstad K
Uoff. (1958–1962)
Off. (1963–1986)
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad S
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik Fs
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand S
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø Tr
arrangement
Off. (1987– )
- 1987: Sand P/Kongsvinger H
- 1988: Trondheim L
- 1989: Larvik Fk
- 1990: Savalen S
- 1991: Stavanger Sk
- 1992: Larvik Fk
- 1993: Stavanger Sk
- 1994: Tromsø Tr
- 1995: Savalen K
- 1996: Notodden Sp
- 1997: Geithus F
- 1998: Skien I
- 1999: Bergen S
- 2000: Savalen K
- 2001: Kongsberg I
- 2002: Geithus F
- 2003: Gol G
- 2004: Skien I
- 2005: Hundorp F
- 2006: Trondheim L
- 2007: Larvik Fk
- 2008: Hundorp F
- 2009: Bergen S
- 2010: Båstad K
- 2011: Bjugn F
- 2012: Geithus F
- 2013: Arendal K
- 2014: Hamar V
- 2015: Jevnaker S
- 2016: Tromsø Tr
- 2017: Stavanger SA
- 2018: Asker R
- 2019: Hamar V
- 2020: Stavanger SA
- 2021: Kristiansund AN Avlyst. (koronapandemi)
- 2022: Tønsberg MA
- 2023: Harstad K
- 2024: Stavanger SA
- 2025: TBD